Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Ale má kto robiť. Pozri si fórum na Profesii, kde mnohí ľudia píšu svoje skúsenosti, že Srbov a Rumunov dobre že nevyťahujú z rýchlikov a hneď ich zamestnajú, ale Slováci musia robiť všelijaké možné testy a aj tak ich nezoberú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, porovnavas dve uplne odlisne situacie.

Je rozdiel v hladani trtka, ktory urobi cokolvek bez namietok a zabran...a v hladani skuseneho cloveka vyprofilovaneho na konkretnu oblast, aj ked "iba" vo vyrobe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak o tom hovorim to su dve mantinely. Jedneho nepustia lebo ma skusenosti a vedomosti a takeho len tak nenajdu, a druheho nepustia lebo nikto nieje ochotny robit za tak nevyhodnych podmienok a takeho sebatriznitela tiez tazko najdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale chcel som reagovať to človekove: To robia preto že šéf sa musí ukázať že je všemocný, tak vyhodí človeka aj keby tým spôsobil straty vo výrobe. Neustúpi a nedá pravdu zamestnancovi ani zaboha. 

Tomáš, skús nielen čítať, ale aj pochopiť napísané... písal som o tom, že jeden nadriadený chalan z firmy vyháňal, a keď tú výpoveď dal, tak nadriadený toho nadriadeného ho presviedča aby neodchádzal... je fakt že ten prvý to povedal asi "v zápale boja", ale v situácii kedy má firma problém nájsť ľudí, tak by si mal ten vedúci podobné reči rozmyslieť...

situácia dokonca zašla až tak ďaleko, že dnes na rannej mali míting, na ktorom vedenie pérovalo zamestnancov, že nemajú šíriť "negatívne" reči o firme, lebo oni tam potom nemôžu nikoho dostať :D pritom tí ľudia nehovoria nič iné, len to čo je pravda...

 

ale celkovo, tie spomínané problémy firiem s nedostatkom pracovnej sily sú podľa mňa blbosť...

je fakt že na úradoch práce toho už veľa nezostalo, teda na západnom slovensku určite. ale, však tuším nejakých 350k občanov tohoto štátu robí v zahraničí. takže firmy aj politici by mali namiesto vyplakávania urobiť dve veci:

 

1. pre firmy - stačí tých ľudí zaplatiť, a prestať si mýliť status zamestnanca s nevoľníkom, a časť z nich sa určite rada vráti...

 

2. pre politikov - urobiť štát taký aby tu ľudia chceli žiť.  v praxi to znamená, že človek nebude tvrdnúť celé dni vybavovaním blbostí na úradoch, v ktorých úradníci hľadajú vždy zásadne možnosť ako sa to nedá, že policajti namiesto vypaľovania vodičov budú v prvom rade zabezpečovať poriadok ...  a ešte pár podobných drobností na zjednodušenie života...

 

viem o mladom páre, ktorý keď sa im malo narodiť bábo, tak sa rozhodli vrátiť z británie domov, kúpili tu v jednej dedine dom a začali žiť... sú tu niečo vyše roka, a už rozmýšľajú nad tým že by sa vrátili radšej tam, kde človek nezabije celé dni na katastroch pri prepise domu, celý deň u policajtov pri prepise auta - keď v GB sa to dá vybaviť na pošte a na počkanie, kde policajti nestoja jak cibazóli pri cestách len aby vybrali čo najviac do rozpočtu - aby bolo z čoho financovať všelijakých Baštrngáčov, kde sa nadriadený správa k zamestnancovi ako k človeku, a nie ako k poddanému ... a ešte by sa toho našlo asi dosť čo im prekáža...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Lopata. nerobíme v rovnakej firme, len v tých firmách to vyzerá všade rovnako. teda vo firmách, v ktorých je domáci manažment...

 

@Axel. nestraš s pásom :O však by som umrel, keby mám robiť 8 hodín dokola to isté :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel ty to robíš s každým veď nebuď taký. V zahraničí je vyššia cena práce ale konečný produkt stojí rovnako niekedy ešte aj lacnejšie. Tam to nebude o tom že môžu nemôžu dať viac ale asi efektívnejšie funguje celá ekonomika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No však čo čakáš, aké rozdiely za pásom :zubiska:

čo furt máš s tým pásom? :O

všeobecne platí, že v každej tu pôsobiacej zahraničnej firme bolo dobre dovtedy, kým tam bol manažment z materskej krajiny... od bodu, v ktorom sa firmy chytí slovenské vedenie, začína zvyčajne chaos-stres-panika prekladané buzeráciou...

 

z druhej strany, je fakt že tomuto národu musí byť ozaj radosť vládnuť. pretože keď vidím čo všetko si ľudia nechajú robiť, či už od politikov, alebo od šéfov v práci, tak občas len žasnem...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hladáme do firmy človeka, malá firma, ludský prístup, žiadne pichačky na vrátnici a nadrábanie, 8 h pracovná doba a nič. Ak príde mladý, čo nič nevie, hneď chce dvojnásobok môjho platu a tí starší neradi riskujú s výpoveďou a novým zamestnaním. Tým by sme ale vedeli dať viac, ako majú v predošlom zamestnaní. 

Takže ludia majú vysoké nároky, chcú samé benefity, a niekedy aj prdlajs vedia. A tak hladáme ďalej a látame vzniknutú dieru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na západe sú aj lepšie odbory atď. O tom vedení je to tiež pravda. Kým boli v Samsungu Kórejci aj na nižších pozíciách bolo super. Keď to prebrali našinci už začali veci aké spomínate... Aj v momentálnej kde som teraz hovoria ľudia že kým tu boli nemci bolo super... Takže niečo na tom bude. Kamoši vyprávali volačo že Peugeote chceli Francúzi zvyšovať platy a slovenský menežment im navrhoval že nič im nedajte oni budú robiť aj za málo... Výsledok je takí že mladí idú do zahraničia, nosia sem cudzincov z ešte chudobnejších krajín, fluktuácia každý týždeň príde/odíde 50-100 zamestnancov. Tak nebolo by lepšie keby si človeka vážili, robili iný prístup atď? Nemyslím benefity ale celý ten systém, prístup, odbory máme slabé. Na západe sa bez súhlasu odborov zamestnávatelia ani nepohnú keď dačo presadzujú. V prvom rade treba začať s odbormi ktoré majú rešpekt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

V tom článku som chcel poukázať na to kde spomínajú Estónsko a Slovinsko že u nich ide mať 1000 eurové mzdy. Lebo vy ste sa odvolávali na to (keď sme sa bavili o tom že prečo je to na západe možné) že anglicko má kolónie, nemecko priemysel, švajčiarsko banky že preto môžu. Ale keď môže Estónsko čo je bývalý sovietsky zväz a Slovinsko čo patrilo do juhošky tiež východný blok tak prečo nemôžu aj krajiny V4 napríklad? Veď aj rakúskouhorská monarchia patrila medzi najvyspelejšie krajiny sveta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom článku som chcel poukázať na to kde spomínajú Estónsko a Slovinsko že u nich ide mať 1000 eurové mzdy. Lebo vy ste sa odvolávali na to (keď sme sa bavili o tom že prečo je to na západe možné) že anglicko má kolónie, nemecko priemysel, švajčiarsko banky že preto môžu. Ale keď môže Estónsko čo je bývalý sovietsky zväz a Slovinsko čo patrilo do juhošky tiež východný blok tak prečo nemôžu aj krajiny V4 napríklad? Veď aj rakúskouhorská monarchia patrila medzi najvyspelejšie krajiny sveta.

Ale ved ja mam 1000+ e mzdu, a na tomto fore niesom zdaleka jedinny... ono to ide na aj na sk. Len, nikde ti nedaju slusny plat za valanie suniek, to mas ty problem pochopit.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hladáme do firmy človeka, malá firma, ludský prístup, žiadne pichačky na vrátnici a nadrábanie, 8 h pracovná doba a nič. Ak príde mladý, čo nič nevie, hneď chce dvojnásobok môjho platu a tí starší neradi riskujú s výpoveďou a novým zamestnaním. Tým by sme ale vedeli dať viac, ako majú v predošlom zamestnaní. 

Takže ludia majú vysoké nároky, chcú samé benefity, a niekedy aj prdlajs vedia. A tak hladáme ďalej a látame vzniknutú dieru.

 

a kdeže to, milý alarm,  robíš a čím sa vaša firma zapodieva? Teda ja som rada tam, kde som, ale poznám aj takých, ktorí nie sú moc radi tam, kde sú...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neválam šunky. Tento týždeň som ťahal 5x 12-ku a robil som aj v sobotu. Spĺňam normu. Čo odomňa firma vyžaduje to splním. Tak nech láskavo platia tak ako v slovinsku a estónsku. Keď to ide tam ide to aj tu. Estónsko neni Dubaj ešte raz hovorím. Ja som 160 hodín čo je normálny pracovný čas som nemal nemal za posledné 3 roky! Stále mávam cez 180-190 hodín, robím sviaty aj víkendy a dávajú mi almužnu. Toto nech sa zmení a budem proti tomu bojovať.

 

Hnusný kapitalista nám neutečieš tvrdé päste dělníckej třídy ti to spočítaj! VOLAM PO REVOLUCI

Dělníci povstante!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo ti bráni ísť teda do toho Estónska, aby si aj ty zarábal 1000€?

 

Jaaaaaaaaaaj tebe sa nechce! Radšej si budeš válať šunky a žrať kebaby!! A za čo chceš dostávať 1000€? Za to, že z celej partie najpomalšie zacvakávaš dzindíky? Dilino!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ďalšia vec že to ,,čo ti bráni ísť na západ" je typická reakcia kapitalistu. Ani za boha nedá viac radšej nech idú všetci slováci do zahraničia ale aby na slovensku dali toľko ako v iných štátoch ani za boha. Presne preto tá krajina vyzerá ako vyzerá. Keby tu ľudí zaplatili a nebola by chudoba vyzeralo by to tu minimálne ako v slovinsku. Keď to dokáže krajina z postkomunistickej a povojnovej krajiny tak to prečo nedokáže slovensko? Lebo sú tu kapitalisti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja frflem na axelov prehnane kapitalistický názor že robotníkovi by nedoprial nič. Kým budú takíto ľudia dovtedy sa tu nič nezmení. Proste musíte uznať že človek chodiaci do práce by nemal živoriť na hranici chudoby. Nehovorím len seba ale všetkých pracujúcich... Takže tá otázka čo preto robíš nieje na mieste lebo nemôže byť každý IT-čkár, právnik, mafián, riaditeľ banky. Treba aj chleba napiecť aj smeti pozbierať a tí ľudia sú nedocenení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov