Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

alkoholizmus :( závislý človek u ktorého alkohol je prioritou číslo jeden.  choroba, ktorá vyžduje pomoc odborníka. alkoholikovi nepomôžu asi  ani dohovárania, prosby, ani milujúca  najvzácnejšia rodina, žena, deti,

pokiaľ alkoholik sám nechce  prestať s pitím.  nezmení sa to, bude chlastať,  opíjať sa, ľutovať, obviňovať  svet okolo seba, sľubovať, a skutek utek. 

 

každý, kto sa stretol s alkoholikom, vie čo to obnáša ... trpí celá rodina, najviac deti.

 

kto má  problém s alkoholizmom, s nadmerným pitím, bolo by správne spraviť všetko preto, aby sa to zmenilo k lepšiemu, hodnotnejšiemu... liečiť sa, prestať s tým,  pokiaľ to ide .. chrániť, vážiť si svoj život, aj zdravie iného človeka

nie láska k alkoholizmu, ale láska k životu, k rodine, aby bola tou najvzácnejšou prioritou 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sme sa sli najest na flipper, vypicoval som zene. Ale ona ma mala tiez. tam, Ja som na aute prisiel domov. Pojdu pesi. Ja nevravim ze som superman a alkoholik. Ale nezasluzim si ani hovno mi pomoct aj ked som to chcel?

 

 

Nie auto tam mat uz nebudu mat - budu must ist pesi. Mne zenska nemohla povedat kam a na ako dlho ide? Ked nie tak pojde dlhsie.

 

TA ZENSKA MI AJ MOHLA POMOCT AJ S ALKOHOLIZNOM - len to mala v p..

 

-----------

MOj len nazor - moja zenska je z s tych slusnejsich. Teda to top a zvoni mi telefon. asi sa spamatala ze preco som tam neostal. No neostal, lebo mi to nepovedala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moj nazor mne moja zenska s alkolizmozmom co mam problem nechce pomoct a nepoze. A inak to je to najstrasnejsie(lebo spolu mame deti) z najstrasnejsich. A proste je to tak.

 

Pre nu boli dvolezitejsie krumple ako ja.


Predcvilkov  prisli deti. So zvedavy co bude rozpravat zena. Inak pozeram ona tu je tiez. Tak zacnem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak.

tvoja žena aj keby ako chcela, ti s tvojím alkoholizmom nemôže pomôcť. netrestaj svoju ženu a deti za to, že si uvedomuješ, že máš veľmi veľký problém, a nevieš, ako z neho von.

prečítaj si prosím niečo o liečbe alkoholizmu, či iných záviskostí ... tvoja manželka sa môže rozkrájať, nemá ti ako pomôcť.

 

kým ty sám nie si pripravený na liečbu, neurovnáš si v hlave, že od tohto momentu končím, a idem po odbornú pomoc - čo tvoja žena nie je:  nie je odborná pomoc, maximálne podpora.

ako my ... tiež by sme ťa dokázali a dokážeme podporiť, aby si sa neničil.

 

tvoja žena ťa môže podporiť, a asi to už veľakrát chcela a veľa krát ťa prosila, aby si nepil ... to ale takto nefunguje.

okrem toho aj zemiaky je treba vybrať,

príde domov narobená a peši a ešte si ju ideš podať? ona ti nedokáže pomôcť s týmto tvojím problémom. s týmto nie. na to potrebuješ odbornú pomoc.

 

 

a ty svoju manželku teraz trestáš vyslovene za svoju nemohúcnosť, za to, že ty sa sám trápiš a plácaš v alkoholizme a nejde z hodiny na hodinu to zmeniť. to nejde.

 

 

slimak - si ťažký alkoholik, podľa tvojich vlastných slov, podľa toho, koľko priznávaš, že piješ, a ako všetci vidíme, že sa to prejavuje. tvoje deti ťa takto vidia vždy, oni vnímajú, že máš problém, aj keď ťa majú veľmi radi.

 

si v tom veľmi hlboko, bez odbornej pomoci /lekár, liečebňa ... /  si s tým sám neporadíš ... na to vôbec, ale vôbec nestačí tvoja manželka, skús to pochopiť.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ked pre zenu je dolezitejsie ist vykopat sto zemiakov .

 

Ak si myslis, ze pri jednom trapnom predsavzati /ktore konieckoncov aj tak stalo zahovno/ ti tvoja rodina bude od zaciatku lezat pri nohach, si na velkom omyle. Neviem ako dlho ste so zenou spolu, ale za tie roky slopania, nadrbavania sa a odrbavania je uz jej dovera k tebe vieme kde.. Ak si ju budes chciet ziskat spat, nebude to trvat hodinu, ani tyzden, ani mesiac, potrva to roky a robi sa to presne naopak, ako to robis momentalne.

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno nejaku vetu som nenapisal dobre ci presne. Ta poznamka o zene mozno bola aj zbytocna. Ako aj deadova. 

 

Skusim to na aspon tri dni. Ja sa chcem zbavit aj chlastu aj fajcenia naraz - ked to nepojde skusim inak. Najprv alkohol.  Mozno skusim od zajtra.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som zenu zobudil, doslo mi pivo ci mame nejake vino,ak hej do nedeli nic nevypijem. Nasla mi nejake pivo - co mi na dnes bude stacit. Ak vydrzim do nedele 4 dni uz to bude slusna doba. A vzdy lepsie ako nic. Zatial som vydrzal dva.  

 

Mne alkohol ani cigarety nevadili. Dosial. Ale dosla doba,zeby som mal prestat. Je X dovodov ako som dal zalobu pre x dovodov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otvorila fernet a slivovicu. No a potom to išlo samo. Kokos to je sila.

a ktorým koncom to z teba išlo, vrchným či spodným? :smilieee: lebo kombinácia fernetu a slivovice, to vyzerá byť vražedná kombinácia :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No samo, že po druhom fernete už som si ja sám začal nalievať :zubiska: Keď došla fľaša fernetu (ja som stiahol asi 3 deci), tak sa prešlo na slivovicu. Ešteže tá elektrina už bola spravená, lebo to by vyzeralo ako Pat a Mat :zubiska: O deviatej večer som zapadol do postele a o druhej v noci som už bol vychrápaný, ale triezvy sa necítim ani teraz. Holt, keď sa človek raz za uherský rok takto spustí, tak to aj tak dopadne :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je mozne, ze to este zvladnem sam. Ked si to odskusam a poviem ,ze to nejde skusim aj nieco ine.

 

 Kedze som si presiel tym co ty, podla pouzitych vyhovoriek zhruba viem, v akom stadiu sa nachadzas. Takze takto:

 

-nezvladnes to sam, ty dokonca ani nevies, ako by si to mohol zvladnut a preto bezradne odsuvas riesenie problemu na zajtra, na zajtra a zase na zajtra. Kludne si tu o tom takto mozeme pisat rok a ty budes dalsi rok chlastat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

viem, že alkáči majú v liečebni dovolené fajčiť. Tiež na psyche na Antolskej - je to jediné oddelenie, kde sa cigarety tolerujú.

 

slimak, byť tebou, tak najprv by som vzala do parády alkohol - ale toto naozaj sám nezmákneš. A aj keď by si sa hneď rozhodol pre liečenie, bez vôle chcieť s tým prestať ti ani liečenie nepomôže. chcieť musíš TY SÁM, ty sám sa musíš do toho vložiť, nikto iný. Tvoja rodina ťa môže podporiť, ale výsledok vôbec nezávisí od nich. Ten je len a len v tvojich rukách.

 

Fajčiť sa dá prestať aj zo dňa na deň, my sme takí dvaja v rodine, takže viem určite, že sa to dá a ani to nie je také hrozné. Ale ten chlast je oveľa horšia pliaga.

Ak sa rozhodneš pre odbornú pomoc, tak aj uverím, že naozaj chceš s alkoholom prestať - v tom prípade ti fandím. Veľmi dobre viem, že to nie je ľahké a čakala by ťa kopa prekážok, ale keby si to zmákol, bolo by to fajn, nie? Verím tomu, že by si mal aj ty sám zo seba super pocit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Deviaty den nepijem. Nebol problem zatial. Len mam vela nevyuziteho casu, tak si musim hladat nahradny program. Dnes som bol kupit hlavicu na radiator(bol nefunkcny), HDMI kabel(namiesto scard) do televizora vraj bude krajsi obraz - ja v tom nejaky rozdiel nevidim, poumyvam schody a pojdem nakupit potraviny. Ak sa zena vrati z turistiky s detmi(isli s detmi zo skoly - turisticky kruzok) si pojdem s chalanom zatrenovat. Chodime kazdy den ak nema trening a neprsi.

 

Chcel som prestat aj s fajcenim aj dnes. Ale necham si to na buduci tyzden. Na cigaretach som ovela viac zavisly. Ale tiez ak prezijem prvy den uz to pojde.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Kks, to bola žúrka v noci, neplánovaná, v centre mesta, a neskutočné koľko samotných žien tam bolo, to by sa Tomáš nestíhal dvoriť, aj keby sa rozdvojil. O štvrtej som sa taxíkom dovalil domov, už ani presne neviem kde som vystúpil, ale domov som trafil :D Bol som s tým oným Alexom, neviem jak sa volá, Rosbergom? O tom odvtedy nič neviem, ale určite ešte drichme :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si dal par stamperlikov  brandy(po troch tyzdnoch a troch dnoch). Od zajtra by som chcel prestat aj fajcit. Mam posledne dve cigarety.

 

Za ten cas som pribral 8 kil. A nie rovnomerne ale na stehnach riti a bruchu - teda rifle su mi male - musim cvicit a to sa s cigaretami neda(nechce sa mi ,nevladzem) - teda mi to aj vyhovuje. Jem ovela viac a pravidelne aj vecer celu cokoladu. Namiesto piva liter mlieka zachvilku.

 

Som zvedavy co bude o mesiac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

joooj, slimak, tie 3 týždne a čosi bez chlastu - fajn, lenže niekomu, kto bo zvyknutý piť denne - inými slovami závislý na alkohole, stačí aj menej ako 3 štamperle, a lieta v tom zas. si si istý, že vydržíš ďalšie - napríklad - 3 týždne bez slopanice? Alebo aj dlhšie? Si si istý, že vydržíč nezrúbať sa pri prvom probléme, čo ťa postretne, alebo psi prvej osobe, čo ťa riadne naštve?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov