Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Nie, Tomas nie je zadrbavac. Tomas je vychcany, chce robit co najmenej, co najlahsiu robotu a mat za nu zaplatene ako it pracovnik, alebo stredny manazment.

Tomas, viackrat si deklaroval, ze ty pracovat chces, len akosi nestihas. Tak co keby si miesto neustaleho menenia miest zapracoval na rychlosti. To by bolo pre teba prospesnejsie. A ak sa to neda, tak nehladaj prace, kde sa ide na vykon. To da logiku. Uz sme ti to viackrat pisali. Pri smetiaroch si nemusel trhat normy, ty si bol len lenivy sa dostat do prace, pretoze si nemal zmenovy bus. Lenivy si bol a zavidel si inym, ze oni sa vyvazaju zmenovym autobusom a ty musis platit za dopravu. Tak sa teraz nestazuj a ani v buducnosti. Sam si za to mozes. Takze ano, si vychcany a vypocitavy az az.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol si pri smetiaroch a aj odtial si zmizol. Bol si na poste, tiez. Aj v jedalni. Podla mna ti treba dat sefovsku funkciu s kavickou, neobmedzenym pristupom k bufetu...

 

na pošte??? Na našej pošte bol nejaký čas za jedným z okienok mladík, ktorý bol milý, zlatý,m ochotný, ale všetko mu neskutočne dlho trvaLO A NIKDY NEVEDEL MOJU ZáSIELKU Nájsť, Viackrát SA VRáTIL S TýM, žE TAM NIE JE, HOCI TAM MALA EšTE BYť NASPRíKLAD 3 DNI, a raz mi dával dokonca nejaký balíček s podobným číslom, a bol adresovaný na našu ulicu, len o nejaký ten barák dalej a na muža s mojím priezviskom (viem, že tu nedaleko takí bývajú). Odišla som nakoniec raz aj  bez balíčka, inokedy mu ho tam musela pomôcť hľadať nejaká staršia kolegyňa z iného okienka...no, aj ked som bola nasrdnená, koľko času som tam strávila (a raz aj zbytočne), ale tušila som, že ten mladík sa tam ktovieako dlho neohreje a aj som ho poľutovala. lenže zasa po svojich vlastných skúsenostiach s nezabudnuteľným Truhlíkom chápem vedúcich, ktorí škrípu zubami, ked také typy fasujú do kolektívu a snažia sa ich zbaviť.

 

 A nemyslím si, že byTomáš chcel robiť čo najmenej, ale chce robiť to, na čo stačí tak  aby sa nepechoril s yvplazeným jazykom. kedysi boli pre takých ako je on družstvá invalidov, mali sme tam teda všelijaké týpky, absolventov pomocných škôl (ako je on()aj jedného gymnazistu, ktorý  bol tiež taký prostáčik, ale nebol zlý a pracoval spoľahlivo, a tiež hluchonemých, jedna pani nemala do pol predlaktia ruky (ale bola mimoriqadne šikovná a myslelo jej to výborne), ex-basistov...ale aj normálnych zdravých jedincov s učňovkami či bez, každý tam dostal prácu podľa svojich možností a schopností...a mali sme tam jedného takého chudáka, ktorý bol na úrovni asi 5 - 6 ročného decka, až na to, že kukal po babách, ale nikdy si nič nedovolil, bol to taký neškodný blázon. Tam zametal pomedzi stroje granulát, aby sa ľuďom nešmyklo. A robil poriadok s prázdnymi cievkami, s odpadom a podobne. Podobnú činnosť zas na poobednej (striedali sa) vykonával iný taký tichý blázon, trochu chytrejší ako tamten, ale tiež moc rozumu nepobral.  A ešte aj tí basisti sa snažili odušu, aby mali normu hotovú. myslím si, že keby dnes také čosi existovalo, Tomáš by sa mohol uplatniť napríklad pri orezávaní pretokov z výliskov...tam neboli tie normy privysoké a stíhali to aj menej šikovní jedinci bez ťažkostí. Tá firma existuje dodnes, ale neviem, čo za sortiment sa tam teraz vyrába a na akých zariadeniach, a už vôbec nie nič o organizácii ich terajšej práce. Niekoľko mesiacov (asi rok po škole, ked im tam jeden taký vypadol) som tam v tej prevádzke robila smenovú majsterku, neskôr som šla do inej funkcie do iného zaradenia, to len preto, aqby ste vedeli, že som si to envymyslela a ani nikde nečítala, sú to osobné postrehy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kapitalisti sa na to hnevaju ze su to prace bez pridanej hodnoty ale nenazval by som ich nepotrebnymi ako za sociku ze vymyslali aj nepotrebne pozicie len aby dali kazdemu pracu. Takze ak ma poslu upratat dvor, zbierat krabice, skladat krabice, chystat material, tak to spravim. Na to som si nemusel robit maturitu ale vtedy som nevedel ze na tie pozicie s maturitou nemam.

 

- Majstra nemozem robit lebo nemam respekt a ludia by ma mali za tutmaka

- CNC strojom nerozumiem aj som vedel davat material, cepel vymenit, ale bolo treba aj neustale kontrolovat kvalitu, zapisovat kody prestojov, robit vela kusov.

- Pocitacom sa nerozumiem a vacsina kancelarskych robot uz vyzaduje ovladanie PC.

- Preto snivam o soferovani lebo tam nemozu moc hnat lebo ja mozem ist tak ako dovoluju predpisy. Nadriadeny nmoze chciet aby som isiel 200 km/h po ceste ked je dovolene 90.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Snivaj snivaj a opat nic neurob. O soferovani snivas roky. Co si doteraz urobil? Nic. Zabudni na soferovanie, myslis, ze by si presiel zdravotnou kontrolou.

 

Na toto sa fakt neda normalne reagovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo v obdobi ked zacinal samsung s prvou fabrikou na slovensku a po pase isli LCD telky velke a kolega tam dal zadny plast a ja som mal v ruke skrutkovaciu pistol v druhej sroby som to daval na hrot a utahoval pekne dokolecka 12 srobov. To ma bavilo. Este kolega sa ma pytal ze keby mam moznost robit takuto robotu do dochodku tak ci by som to robil a ja ze ano. Vtedy som aj nadcasy tahal. Bavilo ma to a celkovo samsung ako firma sa mi pacila rad som sa tam zdrziaval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tato firma presadzuje flexibilitu a tak hadzu horedole kam prave potrebuju. Samozrejme ze kde nestiham tam ma uz viac nedaju ale stale som inde. Stabilny flek tu nehrozi. Kazdy den idem s tym do prace ze volakde ma daju.

 

V pracovnych zmluvach nemame uvedene zaradenie ako vo fabrikach ale iba ze pracovnik logistickeho centra co znamena ze kdekolvek a cokolvek v ramci firmy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, takže na konci každého dňa zistia, že si nestíhal, tak na druhý deň ťa zaradia inam. A okrem manažérskych pozícií, kde si ešte nebol? Či sa ti pozície náhodou už nemíňajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Dnes mi kolega povedal,ze ma vyhadzuje z prace(my sme sa rozdelili po januari),teda ma uz nechce vidiet ani ja jeho.  Neopovedal kolko mi za to zaplati,stale ma voci mne dlhy. Zrejme svojich klientov budem robit nadalej. A lepsie.  Z domu. 

 

Preco to robi som nikdy nechapal - ale som si myslel ze to pride ktomuto. Ze ide o peniaze, 

 

----

Co si myslim a ma logiku.  Mozno ma novych klientov a nechce sa som mnou delit,alebo preco mna chce odpratat(mne traja odisli - skrachovali do do chodku,proste skoncili) - dochodca - lebo potrebuje priestor pre  dalsieho cloveka. Klientov mu predat. On ho ako zauci. Ci bude robit namiesto neho. Myslim si ze on noveho cloveka ma. Inak je to nezmysel. On robit uz nechce. Nechcel pred piatimi rokmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Praca doma. Zvykam si ,zajtra skonci druhy tyzden. mam spravene vsetko, snad nebude prsat - alebo nech aj prsi. Ak by bolo horuco da sa nieco spravit na zahrade od 6 do 9. Realne tam som niekedy za dva tyzdne bol polhodinu denne - polial(rano).

 

V robote. Za dva tyzdne zatial boli 4 ludia.  Mam asi cez desat co ma platia kazdy mesiac. 

 

Praca doma - som doma v podstate v kuse. Uctovnictvo zapisovanie je monotonna praca.  Nad ktorou po x rokov praxe nemusis rozmyslat. Aby som sa nezblaznil a niekoho pocul, pocuvam rozhovory na tablet. tv. O sporte,knihach, dejinach . Ked mi do dvoch mesiacoch to dojde budem musiet najst nieco ine.

 

Pri rozmyslani(pri inej praci, robenie miezd) ten zvuk  - to nieco zaujimave musim prerusit.   

 

Oproti minulosti  - vsetko musim spravit hned. V ten den aby som na to nemusel mysliet. V kancelarii 8 hodin das to aj zajtra ,dnes nie - vten den . Je to to aj kvoli tomu ,ze uz nemam kolegu. On za mna robotu nespravil,ale rozmyslal si dlhsie, ak si sam -sam si musis poradit. Hned riesit problem. Niekedy to bude aj zle riesenie. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred časom sim si spravila aj kurz účtovníctva, ale nijako ma to nechytilo za srdce...skrátka to bolo len východisko z núdze. napriek tomu, že moja mamka seba i nás tým spoluživila celý život,  neviem si predstaviť, že by som sa tomu mala venovať celý život. To štatistické spracovanie dát, to je celkom iné kafe. Rada mám, ked musím rozmýšľať, ako pripraviť syntaxe, aby mi to robilo presne to, čo chcem, a ako to chcem, a ten pocit očakávania, čo mi vyjde, spôsobuje, že niekedy už sa neviem dočkať, až budem sedieť za počítačom a robiť na tom...ak si, pravda, vedúca pre mňa nevymyslela nejakú inú činnosť, ktorá ma už až tak nebaví ako práve toto. V tom som sa podala asi na otca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nad účtovníctvom som tiež uvažoval, ešte niekedy koncom zimy, myslím, že by sa mi to oplatilo, keďže pomerne často sa pohybujem v tento sfére, ale tiež by to bolo skôr len kvôli práci a nie, že by ma to nejako extra bavilo. Teraz sa už aj tak pohybujem v inej sfére, takže nad tým neuvažujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi pred rokmi veľmi vzletné a vzdialené úvahy, svojho času ešte v 90. rokoch som poznala dvoch izbových maliarov, z ktorých jeden mal rozumu vážne hodne, a preorientoval sa na účtovníctvo... tridsiatnik, nesmierne sa mu darilo a bavilo ho to.
ja som to brala do úvah ako možnosť, keby všetky mosty horeli.... našťastie nehoreli, lebo k tomu vôbec nemám vzťah, bunky, toto nie je moja káva.

keď som potrebovala pár rokov robiť účtovníctvo aj ja - teda aby mi ho robili - pre celú rodinu ho robí jedna moja rovesníčka, ing, ktorá to robí už tridsať rokov, každý týždeň jej chodia nové a nové pokyny, na tony, všetko sa každú chvíľu mení... ale ona to zbožňuje.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Některé firmy v Česku začaly zavádět kratší pracovní dobu. Jednou z nich je společnost Vašečočky.cz zaměstnávající 70 lidí. „Osmihodinová pracovní doba je neefektivní přežitek,“ tvrdí podnikatel a majitel firmy Martin Bláha.

Zdroj: https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/zamestnanci-benefit-zkracena-pracovni-doba-zkusenosti-firma.A190624_095348_podnikani_sov

Uctovnik dlhodobo v kancelarii robi produktivne mozno 4 hodiny. On(priklad aj ja vie robit jeden dva, dni aj 9hodin,ked musi) ,ale dlhodobejsie to uz neda. Po obede  sa velmi znizovala chut pracovat. Ja som asi tri mesiace ani neobedoval,mal som vela ci uz nedorobenej prace, ci som sa vela musel ucit(prepisovat zakaznikov na seba - DU, SOcialka, zdrav.poistovne). Jedlo mi ani nechutilo ,ale od 9 do tretej poobede som makal. V kuse - bol som tam len kvoli praci - dva tri dni do mesiaca som do prace neprisiel - vacsinou ako sme sa pohadali s kolegom. 

 

Dnes -ja neviem ako to este bude ale zacnem robit od 9tej mozno desiatej do stvrtej - vtedy je vonku horuco.  A neda vonku pracovat. V cera skoncilo DPH a ja som robil asi dva hodiny. Vcera tri, v nedelu tri a v sobotu dva. V pondelok som kosil travnik, kosou vysoku travu do kompostu, a samotny kompost prehadzoval. Inak v pondelok som so spravil blbo. najprv som mal robit na zahrade a potom v kancli. ja som sa potil vonku.

 

V utorok som opravil hojdacku. Roztrhnutu latku som vymeenil za novu, Tiez v blbom case som sa potil ako debil. Teda zajtra najprv praca v zahrade a od desiatej praca v kancli.

 

Nikdy som posledny den DPH neskoncil pracu po dvoch hodinach. Vtedy som robil tych 9 hodin( z roboty som chodil ako matoha). Len som ich odrobil cez vikend ci skor. A asi trosku efektivnejsie. 

 

DO pondelku musim spravit zamestnavatelom prehlady a jednu uzavierku PO. Robota  na cca dvanast hodin. Za 6 dni. Som zvedavy ci to spravim za prve tri dni ci posledne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Po mesiaci. Ako cez leto,ked je zena doma a deti(aj surodencov,ci aj od susedou) , mi ani nevadi, ze okrem vecierky  som nebol dva mesiace nikde. Dva tyzdne som mal cas na drozda(ved preto sme sa skamaratili,teraz sa zblizujem s kocurom, on tiez citi ,ze je na tom podobne ako ja). Teraz sa trochu venujem zahrade.  Ale co budem robit v januari, februari? December sa este da to tiez budu doma a budu sviatky(to doma nebudeme,aj tak ma to vtedy nikdy doma nebavilo byt).

 

Byt dva mesiace doma(a vpodstate vkuse,ani nie kvoli robote,lebo uz si zvykam - a zakaznikov uz poznam nejaky ten rok ),aj ked mas dom a velku zahradu. To tiez nieje ono. Teda na jesen budem musiet nieco vymysliet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Síce v amazone je štvordňoví pracovný týždeň ale stačí nejaká vec typu black friday a na mesiac máme o povinný nadčas postarané. A za druhé preto sú 10 hodinové zmeny aby sa za tie 4 dni odrobilo 5! Takže amazon si kratší pracovný týždeň vysvetľuje po svojom a na výplatnej páske je 182 až 200 hodín za mesiac bežný jav. Ale na plagátoch všade že pracujete len 4 dni v týždni, užite si dlhý víkend a bla bla bla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nie je to pravda? časovo to majú nastavené správne, ako píšeš, nadčasy máte zaplatené.
keď náhodou nie sú nadčasy, máte dlhý voľný víkend.

10 hodinové zmeny, na výplatnej páske 180 - 200 hodín, to znamená, že je nadčas oficiálne zaplatený.

pracovná doba, kde sa robí 6 dní v týždni 10 - 12 hodín podľa ročného obdobia, potom 6 dní voľno, a potom zasa.... dokola, tu má niekto tiež,

sú práce, v ktorých sa neprizná, že sa niekedy robia nadčasy, a nikdy nie sú zaplatené. výnimočne, keď sa to týkalo celej inštitúcie... aj to bolo preplatené pod všelijakými inými názvami.

tebe sa nič nepáči...zarobíš, nadčasy zaplatené, zatiaľ istá práca, len netreba vykrikovať s vedúcimi a stačí normálne povedať pardon, ale musel som, výnimočne.
a dosť. sú veci, ktoré hlavou neprerazíš.

 

už si nebol šikanovaný, nenavážali sa do teba, teraz zasa vadí, že máte preplatené nadčasy... furt je nejaký problém...

Tomáškám, ty si myslíš, že v iných robotách nemajú ľudia nejaké problémy? čo by nie...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak 880 v hrubom za 200 hodín mesačne, to sa Tomáš viac blíži k platu, ktorý si zaslúži. Keby mal mesačne 350 hodín, tak už by som mohol priznať, že ten plat si celkom aj zaslúži.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nič nevadí. Tak poctivo málokto robí ako amazon, všetko dajú do pásky, platia všetko čo majú... Nie ako agentúry čo robia kadejaké výhybky len aby ušetrili na odvodoch a nákladoch na zamestnanca. To nebola sťažnosť iba skonštatovanie že kríza sa netýka všetkých segmentov zamestnanosti. Teraz som dobrý vlak chytil. E-Shopy sú stále populárnejšie čo je pravda a fakt. Určite aj Alze to ide dobre a Amazon je ešte k tomu všetkému na vrchole tých vecí alebo možno Aliexpress. Ktorý je väčší?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov