Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

On to nepotrebuje, keď sa živí ako profi vodič. Ty nie si profi v ničom, ani v počítačoch, ani ako vodič.

To sa žiaľ aj potvrdilo tento rok keď som bol na tých testoch profivodiča ktoré sú mimochodom povinné v celej EU takže si neškrtnem ani v zahraničí ako dávnejšie spomínala Hellé či Doll že vodičov hľadajú aj na MHD v Osle.

 

Tykoxo veď ten robot robí to isté čo my v amazone. Na také pásy nakladáme krabice aj my... No tak rýchlo splatím ten úver lebo ako vidím sniper má opäť pravdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Tykoxo veď ten robot robí to isté čo my v amazone. Na také pásy nakladáme krabice aj my... No tak rýchlo splatím ten úver lebo ako vidím sniper má opäť pravdu.

Nejako rýchlo ti opadol optimizmus, že tvoje práce budú potrebné aj o 100 rokov.

 

Ty si bez problémov nahraditeľný už teraz, lebo práve tvoje práce sú zbytočne preplatené a firmy pre zefektívnenie budú tieto pozície nahrádzať už ako prvé.

 

Pre roky 2020 - 2030 sa predpokladá, že práve tieto pozície - manuálne jednoduché, bez potreby prílišného rozmýšľania, budú vo veľkej miere nahradené robotmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A globálny dopad? Na celom svete sú takéto práce. Čo bude s tými ľuďmi? Kedysi v 19-om storočí keď prišli prvé stroje tak sa ľudia často búrili že im stroje zoberú prácu. Na poliach keď neboli traktory tak sa to všetko robilo ručne. Prišli stroje ale ľudia sa vedeli zamestnať inde. Vo vyspelých krajinách je ajtak malá nezamestnanosť ale kam dali tých nekvalifikovaných ľudí? Baníkov z hornej nitry má prebrať jaguár vraj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Globálny dopad to bude mať taký, že z nevzdelaných a nekvalifikovaných prípadov (čo si ty), sa stanú masy závislých na sociálnych dávkach. Zatiaľ nič lepšie nikoho nenapadlo.

 

Ľudí to donúti, aby začali na sebe pracovať, aby boli použiteľní. Čo tvoj prípad nie je, ty budúci bezdomovec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, teba nemusí trápiť globálny dopad. Teba by malo trápiť, čo bude s tebou. Možno zavedú všade jednotnú mzdu, ako to istého času vyskúšali myslím vo Švédsku. Nebudeš nič robiť, môžeš celý deň sedieť, ležať, vykecávať na lavičke a pristane ti na účte cca 700EUR. Toľko asi múdre hlavy vypočítali, že ti má stačiť na normálny život. Všetko ostatné, teda väčšinu budú robiť roboty.

 

Čo by si robil s toľkým voľným časom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ospravedlnujem sa za nespravnu krajinu, nebol som si isty.

 

Prof. Stanek naznacil pri tejto teorii, ze najhorsie na tom bude to, ze ludia sa zacnu nudit, nebudi mat zmysel zivota a zacne spolocnost upadat. Pretoze clovek ako bytost sa potrebuje rozvyjat.

Tomas, ty by si asi nasiel zmysel aj v tomto, ze? Nebol by problem. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatial sa to este neoplati, ale v blizkej buducnosti to pride. Ale nie je to uplne nove, v rime uz boli lumpenproletari co dostavali chlieb a hry aby nerobili bordel. len to zase bude mat nejake dosledky. a teda Stanek by mohol aj citat:), ako ho napadla nuda? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iba som ho parafrazoval. Podstata je v tom, ze ludia uz nebudu musiet prakticky nic, ani sa rozvyjat, chodit do prace a pracovat na sebe. Ved naco? Dostanu peniaze na minanie. Nacoby sa snazili cosi dokazat?

 

Robil sa isty pokus na mysiach. Jedna skupina bola vystavena stresu, druha mala idealne moznosti, ziadne stresy, kopu jedla, ziaden predator. Prave tato skupina dopadla tak, ze sa potomstvo zacalo kotit degenetovane a postupne vyhynuli.

 

Ista aj ked uznavam mierna paralela tam je s moznym vyvojom nasej buducnosti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každý živý tvor je plánovaný tak aby niečo robil, aby sa niečomu venoval. Nikdy som nebol tak dlho nezamestnaný aby som si mohol vyskúšať dlhodobo nudiť sa. Ale jeden sused je na invalidnom dôchodku ale inak je fyzicky zdravý a chodí stále károu po meste a všeličo zbiera. Nielen železo do zberu ale aj čokoľvek čo sa môže zísť na záhradku či do pivnice. Neni na to odkázaný lebo niekto ho financuje lebo platia si riadne byt, majú to pekne spravené, vôbec nežijú ako socky... Raz som sa ho pýtal keď šiel károu po meste že "ešte sa oplatí chodiť do zberu keď už tak málo dávajú za kovy?" a on že: "to už je zvyk, ja budem aj na smrteľnej posteli káru tlačiť!"

 

Pýtal som sa vo svojich témach že čo motivuje kadejakých vagabundov a grázlov aby na ulici znepríjemňovali život iným, len tak zapárali, a podobne. Aj oni sa "venujú niečomu" a to je práve to. Takže nikto sa nenudí. Takže ktovie aký dopad by to malo na ľudstvo. Ale sú ľudia ktorých rozvoj zaujíma, nerobia to pre peniaze, ale venujú sa niečomu čo ich baví. Veľa ľudí vraví že ich práca napĺňa a baví to ich.

 

Keby bola tá rovná minimálna mzda, tak bolo by to tak že kto sa ničomu nevenuje dostane len prídeľ na prežitie, nejaké základné bývanie atď. Kto však bude pracovať alebo slúžiť by dostal viac peňazí, väčšie vymoženosti atď. Takže motivácia by bola.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako vyzerajú dôsledky nepodmieneného základného príjmu v praxi je vidieť v každej tzv. sociálne vylúčenej lokalite - bordel, chlast a apatia ... veľkú časť populácie treba jednoducho každé ráno vyhnať do roboty, aby si na živobytie zarobili prácou, v opačnom prípade totiž budú začínať nový deň otvorením piva a jogurtíku...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zo sociálok im veľa toho nezostáva, čo sa týka možností, tak aspoň 2-3 dni si žijú ako králi, keď po zvyšok mesiaca vedia, že ich čaká opäť celomesačná apatia. Presne ako u Tomáša. Keď TERAZ má peniaze, tak aspoň na pár dní chce zažiť pocit, že nie je socka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ak sa jedná o okres alebo aj mimo neho vo firmach kde maju zamestnanci z Galanty lahky pristup tak ano! Zoznam kde nie by bol urcite kratsi.

 

Ale zas kmarat to obhajuje tak ze sa snazim ze aj ked ma 100x vyhodia z prace, stale sa zamestnam ze niesom ako asociali ze nechcem pracovat, ze sa spolieham na davky od statu atd...

 

Proste stale mam snahu byt zamestnany, odvody si platim atd. Nejedna osoba ktore ste aj vy na fore neraz zastavali si neplnia ani povinnosti voci statu, maju same nedoplatky v poistovniach atd. Co ja nemam, vzdy mamvsetko podcivo zaplatene. Nikdy v zivote som nemal exekuciu. Statisice ludi to tak ma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tebou je škoda reči. Nechápeš podstatu. Na jednej strane frajeríš aký si mačo, dobre že nie majster sveta top managér, že kde by si ty čakal v rade pri kasse, však ty sa večne niekam ponáhľaš. Neviem, asi pozerať hviezdnu bránu alebo sedieť pred bytovkou na lavičke... A na druhej strane si vystriedal toľko zamestnaní ako ponožiek. Nevravím, teraz sa snažíš byť na jednom mieste, ale som presvedčený o tom, že už uvažuješ nad zmenou. Stačí, že niekde ponúknu o 10 centov na hodinu viac, zmenový autobus a super bufet a ideš. Nemám pravdu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Amazon mysli aj na toto a predchadza tomu. Kazdy zamestnanec bezohladu na postavenie ma kazdy rok automaticky zvyseny plat o 20 centov n hodinu v hrubom. Okrem toho firma robi prieskum regionu aby zachovala konkurencieschopnost tak aj celoplosne sa dviha plat kazdy rok. To je to o com sa debatovalo aj na tomto fore ze isli hore s platom ked som sa tam vracal. Preto mate ten pocit ze som preplateny. Amazonu neni jedno ako firmam typu samsung, foxconn ze ludia budu robit za almuzny ale ti si zamestnancov vazia a druha vec je ze pan Jeff Bezos ma dost penazi, ten ma z coho dat.

 

Ale ja z tych penazi ajtak nemam nic lebo su to peniaze nebankovky! Tolko mam dlhu ze keby som 5 mesiacov odovzdaval celu vyplatu ako mimoriadnu splatku nebankovke tak by som bol akotak vonku z dlhov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pan Jeff Bezos ma dost penazi, ten ma z coho dat.

 

Pán Bezos o tvojej existencii ani netuší a to buď rád, lebo by ťa hneď kopol do riti. Kam to on dotiahol, tam ty by si to nedotiahol ani na vrátnika do konca storočia.

 

 

Ale ja z tych penazi ajtak nemam nic lebo su to peniaze nebankovky! Tolko mam dlhu ze keby som 5 mesiacov odovzdaval celu vyplatu ako mimoriadnu splatku nebankovke tak by som bol akotak vonku z dlhov.

 

 

To my už nemôžeme za to, že ty máš v hlave nasraté. O tie peniaze si prišiel vlastnou sprostotou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavne pan Bezos zaraba na akciach, ktore vlastni. Ci si myslis, ze vie o kazdej prevadzke a povie, na Slovensku dame viac? Na to ma manazment,ktory pravdaze podlieha tym vyssie.

 

Nemysli si zase, ze je tak stedry. Miliardari su miliardarmi preto, ze najskor sloria a potom z volnych penazi minali, investovali... Ak byvrozhadzovali peniaze, nikdy by neboli tam, kde su. Waren Buffet byva v dome, ktory kupil v 60-70rokoch. Nebohy sef ikei jazdil na 20rocnom aute. Bill Gates nosi na rukach hodinky za 50dolarov. Chapes kde je podstata?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechape...on si nevie urcit priority a uplne sracky ma za najdolezitejdue v zivote...ukazte mi niekoho ineho na tejto planete, kto si mysli, ze znakom uspechu je stravovat sa vo fastfoodoch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov