Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Robím tempom aké firma vyžaduje, norma je spravená a nechodím žalovať na kolegov riešil som len konflikt. Keby mi daliu pokoj nemusel by som to riešiť takže oni za to môžu nemali pindať. A keď ťa toto doťahovanie baví a game to bude tolerovať ja ti to napíšem zakaždým keď ma obviníš že bonzujem tak čo chcete aby toho bolo plné fórum? Ako sa s axelom doťahujem?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minimálna mzda Európa rok 2016:

 

na začiatku roku:  http://www.minimalnamzda.sk/v-eu.php

 

http://www.orava-liptov.sk/minimalna-mzda-europa-2016.htm
 

....

14 - Poľsko - 431 EUR
15 - Estónsko - 430 EUR
16 - Chorvátsko - 408 EUR
17 - Slovensko - 405 EUR
18 - Lotyšsko - 370 EUR
19 - Česko - 366 EUR
20 - Maďarsko - 353 EUR
21 - Litva - 250 EUR
22 - Čierna Hora - 288 EUR
23 - Srbsko - 234 EUR
24 - Rumunsko - 233 EUR
25 - Bulharsko - 215 EUR
26 - Macedónia - 214 EUR

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

hmmm...nám odkedy som nastúpila do spoločnosti roboty pribudlo, a stále pribúda, teraz pravidelne mám nadčasov a nadčasov, ale ľudí miesto aby pribudlo, tak odbudlo. Moju skvelú šéfovú poslali do penzie, vraj aby sa šetrilo, tak zrušili jej miesto. teraz je tam veľmi čudná taatmosféra, u nás je takpovediac bezvládie, kolega má dovolenku, šéfová až do svojho definitívneho odchodu tiež (príde ešte ale zodvakrát si veci dať do poriadku), a sme tam dve a je to divné. Cítim v kostiach, že okrem toho, čo oficiálne vieme, sa ešte niečo divné pečie, radšej ani nechcem vedieť, čo bude, ako v takomto počte a zložení budeme spracúvať veci, na ktoré nás bývalo v tom období 5, a aj to sme tam bývali od nevidím do nevidím...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tých 450€ v čistom zarobím. Zase mal Axel pravdu (ako obvykle) že to boli len dáke vstupné bonusy tie 550 eurové platy keďže je u nás taká malá nezamestnanosť tak už zamestnávatelia musia motivovať ľudí aby šli vôbec pracovať.

 

Nástupné bonusy dávajú teraz skoro všade, nielen v Galante, kde je nedostatok pracovných síl. Niekde dostaneš 500€ k prvej výplate, inde dostávaš stovku navyše prvý pol rok a tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Ako je mozne ze v Polsku ci Chorvatsku moze byt vyssia minimalna mzda ako na Slovensku a predsa sa tam neprepusta ani nik nekrachuje. U nas sa pri zvysovani miezd na to vkuse vyhovaraju. Potom tu bolo bolo spomenute aj to ze staty na zapade ako anglicko ci nemecko ze su bohate maju kolonie atd. Ale co take ma polsko a chorvatsko co slovensko nema? V com su lepsi ekonomicky ze si to mozu dovolit?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, zase si vyberáš len to čo sa ti hodí... podľa tabuľky v prvom odkaze je v SK 4. najvyššia minimálka zo štátov ost bloku:

 

  Slovinsko    804 €

 Estónsko  470 €   Poľsko    454 €   Slovensko    435 €   Maďarsko    410 €   Chrovátsko    410 €   Česká republika    408 €   Lotyšsko    382 €   Litva    381 €   Rumunsko    274 €   Bulharsko    220 € 

čo vôbec nie je zlé... ale ak sa ti nepáči, nikto ti nebráni zamestnať sa za minimálnu mzdu napríklad v Maďarsku, reč ovládaš, tak by to nemal byť problém pre teba...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako je mozne ze v Polsku ci Chorvatsku moze byt vyssia minimalna mzda ako na Slovensku a predsa sa tam neprepusta ani nik nekrachuje.

 

A u nás sa kde prepúšťa a krachuje?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si zarobil 500 korún len za to, že som kamarátovi vysvetlil ako si skopíruje obrázky z kamery do PC cez USB kábel a prehrá DVD film v PC + zopár maličkostí som mu ešte ukázal (ako funguje ctrl+a ctrl+c atď). Holt, kto si kúpi notebook a prvý krát používa internet chce hneď všetko vysvetliť a spraví pre to všetko :lol:

 

a príde aj na Fórum, to zas bude vysvetlovania čo ako funguje :)

Sorry že som vyhrabal 9 rokov starý príspevok ale chcel som poukázať že nie som sám čo sa týka rozumieť sa počítačom a technike všeobecne. Vlastne ja som ešte na žiadnej pracovnej pozícii nepotreboval PC alebo E-Mail či služobný telefón. Pritom vo filmoch stále riešia že služobné maily, služobné telefonáty, beriem si prácu domov atď.

A u nás sa kde prepúšťa a krachuje?

Nikde. Ale veď furt sa s tým oháňajú zamestnávateľské zväzy že ak bude vyššia mzda neoplatí sa im tu vyrábať, budú musieť prepúšťať atď. Veď ekonomiky ostbloku sú zhruba rovnaké a môžu mať vyššiu minimálku. Slovinsko nerátam lebo to bol už aj v ostbloku najvyspelejší región juhoslávie a majú blízko Taliansko aj Rakúsko to veľa spraví. 

 

A už sa začali venovať (zatiaľ len médiá) tým Srbom a Rumunom čo ich sem zvážajú agentúry do okolitých fabrík. Už je nimi plná celá spádová oblasť Galanty každá slobodárka a ubytovňa. Na tej stránky "akože" odborárov sa už vedú diskusie že takto nebudú musieť dvíhať zamestnávatelia mzdy lebo ľudia zo zahraničia si to vyžadovať nebudú. Prepúšťať by sa nemalo kvôli nim lebo je vraj voľných 50 tisíc miest. Ale môžu spraviť to že ak ten juhoš bude rýchlejšie osádzať dzindzíky ako ja tak logické že kapitalistický zamestnávateľ si ponechá jeho. Je efektívnejší pre výrobu - za rovnaké náklady vyrobí viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Praca - ja len moja praca - aj ma bavi a snazim sa ju robit dobre a na nej zarobit. Ale na zdravy sa podiela - aj u mna. Dnes som si bol pre Helicid. lekarka mi to predpisala a sestricke kricala ze tetanovku a preventivku - strpelsom to. 

 

Mna moja praca aj bavi - chcem aby ludia menej platili dani a mali viac pre seba - to robim - robim  im danove priznania. Su rozny ludia - niekolkych chces vidiet len par sekund - uz je dost vela ciganov.  Nemam problem im pomoct - len smrdia(musis vyvetrat a nevies ci povedia pravdu - takto kludne 80percent znich im verim- ktorim neverim im poviem sumu ktoru mi nezaplatia). Teda ta nezamestanost asi klesa, aj ked vela z nich robi pre mesto,ale aj inde.

 

Tohto roku je dost vela zufalcov - vacsinov tych ciganov,ale aj bielych - nie velke prijmy- nezmyselne zivnosti. 

 

--------------

Len taku srandu- danovy bonus. Nikdy ma nenapadlo. Ze danovy bonus moze dostat aj clovek co plati vyzivne. Na deti. Ale ten co plati vyzivne aspon podla mojich informacii s tym detmi aj zije. teda som neurobil podvod. Ja to nemam ako zistit.

 

Jedny sa rozviedli - lebo zena chcela -ale ziju spolu. Chalan jej plati vyzivne. To su biely a chalan ma vacsi prijem ako ja .

 

Druha dnes ciganka. Oni ani niesu manzelia ci  nikdy neboli. Ona doniesla potvrdenie o mzde chlapa, co je otec dietata. Rodny list.  Ci ma narok? Zijete v spolocnej domacnosti? Ze hej ze ten chalan nema kde ist. Stara sa o dieta, hej plati vyzivne.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sorry že som vyhrabal 9 rokov starý príspevok ale chcel som poukázať že nie som sám čo sa týka rozumieť sa počítačom a technike všeobecne.

 

Rozdiel je v tom, že ten kamarát mal vtedy vyše 60 rokov. Keby to bol rovesník, tak tomu rozumie hneď (keďže teraz tomu už rozumie). Ty tomu rozumieť nebudeš, lebo bez ohľadu na to, či máš 30 alebo budeš mať 60, budeš stále rovnaké poleno, čo sa počítačov týka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak kameru prepojiť s PC aby to fungovalo by som nebedel ani ja. Jedine čo viem klasickú videokameru zapijiť do telky cez aux. Ale stala sa mi taká vec že sme chceli pozerať DVD-čko a zvuk filmu šiel len rozprávanie sme nepočuli. Volakedy bola audiostopa všetko dohromady teraz je v ineh stope zvuk filmu, v inej efekty, v inej reč. Pól hodiny trvalo nastavovanie v menučku keďže tam nebola slovenčina, čeština ani maďarčina. Na slepo som nastavoval kým to nešlo.

 

Dnes by sa uživili poradcovia na používanie elektroniky. My sme mali doma mikrovlnku kde boli dve točítka jedno nastavivalo silu ohrevu a druhé čas ohrevu. Prišiel som do samsungu a chcel som si na prestávke zohriať jedlo. Tá mikrovlnka mala display a zopár tlačítok. Nevedel som ju ani zapnúť. Ľudia mi ukázali.

 

Bol som brigádovať v DHL-ke a tam je taká robota že nanosia výrobky na plac a podľa objednávok ukladať na paletu a zatáčať fóliou. Je za to 2,70 na hodinu a gastráč za šichtu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes by sa uživili poradcovia na používanie elektroniky. My sme mali doma mikrovlnku kde boli dve točítka jedno nastavivalo silu ohrevu a druhé čas ohrevu. Prišiel som do samsungu a chcel som si na prestávke zohriať jedlo. Tá mikrovlnka mala display a zopár tlačítok. Nevedel som ju ani zapnúť. Ľudia mi ukázali.

 

čo je ovšem úplne v poriadku, človek nemôže poznať všetko, všetko je raz prvýkrát.

 

Bol som brigádovať v DHL-ke a tam je taká robota že nanosia výrobky na plac a podľa objednávok ukladať na paletu a zatáčať fóliou. Je za to 2,70 na hodinu a gastráč za šichtu.

 

pri práci? to je chvályhodné. z času ti vystane, aspoň si privyrobíš po troške.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to je ako?

 

to "menúčko", môj milunký : ) :klobuk:

 

pripomína mi to bydlenkovskú reč mimibazarnic... ok,  ja viem, že nevieš, o čom píšem, nevadí.

 

ale menúčko je príšerné slovo. br.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sem nepatri, a je mi jedno, čo chceš chápať. vygoogli si to. Negulasujeme.

Ale ok, aby si nebol úplne nevedomy - je to hlupy zdobnelinovy internetovy newspeek, uplne neznesitelny, rovnako ako slovo menucko.

Téma je PRÁCA.
Pokracujeme v teme práca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak uz ani to nastavovanie spotrebica neni o praci ale suvisi tak ze by mohla vzniknut pracovna pozicia ako poradca. To len chudobny clovek vnima tak ze je to pridrahe platit aj za radu ale vidim to ze bezni ludia co normalne zarabaju si radsej zaplatia za to a maju pokoj. Zavola si suseda a da mu 5€ aby mu nastavil televizor. Za take kopirovanie z kamery pytaju aj 10€ a vlastne aj ja ako chudobny clovek by som radsej dal dvacku niekomu za to ze pride nastavi mi PC tak aby to fungovalo a vybavene. Ja by som hodiny musel travit na nete vyhladavanim navodov ktorym ajtak nechapem.

 

V Seredi je logistickebcentrum Lidla a uz stavaju dalsi velky amazon ci co to bude. Dnes som uzemnil kolegov uz po svojom. Pamatate si tu kauzu ked do mna rypali ze som pomaly a neprestavali s tym tak som to musel riesit cez sefov a vy ste radili ze sefa som mohol vynechat a povedat im svoje... Dnes zase rypali ze mas vykon jak retardovane decko... Pozri je prazdna linka... Tak som im pivedal:

 

Pozrite sa, v seredi stavaju velke haly, uz teraz je v nasom regione nedostatok pracovnikov. Ked ma dnes vyhodia, zajtra uz budem sediet na skoleni v hociktorej okolitej firme. A este co ked otvoria Land Rover? To nebude len fabrika v Nitre ale kopa dodavatelov kde uz teraz nema kto pracovat. Ja mam zarucene ze tu minimalku zarobim hocikde a to mi na vyplatenie rezie staci. Takze kludne pindajte kolko chcete. Staci ze vyjdem z fabriky a hned na prvych troch stlpoch co uvidim su plagaty ze hladame pracovnikov.

 

Odvtedy su ticho. Rozculuju sa lebo vedia ze mne uz nic povedat nemozu ale medzi sebou sa rozpravaju o mne vkuse. Takto sa robit neda on je taky pomaly... Ja nebudem za neho robit, bere taky isty plat ako my mozno o 20 menej... To cele sa zaklada na tom ze takt-time je 77 sekund na kus. Mne to trva 45 sekund a im to trva cca 20-25 tak su skor hotovi ale mame take pravidlo ze timova praca teda ze kto skor urobi ma pomahat tomu kto este robi a kedze som najpomalsi tak stale oni musia pomahat mne. Teraz sa nastvali a nepomahaju a opieraju sa kym ja robim ale zase to sa nepaci veducemu lebo pride a uvidi ze ja jediny robim a ostatni stoja tak vynada im nie mne kedze takt-time je 77 sekund a ten ja splnam preto ma nevyhodia lebo po technickej stranke je so mnou vsetko v poriadku... Ide len o tu ludsku stranku co axel casto spomina ze sikovnejsi musia tahat tych slabsich. O tom bola aj praca za socializmu. Blbcovi ako horor dali do ruky metlu a zarabal skoro to iste ako sikovny sustruznik ktory fakt vedel tvorit pridanu hodnotu. V kapitalizme ten sikovny sustruznik sa vypracuje na podnikanie a ten horor ma nadalej v ruke metlu.

 

Takze mali ste pravdu. Sam som ich uzemnil a viac nerypu. A ked mi spomenu ze som pomaly tak im dokola budem opakovat ako pokazeny gramofon ze v tomto regione ja pracu najdem hocikde a hocikedy.

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze kludne pindajte kolko chcete.

 

Kto tu pindá? Takto ty sa správaš k ľuďom čo ti tu riadia čo zmeniť, aby si sa mal lepšie? Len dúfaj, že toto neuvidí tvoja frajerka, aby nezistila, aký si ty bezcharakterný hajzlík. :flush:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konkrétne toto "pindanie" sa vzťahuje k celému odseku, ktorým Tomáš počastoval svojich brblajúcich kolegov... takže sa netýka nás.

 

 Tak som im pivedal:

Pozrite sa, v seredi stavaju velke haly, uz teraz je v nasom regione nedostatok pracovnikov. Ked ma dnes vyhodia, zajtra uz budem sediet na skoleni v hociktorej okolitej firme. A este co ked otvoria Land Rover? To nebude len fabrika v Nitre ale kopa dodavatelov kde uz teraz nema kto pracovat. Ja mam zarucene ze tu minimalku zarobim hocikde a to mi na vyplatenie rezie staci. Takze kludne pindajte kolko chcete. Staci ze vyjdem z fabriky a hned na prvych troch stlpoch co uvidim su plagaty ze hladame pracovnikov.

jedujú ho, preto takýto slovník používa teraz v práci.

 

 

takže pokračujeme v téme PRÁCA.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak ako game pise. To bolo na kolegiv nie na vas. Spat k teme. Prace je dost a Galantsky region dosahuje rekordne cisla v nezamestnanosti. Prologis dokoncuje dalsiu velku halu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako som rada chodila do práce, a tešila sa každý deň, tak teraz chodím s napätím. odkedy odišla šéfová do penzie, už tam nie je pohoda akú ona vedela vytvárať - už tam nie je taká príjemná atmosféra za každej situácie. Ja žiaľ nemám tú vlastnosť, ak sama nie som v pohode, a to teda nie som ani trochu.

Ani sa mi písať nechce, som unavená, nič nejde tak ako by malo, nič ma nebaví, dnes sa mi už ani plávať nechcelo ísť, všetko sa na mňa sype, neviem, dokedy to takto ešte budem schopná ťahať bez toho, aby ma trafilo alebo aby som skončila niekde na koronárke. Už len si ľahnúť a dať sa zakopať. Čím som staršia, tým horšie znášam napätie.

Ale som a vždy budem vďačná za tie super roky so šéfovou- dnes už penzistkou.

 

na včera som už asi pred 3 týždňami vybavolvala pracovnú sobotu podľa inštrukcií kolegyne z iného oddelenia, ktorá má s tým skúsenosti bohaté, napísala som žiadosť, nechala ju schváliť vedeniu...i naklusali sme ráno my traja z nášho oddelenia do roboty, a budova zatvorená. Nuž, že by nebol automaticky so schválením zabezpečený aj vstup, mi ani nenapadlo, a tak sme tam vyše hodiny ráno stepovali pred budovou, kolegyňa mala v mobile kontakt na vedúceho HS, tak ten nám potom prišiel otvoriť, vraj on o ničom nevedel. Musím sa zajtra pozrieť, ako som tú žiadosť mala napísanú. Potom večer nás prišiel vyhodiť na jeho pokyn iný kolega, čo má tiež kľúče a kódy. No, ostuda. Pôjdem sa hanbiť do kúta. A akoby to nestačilo, nestihli sme ani polovicu z toho, čo sme chceli, napriek tomu, že sme tam trčali  až do tmy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My aj ked sme mali problemy.  Sme vydrzali spolu priklad kvoli tomu - ak ten druhy mal iny problem co sa mna netykal. Som mu dal riesenie. Proste pomohol. A sa uz pozname. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás to vidím tak, že teraz, v posledných cca 2 týždňoch, ked máme na to najmenej času, tak na popud vrátivšej sa kolegyne riešime blchy, zatiaľ čo dôležité veci nám unikajú a dostávame sa k nim s odretými ušami. To, čo riešime teraz, sme mohli pokojne postupne riešiť hocikedy inokedy, keď toto obdobie bude za nami. Blchy sa dali povyberať aj cez leto. A ubíja ma potreba večných diskusií o stratégii, lebo ešte stále neprišla na to, že aj tak bude vždy všetko inak. Hodinu tam pitveme nejaké stratégie o niečom, čo aj tak nevieme presne ako bude, zatiaľ čo sme mohli mať urobený kus roboty. Keby sa riešila 1/3 z tých bĺch a keby sme 2/3 času z venovaného diskusiám venovali práci, ktorú máme urobiť do dátumu XY, bolo by menej nervov, menej napätia a podstatne lepšia atmosféra. Akosi neberie do úvahy fakt, že by sme mali riešiť to, čo ide TERAZ, a že to je teraz dôležitejše ako to, aké fasa to bude pre BUDÚCNOSŤ. Namiesto zahviezdičkovaných poznámok by som riešila celkom iné veci prednostne a k takým hlúpostiam by som sa vrátila keby odśtal na to čas. A takto nemáme ešte všetko nachystané, a už nám chodia ostré dáta. No fasa. A Aj tak zasa bude všetko inak a zasa sa to celé bude prerábať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov