Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

tak sa navráťme k práci ... nemyslím, že Tomášovi pomôžu motivačné obrázky s pokrokovými heslami  - hoci ich on sám vlastne vyhľadáva, na každé povie: "je to presne tak!" ...
/ako aj v téme o ženách je jeho vzorom motivačný "tréner" nejaký Michal neviemaký ... má ho Tomáš naštudovaného, číta ho ako svaté písmo, ale to je tak všetko, čo s motiváciami na poli žien dosiahol/

rovnako je to aj s prácou - motivačné oné píše dnes každý, kto vie skopírovať dokopy obrázok s nejakým textom na pc ... problém je, že tých motivačných výrokov je priveľa, a človeku ako Tomáš maximálne popletú hlavu. vykríkne "Je to presne tak!" ... a čo ďalej?

je to podobné ako výroky o živote či o čase či o priateľstve ... každý čo len trochu známejší hocikto či ktokoľvek z ulice musel pridať do histórie svoj bezkonkurenčný výrok, jediný správny.

dnešní motivátori, ktorí píšu knižku a predávajú ich v nenormálnych nákladoch, sú zvyčajne, až na svetlé výnimky, podvodníci. využívajú spústy klišé obalených do vzletných slov na pretechnizované, osamelé, nezamestnané, menej úspešné zúfalstvo ľudí.

tým, že motivačný výrok má spústu srdiečok a ešte aj bliká, nezíska punc jedinej spásnej pravdy ... to takto nefunguje.

 

trochu som sa rozpísala o motivačných obrázkoch - nemám ich rada, hlavne tie blikavé gýče veľmi nemám rada, a okrem toho mám dvoch bývalých spolužiakov, ktorí si na tomto založili živnosť ... a už som o nich písala inde ... v podstate oni sami sa stali ľuďmi, od ktorých je lepšie bočiť, aj s ich motiváciami za peniaze pre pár zúfalých ľudí.

jeden z nich motivuje tak, že aby mu akotak išla živnosť, je otravný ako mucha tse-tse. rovnako je to s motivačnými obrázkovými výrokmi, vyskakujú na človeka odvšadiaľ, dumping motivačných výrokov sa dokonale míňa s cieľom.

a posielajú sa krížom krážom mailami, bez rozmyslu, niekto ich má plné steny na FB, bez jedinej vlastnej myšlienky.

 

 

Osadenie tych dzindzikov trva. Treba ich zobrat z krabice do ruky, osadzat ich, nejdu tak lahko, to treba tak spravne nasmerovat a zatlacit aby cvaklo. Potom pohladat kabel (je ich 43 druhov, osadit odrazove sklicko aj to musi presne sadnut, niekedy treba buchnut aby cvaklo a tak. Potrebuje to svoj cas. To je jak sijete nieco a poviem ze pridaj rychlehsie, jednoducho treba na to svoj cas. Vy preco neviete zabehnut 100-ku tak rychlo ako Usain Bolt? Mozete sa aj rozkrajat nedate to... Ja tak isto, niesme vsetci rovnaki. Ja tu pracu urobim no trva mi to dlhsie.

 

s Boltom to priveľa spoločného nemá. Bolt má talent od boha, ale v jeho úspechoch je spústa tréningu a životosprávy a kdečoho iného.
 

a nehovorím to preto, že mám chuť Tomáša znosiť pod čiernu zem - ani náhodou.  práca pri páse je bežná, hodne stará záležitosť, ďakujeme pánu Fordovi, že ju popohnal až do krajnosti, aj tú krajnosť prestupujú dnešní pracovníci vo fabrikách za pokriku našich slávnych manažérov až do krajnosti.

 

ale nie každý dokáže pracovať pri páse. ja by som nedokázala tiež. a to hovorím vážne. potrebujem aspoň trochu kreatívnu činnosť, trochu vlastného rozhodovania, a skončila by som v gumenej izbe ... viem, čo a prečo a ako zvládam po psychickej stránke a čo mi robí veľký problém.

 

... v Tomášovom prípade je to trochu ešte zložitejšie. Tomáš spraví, ale pomaly. ale Tomáš nenatrie ani plot, a nepokosí trávu, a nevytrhne krík bez toho, aby mu netrhali štetec a kosačku z ruky.

 

preto je to ťažké. darmo ho budeme poháňať motivačnými obrázkami, či nadávkami - Tomáš má jediné východisko: prestať pri práci myslieť na všetko ostatné, vnímať čudlíky a kábliky ako niečo, čoho sa treba za každú cenu držať, ... a po práci môžeš Tomáš snívať, môžeš písať na mobil, môžeš diskutovať a pustiť myšlienky a sebaľútosť z uzdy ...

pri práci v žiadnom prípade: tam mať rozum a sústrediť sa len na prácu.

netýka sa to len tvojej práce ... včera sme o tom s kolegyňou rozprávali: proste sú práce, kde musíš mať tam rozum každú sekundu, pretože akonáhle povolíš, v tom momente spravíš chybu. a stávalo a stáva sa nám to bežne. sú práce, ktoré nie sú rutina, ktoré si nemôžeš zautomatizovať pri vypnutí myslenia, lebo riešenia každého klienta a každého úkonu je svojské a jedinečné...

ale tvoju prácu zautomatizovať môžeš. sústreď sa len na čudlíky a kábliky. vypni mozog a nelietaj kdekade v myšlienkach.

skús to.
 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) Dôležité je  chcieť pomôcť, nezištne, a s dobrým úmyslom.

 Nevieme, či dokážeme Tomášovi pomôcť, čo si zoberie z našich rád, ale snažíme sa,  diskutujeme, radíme, píšeme vážne,  ale občas aj nadľahčene  s humorom.

Snažíme sa Tomášovi  poukázať, kde robí chyby, čoho by sa mal vyvarovať, na čo sa má sústrediť v práci. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mohol by - nesmejte sa - sa naučiť háčkovať. Najprv retiazku, potom krátke stlpiky a nakoniec dlhé a mohol by robiť rôzne tie také vejáriky, alebo aj sieťku - a potom by to rozpáral a znova a rýchlejšie. Získal by manuálnu zručnosť, ktorú potrebuje a nemá ju.

ešte ako študentka som - už som to kdesi spomínala, len už neviem, či tu alebo ešte na PF - som brigádovala v obuvníckej továrni. Tiež som robila pri páse, spájala som nejaké dielce pomocou nitov na takých nitovacích strojoch. Nič, len dať dokopy správne tie dva diely a vopchať to do toho stroja a ke´d je to v správnej polohe, stlačiť nohou nejaký pedál a ono to onituje...jasné že som nestíhala, nemohla som sa oprvý deň vyxrovnať tým, čo to robili roky, ale majsterka ma poháíňala a výsledoki bol, že som si onitovala palec na ľavej ruke. Mne to zas nič moc nerobilo, len ona skoro zrádnika dostala. Potom - aj s ofačovaným palcom - som už nenitovgala, ale dala ma na koniec linky, kde som do kanád navliekala šnúrky. A tam som problém nemala. Celkom tomu verím, že dlhoročná hra na klavír, a tiež zručnosť v ručných prácach (spomínané háčkovanie, štrikovanie a vyšívanie odmalička) urobili svoje. Keby som tam nitovala dlhšie, určite by som sa po týždni zrýchlila, lenže oni to chceli už aj hneď, a to e-e.

Možno keby Tomáš po večeroch háčkoval (veď by to nikto cudzí nemusel vedieť, ak by sa hanbil za to, že robí ženské ručné práce) a postupne zrýchľoval, určite by sa mu aj manulána zručnosť zlepšila.

Nič lepšie mi nenapadá, lebo pochyb ujem, že by Tomáš zvládol klavír tak, aby okolie neprišlo o uši a rozum (sorry, Topmáš) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hral som na detskom hračkárskom syntetizátore bocibocitarku to je taká melodia na klavír tuti tuti tun tun tu ti tu ti tun tun ti tu tu tu tun tun ti tu tu tu tun tun... To som vedel zahrať ale für elis som už nevedel viete to taradara dara dara dannn dara dann... Uvažoval som nad tým že nejako to doma cvičiť že si nájsť v pivnici niečo tomu podobné čo robím v práci a skladať rozoberať zapájať. Ešte kedysi bývalo na starých Nokiách také že skladateľ že sa dalo zoskladať si zvonenie tak som skúšal slovenskú hymnu a na viaclrát sa mi to podarilo že vždy som si to pustil a keď niečo išlo zle ta som to pozmenil až kým sa to nevyladilo na to tatatátá ta ta ta ta tatatátá...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Sú nejaké cvičenia čo sa dajú robiť doma? Také čo by pomohli zrýchliť pohyby pre montáž drobných súčastí. Obvykle sa v každej firme robia podobné veci len sa produkt mení. Raz keď budem mať poriadnejší mobil tak nafilmujem ako robím (už to tu navrhli) ale teraz nemám nič moderného čo dokáže natáčať video.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno problém je aj s motorikou. Všimol som si že aj bežne doma mi všetko padá z ruky. Aj mobil či kľúče veľakrát chytím tak nešťastne že ho chcem vybrať z vačku a nejako sa mi šmykne z ruky tak že padne na zem. Mám to v ruke ale nejako sa mi to prekĺzne. Nejaké také cvičenia proti mantavosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V niektorých fabrikách aj dávajú na pohovore ako test ľuďom hračky ako lego či rôzne skladačky, a ľudia sa smiali a čudovali že preboha to čo robia s nami? Pritom sú to testy zručnosti. Ja som tie testy napríklad v jednej automobilke nespravil a v druhej o čom som už písal že písomné testy som prešiel ťahákmi, a pri manuálnych už v školiacom centre to bolo veľmi blízko tomu čo opisuje darkman, že tam boli imitácie rôznych častí výroby a mal som napríklad zašróbovať 4 matice, 4 samorezné skrutky, niečo ručne, niečo imbusákom, niečo akuskrutkovačom a mal som na to daný čas, meral ma so stopkami a ani v jednom prípade som to nestihol ale bolo to vždy len o pár sekúnd tak privrel oko že no dobre síce ste to nestihli ale ujde to treba skúsiť... Proste videl že sa snažím, no až vo výrobe sa ukázalo že ma radšej nemal pustiť cez školenie. Oni preto tieto veci robia tak precízne v tých školiacich centrách lebo sa snažia odchytávať potenciálnych vyhodených ľudí hneď z prvej šichty. Aby do výroby fakt šli takí čo tam aj vydržia. Preto niekde trvá školenie aj 3-4 dni lebo veľká časť je nácvik zručností. Chcú mať istotu že ten človek to bude zvládať pod stresom, presnosťou, výdržou, záťažou atď. Neviem či je to mentalitou automobiliek alebo národa lebo tie dve automobilky kde som sa pokúšal patria jedna Francúzom a druhá Nemcom... Ale hento že zaklopem na dvere že hľadám prácu a zajtra som už vo výrobe je skôr praktika ázijských firiem že naberú všetko čo má ruky a nohy a potom každý týždeň prepustia 50 ľudí a naberú ďalších 50... Ale podobne to robí aj Galantská DHL-ka a tá je nemecká, im sa aj čudujem že taký precízny národ a prijímanie zamestnancov robia rovnako ako Kórejci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemecká dodávateľská pre automobilku. To sa veru čudujem aj ja, preto som šiel za vedúcim hneď ako začali roztržky v kelektíve že ak si myslí že som pomalý tak nech to hneď ukončíme a na moje prekvapenie sa ma zastal (o tom som podrobnejšie písal) čo sa mi ešte nestalo niky v histórii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vážim vážim, veď ak prežijem skúšobnú dobu tak s game idem preberať veci ohľadne sporiacich účtov. Základ je zamestnanie. To vyrieši mnoho problémov a bufet je tam megagigavýborný. Taký som naposledy zažil vo Voderadskej prevádzke u Kórejcov. Skoro každý deň idem na dupľu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty nic nepreberaj a snaz sa kazdy den v praci mysliet na to co robis a ked vies ze ti nieco nejde tak ako by malo tak dvojnasobne sa na to sustred. neries v praci picoviny vyser sa na telefon na zeny a koncentruj sa na svoju pracu. a ked budes viduet ze ti to ide a budu to vidiet aj kolegovia tak potom ti urcity tlak na teba vyvijany opadne a az potom si zacni zamestnavat hlavu vecami sko sporiaci ucet. vobec nemas nastavene priority, robis akebo chces robit 10 veci nraz a vysledok je ze nedokoncis ani jednu a to co aj spravis tak len poseries.

tvoja priorita je momentalne udrzat si pracu. nic ine. a byt v nej dobry, nemusus byt vyborny, staci dobry- spolahlivy. a ked budes mat istu pracu tak budes mat isty prijem. a ked budes mat isty prijem tak mozes mat- alebo aj nemusis, pidla toho ako sa rozhidnes- aj uspory. a ked mas uspory tak mozes cokolvek co budes chciet. ale vsetko to xacina tvojim pristupom k praci. vyber je na tebe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a bufet je tam megagigavýborný.

 

Aha, tak toto je tvoja motivácia, prečo stíhaš robiť normy..

 

 

Nemecká dodávateľská pre automobilku. To sa veru čudujem aj ja

Ja sa čudujem, že nemecká firma si dovolila ti dať takú zmluvu, že na páske minimum a zvyšok bokom. Veľmi zaujímavé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počkať nemecká firma možno ani netuší čo tie personálne agentúry robia. Takže to bude skôr o agentúrach, nie o firmách. To isté ide aj v tých kórejských. Už ani neprijímajú nižšiu kastu ináč ako cez personálne agentúry. Ako kmeňového zoberú maximálne tak strojárov, mechanikov, ľudí do menežmentua pod. A ešte čo bude keď otvoria ten Jaguar Landrover čo bude mať zase kopu menších dodávateľských firiem roztrúsených po okolí v našom regióne. Keby ste pichli kružidlo na mape do Galanty a spravili okruh 80km tak sa tam vojdú 2 automobilky (tretia pribudne) + dodávateľské firmy, 2 veľké fabriky elektrotechnického gigantu + 1 inej značky a ich dodávateľské firmy, množstvo menších a stredných fabrík rôzneho typu. To už bude zázrak ak niekto vydrží na úrade práce (bez toho aby ho vyradili z evidencia za odmietnutie práce) viac ako pár mesiacov. Ja vždy môžem ísť o dúm dál. Kedysi keď tu začínali kórejci vznikli prvé agentúry a bolo ich zhruba 5 stabilne. Teraz už vidím také názvy, všelijaké nové neznáme agentúry sa tu tlačia že normálne sa asi oplatí s tým podnikať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však si úplne stačí prečítať nejaké články a personálnych agentúrach alebo len si vypočuť medzi ľuďmi názory. Však aj v starej robote moc mudrovali tí vodiči že: čo si myslíš tie agentúry sú najväčší podvodníci atď atď... Vtedy som ešte nevedel že až takto milo budem prekvapený tak som ich nemal čím uzemniť ale aspoň toľko som im povedal že budem zamestnaný vo svojej obci takže hneď 30-40€ ušetrených za dochádzku. Minimálnu mzdu dostanem za 160 hodín a nie za 200. Takže v pomere zarobím viac aj keď je suma rovnaká. Budem mať dovolenku (tie celozávodné vtedy sú doma aj agentúrni zamestnanci) a nieže nemôžem nikam ísť na dlhšie lebo tam nemajú koho dať takže 365 dní do roka som bol prácepovinný. Také zlé podmienky ako u nich som nemal ešte nikde takže nech idem hocikam len lepšie som mohol dopadnúť a aj som dopadol. Agentúra čo sú údajne najväčší podvodníci mi dali dvakrát lepší plat, dvojnásobné množstvo gastráčov za menej hodín takí sú to podvodníci obrovskí a mám aj 4 týždne dovolenky ktorú som vo všetkých zamestnaniach mohol aj čerpať. Čo som mal z toho že som bol priamo pod firmou ako kmeňový zamestnanec? Žiadna dovolenka, mále poňazí za veľa hodín, najmenší počet gastráčov v histórii, doprava za vlastné kým všetky ostatné agentúry ma nosili do práce zadarmo. Takže ja na agentúry nemôžem povedať nič zlé. Sú ešte výhodnejší ako keď sa zamestnám u nejakého miestneho podnikateľa. Lebo toho nezaujíma ako sa ja dostanem do práce. A ošklbe kde sa dá. Agentúra aspon čo slúbi to dá. Vždy to tak bolo. Akurát že robia nejaké machinácie pri odvodoch ale to je ich vec. Základné odvody mám zaplatené a viac ma zaujímať nemusí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predsa nie som jediný čo aj napriek tomu že pracuje má príjem pod hranicou chudoby. Objavil som webrstránku patriacu kampani boji proti pracujúcej chudobe a majú aj facebookovú komunitu. Ide o to že človek čo chodí do práce by mal zarábať viac ako je hranica chudoby či príjem dôchodcov. Proste aby sa do práce oplatilo chodiť. Nehovoríme o lenivých asociáloch ale o normálnych ľuďoch čo chodia do práce avšak ich príjem je bohužiaľ niekde na úrovni dôchodcov alebo ešte menej. Som rád že niesom sám a spolu ak spojíme svoje sily možno dokážeme spraviť nejaké štrajky a protesty aby si aj oligarchia uvedomila že treba zvýšiť minimálnu mzdu a poriadne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

včera dal výpoveď jeden chalan z výroby, predák na výrobnej linke. robí vo firme 15 či 16 rokov, neviem presne... dostal sa do konfliktu s vedúcim výroby, a ten mu povedal, že keď sa mu niečo nepáči, nikto ho vo firme nedrží. tak chalan zašiel na personálne, a tú výpoveď dal :thumbsup: potom ho dve hodiny lámal výrobný manažér, aby výpoveď stiahol - neúspešne :P

tak nad tým rozmýšľam, že či vlastne šéfstvo vie čo vlastne chce :o jeden ho posiela z firmy preč, a druhý ho presviedča aby zostal... je fakt, že bez toho chalana to môžu na tej linke rovno zabaliť :zubiska: ale takto to vyzerá že ľavá ruka nevie čo robí pravá :hmmm:

 

inak celkovo sa nám nejak míňajú ľudia vo výrobe, je ich tam tuším každý deň menej, ale manažment vyzerá byť zatiaľ v pohode :O čiže, asi je to v poriadku :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však do Galanty už vozia Srbov, Rumunov, Bulharov lebo nemá kto robiť. Taký prázdny úrad práce ako v tejto dobe som už dlho nevidel... Ale chcel som reagovať to človekove: To robia preto že šéf sa musí ukázať že je všemocný, tak vyhodí človeka aj keby tým spôsobil straty vo výrobe. Neustúpi a nedá pravdu zamestnancovi ani zaboha. Aj u nás v tej SBS-ke furt sa tým oháňali že nikto ťa tu nedrží, alebo jeden vodič čo mi ani nebol nadriadený sa mi vyhrážal vyhadzovom že pôjdem odtial do piiip a také mi vyprával. Ale keď som si našiel túto robotu aký cirkus zrazu robili z toho že ma nepustia, nech si nemyslím že mi inde dajú viac, normálne ich naštvalo že idem preč a prehovárali. Vtedy kde je to ich známe ,,nikto ťa tu nedrží alebo to pôjdeš odtialto do piiip" no kde boli vtedy ich silácke reči. Tam nešlo o to že som nenahraditelný ale že kde nájdete takého blázna čo v meste plnom fabrík či s možnosťou zdarma dochádzať do okolitých priemyselných parkov, by šiel robiť niekam na dedinu za minimálny plat, cestovať na vlastné náklady, a robiť aj také veci čo SBS-kár bežne nemusí... To keby šiel hocikam robiť by bol na tom lepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov