Skočiť na obsah

nutrinka

Odporúčané príspevky

oki tomassi, ved ked sa mi už konečne nebudeš vyhýbať, tak ti dám vedieť /alebo skôr ked konečne začnem poctivo chodiť do školy :) /

toho Fausta a margarétku by sme mohli teda spáchať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Zabudli sme sem napísať že s nutriou sme boli v divadle na Cymbelinovi od Shakespeara.

 

Boli sme vobec radi ze sme sa dostali bo nas den predtym napadlo ze pojdeme a nerezervovali sme si listky tak sme museli pred budovou divadla mrznut tristvrte hodiny a dufat ze si nepridu pre listky.

 

Vyplatilo sa cakat listky sme dostali a hura na predstavenie, predtym este povinna fajciarska ulozenie veci do satne a usadenie v sali.

Bolo to perfektne sice trosku moderne. Na zaciatku velky prekupnici s drogami, vsetci boli v oblekoch, syn macochy bol obleceny v kozenom ako prostitut a nakonci prveho dejstva nam medvedi tancovali na pomadu. To bola asi spicka celeho predstavenia.

Nakonci sa vsetci plieskali po celach. A herci zozali aj velky potlesk, isiel by som na to este raz.

Ked som nieco zabudol tak nutria doplni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Včera som bola v Banskej Bystrici na Animal farm od Georgea Orwella. Hrali to praví anglickí herci. Do jedného som sa buchla. Hral Boxera (toho koňa). Taký Herkules :lol: Ale k veci: bolo to super, piati herci hrali všetky postavy, dalo sa im rozumieť a bolo to aj vtipné (to som od toho aj očakávala). Išla by som ešte raz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

včera sme s jednou spolubývajúcou a jej spolužiačkami vybrali do Divadla Andreja Bagara na predstavenie Statky-zmätky... pokiaľ si dobre pamätám, no možno sa aj mýlim, videla som aj staré čiernobiele spracovanie v telke, ktoré sa s týmto teda nedá ani porovnať... vtipné, v hlavnej úlohe Ondrík :) , modernejšie spracované no nie veľmi a lyrická postava, ak sme to správne pochopili, tak to bola matka Sláva...

 

jediným mínusom bola postala Zuzky, vlastne druhej hlavnej postavy, herečka mi pridala byť strnulá a pôsobila tam veľmi rušivo...

 

no odporúčam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Divadlo mám veľmi rada. Podobne ako ostatní, sme na gympli mali zľavnené lístky, ktoré som sem-tam využila. Okrem toho som bola viackrát aj so sesterkou na Novej scéne, v Aréne, Luduse a tak. Dlho som nebola nikde, ale už som nahovorila frajíra, tak snáď sa vytrepeme čo najskôr na niečo dobré.

 

Nevideli ste niekto Večer trojkráľový v DPOH? To bolo úplne geniálne, musela som na to ísť trikrát. Hlavne Stano Dančiak ma úplne dostal.

 

Taktiež sa mi páčila aj Tančiareň, Oidipus, Klietka bláznov.

 

Boli ste na niečo pozrieť do Ludusu ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, Klietka bláznov bola skvelá! :lol:

 

počula som že opäť budú hrávať v Čechách Krysaře, no v rádiu akosi zabudli povedať, že kde to hrávajú... pesničky už poznám odpredu dozadu, aj filmové spracovanie, ale muzikál, originál jednoducho musím vidieť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v Bratislave, ale to bolo velmi davno to som bol este maly chlapec, a neuzil som si to akoby som si to uzil teraz, ale aj tak to bolo skvele isiel by som na to aj viacej raz :lol:

 

Velmi velmi odporucam tento muzikal urcite sa to oplati vydiet

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v divadle som bol zatial asi len 2-3 krat..no vzdy sa mi celkom pacilo :lol:

najradsej by som si vsak pozrel nejaku anticku tragediu priamo v starovekom kamennom divadle..sediet na stolickach kde sedeli pred 2500 rokmi Greci..neskor Rimania..a pozerat nieco v starej grectine... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ja mam divadlo velmi rad, a zboznujem hry a dramy v literature... to je fakt uuuuuzasneee! Zatial sa mi podarilo byt v divadle malo - no vlastne pamatam si len ze som bol na Hamletovi a na Pikovom kralovi ... obidve sa mi velmi lubili! :lol:

 

K mojim snom patri vidiet jednu z famoznych hier mojho oblubeneho Williama! A samozrejme nikde inde ako v original londonskom Globe theatre... to by bolo pre mna nezabudnutelne a este tak na Romea a Juliu, alebo Hamleta, no proste nieco z toho uplne naj! :)

 

A ako druhy sen by som uviedol vidiet ozajstnu anticku hru v antickom divadle, napr v Taormine a s velkym obdivom sledovat umelecke stvarnenie nejakej tej uzasnej antickej hry, napr uz aj taka Antigona by bola skvelym zazitkom! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak myslíš Pikového kráľa od Cinkotu, tak to bolo skutočne vynikajúce

a aj tá diskusia po predstavení stála za to

 

Divadlo je dobrá vec,

celkom som dostal chuť vybehnúť, ale nie na muzikál

ako som už býval písal, ja tie vyspevovačky moc nemusím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

tak máme za sebou úspešne predstavenie Othella a nemôžem povedať naň nič zlé, zo začiatku som bola fascinovaná atmosférou, hereckými výkonmi a keď sa to už-už začínalo zvrhávať do miernej nudy, prišla celkom nečakaná vtipná vsuvka Borisa Farkaša, "rečníka" z Cypru :lol:

celkový dojem mám dobrý, až na to, že som si roztrhala pančuchy a zabudla som si kabelku v bufete počas pauzy, tak ale nie som zvyknutá na to seriózne oblečenie, tak to kvôli tomu :) :)

 

každopádne, ak ste náhodou niekto nevideli Večer trojkráľový, pred chvíľou som zistila, že ho stále hrajú a v pôvodnom obsadení, ešte aj s naprosto geniálnym Stanom Dančiakom v BA - v novej budove SND

ja som sa nikdy tak nepobavila asi v divadle ako práve na tomto, zašla som na to 3 krát ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ano. divadlo mam rad. radsej ako kino,film. v divadle ma kazda hra cosi do seba. ani nie naposledy ako skor z dojatia ma zaujala hra v kosickom divadle,Vecera vtakov od fran.autora F.Vebera (existuje aj filmova podoba, ktora uz ale z daleka nie taka dobra). vzdy mam rad urcite tragikomedie, neviem preco ale cely zivot sa mi vidi prave taky,a preto aj hry podane tragikomicky vela vypovedaju o zivote a tato hra toho bola dokazom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

divadlo ma začína čím ďalej, tým viac opantávať... zanecháva vo mne oveľa hlbšiu stopu ako kino, dovolím si dokonca tvrdiť, že hlbšiu ako kniha... po predstavení som ako omámená, pristihnem sa aj niekoľko mesiacov, rokov "po" ako rozoberám jednotlivé scény... a už len pozerám na čo by som sa vybrala najbližšie... v sobotu sme boli na Klamárke Ketty v Divadle west, išlo o komédiu, prvá polka ma nebavila, druhá bola o niečo lepšia, viac písať nebudem, nemusí to byť zlá hra, očividne sa všetkým okrem mňa veľmi páčila, súdiac podľa záchvatov smiechu okolosediacich, len ja asi nemám zmysel pre humor... došlo mi, že najlepšie, čo som kedy videla spadá pod tragédie, väčšinou od Shakespeara, v SND ide teď Hamlet s Robom Rothom, ktorý sa vyznamenal aj vo Večeri trojkrálovom, tak si asi budem musieť kúpiť lístky...

 

Ozaj, bolo by celkom fajn, ak tu sú nejakí divadelní nadšenci, aby sem-tam prispeli do tejto témy odporúčaniami, tipmi a podobne...

 

tak ja by som sa v blízkej dobe šla pozrieť na:

 

1) 21. 11., DIVADLO ASTORKA - FESTIVAL ASTORKA 2008

KALEVIPOEG VAT Teatre v spolupráci s Markus Zohner Theater Compagnie´s

 

Estónsky cool-epos.

V brilantnom hereckom podaní štyroch mladých hercov ožíva severský mýtický príbeh podaný s nadhľadom a príjemným humorom.

Autorská koncepcia a tvorba: Markus Zohner / Fr.R.Kreutzwald

 

2) SND, Hamlet (viac na snd.sk)

 

3) SND, Skrotenie zlej ženy (-//-)

 

4) 8. 12., Malá scéna, VŠMU - John Osborne: Obzri sa v hneve

 

Príbeh štvorice mladých ľudí Jimmyho, Cliffa, Allison a Heleny žijúcich v malom byte, s nedostatkom finančných prostriedkov, ktorých jediným spôsobom vzbury proti svetu je hovoriť o nej, nie však konať. Obzri sa v hneve je o vzťahoch ohlodaných na kosť, o chýbajúcej ľudskosti, nepochopení, o potrebe blízkeho človeka, ale neschopnosti túto blízkosť vydržať.

 

5) 27. 3. 2009., Malá scéna, VŠMU - Woody Allen: Boh

 

Hra Boh je divadelná esej, kde Allen transponuje Dostojevského myšlienku z Bratov Karamazovcov (ak je Boh mŕtvy, potom je všetko dovolené) do sveta divadla. Demaskovanie divadelných postupov tu umožňuje zaoberať sa otázkou reality, fikcie a ich vzájomnej korešpondencie v tvorivom procese a predchádza Allenove experimenty s filmom vo filme. Je to divadlo na divadle, svet stvorený dramatikom Allenom a ním do istej miery kontrolovaný, podobne ako je obecenstvo stvorené a kontrolované iným dramatikom. Allen tu po prvý krát prirovnáva tvorivého umelca k Stvoriteľovi určitého sveta a v tomto svete kladie takú istú otázku slobodnej vôle dramatických postáv, akú riešia filozofi vo svete skutočných ľudí.

 

6) 27. 11., 28. 11. 2008, Divadlo GUnaGU, Historky z Fastfoodu

 

Čierna komédia z dnešnej Bratislavy. Divadelná hra Viliama Klimáčka HISTORKY Z FASTFOODU sa odohráva v nočnom bufete - bagetárni, kde sa stretáva náhodná vzorka obyvateľov veľkomesta: staršia pani, ktorá hľadá stratenú dcéru, anorektická modelka, psychicky narušená z diéty, homelessák, ktorý rozdáva bulvárne noviny, dídžej, ktorý ohluchol po súkromnom koncerte v Rakúsku...

 

 

/popisy hier sú prevzaté zo stránok divadiel/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov