Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  526
  Total Entries

SVET KRYŠTÁLOV

 • entries
  5
 • comments
  0
 • views
  4,180

Ako používať liečivé kamene?(Kryštáloterapia)


Janka R

947 views

Najskôr - kde si vlastne môžete zaobstarať polodrahokam? Najistejšie v špecializovaných predajniach, akou je napríklad TARA alebo na burzách drahých kameňov, kde je zaručená pravosť kúpeného polodrahokamu. S veľkou rezervou nakupujte na trhoch, či iných výstavách, pretože môžete kúpiť niečo úplne iné, než Vami požadovaný polodrahokam. V takom prípade sa môžete spoľahnúť už iba na placebo efekt :)

 

Všetky kamene je dobré doma opláchnuť pod studenou alebo vlažnou vodou- cca 2 min.

Náramky a náhrdelníky pod vodou nemáčame! Lanká a gumičky, na ktorých sú navlečené sa tým rozťahujú a trhajú. Náramky, náhrdelníky sa revitalizujú nosením vonku, položením na ametystovú alebo krištáľovú drúzu.

 

Ako je to s čistením v slanom roztoku alebo soli? Kamene soľ veľmi nemusia. Prakticky sa tým úplne zničia. Výnimku tvorí napríklad záhneda alebo horský krištáľ, ktorý môžeme revitalizovať zahrabaním do himalájskej soli a vyložením pod nočnú oblohu ( balkón, parapet).

kri%C5%A1tal%20vybrus-500x500.jpg

Všetky kamene milujú spln Mesiaca. Nemusí byť Lunu vidno, počas splnovej noci, kedy sú všetky prírodné živly vybudené je dobré vyložiť kamene von, kde sa spoja so silami Prírody a revitalizujú sa.

Kamene najčastejšie používame :

- na nosenie pri sebe

 

- držíme v ruke pri zaspávaní

 

-kladieme na telo, na boľavé miesto, tam, kde cítime napätie, strach. Prikladáme na miesta tzv. čakier.

 

-nosíme ako prívesok, náramok, náhrdelník- intenzívne spojenie s telom a biopoľom

 

-priestorová mágia- väčšie kamene vo forme drúz, neobrúsených kusov, pyramíd či obeliskov kladieme na parapet okna, na pracovný stôl, na nočný stolík, ku vchodu dverí, pod posteľ...

 

-zavesením do priestoru ( napríklad malým detičkám vešiame malý ruženín alebo horský krištáľ nad postieľku alebo blízko nej)

 

- ponárame do pohára s vodou alebo džbánu na vyrobenie si kryštálovej vody .

krystalova%20voda-500x500.jpg

 

- meditujeme na tzv. Treťom oku - miesto medzi obočím. Môžme použiť takmer všetky kamene, okrem šungitu. Najvhodnejšie sú : horský krištáľ, fluorit, aquamarín, ametyst...

 

V každej domácnosti, kancelárií i pracovni urobí vynikajúcu službu tzv. "silná trojka kameňov" - krištáľ horský - prinesie svetlo, nádej, zmenu a liečenie. Ametyst upokojí spánok, zobudí intuíciu a duchovný vhľad. Ruženín napraví vzťahy, zvýši empatiu, vzájomné pochopenie, odpustenie a zmierni generačné spory.

 • Upvote 1

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy