Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

1) prečo by nemal uveriť? Aj keď mi ten chlapík v stave "podčapicovom" táral nezmysly akože pani xxx, stále sa mi len o vás sníva, Flinstone dobre vedel, že tento chlapík nemá najmenšiu šancu ho ako objekt môjho záujmu ohroziť. To ani nebolo o čom, akurát sa nám obom to videlo smiešne, ako ho zrazu mohla napadnúť taká somarina... :)

2)sme 4, ale pokiaľ viem, tak ani my, ani tí čo sú vedľa nás, nefajčíme, a nedávno sa oproti nám prisťahovali noví susedia, myslím si, že by to mohlo ísť od nich, pretože už sa ani nepamätám kedy naposledy sme na chodbe mávali taký smrad. Ale to je len domienka, na vlastné oči som ich nevidela. Dnes ráno zasa, naša chodba mohla konkurovať čo sa arómy týka, hociktorému lokálu IV. cenovej skupiny. Opäť som otvorila okno a zaistila dvere od výťahov, aby boli otvorené, a nastriekala som tam svoj menej používaný parfém, nabudúce už nebudem míňať svoj parfum, ale tam nastriekam spray na neutralizáciu silných pachov, to mám na to, aby nebolo cítiť, ked sa mačka vyprázdni a zle si to zahrabe. Alebo to také čo sa do hajzla nastrieka po vykadení. A okno nechám úmyselne zatvorené, nech je to cítiť. Snáď im to konečne docvakne, nech už je to ktorýkoľvek zo susedov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno by to chcelo kupiť lacnú kolínsku, taký dobrý smrad, a dobre to pokydať...

Občas pomôže " plagátik" prosím osobu, ktorá...aby s tým a tým prestala, trpím silným alergickým záchvatom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ved na taký plagátik som myslela, len záchvaty by som tam nedávala, ved tí, čo tam bývajú tak dlho ako my, dobre vedia, že žiadne alergie nemám. jednoducho slušne napísať niečo v zmysle vážení susedia, prosíme, aby ste v spoločných priestoroch nefajčili, dym ide do bytov všetkým, je nám to nepríjemné, bla bla bla...ďakujeme za porozumenie. Ale ešte vyskúšam ten hajzlový spray a spray na likvidáciu silných pachov.

Tiež s upratovaním je to zaujímavé, večne sme to tam umývali ja a suseda oproti, čo tým novým ten byt nedávno prenajala, vedľa nás bývajúci zodvakrát pozametali, a potom už sa na to s prehľadom vyflákli, a ďalší sa toho ani nechytili (viem, že boli chorí, tak som ich s tým ani nezaťažovala, ale teraz už by sa mohli podieľať aj oni...). Ale už sa mi nechce sa jedovať kvôli tomu, a tak si umývam len pred vlastnými dvermi a na ostatné vrhám bobek, raz za pol roka to pozmetám z celej chodby a pre mňa nech si tam lozí čo len chce, flóra i fauna, bárs aj myši či potkany, to mi žily netrhá, mám mačky. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 5 mesiacmi...

každoročná európska štatistika o skonzumovanom alkohole nám povedala, že je vlastne skreslená:

 

Slováci z minuli za rok 2016 na alkohol viac ako 1 miliardu eur. Toto nezahŕňa alkoholické nápoje zaplatené v reštauráciách a hoteloch. Informoval o tom v pondelok vo svojej tlačovej správe štatistický úrad EÚ Eurostat.

 

Slovensko sa v tabuľke výdavkov domácností na alkohol umiestnilo za rok 2016 v hornej polovici členských krajín EÚ, konkrétne na ôsmom mieste za Maďarskom a Fínskom. Slovenské domácnosti minú na alkohol približne 2,5 percenta svojich prostriedkov.

"Ročné výdavky domácností na alkoholické nápoje zhruba zodpovedajú ich výdavkom na zdravotnícke prostriedky, prístroje a zariadenia a sú mierne vyššie ako náklady na sociálnu ochranu alebo vzdelávanie v roku 2016," uviedol Eurostat.

 

 
plné výčapy nezapočítané
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len je to smiešna štatistika...

nevieme, či je tam započítané všetko pálené, čo si ľudia pália - ale snáď ano, lebo to sa väčšinou eviduje.

 

ale hektolitre vína, ktoré sa dorába - len u nás v rodine si dorábali víno traja, a to ani nie veľa, pár demižónov, potom si to chodili navzájom ochutnávať. už nie, už sú všetci traja páni na sláve božej... ale stále sa dorába.

ani to v týchto štatistikách nie je.

 

a nie je tam ani to, čo sa vypije na hektolitre v krčmách - a v dedinských krčmách to bude o množstve, nie o dobrom alkohole.

a nechem tým dehonestovať dediny, ale v krčmách to budú kapánek iné množstvá... hovorím, divná štatistika : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rovnako tam nie je zohladnena cena alkoholu na zapade/vychode. Rovnako porovnavat zdravotnu starostlivost a vzdelanie, ktore su v celej europe zadarmo, s minanim na hocico je zcestne. 

A koniec koncov 250e rocne je nejakych 20eur mesacne, na co v podstate staci flasa normalnejsieho vina tyzdenne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dead, gratulujem a len tak ďalej...ja som koncom októbra "oslávila" len 16. výročie nefajčenia. :) oproti tebe dospelákovi som cucák :(

Máme doma priam zásoby alkoholu rôzneho druhu, už nevieme čo s tým, tak sme si s Flinstonom otvorili fľašku nejakého vína, už som aj zabudla akého, nakrájala som plesnivého syra, a dávali sme si do trumpety. Celý týždeň, deci - dve každý večer. A potom nasledovala ďalšia fľaška ďalší týždeň...zas s iným syrom.

V mojom veku sa už zo mňa snáď alkoholik nestane.  Ale ak by sa mi zdalo, že nejak moc po tom bažím, tak si jednoducho namiesto vínka urobím čaj :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

a bude aj ďalších 20 :)

toto prestávanie je ale ošemetná vec... teraz nemyslím deada...
kopa ľudí si musí nájsť náhražkovú činnosť, nesmie prejsť okolo alkoholu, nesmie ísť do spoločnosti, kde sa pije nejaký alkohol, ... a ešte kdečo.
alkohol je sila, pre niekoho je odvyknutie utrpenie.... nikdy sa už nemôže ani dotknúť ani na prípitok, pretože nevie, čo to s ním spraví...
neexistuje vyliečený alkoholik, len abstinujúci alkoholik. ale toto je aj tak obdivuhodné.

mimochodom, sám od seba prestal po neskutočne mnohých rokoch môj otec... stačila jedna zlá správa od lekára, a roky nesmierneho dennodenného logania boli preč za jeden deň.
a potom už čaj a voda. nikdy som sa ho nespýtala, či mu to chýba. to bola jeho vec.

kto to vydrží v pohode, ok, sú ovšem ľudia, ktorí nepitie pretrpia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamarat si so mnou vypije(da si dva deci vina, ci dva tvrde- dva krat do roka(na nejake nase oslavy,meniny, narodeniny, ci ina prilezitost). Spolu chodime von na pivo - ja si dam pivo a on kofolu a soferuje(pride pre mna  a dovezie ma domov). Prestal pit dvadsiatke? Pivo uz asi v sestnastich. Pivo od vtedy nikdy nepil.  Minuly tyzden ma prisiel pozriet,mne sa ani von nechcelo. Ze pozrieme nieco na nete. Som mu doniesol Seven up , ja som dopijal pivo a nalial som si vodku, a ze to chces pit sam?  Nechcel ,len som uz si nepamatal kedy naposledy  pil vodku. 

 

Ked sme mali dvadsat pili sme vela on prestal. Ja som ho od vtedy asi opiteho nevidel - cez dvadsat rokov si uz nepamatam a pre mna to podstatne nieje. Ale niekedy sa opije(mozno dvakrat za rok). Nie so mnou(mne to luto nieje, ja som si do tej dvatsiatky s nim srandy zazil dost. Som rad ,ze nepije). Ja mu ani vodku nenalejem. 

 

https://dennikn.sk/1536302/odbornik-na-zavislosti-myslite-si-ze-nemate-problem-s-alkoholom-tak-skuste-mesiac-nepit/?ref=mpm

 

Myslim, ze mesiac by som aj ja zvladol. Keby som lezal v nemocnici, ci mal nejake zdravotne problemy. Ci mozno kvoli stavke, ci len tak to skusit. Ten kamarat prestal pit asi 5-6 rokov ako prestal pit jeho otec(mozno jeho otec prestal, ked pochopil,ze uz v trinastich pije jeho syn). Ten pil ovela viac(nemyslim v percentach,objeme - ale dosledky boli horsie,aj ked unas to tiez nebolo med lyzat - myslim domacnost, pracovisko, verejnost a podobne) ako moj otec.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto prestávanie je ale ošemetná vec... teraz nemyslím deada...

kopa ľudí si musí nájsť náhražkovú činnosť, nesmie prejsť okolo alkoholu, nesmie ísť do spoločnosti, kde sa pije nejaký alkohol, ... a ešte kdečo.

alkohol je sila, pre niekoho je odvyknutie utrpenie.... kto to vydrží v pohode, ok, sú ovšem ľudia, ktorí nepitie pretrpia.

 

Poznal som typka, ktory sa musel chlastu vyhybat na sto honov. Krcmu obchadzal kilometrovym oblukom, na starych kamaratov zanevrel a nakoniec zostal sam, ako kol v plote. Povedal som si, ze keby som mal dopadnut ako on, tak sa rovno vyseriem na to. Ja zijem normalne, dokonca aj do krcmy chodim, stari kamosi su v pohode, zvykli si, aj ked zaciatky boli (pre nich) tazke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoducho alkohol bol silnejší než on.
vlastne teraz keď nad tým premýšľam, ani som nepočula, ani nečítala o človeku, ktorý z alkoholizmu prešiel na bežné príležitostné popíjanie... myslím tým skutočne príležitostne si cucať jeden strik a dosť.
to nejde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

..., ani som nepočula, ani nečítala o človeku, ktorý z alkoholizmu prešiel na bežné príležitostné popíjanie... myslím tým skutočne príležitostne si cucať jeden strik a dosť.

to nejde.

je to ako vravíš. nejde to. nesmú ani kvapku, ani rumovú pralinku. Aspoň ked som občass so segrou šla na to ich sedenie AAA, pýtala som sa tam na to a ten psychiater, čo to viedol, to tak povedal. 

Ona ked je v pohode a nemá žiadne stresy, nemá potrebu si lochnúť. Ja sa jej radšej vždy opýtam, či jej nebude vadiť, ak si dám pivo (či deci vína). Dúfam, že nepiť jej už vydrží až do smrti. Zaujímavé je, že ona ucíti aj na vzdialenosť osobu, ktorá si vypila. ja necítim nič, ona hneď. rada by som vedela, či aj iní ľudia s podobnou diagnózou majú takýto čuch ako stopovací pes. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia, ktorí pre svoje zdravie zahodili poslednú cigaretu, alebo zo dňa na deň prestali piť alkohol zrejme pochopili cenu svojho života. V prípade alkoholikov je to určite aj pocit vlastnej dôstojnosti. Motiváciou zdravého životného štýlu, stravovania, športovania, je okrem strachu zo smrti a zdravotných problémov aj dobrý pocit, že ovládajú svoje telo a nie naopak. Inou otázkou je, ako chcú svoj život a zdravé telo zmysluplne využiť. Ak by mi niekto dal typ, možno by som o tom začal uvažovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

strach zo smrti je zrejme častý motivátor, ale existuje ich zrejme nepomerne viac.
nestratiť sebakontrolu, nestratiť dôstojnosť, nepúšťať peniaze do kanála či do luftu, a napadá mi ešte celá hromada.

čím nahradiť alkohol? otec ho nenahradil ničím. strach zo smrti zaúradoval, a potom zistil, že sa dá žiť aj bez toho.
ovšem strach zo smrti zaúradoval aj pri skončení enormného fajčenia, ale to už bolo na taký radikálny rez neskoro... a patrí to do inej témy, ale nenahrádzal ničím.

ja som nikdy v živote nepila, jeden krát, je to tu kdesi opísané, to som nezdedila, ale chuť na cigy som zdedila.
a netuším, prečo som skončila, len som skončila, a nahradila internetom a fórom a spústou ľudí a naučila som sa veľmi pracne povedať svoj názor... bolo to dosť zmysluplné? :)
keď na to pozerám, bolo... ono sa to zdá ako strácane času, ale chodila som tam, kde to pre mňa niečo prinieslo... a chodím doteraz a nachádzam ľudí a vedomosti.. : )

alkohol je téma, ja viem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia, ktorí pre svoje zdravie zahodili poslednú cigaretu, alebo zo dňa na deň prestali piť alkohol zrejme pochopili cenu svojho života. V prípade alkoholikov je to určite aj pocit vlastnej dôstojnosti. Motiváciou zdravého životného štýlu, stravovania, športovania, je okrem strachu zo smrti a zdravotných problémov aj dobrý pocit, že ovládajú svoje telo a nie naopak. Inou otázkou je, ako chcú svoj život a zdravé telo zmysluplne využiť. Ak by mi niekto dal typ, možno by som o tom začal uvažovať.

 

na šport a udržiavanie kondície môže byť celkom jednoduchá motivácia: byť spokojný sám so sebou, s tým ako vyzeráš, ako sa cítiš. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Nam trom detom rodicia dali dom. Moji surodenci isli byvat inde, ale aj sestru aj brata som vyplatil.  S bratom, matkou sme sa dohodli . Kde doziju nasi rodicia - vtom byte.

 

Mozno je v tom aj alkohol teraz. Ci stale.

 

 

Teraz som su spomenul preco tam nechce ist do toho bytu(kde byvaju rodicia). Ja som sa proti nim vsetkym sudil. Nechcem ich vidiet. Stretnut. Aj ked 5ti by mi nevadili. Chceli sa sudit tiez,len som ich nezobral(spolu so mnou). Uz su mrtvy - tam bolo vela dochodcov. Co su mrtvy.

 

Realne preco nejde nastivit otca  - na narodediny som tam bol,ale za psledne 3 roky si 3krat. Nemam tam kvoli comu chodit. Na narodeniny matke - som tam nebol nikdy.

 

 

inak ako sa vyriesil ten sud?  Tym ze som si zamenil s bratom nehnutelnosti. Uz to nebol moj byt ,brat by mohol pokracovat v sude. Ale nechcel,tak som to ztiahol. 

 

Dnes je ten panelak zatepleny, a brat, ci rodicia maju aj balkon.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://suchejunor.cz/ pridali ste sa niekto??

 

ja som si povedala, ze vyskusam, lebo december a januar boli vcelku alkoholovo vydatne mesiace :zubiska:

 

zatial dobre :thumbsup:  dufam ze este 15 dni vydrzim...teda nerobi mi to zatial problem ziaden..uz je za mnou aj jeden nealkoholicky ples.. :zubiska:

 

sice som ani neschudla, ani nemam viac  energie, spachtos som bola furt..ale ta cista hlava je fakt fajn..paci sa mi to  :ahooj:

 

/len ten caj v restikach je fakt drahy  :zubiska: /

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov