Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

Hmm - ja to viem - dva dni boli zle - nerozpravali sme sa. Inak domacnost nemoze fungovat bez rozpravania. Na treti den som si povedal,kaslem na to. Vy neviete naco - neslo o plavky - moja blbina. Inak dnes by som mohol napisat to iste - prisla zena za mnou - chcela ist na kofolu - videla pivko. Pivko nieje problem -ale mne sa na kofolu uz nechcelo ist. Bola na vylete s kolegami posledny den v praci -tam si to mala uzit. Ja som bol v robote. Napisal som to nesikovne - ale ja som mal dnes ine peklo. Pekielko az nic.

 

Spolocne spolunazivanie mame aj vo firme. Neviem co sadlo na nos kolegovi. Niektore rady su dobre a niektorym sa podriadujem. 

Ale bolo teplo ako vcera a zacne ma ######at ci som prisiel v plavkach? Ja mam k nemu uctu. Ale mal by viac makat. A nesledovat mna. Mna sa dnes opytal asi tri krat co robim. Aby som vysvetlil - som mu povedal, ze mi tu pracu nespravime . nedokazeme - sam mi dava svoju pracu robit. Lebo ju nestiha. A dnes ma kontroluje co robim, dnes 7 den - ked zioadnu pracu nemas -ja mam - musim robit ine co som nestihol. 

 

Ale na DPH mas 15 dni - viac nemas a neda sa za ten cas spravit 30 firiem. Da ale potrebujes dalsieho cloveka. Ja toho cloveka isto potrebujem v marci.  Ak hnup sa nespamata? ja to nemyslim v zlom . Ja som dosial fungoval ako zaloznik - vsetko navyse som robil.  Ale to uz nebudem stihat.

 

Inak on ze nebudeme chodit na net - OK - ale dnes o 14:30 zdrhol s firmy. On si svoje spravil ale co mysli ze ja tam budem robit do 17? Ja som tu aj teraz.

 

-------------------

 

Riesenie podla mna a jedine dlhodobe. Najst dalsieho cloveka - co nas odbremeni oboch rovnakym pomerom od prace. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Riesenie podla mna a jedine dlhodobe. Najst dalsieho cloveka... blablabla 

 

Hlupost. Mas rodinu, zenu, deti a mas stale dve moznosti.

-pokracovat nekontrolovanou jazdou z kopca a postupne prist o nich aj o seba.

-alebo prestat, pokusit sa /tym myslim dat do toho vsetko/ zabrzdit a normalne zit.

 

Skus sa venovat hlavne tomu problemu, ktory ta /dufam/ najviac trapi. Na vztahy v robote sa teraz vyser, mozno su dolezite, ale nie tak, ako tvoj problem s nalievanim sa. Bez kolegu prezijes, ale s cirhozou pecene a bez rodiny /ktora sa za teba uz teraz hanbi/ nie.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja jazda netrva rok. Normalne zit je co? Nalievanie je co?  

 

Co znamena zabrzdit? Prestat pit - mi pride ako by som bol sterilny.

 

Ale sa mi paci a som necakal - ze das nazor. Vazim si to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, tak pitie pokladas za prejav hrdinstva a nepitie za sucharinu. Ono to mozno plati, do urciteho bodu a stadia. Ked som chlastal, chlastal som dvomi kamosmi, jeden bol o rok mladsi, druhy o dva roky starsi. Jeden mal pohreb tohto roku v marci, druhy maji. Mozno umreli ako hrdinovia, co ja viem. Nastastie nemali ziadne rodiny, nenechali tu ziadne vyhukane deti a o par mesiacov si nikto ani len nespomenie, ze tu vobec zili - a pili. Ked budes pokracovat, skus sa neskor opytat svojich deti, ked uz budu vediet odpovedat, aky maju z teba pocit. Tak rozmyslam, ze ty mas o dovod viac rozmyslat inak, ako ti dvaja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK - mas pravdu. /Neverim ti.  Chlastali ste traja a dvaja umreli. Ja mam povahu otca - ale rosambo ked prisiel na######any otec - inak to nebolo kazdy den - deti nezazili. Nadavky ,hluk a trieskanie dveri. Matku neudrel ani deti.

 

 

Vcera sme boli na kupku.  Roztraseny starec - moj otec - siel tam sam na svojom aute -  a pocit zneho? V celku dobry. 

 

------------

Co otec navystrajal  - ale aj matka je ina zena - ja by som snou nezil, ja mam inu. Matka je provokaterka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok, respektujem. Je mozne, ze ak bude chalan o 20 rokov chlastat ako ty, tiez bude mat z teba vcelku dobry pocit. Zo svojho detstva totiz nebude poznat iny priklad, ako teba a bude to chapat ako nieco prirodzene, budes jeho vzorom.

 

BTW, ak niekto ozraty nemlati zenu a deti, este to neznamena, ze je v poriadku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dal si mi chrobaka - mas pravdu. Brat zije v anglicku - mal rovnakych rodicov a vraj nepije - nema nato(ale ak si pamatam - on alkac nikdy nebol - ja som ho ani opiteho nevidel). Sestra - tiez nechlasta.

 

---------

Nechcem aby moje deti chlastali.  A vo mne maju dnes vzor - teda musim prestat.

 

Ale mne nie ze to nevyhovuje - ale opijal by som dalej - len deti mech nepiju - ved ,oji surodenci nepiju.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK dnes skoncim s chlastom. Kolko krat som to slubil. Kolko krat som povedal ,ze umyjem riady. /

 

 

Hmm - ale ja dnes nerobim nikomu zle - len si tak popijam. Nesoferujem - nenadavam- nerobim hluk- do krcmy absolutne nechodim s koko..mi sa nechcem dat do styku.

 

 

Dnes - mala na myslim lille mojich surodencov? Ja neviem - mozno ich to postihlo neskor ako mna. Inak ja chlastam asi od 13 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz, alkoholici su majstri v slubovani. Oni vedia, ze slub porusia este predtym, nez ho slubia :)  Prestat pit mozes kedykolvek a odkladat to mozes dokedy len chces, jednou z dani ktore za to zaplatis bude strateny cas. So vztahmi s blizkymi je to podobne ako s pecenou, obnovovat sa dokazu iba do urciteho stadia. Mozes si takto zratat problemy, ktore pitie sposobuje tebe a rodine a hned to obratit na benefity, ktorymi by sa stali, keby si nepil. Ziadny naliaty rodic, napriek tomu, ze momentalne nemusi soferovat a nerobi bordel nedosahuje na spodnu hranicu, od ktorej by sa dalo uvazovat o ideale. Opytaj sa zeny /ak sa to este nestalo/ ako vnima tvoje pitie. Predpokladam, ze nepovie "vsak ty si len tak pijes, nesoferujes..." Neviem ake velke mas deti, ale tie to zacnu vnimat /a ver tomu, ze si to potom budu dobre pamatat/ neskor. Je to vlastne jednoduche ako facka, co sa porovnania argumentov za a proti tyka. 

 

Vacsina ludi vsak prestane s chlastom az vtedy, ked dosiahnu na dno. Bud im lekar oznami diagnozu, zena pohrozi rozvodom, alebo sa rovno rozvedie /toto vsak nie je az tak padny argument a niekedy funguje naopak/, pridu o pracu, o byvanie, o vsetko.. Niektorym dokonca ani toto nestaci a pokracuju dalej -s kartonom dezertneho pod mostom. V takom pripade sa da povedat, ze alkoholizmus ovladol podstatnu cast osobnosti, clovek uz ani nevie preco pije, nevie tomu celit, nevidi dovod na zmenu, pretoze sa uz nema kvoli comu menit. Ty zatial dovody mas a oni sa same pytaju o vyuzitie. Skus so sebou nieco robit, kym mas preco.

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ti ja viem dead - nenapisal si to zle. - Bod som ti ale nedal.

 

---------

teda iste,ale

 

Ziadny naliaty rodic, napriek tomu, ze momentalne nemusi soferovat a nerobi bordel nedosahuje na spodnu hranicu, od ktorej by sa dalo uvazovat o ideale

 

AK mas dieta si idealny rodic? Si idealny clovek? Ak nie co povies,ze sa aspon snazim? AK ja zatazujem pecen - nezatazujes ty nieco ine?

 

Si ty aspon na tej spodnej hranici? A kto este?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalan, teba, ako rodica, by malo v prvom rade malo trapit, aky si ty vzor pre svoje deti. Ako ich tvoj alkoholizmus ovplyvnuje. A nie sa porovnavat s nejakym deadom, ze kto je na tom lepsie... To je cisty alibizmus z tvojej strany. Ale to by si pochopil, keby si nemal hlavu preliatu chlastom. Zas si len sluboval, ale prestat pit nedokazes.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to či slimák pije alebo nie považujem za jeho vec a vstupovať do svedomia mu nemienim, aj keď s tým čo napísali dead a dark súhlasím.

ale čo sa pitia týka pridám svoj postreh z minulého týždňa. v piatok ráno, keď som sa vracal z nočnej, som videl suseda ako kráča do potravín na svoje prvé ranné pivo a "jogurtík" , prvý moment som ho z auta normálne nepoznal - zhrbená postava, tupý pohľad, v podstate troska, a to nemá ešte ani 60. synovia sa s ním rozprávajú len keď musia, dcéra ho ignoruje úplne. nikto z nás nevie ako dopadne, a neviem to ani ja. ale čo viem určite je že takto by som dopadnúť nechcel.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nadmernym a sustavnym pitim sa alkohol stava sucastou osobnosti. Alkoholik si takto hlada -a najde milion, casto absurdnych sposobov ako svoje pitie ospravedlnit a ako sa branit, ked ho kritizuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este raz mate deti? Ze si vypijem -som alkoholik som zly rodic - ci zly sofer? Dokonaly niesom - to nieje nik - darkman - ked sa vyjadrujes k vychove k detom - sa pytam mas nejaku skusenost? Skusenost aj alkohol rodica a vychova dietata? Ci len trepes?

 

To co napisal dead je pravda - inak kto sa nebrani ked ho kritizuju? 

 

Inak ja som taky alkoholik  - ako niekto je zdrogovanec - ak si kazdy druhy den da marisku. To porovnat neviem - marisku som okusil dvakrat a len raz to len stalo zato.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este raz mate deti? Ze si vypijem -som alkoholik som zly rodic - ci zly sofer? Dokonaly niesom - to nieje nik - darkman - ked sa vyjadrujes k vychove k detom - sa pytam mas nejaku skusenost? Skusenost aj alkohol rodica a vychova dietata? Ci len trepes?

 

ja mám skúsenosť. ako dieťa, a dospievajúce dieťa, a mladá žena, ktorá mala otca alkoholika. všetko, čo sa tu popísalo, je pravda. dokonca aj to, čo píšeš ty, slimak, je pravda. aj tvoja obrana na kritiku  je pravdivá, takto sa bráni kritike. aj o tých drogách je to pravda.

ty sám si mal a máš otca alkoholika.

 

môj prestal piť, v neskoršom strednom veku, keď ho lekár smrteľne vystrašil. ale to bolo neskoro pre jeho rodinu, deti, aj záchranu rodiny.

aj pre neho samotného.

 

mmchdm, tú skúsenosť tu má kdekto. s alkoholikmi vo svojom najbližšom okolí žiť je prakticky bežné. poznajú to mnohí.

alkoholik nutne nemusí byť zlý otec. ale nikdy nezabudnem. naučil ma milovať knihy, to áno. ale na strašne veľa vecí nikdy nezabudnem. deti vidia, vedia, vnímajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co ti vadilo na otcovi? Samotne pitie? Ci ako sa spraval? Choval. 

 

Mne sa na otcovi nepacilo ako matke nadaval. A bol agresivny - verbalne a buchal dverami - a otravoval s tym aj deti. 

 

Ja to nerobim - si poviete zatial - ale zatial mi zijeme trosku inak - ja na zenu nemam ani nie kvoli comu nadavat - - 

 

teraz pozeram dokument o prostitutkach - osahaval ma deda.

 

S mojou matkou - keby bola moja zena - neprezijem ani mesiac. Kym sme byvali spolu som vzdy drzal stranu matke. Ked zila u mna - ako nas otec vyhodil - aj bol klud a boli radi - dnes ja matku - medzi sebou mame velmi velky priestor.

 

Ja otca lutujem - bol hlupak ze si nasiel taku zenu. Dnes ho lutujem.

 

On sa jej boji. On nieje chlap. - Preto sa tak spraval aj pod vplyvom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este raz mate deti? Ze si vypijem -som alkoholik som zly rodic - ci zly sofer? Dokonaly niesom - to nieje nik - darkman - ked sa vyjadrujes k vychove k detom - sa pytam mas nejaku skusenost? Skusenost aj alkohol rodica a vychova dietata? Ci len trepes?

 

To co napisal dead je pravda - inak kto sa nebrani ked ho kritizuju? 

 

Inak ja som taky alkoholik  - ako niekto je zdrogovanec - ak si kazdy druhy den da marisku. To porovnat neviem - marisku som okusil dvakrat a len raz to len stalo zato.

Ak sa venujes chlastu a nie detom, tak si zly rodic. Ak chlasces, tak si nebezpecny sofer. Na take konstatovanie clovek nepotrebuje mat deti, take nieco je jasne kazdemu, komu hlavu nezahmlieva chlast. Dookola hladas vyhovorky a odskakujes od faktu, ze niesi schopny prestat pit. X-krat si sa v tejto teme za poslednych par rokov dusoval, ze uz prestnes a ako to vzdy dopadne? Este ten isty vecer pribudnu prispevky, povacsinou pisane medzi 1:00 - 2:30, bez jasneho sledu myslienok.

 

Mne je to v konecnom dosledku 20, mne zatial nehrozi, ze sa o par rokov zobudim a budem mat na krku rozvodove konanie, konanie o opatrovani deti a cirhozu na peceni.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa venujes chlastu a nie detom, tak si zly rodic............................ povacsinou pisane medzi 1:00 - 2:30, bez jasneho sledu myslienok.

 

Co robia deti o jednej ci druhej v noci?

 

Ja nejazdim opity. To ze som to parkrat spravil - neznamena ze to robim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cena 8 piv je dnes na urovni krabicky cigariet. 40 percent nedostanes nikde - ta palenka je drahsia.

 

------------------------------------------------------

Ja zijem s alkoholom - nevravim ze to je spravne - tiez si myslim ze to nieje dobre(neodporucam). Uz si pripadam ako homosexual co tu otravuje okolie. OK  Ze som tvrdil ze prestanem pit - isto to ked chces da sa a nepotrebujes ani ultimatum od doktora. Kamarat prestal v 20tke. A dal by som aj ine priklady. Ale .. co ked nechcem? Ja sa aj bojim byt abstinentom - prvy rok by som bol dost zly. Podla mna sa mi zmeni povaha. Budem menej tolerantny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 A dal by som aj ine priklady. Ale .. co ked nechcem? Ja sa aj bojim byt abstinentom - prvy rok by som bol dost zly. Podla mna sa mi zmeni povaha. Budem menej tolerantny.

 všeličo sa stáva v živote .. je smutné, alarmujúce, koľkým rodinám alkohol už zničil život, koľko ľudských životov už vyhaslo následkom tejto závislosti..

 

 píšeš, že sa bojíš byť abstinentom..a čo tak premôcť strach...?  búrka prejde, ale môžeš zabrániť väčšej búrke... ide o to, správne sa rozhodnúť, a čím skôr, tým lepšie...  stojí to za to, aby sa človeku aj jeho najbližším zmenil život k lepšiemu...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano iskra mas pravdu.

 

Dnes tak polehujem, popijam, deti a zena su cely tyzden u svokrovcov - maju sa dobre - svokrovci su v Chorvatsku - teda stara ju sa o zverstvo.

 

 

Dnes som - neuzitocny - ja sem tam potrebujem aj takyto den(DNO). ALe keby som i nezobral - ze je to zle - aspon nieco zmenim - neboli by sme na ziadnych vyletoch.  ALe boli sme - boli se na tolkych co na Slovensku pochybujem niekto dal(za ten cas).

 

Teda aj alkoholik nemusi byt zly clovek - a moze byt aj uzitocny - aj dobry rodic.

 

Inak dnes nerobim - zajtra zacnem a o tyzden budem takto niekde pri mori. Odychovat. Clovek to potrebuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov