Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

Uz som prisiel do stadia - ze musim prestat chlastat - dnes. Lebo je to problem aj v rodine aj praci aj ku okoliu. Ja to uz pod kontrolov nemam.  

 

Proste ja prestat chlastat musim. 

 

Darkman mal si pravdu skusim to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bolo by veľmi chvályhodne, keby sa to čo píšeš stalo skutočnosťou.

Nepoznám ťa, tak si nedovolím povedať, či si, alebo nie si alkoholik, ale sám ako keby si sa medzi nich zaradil.

Prestať piť neznamená IBA brať lieky, IBA SA liečiť, ale ... všetko je to v hlave.

Ak si myslíš, že už rozumné pitie nezvládaš, neostáva ti nič iné, iba sa stať abstinentom. Úplným.

Nedokážem povedať, či je, alebo nie je to ťažké, pretože to by asi vedel povedať iba ten, kto niečím takýmto už prešiel. Ale, ak človek niečo chce ... veľmi chce, dokáže veľmi veľa.

 

Čo je ale najpodstatnejšie ... ak naozaj máš problém s pitím, nemáš inú možnosť iba vzdať sa alkoholu úplne, dokonca aj toho najslabšieho piva, pretože aj to najslabšie pivo to všetko vráti späť.

Ale nie prestať na týždeň, mesiac, či rok ... prestať už musíš úplne.

 

Obávaš sa zmeny povahy?

Som laik, ale ja osobne si myslím, že povaha by sa mohla /mala/ zmeniť skôr k lepšiemu.

Ale to čo píšeš sú obyčajne výhovorky od ľudí, ktorí sa domnievajú, že oni predsa majú všetko "pod palcom".

Že oni, ak by chceli, oni by všetko hravo zvládli ...

... sú to však skôr iba také "silácke" reči; skutočnosť je úplne iná.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zmeny povahy /aj ked neviem, ci pojem "povaha" dobre vystihuje situaciu, ktoru chcem opisat/ by som sa trochu obaval. Poznam par ludi co prestali pit a ak by som mohol, niektorym by som radsej poradil, aby zacali chlastat znova. Po vyluceni alkoholu zo zivota ostane v cloveku prazdne miesto a ak sa jedna o pokrocile stadium zavislosti, bude to VELKE prazdne miesto. Vakuum, pripravene nasat a naplnit sa prvou somarinou, co sa pri takom cloveku vyskytne. Staci maly podnet, pretoze cerstvy abstinent bude mat najskor problem vyrovnat sa s kolisanim nalad a cele svoje argumentacne spektrum bude mat pred sebou zosypane ako domcek z karat /ano, toto je VELKY problem pre rokmi zabetonovane pijacke ego/. Moze si ho zacat stavat nanovo,  ale jeho schopnost spozorovat a rozlisit dalsie nebezpecenstvo a branit sa niecomu inemu, novemu a nepoznanemu bude obmedzena. Zvacsa su to ine drogy, alebo ine druhy zavislosti /napriklad gamblerstvo/. Pri ambulantnej, alebo ustavnej liecbe na takeho typka v rade cakaju zastupy ludi a organizacii ochotnych "pomoct" mu /AA kluby, rozne spolky, ktore zastresuju rozne nabozenske spolocenstva, sarlatani atd. Z vulgarneho ozrana sa takto kludne moze stat narkoman a z narkomana nadseny evanjelizator. Ziadna vyhra, ze? Samozrejme existuje cesta ako zostat sam sebou, treba mat jasnu predstavu o tom, co chcem so sebou robit, kam sa chcem dostat a kym chcem byt -alebo zostat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď chce pijan prestať piť, mal by sa poradiť s lekárom, ten mu síce alkohol samozrejme zakáže :D ale pijan by mal byť pod dohľadom lekárskej starostlivosti, z toho dôvodu čo píše dead.

 

slimak keď prestaneš chlastať, tak sa ti uľaví. Za pokus to určite stojí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V sobotu ako som dopisal - som siel za nasimi - opekali - nechutilo mi velmi ani pit ani jest - ale bola zabava - v nedelu som chcel ist do roboty - ale dlho ma bolela hlava a to nemalo vyznam - tak som ostal od rana - inak my sme spali v stane - potok(a kohut) ma neviem ci budil - ci nedal zaspat o 5 tej - ale to som bol uz hore - prisli svokrovci z bulharska - tak som ostal pri gulasi - zena mi zakazala pitie - tak som pochlipkoval pivko - ale vecer o 8smej som este dvehodinky zabral v praci. Dnes od 6 do siestej - spravil som dvojdenu robotu - po 6 som hladal dovolenky - all inklusiv sa mi paci  - tam, ak si to zaplatis uz nemas za co platit.

A kazdy ma co potrebuje - dzus tak dzus - ja vino - pivo ci ak mam chut na rum - ci vodku.

 

 

Inak ceny su drahsie asi ako v minulom roku - aj ked porovnavam dve ine obdobia - koniec juna a koniec jula.

 

Tak som rozmyslal - to chorvatsko je idealne - je tam aj co robit - ale musis si najst aj oblast aj bude tam auto - aj su tury(tie si musim hlavne najst - ci mesta hrady). Aj ked bude teplo. A chlast nebude za darmo. Mam zatial vybratu severnu dalmaciu - Je tam vsetko - aj ostrovi na ktore sa vies dostat autom - po moste - aj paklenica  - prirodny park.

 

Inak ja som dnes po robote nemohol ist domov. Bol som tak unaveny - ze doma by mi liezli isto vsetci na nervy(aj ja sam sebe) - bolo to uz na obed. Das si pivko 9 a uz som kludny. Rano na 6.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Následky u ľudí  alkoholikov sú priam zarážajúce.. odumierajú mozgové bunky, čo má za následok vynechávania pamäti a chápania.. prázdne reči.. skutek utek.. komu niet rady, tomu niet pomoci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je zastrašovanie tých ľudí, čo majú problém s alkoholom, to je realita. Žiaľ,  nadmerné pitie dokáže zničiť život sebe, aj svojim blízkym, a neprizná si to, že je to vážne, stále si myslia, že to nie je až taký vážny problém, odkladajú pitie zo dňa na deň, tak plynú dni, mesiace, roky.. tí rozumní, milujúci sa rozhodnú pre abstinenciu... bez ich rozhodnutia skoncovať s alkoholom to nepôjde. Zdravie, šťastie svoje, ale aj iných, majú vo svojich rukách.

Tí, ktorí s  nadmerným pitím neprestanú, čakajú ich  fatálne následky. Len v mojom blízkom okolí a určite aj z každého z nás poznáme rôzne prípady.

Rozpadávajú sa rodiny následkom alkoholizmu, deti ostávajú žiť bez otca, mamy, ľudia s problémami s alkoholom, majú problémy so zdravím, neskôr aj s bývaním.. a mnohé prípady končia aj predčasnou smrťou.

Len z môjho blízkeho okolia: Zomrel sused, zostali dve deti, zomrela mladá žena následkom alkoholizmu, zostali dve deti, rozviedol sa ďalší muž, ktorého dôvodom bol alkoholizmus , zostali bez otca dcéra a syn, býval sám v paneláku, neprestal s alkoholom,  prišiel o byt- exekútor, nenechal si poradiť, skončil bez rodiny, bez strechy nad hlavou.. 

 Alebo žena, ktorá holdovala alkoholu, mala rodinu, manžela, deti... opíjala sa, sťažovala sa na nedostatok peňazí, stále jej bolo málo, ale pre seba mala, nemohla byť dobrým rodičom, lebo bola príliš sebecká, myslela len na seba, na alkohol..  mala manžela, človeka s veľmi dobrým srdcom, nevážila si ho, on ju miloval pravou láskou, nenašiel u nej pokoj, lásku,  pochopenie, a napriek ju miloval.., ona stále závidela druhým a bola tak veľmi slepá, aj je.., že nevidela, že pod nosom mala to najvzácnejšie, manžela, deti.. ona "žije"..

 Alkoholizmus zabíja, ničí, čo sa dá.

Nie si sám s problémom, čo sa týka alkoholu , preto píšem aj všeobecne. Všetko sa dá, ak sa chce.

Klobúk dolu pred tými, čo tento problém nenechali zájsť ďaleko... chceli to zmeniť, aj to zmenili. Každému sa môže hocičo prihodiť, ale dôležité je spamätať sa a urobiť všetko preto, aby sa to zmenilo k lepšiemu.

 

 slimak, svoj život máš vo vlastných rukách, máš  rodinu , manželku, deti, prácu, byt, priateľov... máš obrovský dôvod rozhodnúť sa pre život v pokoji, zdraví, láske... nie pre alkohol... dôležité sú tvoje priority v živote..

Každý z nás v živote môže spadnúť, ale treba vstať, zabojovať o zdravie, šťastie...

Čo človek sľúbi, to nech aj splní.. radšej nesľubovať, akoby človek mal sľúbiť, a sľub nesplniť.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všetko sa dá, ak sa chce.

 

Áno, všetko SA dá, keď SA chce, ale musí SA TO chcieť naozaj, pretože ...

... ten kto má rád alkohol, vie si odôvodniť pitie pokiaľ má robotu, rodinu a všetko to, čo mu robí radosť a k životu potrebuje, ale vie si odôvodniť pitie, aj keď o všetky tie výhody či "radovánky" príde. Potom si to pitie zas pred všetkým odôvodňuje ... musím si vypiť, však už nemám nič na tomto svete ... nemám rodinu, nemám prácu, tak čo mám na tomto svete.

Navyše, však to pivo aj tak najlepšie uhasí smäd. Ale to už je pre toho človeka jedno či je vonku + 30°C, alebo -30°C.

A je to aj moja osobná skúsenosť.

Aj keby som si bola povedala, že nech čert berie tie peniaze, ktoré sa prelievajú dolu hrdlom, tá "alkoholová" agresia bola jednoducho neznesiteľná.

Najskôr to bolo pitie lebo to chutilo, po rozvode to bolo pitie, pretože už "nie je pre koho žiť". :ermm:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka :) 

áno, žiaľ,  akoby sa okolo pijana, alkoholika mal točiť celý svet.. stále si nájdu dôvod na pitie.. je to závislosť, a ak im chceš pomôcť, ešte sa urazia, hysterčia.. namiesto rozumných argumentov len hapkajú, nedokážu rozumne zmýšľať, hádžu vinu na celý svet,  oni sú akože obeťami, tí spravňáci, pracanti, pekní, chytrí... nik na nich nemá .. oni nepotrebujú nič na sebe zmeniť, oni sú dokonalosť sama o sebe... ak sa nestotožňuje človek s ich konaním, tak človeka  odsunú, zavrhnú..

a kto najviac trpí pri tejto závislosti? najbližší, deti... oni veľmi dobre vycítia, čo sa deje s ich mamkou, ockom, či voňajú čistotou, alebo sú napachnutí alkoholom, či sa správajú k sebe navzájom rodičia, a aj k deťom s láskou alebo sú omámení drogou, dieťa je veľmi vnímavé, to len rodič, ktorý má problém s alkoholom si myslí, že dieťa je malé.. a nevníma, čo je vo veci... dieťa sa vyvíja, rastie, veľmi záleží v akom prostredí dieťa vyrastá, rodičia veľmi vplývajú na svoje deti, dieťa vníma, či sa mu rodič venuje s láskou a veľmi záleží pre vývin zdravého dieťaťa, aby sa cítilo v bezpečí , aby žilo v láskavom prostredí.

To, čo daruje človek dieťaťu v detstve, to má veľkú hodnotu,  dieťa si to odnesie  aj do budúcnosti. Ak rodič daruje dieťaťu lásku, šťastný, pokojný domov.. žiadne drogové závislosti, psychické, fyzické týranie..a všetko, čo má dieťa mať, to sa v živote ráta... láska sa nedá ničím nahradiť.

V živote, musí byť samozrejmosťou, dôležitou prioritou  starať sa s láskou o šťastie svojich detí,  o svojho blížneho,  aby  sme život prežili čo najužitočnejšie.., a nie ubližovať tým, ktorých máme nadovšetko milovať.

Zastávam názor, že alkoholik nemôže byť dobrým rodičom..., abstinujúci alkoholik - áno.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Pred dovolenkou som mal velke problemy s chlastom - chlastal som uz do obeda a pocas praci - uz som nepracoval. S chlastom sa neda robit.  Pocas dovolenky - sa to stabilizovalo. A dnes uvidime. 

 

----------

 

Zajtra je odpust - ale ozaj pred dovolenkou som bol na pokraji. Mna to uz nebavilo.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Slimak ozaj ty si uz prestal chlastat? Ci este stale drzis snuru neporazitelnosti?Ako neber si to v zlom, len sa pytam kedze tvoja situacia v minulosti dost pokrivkavala.Dufam ze si sa uz polepsil? Chlape jeden ;) Inak musim sa priznat ze rad citam hlavne tvoje prispevky tu na fore,z tvojho zivota ci uz pises ohladom seba ci deti atd...A preco sa mi pacia?Asi mas nejaky amatersky talent na pisanie :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie neprestal - ja som taky tradicionalista. Predvcerom som dopozeral nejaky hokej,potom nejaky film - zena sa sla o tretej rano vycikat - pozrie na mna co robim? A pri prepinani som vtedy mal program s cirkusom - vytrestila oci ,ze co robim - pozeram cirkus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozumiem a chapem ta -_- ...kazdy clovek ma v zivote nejake problemy a ty to s tym alkoholom mas tiez dost tazke.Nechcem sa tu hrat na nejakeho psychologa ale skus s tym prestat uz len koli tym detom :) Tiez som pozeral nedavno bol cirkus sa mi zda z Velkej Britanie B)   :tv_comedy:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že segra je zasa v tom. Robotu končila okolo 14:30, mala sa tu potom zastaviť, ale nezastavila sa, včera spala u našich, čo je tiež divné, naposledy spala u nich, keď skončila na odvykačke, obávam sa, že situácia sa opakuje.

Už keď sme mali krstiny, tak švagor mal službu, dobre, chápem, ale ona mohla prísť a neprišla, hoci bola pozvaná a nebola v robote, vyhovorila sa, že jej sliepky ušli k susedom...už to sa mi dajako nezdalo. pred asi 6-7 rokmi sme tiež mali veľkú rodinnú oslavu, vtedy promovala naša staršia, a tiež bola pozvaná a neprišla a tiež mala nejakú hlúpu výhovorku, už sa ani nepamätám, akú...tak cítim v kostiach, že už je to tu zasa... :ozrani:

Predná hora čaká... :priatelia:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ to je mi ľúto ...

neviem, ako to funguje - na liečenie ide sama? či ju pošlú?

čo tam s nimi vlastne robia?

aj tak /včera som si prečítala celú tému o NEfajčení - poučné/ - chcem povedať, že aj s alkoholom aj liečením je to tak, že keď a kým si to niekto nezrovná v hlave, môže abstinovať, aj roky, ale to nič neznamená.

môjho otca krátko po päťdesiatke svojho času po nepríjemnej zdravotnej príhode postrašil lekár. nikdy nepremýšľal predtým ani sekundu o tom, že by prestal. postrašil ho tak, že si to po takmer 40 rokoch pomerne ťažkého pitia a čistého alkoholizmu zrovnal v hlave - a chcel žiť. prestal zo dňa na deň. a nevadilo mu, ani keď pri ňom niekto pil, nežiadalo sa mu.

 

a podobne ako slimak - po nociach nespal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono je to v niecom podobne a v niecom sa ten alkoholizmus lisi.

Zena mi volala ,ze ci sa nejdem najest a ze ide k sestre o 16:00 -  problem je ze sa malo informujeme(komunikujeme) - co bude a co planujeme. predvcerom mi povedala ,ze tam pojdeme na oslavu silvestra ,ze sme pozvani. No tak a mne sa nechcelo tam ist ani s detmi vecer,ani teraz. Ja si radsej pozriem hokej.  Keby som nebol alkoholik by som tam isiel aj teraz ci na pol noc - len sa mi uz nechce. Pritom by som si vypil aj tam.

 

Ja mam vyhovorku - ze pracujem - v praci som. Ale do tej 14 : 00 som aj pracoval.

 

Moj otec nepil kazdy den -  len 2krat(mozno len raz za tyzden) do tyzdna prisiel o 9 zrubany a robil bordel a peklo v dome. To ja si dam denne 6-niekedy aj 9 piv - ale som kludny.  Horsie je to na druhy den rano.

 

No a pointa v tom cirkuse a malo to byt zabavne - je vtom. proste mi ostalo este pol litra ci liter piva a nechcelo sa mi ist spat kym to nedopijem - tak som pozeral aj cirkus - ma zaujal - zena na druhy den prisla za mnou do roboty - vcera - inak ucitalka bola v robote - robila inventuru - vies co si ty vcera robil? ja ze co  - pozeral cirkus. A sa smiala tak trochu co som to za magora.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iste - lebo sa mi uz tolko nechce. Ved normalne by som sa vyhrieval v posteli pri zene a s nou sa miloval ci komunikoval a nepozeral cirkus.

 

Ide o to ze teraz je take hluche obdobie - tie sviatky - potom praca - teraz pocuvam delobuchy - ti ludia su normalni?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ci su normalni?To neviem :) No dobre,berme to tak ze si mal alebo, bolo to take hluche obdobie.Mozno do noveho roku sa nieco zmeni, a ty prides na ine myslienky.Myslim to tak...ze v tvojom zivote nastane zmena k lepsiemu.Budem ti drzat palce ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vidis, ked sa venujes viac detom aj na alkohol zabudnes.Tak tak viac s detmi to je to spravne :thumbsup: Klzisko,lyzovanie deti budu mat radost zo zimnych prazdnin.Hej len to pivo co najmenej inak sa z toho nikdy nevyvlecies :) Ver mi chcem ti pomoct,lebo viem aku silu ma alkohol.Mam vela kamaratov co mu podlahli a nie je cesty spat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u sestry to funguje tak, že aj roky je ok, ani sa chlastu nedotkne, ale stačí málo, rumová pralinka, a je zasa v prdeli. Raz ju tam manžel doviezol, pohrozil jej rozvodom, šla na liečenie a dlho sa držala veľmi dobre. Potom zasa sa dlho neukázala v A-klube, tak ostatní z jej skupiny sa zaujímali a po komunikácii s nimi šla zas na odvykačku, skrátka doteraz vždy buď mala nejakú motiváciu, alebo sa našiel niekto, kto jej pomohol sa vyhrabať.

Našim povedala, že pôjde k nám a zoberie nás aj s Flinstonom k nim do Hungárie, ale mne nič také nespomínala, ked sme včera spolu hovorili, takže kecala. Poslala mi pred chvíľou, ked som sa zaujímala, či je v poriadku, dosť nasratú sms, akože čo si to dovoľujem sa jej pýtať, či je ok, že ako som to myslela, a to aj keď mala jedno z tých zlých období, mi poslala pre zmenu zúrivý mail, obvinila ma, že ju vraj chcem ošklbať, čo bola pravdaže somarina. Po abstinencii si ani nepamätala, že mi také dačo kedy napísala. Takže veľmi by som sa divila, keby som sa teraz mýlila v úsudku.

 

Takže namiesto uvoľnenia a oslavovania sedím jak na tŕňoch, zavolať švagrovi, nezavolať, u našich nie je, kde v prdeli je. Možno že v robote slopali a neodolala, čo ja viem?

Ja len nerozumiem tomu, že ona vždy bola a stále ešte je veľmi atraktívna baba, vyzerá aspoň o 15 rokov mladšie, je chytrá, všeobecne obľúbená, kde prišla, tam ju všetci "brali", vždy mala úspech, kde sa objavila, a aj tak nebola spokojná a mala nejaký komplex, pre ktorý začala najprv v malých dávkach, nevydarené prvé manželstvo jej dodalo, ale prepána, nie je jediná, komu to napoprvé nevyšlo, až sa jej to vymklo z rúk. Vôbec, je veľa ľudí, ktorí sú úspešní, šikovní, krásni - ale niečo ich ženie k poháriku. prečo to tak je? Neviem. rada by som to vedela. Často mi napadá, že kurňa, ja keby som bola taká kočka jak je ona, keby som len polovicu jej darov mala, vedela by som to lepšie využiť ako na slopanie...ale do jej hlavy nevidím, nerozumiem tomu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ ...

 

Ja len nerozumiem tomu, že ona vždy bola a stále ešte je veľmi atraktívna baba, vyzerá aspoň o 15 rokov mladšie, je chytrá, všeobecne obľúbená, kde prišla, tam ju všetci "brali", vždy mala úspech, kde sa objavila, a aj tak nebola spokojná a mala nejaký komplex, pre ktorý začala najprv v malých dávkach, nevydarené prvé manželstvo jej dodalo, ale prepána, nie je jediná, komu to napoprvé nevyšlo, až sa jej to vymklo z rúk. Vôbec, je veľa ľudí, ktorí sú úspešní, šikovní, krásni - ale niečo ich ženie k poháriku. prečo to tak je? Neviem. rada by som to vedela. Často mi napadá, že kurňa, ja keby som bola taká kočka jak je ona, keby som len polovicu jej darov mala, vedela by som to lepšie využiť ako na slopanie...ale do jej hlavy nevidím, nerozumiem tomu...

 

lenže ono to takto ale nefunguje ... alebo lepšie povedané len u časti alkoholikov.
u veľkej časti je to tak, že nepotrebujú konkrétny dôvod, nešťastnú lásku či čokoľvek ... naopak ... takéto nešťastné okolnosti prihrávajú alkoholikovi vierohodnú príčinu, prečo pije.

ten alkohol zachutí. / funguje to podobne s fajčením - na to mám celoživotnú skúsenosť, mne to nesmierne chutilo - téma o Nefajčení /

ja viem, prečo mi chutilo fajčiť, lebo som fajčila od mladého mlada a neskôr veľa.

neviem, čo prináša a prečo chutí alkohol alkoholikom, ja totiž nepijem ... je to zvláštna vec: po otcovi som zdá sa zdedila chuť k fajčeniu, ale takmer úplnú nechuť k alkoholu - jednoducho môj organizmus nevie spracovať alkohol, je pre mňa oveľa jednoduchšie nepiť ... preto neviem, čo alkoholikom na alkohole tak chutí ...

hoci sa na to snažím prísť celý život ...

mám to šťastie byť nimi obklopená od detstva.

 

im to chutí, a dôvody sú zvyčajne barličky, ako ospravedlniť pitie pred svetom.

preto je také ťažké priznať si alkoholizmus a preto je také ťažké s tým prestať. chutí to.

aj keď je im zle ako psom, ale dopijú ešte tú poslednú kvapku, aj keď sa poblije. a potom robí zle. alkohol je preto hrozný, lebo sa k nemu dostane ktokoľvek, a mení povahu. mení človeka.

ale dôvody nie sú v tom, že je niekto pekný, škaredý, nešťastne ženatý či ho práve vyhodili z práce ... x ľudí nezačne piť.
xy ich začne, ... lebo alkohol chutí a je to pekelnícka droga. nie pre nejaké imaginárne dôvody.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Neviem. rada by som to vedela. 

Neviem to je tazko povedat - co som cital - ale je to aj z mojej praxe stres dost ubija- proste odrobis si 8-10 hodin vo vypati aj sa ti dari(spravis co mas a si spokojny) - ale potom si taka unavena - ci som unaveny - ze sa mi ani domov nechce ist.V  pondelok som zavolal kamarata na pivo a prvu polhodinu ci hodinu som sa snim ani nerozpraval - ho nepocuval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov