Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  524
  Total Entries

SVET KRYŠTÁLOV

 • entries
  5
 • comments
  0
 • views
  3,716

Šungit - "omladzovač" a aktivátor vody


Janka R

911 views

 Share

K šungitu som mala spočiatku vlažný vzťah. Pripadal mi sadzoidný, nevzhľadne čierny a tie chýry, ktoré o ňom kolovali vo mne veru príliš dôvery nevzbudzovali.

 

sungit%20natur-500x500.jpg

 

Ako prvé sa k nám na Slovensko dostal šungit v tvare pyramíd- typickom ezoterickom symbole. Pán, ktorý ich nejako pokútne prepašoval z ruskej Karélie, kde je jeho najväčšie nálezisko mi prízvukoval-" pyramídku si dajte do vody, alebo postavte k počítaču, určite si ju nedávajte na hlavu". V tých časoch bolo o šungite pramálo informácií, väčšinou napísané na pokrčenom zašpinenom papieri v azbuke. Samozrejme, že som si šungitovú pyramídku položila na hlavu pri meditácií. A po chvíli som sa tvárila, že to nič nie je, že mám niečo vsugerované, až kým mi takmer hlava nepraskla od ...vnútorného tlaku a musela som si pyramídu z hlavy zložiť. Potom ma k úžasu priviedlo malé dievčatko- asi tak trojročné, ktoré sa prechádzalo po Tare, dotýkalo sa množstva farebných,lesklých krásnych kameňov a nakoniec svojho otca šokovalo tým, že si vybralo malú čiernu šungitovú guľu. No vôbec sa nedalo prehovoriť na nejaký ruženín, alebo ametystík :)

shungite-ball-500x500-500x500.jpg

Mmchdm- jej otec mi po čase oznámil, že pravdepodobne vďaka šungitu malá konečne spinká :)

Čo je teda šungit? Uvádzam informácie už všeobecne známe od Iriny Voblíkovej, ruskej vedkyne, ktorá ho opisuje ako kameň, na ktorom je neobyčajné všetko : pôvod, zloženie i široké spektrum použitia.

 

Šungit je jedinečná polyminerálna uhlíková hornina, je najstarší minerál na planéte obsahujúci uhlík. Od diamantu a grafitu sa šungit líši len svojou štruktúrou. Jeho molekuly sú svojou štruktúrou podobné futbalovej lopte a nazývajú sa Fullereny.

 

Karelský šungit je uložený v najstarších vrstvách zemskej kúry, ktorých vek je viac ako 2 miliardy rokov. Jeho kozmický pôvod je vďaka vysokej koncentrácii fullerénov veľmi pravdepodobný, pretože podobné mimozemské fullerény boli nájdené aj v meteoritoch. O dôležitosti odhalenia fullerénov hovorí aj fakt, že skupina anglických vedcov za neho získala Nobelovu cenu.

Výroba umelých fullerénov je dnes obmedzená kvôli ich vysokej cene a preto sa využívajú iba v oblasti špičkových technológií kozmického výskumu, medicíne a počítačovom priemysle. Nález prírodných fullerénov v Karelskon šungite je skutočná senzácia. Je to jediné ložisko šungitu s obsahom fullerénov na Zemi.

 

Ukázalo sa, že pri vzájomnom pôsobení s vodou má šungit liečebné vlastnosti. Pretvára vodu na biologicky aktívnu. Voda s energoinformačnou matricou šungitu je vodou novej generácie. Pomáha pracovať všetkým biologickým štruktúram organizmu, bez toho, aby potláčala zdravé bunky. Fulleren je najvýkonnejší a dlho pôsobiaci antioxidant.

 

Šungitová voda pôsobí na organizmus plánovite. Tlmí bolesti a má protizápalové účinky. Má baktericídne vlastnosti, trvanlivý antihistamínový účinok. Šungitová voda vďaka svojim liečivým účinkom pomáha liečiť najrôznejšie zápalové ochorenia, alergické, vírusové, kožné, kĺbové ťažkosti, choroby látkovej výmeny, a to týmito spôsobmi:

 

Pitím

gastritídu, kolitídu, prechladnutie (chrípku, bronchitídu), žlčníkové a obličkové kamene, cukrovku, artritídu. Pomáha obnoviť imunitný a energetický stav pri syndróme chronickej únavy. Je dokázané, že fullerény bránia vzniku a rozvoju arteriosklerózy. Nemenej zaujímavým faktom je, že Šungitová voda odstraňuje opicu. :yes_yes:

 

Obkladmi

vredy, zle hojace sa rany, preležaniny, furunkuly, lupienku, atopický exém. Skvele zmierňuje bolesť pri popáleninách!

 

Šungitová voda má omladzujúce účinky. Každodenným umývaním sa zvyšuje elasticita a tonus pleti, miznú drobné vrásky, šúpanie pokožky, opuchy. Šungitové fullerény urýchľujú regeneráciu tkanív. Veľmi užitočné je omývanie vodou pri akné. Šungit takto obnovuje mladosť a krásu pleti.

Oplachovanie vlasov vodou spevňuje ich korienky, zamedzuje plešateniu a vypadávaniu vlasov a dodáva im lesk a hebkosť.

 

Šungit je univerzálny sorbent. Nič sa nevyrovná schopnosti šungitu čistiť vodu od škodlivých prímesí. Na svojom povrchu absorbuje 95% nečistôt, odstraňuje zakalenie a dodáva vode pramenitú chuť. Šungit odstraňuje z vody ťažké kovy, koloidné železo z vodovodného potrubia, nitráty a dusičnany, pesticídy, dioxíny, fenoly, zlúčeniny chlóru, ropné produkty, rádionuklidy, vajíčka helmintózy, vírusy a baktérie. Súčasne dodáva organizmu prospešné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé. Šungitovú vodu je možné používať na kloktanie, vyplachovanie úst a nosa pri angínach, paradentóze a nádche.

 

Pyramídka je vhodná na prípravu vody s liečivými vlastnosťami v džbáne, s objemom cca 2,5- 3l alebo na odstránenie elektrosmogu resp.geopatogénnych zón v interiéri domu, bytu či podnikateľského priestoru.

 

sungit%20pyramida%2093-500x500.jpg

 

 

Drvinu niekoľkokrát prepláchneme cez sítko a vysypeme na dno skleneného džbánu (fľaše) cca 1,5 l a dáme na svetlé miesto na 12-15 hodín. Odporúča sa piť túto vodu 3x denne po 2dl, prípadne vodu použiť na čaj, kávu, ku kozmetickým účelom a pod.

 

Pre energetickú masáž dlaní použijeme šungitovú guľôčku, ktorá pôsobí cez biologicky aktívne body rúk. Cvičením s guľôčkou medzi dlaňami aktivujeme reflexné akupresúrne plôšky, vylepšujeme celkový zdravotný stav organizmu, normalizuje sa spánok, zlepšuje trávenie a krvný obeh.

Pyramídky. Keďže bol v okolí šungitovej pyramídy potvrdený zvýšený obsah záporných iónov vo vzduchu, sa pyramídy odporúčajú ako nedeliteľná súčasť vybavenia kancelárie zvlášť keď sa tam nachádza veľké množstvo počítačovej techniky. Účinky elektrosmogu znižuje prekvapivo mnohonásobne.

Určite odporúčame umiestniť ku každej mikrovlnke (cca 10 cm pred).

Odstránenie geopatogénnych zón : Postaviť šungitovú pyramídku do izby alebo pracovne. Okruh pôsobenia pyramídy vysokej 3,5 cm je cca 3 m.

Šungitové pyramídky sa používajú aj k liečeniu priložením na boľavé miesto: ľahnite si na zem tak, aby hlava smerovala na JUH a nohy na SEVER. Steny pyramídy musia byť takisto orientované podľa svetových strán. Aplikujte 20–60 minút denne.

Ošetrenie: Šungit revitalizujeme roztokom sódy alebo roztokom kyseliny octovej – ponoriť na 2 hodiny cca 1 x za mesiac.

 

Takže čo dodať? Azda ešte pár slov z legendy o ruskom cárovi Mikulášovi, ktorý prikázal svojím vojakom vo vojnách variť čaj z vody, do ktorej si povinne vložili kúsok šungitu. Vojaci sa tak- vraj ubránili pred nepríjemným skorbutom a iným infekciám. Moja skúsenosť so šungitom mnohé z jeho účinkov potvrdzuje- v džbáne s vodou u mňa doma musí byť šungitová pyramídka, už len kvôli čerstvej chuti vody.

 • Upvote 1
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy