Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Milé HS v sobotu ideme do práce a žiadame aby aj budova bola odkódovaná - otvorená. S pozdravom Vilma :-)

 

 

A ešte v tej Seredi aj Amazon stavia halu. Aj keď tam budem len koše vynášať ale je to možnosť zamestnať sa.

 

Jaguar tiež bude v okolitých mestách kopa subdodávateľov takže ja môžem ešte pár rokov vandrovať systénom že ma každý druhý mesiac vyhodia.

 

Ja mám šťastie že som Mečiarovu éru prežil ako študent. Vtedy to bolo tak že komunizmus už zanikol ale investičný boom ešte nezačal. Ja začnem mať problémy až keď odídu do ešte lacnejších krajín...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo spravíš, keď v v okolí vystriedaš všetky firmy? Pri tom tvojom tempe to zmákneš za pár rokov, takže je celkom reálne, že ty ako 45 ročný cap skončíš niekde na sociálke, čo bude ešte ten lepší prípad, v horšom pod mostom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Milé HS v sobotu ideme do práce a žiadame aby aj budova bola odkódovaná - otvorená. S pozdravom Vilma :-)

 

ved hej, zabezpečenie strážnej služby od...do...lenže ja som bola zástupkyňa niekoho, koho miesto bolo už zrušené, a teda kto NEEXISTOVAL, a teda NIKTO, LEN OBYčAJNý ZAMESNTATNEC SO ZODPOVEDNOSťOU, ktorú vlastne mal mať podľa štruktúry niekto iný, kto tam bol za to platený,  a tak som si myslela, že sa to vykomunikuje na úrovni šéfov. nevykomunikovalo sa. Milý vedúci HS  vôbec nemusel akceptovať čo aj schválenú požiadavku obyčajnej zamestnankyne. V súčasnosti je to dočasne zasa inak a teraz by som jednoducho dala kópiu žiadosti aj na vedúceho HS a basta. nakoniec, teraz už je fuk, čo bolo; je to preč a som nútená riešiť iné veci ako je pracovná sobota.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo spravíš, keď v v okolí vystriedaš všetky firmy? Pri tom tvojom tempe to zmákneš za pár rokov, takže je celkom reálne, že ty ako 45 ročný cap skončíš niekde na sociálke, čo bude ešte ten lepší prípad, v horšom pod mostom.

Za 40 rokov sa uz vymenia ludia aj na personalnom a v tych prvych si ma uz nebudu pamatat. Okrem toho stale si mozem obnovit sposobilost do SBS a tam zoberu kadekoho.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za 40 rokov sa uz vymenia ludia aj na personalnom a v tych prvych si ma uz nebudu pamatat.

 

Ty ani nevieš poriadne prečítať čo som ti písal. Písal som, že ty ako 45 ročný budeš mať problém a nie že za 40 rokov. Čo chceš pracovať ešte aj ako 75 ročný? No vlastne v tvojom prípade to bude zrejme nutné, lebo zatiaľ ti nehrozí ani minimálny dôchodok, II. pilier samozrejme nemáš a ak hej, tak len pár centov v ňom. Len si zabudol na to, že pri pohľade na tvoj profesijný životopis sa personalisti najprv zháčia a potom strašne rozosmejú. Profesijný životopis by mal byť na jednu maximálne dve strany A4, ale tebe by nestačilo ani desať. Keď na pohovor príde týpek s takým životopisom ako ty, tak bude jasný ešte predtým ako si sadne na stoličku.

 

A čo sa týka SBS, ty si normálne spravil skúšky, či si si POS vybavil nejako bokom? Lebo silne pochybujem, že človek s taký uvažovaním a schopnosťou sa niečo naučiť, či sústrediť, by zvládol tie skúšky. Toto mi vysvetli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na ten styl akoby bokom ale oficialnou cestou a to cez urad prace. Takze skladali ste sa mi na to vsetci (aj ty) a to uz dopredu bolo povedane ze to zariadia aby presiel kazdy blb. Urad prace mal hlavne v zaujme aby sa tych ludi aj co najskor zbavil. Ved aj PC kurz som robil cez urad prace a ukazovali nam ako vlozit disketu ci klikanie na ikony, nieco vypocitat v exceli a spravit prezentaciu v ms painte (asi na takej urovni mam svoje webstranky) a to je vraj PC kurz. To este ja doma som viac veci robil (nahravanie do mysql databazy cez ftp klienta) a vraj ECDL kurz. To je fakt take ze na oko plno papierov a prax ako pat a mat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to si mal kedy ten kurz? Lebo ako sa kliká na ikony a ako sa vkladá disketa do mechaniky, to nám vysvetľovali na SPŠ niekedy v prvej polovici 90. rokov. Navyše diskety sa v dnešnej dobe už nepoužívajú, takže neviem na čo vám to ukazovali. A ako si nahrával do MySQL databázy cez FTP klienta? Nehovorím, že to nie je technicky možné, ale konkrétne v tvojom prípade by ma zaujímalo za akým účelom a prečo si toto robil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak nahrat forum na server. Ale uz nic take nerobim. Vsetky fora co som kedy spustil nefunguju. Len jedine prezilo ale aj to sa transformovalo na galantske regionalne a malo prispievam. Tak bolo to davno niekedy po roku 2000 ked som bol prvykrat na urade prace a pytali sa ma ze rekvalifikacne kurzy bol tam aj vysokozdvizny vozik, SBS, kuric, PC tak som zaskrtol vsetky. Vsak nech mam za statne peniaze ked sa da (tuto vetu axel s darkmanom necitat). Tak XP-ka boli v kompoch mne sa lubilo XP nic proti. Lahko sa tam nastavovali veci. Teraz uz maju kadejake linuxy a osmickove desinkove windowsy co vyzeraju ako android. To uz nemi pre mna. To asi mysleli tym celkovo obsluhu PC. Ako aj v autoskole je jasne ze kazdy co tam sedi uz jazdil dakde pri vahu z frajeriny ako 16 rocny ale ajtak idu ukazat ako dementovi ze ktory pedal je ktory a ako funguje paka prevodovky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To musia mat skolnici, aj tam to bolo potrebne kde som robil "dievca pre vsetko" ani neviem ci som bol udrzbar, vratnik, organizator lebo som vselico robil. Ked sa mi bude chciet pozriem v zmluve lebo ani nepamatam aku som mal funkciu. Kuric neni povolanie ale treba mat aj na to papier pre vykon roznych povolani kde mam na starost aj kotol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Kuric neni povolanie ale treba mat aj na to papier pre vykon roznych povolani kde mam na starost aj kotol.

 

kurič je povolanie.

v papieroch majú moderne napísané niečo ako "operátor parných kotlov" "kurič parných kotlov" alebo "kurič-strojník energetických zariadení" a podobné podivuhodné názvy, ale je to oficiálne povolanie kurič, tak dostávajú kvalifikácie na veľké kotolne a pod názvom kurič sa hľadajú v profesiách.

nestačí vychádzať z toho, čo si ty robil u malinkej firmy, keď nevieš, použi google.

 

kotle nie sú len malé kotle v malých firmách, a nie sú to len kachle na vrátnici.

 

kotolne sú totižto aj veľké velíny, obrovské výmenníky, parné zariadenia, obsluha aj manuálna aj sledovanie na počítačoch,

bo zmiešať 150 stupňovú paru so studenou vodou by napríklad neurobilo dobrotu... dokonca pracujú na štvorsmenné a trojsmenné prevádzky,  vo veľkých kotolniach akéhokoľvek druhu je to oficiálne povolanie "kurič".

 

samozrejme musia mať spústu papierov a skúšok a certifikátov, kuriča na takýchto zariadeniach nemôže robiť ktokoľvek.

oficiálne si získavajú vyššiu kvalifikáciu a napríklad kurič I. triedy, kurič V. triedy. ...

 

kurič JE povolanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to nemam. Ked som isiel na urad prace po skole tak som zaskrtol vsetky moznosti. Bolo ich tam aj 5-6 druhov vselicoho tak reku oznacim vsetky a na aky ma zavolaju na taky pojdem. V radiu bolo ze na slovensku chybaju profesionalni vodici. Ak niekto rad jazdite a poznate krajinu mozte skusit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na akej pozici si ma vies predstavit? (vazne odpivedz prosim niesme v hororteme) normalne sa pytam seriozne ze na akej pracovnej pozicii si ma vies/viete prestavit. Aj ostatni smelo odpovedzte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na akej pozici si ma vies predstavit? (vazne odpivedz prosim niesme v hororteme) normalne sa pytam seriozne ze na akej pracovnej pozicii si ma vies/viete prestavit. Aj ostatni smelo odpovedzte.

 

smelo? smieme sa vyjadriť, Tomáško?

tak keď smelo, tak ideme na to smelo:

 

- vieš aké máš možnosti a schopnosti

- sám si vyskúšal 25 zamestnaní

- kedysi si písal, aké zamestnania ti poradil psychológ /nie, nezabudli sme. pamätáme, čo si nám popísal/

- sám vieš, že také ti vyhovujú najlepšie

- ty sám najlepšie vieš, že také zamestnania sú síce vyhovujúce, už si vyskúšal aj zbierať papiere po fabrickom dvore svojím tempom v pohode a pekne sám, ale najslabšie platené: to sú len pomocné práce

- buď sa s tým zmieriš, budeš mať málo peňazí, alebo chceš viac peňazí ale bude to potrebovať od teba trpezlivosť a väčšie vypätie, ako v tom terajšom zamestnaní

- teraz máš zamestnanie, kde stíhaš, kde si aj viac zarobíš, len musíš krotiť svoje vášne a hystérie a nevyskakovať na nikoho a prestať si myslieť, že sa celý svet točí výlučne okolo teba

-  pracuj ako najlepšie vieš a staraj sa o to, či je s tebou spokojný zamestnávateľ. kolegom nenadávaj.

- prestaň sa zaoberať neustále sám sebou. nie si jediný na svete.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaoberam sa pracovnym trhom len som bol zvedavy co axel povie. Precitujem do svojej temy tam si to preberieme. Tu sa zamerame na trh prace vseobecne. V mediach sa omiela ze mame pozicii ktore chybaju. Ludia by sa mali zamerat na to a rekvalifikovat sa na to. Ako ze stat dotoval hornonitrianske bane co su v strate len preto aby sa neprepustalo. Ale odznelo aj to ze z tych penazi mohli tych rekvalifikovat na nieco co je potrebne a tak zapalatat trh prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

chýba mi naša bývalá šéfka, jej nadhľad, tá pohoda, ktorú vytvárala, a to aj v ťažkých situáciách, jej humor...tých necelých 5 rokov s ňou bol dar z nebies.

A chýbajú mi aj dve bývalé kolegyne, jedna bola z nášho oddelenia a druhá zo spolupracujúceho,  každá bola iná, ale obe mali zmysel pre humor, obe boli úžasné kolegyne. S obidvomi sa človek musel dobre cítiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

minulý piatok ráno som sa opäť po tuším 4 mesiacoch tešila do roboty. teraz mám zaujímavú úlohu, len ma sere, že mi to ide pomalšie ako by som chcela, doma som čumela do kníh, hľadala som, ako to čo najlepšie urobiť, ale nenašla som to, čo som hľadala. tak musím skúšať túto časť práce metódou pokus-omyl. Zajtra idem k očnej, tak nemôžem tam ostať dlhšie, ale už teraz ma cuká v kostiach, dúfam, že to zdarne dokončím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Čítal som, že Galanta má najnižšiu nezamestnanosť na Slovensku, takže tam zamestnajú už fakt pomaly každého a to je možno jeden z dôvodov prečo si v tej firme Tomáša držia dlhšie už ako pol roka, čím vytvoril svoj osobný rekord na normálnej pracovnej pozícii.

 

Mne chodia na email pracovné ponuky, v poslednej dobe sa to začalo akosi kopiť, dnes mi prišla ponuka v ohľade práce eshop ↔ vyhľadávače, hľadajú človeka čo sa takým veciam rozumie, tak uvidím na pohovore, či ma to bude baviť a za aký plat. Onedlho sa možno dostanem do štádia, keď budem musieť ponuky odmietať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamoš zo Šale mal životopis vo Vokswagene už dávnejšie. Ešte v dobe keď to spracovávali pomaly že aj rok trvalo kým sa žiadosť dostala na rad a pozvali na pohovor. On sa medzitým zamestnal v Brovedani kde platili na Galantské pomery dobre. To je tá firma s CNC strojmi kde treba byť šikovný a rozumieť sa tomu. On tam už dobre zarábal a zrazu mu volali z VW a on ze mam uz pracu ale platovo co ponukate a on ze ja mam trochu lepsie. Takze uz aj bajny Volkswagen prestava vynikat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov