Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Nerob tu zase zo seba ťažko postihnutého, už si s tým trápny. Niekto niečo naznačil a už zo seba robíš invalida. Na diagnózu sa môžeš vyhovárať, až keď ti ju určí psychiater a ako tu už viac krát bolo spomenuté, ľudia s aspergerom sú často výnimoční, môžu byť vysokointeligentní lebo šikovní, ty nie si ani jedno. Jaj no možno si, čo sa týka prežierania, keď treba žrať sladkosti, tak v tom si skutočne dobrý.

 

 

Ak si to zoberieme z psychologickej stranky tak straznik je ovela tazssia praca lebo treba si pamatat veci, nepomylit sa, sustredit sa na 5 veci naraz, rozhodovat sa s tym ze komu skor vyhoviet a ci to bude spravne rozhodnutie atd.

 

O čom to tu zase splietaš? Keď sa ako strážnik raz niečo naučíš, tak už to vieš aj o polnoci. Keď v noci si na obchôdzke, tak čipuješ to isté na každej obchôdzke, takže po týždni to robíš aj so zavretými očami. Ako zhasínať svetlá hádam ti ukázali, skontroluješ si hajzle, kde sa zvykne svietiť, okná, aby boli zavreté a to je všetko, nie? A akých 5 vecí naraz robíš? Robíš všetko poporadí, keď ti príde 5 áut, zapíšeš si špz, meno vodiča, čas príchodu a pekne rad za radom jeden za druhým, či ich zapisuješ naraz?

 

Chlape tebe by som dožičil SBS v AUO počas pracovných dní, kde mám kamarátov na nákladnej vrátnici, z tých 100 kamiónov denne by ťa tam drblo už po prvej zmene! A to nehovorím o tom, že tam sídli 7-8 firiem, takže ešte aby si mal prehľad koho kam poslať. Ty psychologická stránka!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak to. SBS je mnohokrat tazssia robota ako zbieranie smeti alebo pasova vyroba. Huraaaaa zase zvysovali minimalnu mzdu a uznava to aj pan politik lebo sam povedal: podla mna si zasluzia aj slovaci viac zarabat, ved ekonomike sa dari a bla bla bla... A ze pracujuci ludia su pod hranicou chudoby a toto zvysovanie ich udrzi nad hranicou chudoby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečítaj si ešte raz ten príspevok a nie iba to, čo ti vyhovuje, ty chmuľo.

 

Minimálna mzda sa nezvyšovala, plánuje sa zvýšiť od budúceho roka. To musíš byť riadny chudák, keď toto je jediný spôsob ako môžeš viac zarobiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, seriózne ma teraz zaujíma odpoveď na jednu otázku. Keď tvrdíš koľko zamestnaní si už preskákal, ako Ťa odvšadiaľ po chvíľke vyhodili a musel si ísť inde odkiaľ ťa zas v skúšobnej dobe vyhodili a stále takto dookola - ako to bolo s tvojou účasťou v evidencii na Úrade práce? Však to si sa musel stále iba odhlasovať a prihlasovať na Úrade práce? Tie pracovníčky Ti nič nehovorili alebo nefrflali keď ťa stále vyraďovali a potom si po chvíli zas prišiel podať prihlášku a stále takto dookola? A ony ti museli stále písať rozhodnutia o vyradení a zaradení do evidencie. Taktiež pokiaľ viem, mnoho zamestnávateľov vyžaduje zdravotné potvrdenie o spôsobilosti na prácu - to si tiež každú chvíľu chodil k doktorovi pre potvrdenie, alebo ako si to riešil? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak, u lekara prekrucali ocami ze som tam kazdy polrok... Na urade prace som nebol tak casto lebo vacsinou ma nevyhodili ale ja som prestupil z jedneho zamestnania do druheho ze piatkom koncila zmluva u jedneho a pondelkom zacala u druheho, casto som doplacal medzery zdravotnej poistovni, kvoli dvom-trom dnom nema zmysel sa evidovat na pracak... U nas je to tak ze zo dna den sa da zamestnat priklad keby ma dnes vyhodili a v pondelok pochodim agentury tak minimalne do DHL-ky, Samsungu, Peugeotu, Jasplastiku, Brovedami, by som mohol nastupit okamzite... Keby pockam nejaky mesiac tak kludne aj do Bekaertu, Volkswagenu, ci barktorej SBS-ky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na ÚP v Galante by mali byť dvere s veľkým nápisom TOMÁŠ. A tie tetky čo by tam sedeli, by museli brať nadčasy. Však ty si sa určite chodil znovu zaevidovať ešte skôr ako ti prišlo rozhodnutie o poslednom vyradení :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak toto určite nie. Však to je kdesi v Potvoriciach :D Tomáš potrebuje pracovisko priamo v meste bydliska, pretože napr. už len 10 kilometrová vzdialenosť mu spôsobovala obrovské ťažkosti a patálie s dochádzaním do roboty (čo objektívne uznávam - dochádzanie do vzdialenej práce žerie veľa času, peňazí a spôsobuje zbytočné komplikácie). Pokiaľ má možnosť robiť priamo v Galante, nech to skúša v prvom rade tam - to bol aj logický dôvod jeho výpovede - problémové dochádzanie. Takže tuto by sa dostal akurát tak z kaluže do poriadneho bahna.     

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa by sa MAL osamostatniť, MAL by si niekde v riti hoc aj v Potvoriciach zohnať prácu a podnájom a byť odkázaný sám na seba. To zvládol aj Truhlík, a celkom so cťou, tak prečo by nie Tomáš. Začiatky by boli ťažké, ale stálo by to za to. konečne by mohol byť aspoň trocha na seba hrdý a možno by aj ten neviditeľný samopal spoza jeho chrbta zmizol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo to má s podnájmom? To je to najmenej, ak by k tomu došlo. Ja mám na mysli prácu a povinnosti okolo toho. Tak poďme analyzovať (schválne používam Tomášovu rétoriku, lebo on velice rád takto píše, tak nech aj on tomu rozumie, čo ideme robiť)
 

- obsluha poloutomatických zariadení na výrobu filtrov

 
Sám sa často sťažuje, že aj keď mu niečo vysvetlia, tak vždy na niečo zabudne. Postup si nezapamätá, ani keď mu to desať rázy za sebou vysvetlia.
 

- merania výrobkov podľa kontrolných plánov

 
Toto sú už dve roboty naraz, niečo merať a zároveň kontrolovať, to je nad jeho nadľudské sily, keď ani nevie počas obchôdzky skontrolovať, či je okno na aute zavreté
 

Počítačové znalosti - používateľ
Microsoft Word - základy
Microsoft Excel - základy

 

Ak má akurát také základy, že vie kliknúť na ikonu a napísať text, a on si myslí, že aký je dobrý informatik, tak to sa nemusí ani obťažovať s ohlásením príchodu na vrátnici.
 

- zodpovedný prístup k práci
- manuálna zručnosť

 

Toto budú žiadať od niekoho, komu stále nadávajú, že nevie ani burinu poriadne vytrhať okolo voliéry so psom, poriadne utrieť prach, narúbať viac dreva, atď?

 

Proste zamestnať do takejto firmy Tomáša, to tam môžu zamestnať sabotéra alebo rovno teroristu, výsledok bude rovnaký. Raz som mal v jednej firme na zodpovednosť podobného týpka, ten nedokázal ani zhasnúť svetlo tam, kde som mu to prikázal, po štyroch hodinách som nad ním beznádejne mávol rukou, že toto nemá význam. To píšem len na margo toho, aby si tu niekto nemyslel, že v niečom preháňam či zveličujem. Keď vám priradia na zodpovednosť také poleno, mnohé pochopíte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa by sa MAL osamostatniť, MAL by si niekde v riti hoc aj v Potvoriciach zohnať prácu a podnájom a byť odkázaný sám na seba.

Takže človek ktorý sa pohybuje v mínusových číslach a nedokáže si nič usporiť dáva výpoveď v robote, kde jedným z dôvodov tej výpovede boli výdavky za dochádzanie do práce a teraz by mal ísť do roboty kde bude časť výplaty vyhadzovať von oknom na nejaký podnájom bohviekomu? To nemá zmysel. Ak človek býva na kopaniciach kde nemá pracovné príležitosti, tak je logické že nemá inú možnosť iba ísť niekam preč, ale Tomáš býva v meste kde má na výber viacero firiem kde môže robiť a princíp tej práce je v podstate rovnaký ako tam v tých Potvoriciach (makať niekde vo výrobe) - s uchytením sa a udržaním si práce bude samozrejme problém (a je jedno či to bude v Galante, alebo by to bolo kdesi v Potvoriciach) ale to už je iná vec. Aj doma odvádza istú sumu z výplaty rodičom na bývanie (a je to podľa mňa výrazne menej než by vysolil za nejaký podnájom) ale čo je podstatné - tie peniaze ostávajú v rodine. Nevidím ekonomicky logický dôvod prečo by mal niekto ísť niekam do podnájmu keď nemusí. Pokiaľ by tam bola omnoho lepšie platená práca za porovnateľnú námahu, (že by aj napriek plateniu nájomného na tom vydělal) tak prosím, ale či galantský Samsung, DHL alebo nejaký potvorický Fraudenberg - je to podľa mňa za jedno. Platiť budú zhruba rovnako a všade Tomáš bude mať problém s udržaním sa :)      

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo to má s podnájmom? To je to najmenej, ak by k tomu došlo. Ja mám na mysli prácu a povinnosti okolo toho. Tak poďme analyzovať (schválne používam Tomášovu rétoriku, lebo on velice rád takto píše, tak nech aj on tomu rozumie, čo ideme robiť)

 

 

Sám sa často sťažuje, že aj keď mu niečo vysvetlia, tak vždy na niečo zabudne. Postup si nezapamätá, ani keď mu to desať rázy za sebou vysvetlia.

 

 

Toto sú už dve roboty naraz, niečo merať a zároveň kontrolovať, to je nad jeho nadľudské sily, keď ani nevie počas obchôdzky skontrolovať, či je okno na aute zavreté

 

 

Ak má akurát také základy, že vie kliknúť na ikonu a napísať text, a on si myslí, že aký je dobrý informatik, tak to sa nemusí ani obťažovať s ohlásením príchodu na vrátnici.

 

 

Toto budú žiadať od niekoho, komu stále nadávajú, že nevie ani burinu poriadne vytrhať okolo voliéry so psom, poriadne utrieť prach, narúbať viac dreva, atď?

 

Proste zamestnať do takejto firmy Tomáša, to tam môžu zamestnať sabotéra alebo rovno teroristu, výsledok bude rovnaký. Raz som mal v jednej firme na zodpovednosť podobného týpka, ten nedokázal ani zhasnúť svetlo tam, kde som mu to prikázal, po štyroch hodinách som nad ním beznádejne mávol rukou, že toto nemá význam. To píšem len na margo toho, aby si tu niekto nemyslel, že v niečom preháňam či zveličujem. Keď vám priradia na zodpovednosť také poleno, mnohé pochopíte.

s podnájmom to má len to, že ak by zarobil viac, mohol by si ho dovoliť a bol by odkázaný sám na seba, a nie na mamaservis.

Vieme všetci, že si nevie zapamätať postup...ale keby ho mal na nejakej ceduli napísaný tak, aby naň videl, možno by motyka vystrelila...(to som kedysi aj Truhlovi hovorila, nech si otvorí manuál a ide podľa neho, ale on bol zhnilý si to tam nalistovať a radšej mi tvrdil, žer to tam nie je).

Hmm...nechce sa mi veriť, že by sa našiel niekto,m kto by nevedel premerať niečo a porovnať si to s nejakým predpisom, ktorý by mal pred sebou. No áno, chápem, tam treba rýchlo...

A naučiť sa naklepať dačo vo worde je dnes úloha pre druháka na ZŠ, to by Tomáš nezvládol? ani pri troche tréningu? Trvalo mu to síce roky, ale nakoniec dnes to už vie aj Truhlík...

Chápem, že Tomáša nemožno dať na nejaké meisto, kde treba používať nejakú techniku alebo zložitejší postup, a tí čo ste chodili na PF viete, že som tiež mala na krku celé 2 roky ohreblo, z ktorého mi tiekli nervy, takže veľmi dobre chápem, že Tomáša nemožno zamestnať hocikde, a tiež že pri svojej šikovnosti ľuďom, ktorí s ním musia robiť, tiež tečú nervy a iné im neostáva, ked nechcú z jeho postupov a výsledkov dostať zauzlenie čriev, tak si z neho robia prdel...ale jednoduché úkony by hádam zvládol aj on...alebo myslíte že ani to nie? Truhlík sa zamestnal pri páse a naučil sa to robiť - čo mu iné ostalo, a aj si celkom slušne zarobí, a asi mu to aj ide, kedže je tam už niekoľko rokov a na zamestnávateľa sa mi nesťažoval...tak ked on, prečo nie Tomáš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa vlastných slov Tomáš skúšal pás aj kdečo - ale nestíha.
Tomáš keď chce, vie robiť, ale potrebuje svoje tempo a jednoduchú prácu. 

to dokážem pochopiť, ani na prácu pri páse nie je každý. no uvidíme. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môže napríklad obstrihávať pretoky na nejakých výliskoch...alebo teraz už je to tak, že si to obsluha stroja obstriháva sám? Môže sa dať do nejakej upratovacej čaty, mokrý vysávač hádam zvládne...či...? Ešte v špitáli tam našu chodbičku nejaký čas upratoavli s takými mokrými vysávačmi takí dvaja cigáni, celkom milí chlapci to boli, a kam ten vysávač nezasiaholm  to potom ešte pretreli obyčajným smetákom a ked boli hotoví, šli na ďalšiu chodbu svojho rajóna. To by hádam aj Tomáš zvládol...alebo dokladať tovar v nejakom obchode...lepiť cenovky by som mu asi nezverila, aby to n epoplietol, ale veľký je dosť a silu asi tiež má, tak voziť palety s tovarom a ten potom dávať na pulty, to by sa dalo, nie? Moja kamoška to robí a nezarobí najhoršie...keď z toho zaplatí bývanie a uživí aj dcéru, rozvedená samoživiteľka. ked to zvládne ona so svojimi 50 kilami váhy, tak Tomáš musí s prstom v zadku. A ked mu povedia, čo kam má vyložiť, tak by to nemal byť taký problém...toľko chochmesu má aj on, že nedá hádam jogurty medzi salámy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vedla Nitry mi stavaju dalsie pracovisko. Vzdy ked idem okolo tak si to omrknem. Do takych fabrik zvazaju ludi agenturne mikrobusy, ci zmluvna doprava. Volkswagen to uz praktuzuje od 90-tych rokov takze ak je doprava zabezpecena a niesom zavisly od grafikonu ZSR/SAD tak kludne aj do sirokeho okolia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s podnájmom to má len to, že ak by zarobil viac, mohol by si ho dovoliť a bol by odkázaný sám na seba, a nie na mamaservis.

 

Jeho plat vo fabrike vidím reálne niekde medzi 400-500 v čistom - netreba moc brať do úvahy inzeráty, kde agentúry sľubujú plat 1000€, to sú platy kde sú zahrnuté všetky možné príplatky + s predpokladanými nadčasmi. Ten by sa musel aj zodrať, aby toľko zarobil. Pri plate 400-500€ v čistom podstatná časť ide na podnájom. Chalan by dostal aspoň poriadne po nose, keby zrazu musel byť odkázaný sám na seba, ale z finančného hľadiska by bol v strate.

 

Hmm...nechce sa mi veriť, že by sa našiel niekto,m kto by nevedel premerať niečo a porovnať si to s nejakým predpisom, ktorý by mal pred sebou. No áno, chápem, tam treba rýchlo...

 

Tie Tomášove skúsenosti, ktorými sa tu po celý ten čas "chváli" myslím, že sú dostatočným dôkazom, že niekto taký existuje.

 

A naučiť sa naklepať dačo vo worde je dnes úloha pre druháka na ZŠ, to by Tomáš nezvládol? ani pri troche tréningu?

 

Veril som tomu, ale keď som sa ho spýtal, čo ovláda z grafických prác a ten expert zapotil, že vie v Skicári obrátiť obrázok o 90°, tak som stratil aj posledné ilúzie. Ale ešte stále je možnosť, že si len robil zo mňa <> jak dvere.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vedla Nitry mi stavaju dalsie pracovisko. Vzdy ked idem okolo tak si to omrknem. 

A toto si ako myslel že ti stavajú dalšie pracovisko? Že už sa tam akože nevedia dočkať kedy tam vo veľkom štýle nastúpiš robiť? :D Alebo už vopred rátaš s tým že zo Samsungu po krátkom čase vyletíš jak špinavé prádlo a to pracovisko vedľa Nitry bude tvoje ďalšie zamestnanie v poradí? Ty si už robíš takýto poradovník??? :)

 

V každom prípade dochádzať do širokého okolia hoci aj agentúrnymi či zmluvnými autobusmi tiež neni žiadne terno. Je to zbytočne zabitý čas navyše. Povedzme že ten autobus aj so zastávkami pôjde na to pracovisko 45 minút. Tam plus naspäť, to je každý deň hodina a pol fuč.

 

A Samsung máš od domu ako ďaleko vzdialený? Tam by si hádam mohol aj peši sa prejsť, či? (spomínam to lebo ja už totiž vopred počítam s tvojimi potenciálnymi problémami, keďže tebe sa dejú také veci čo sa iným nedejú, tak treba na to myslieť - bude napr. zima, obrovské záveje, mestská doprava bude štrajkovať - sám si povedal ako si nerád závislý na cestovných poriadkoch, auto ti v zime nenaštartuje, taxík je drahý, na bicykli sa nebude dať, tak jedine peši budeš musieť chodiť, tak že či to nebudeš mať moc ďaleko :) )   

 

Ale teraz čo je dôležité a čo sa hlavne chcem spýtať - nechce sa mi to hľadať, tak snáď si to dobre pamätám. V Samsungu si už kedysi vraj pracoval - konkrétne ale v Senci a tam si vydržal tuším 2 roky čo bol aj tvoj rekord. Vraj si tam zbieral odpad (snáď som sa nepomýlil). To, že si sa tam dokázal udržať relatívne dlho je dobrá východisková pozícia aby si to dokázal zopakovať prípadne prekonať aj v Samsungu v Galante (keby si robil podobnú náplň práce). Ale teraz ma zaujíma, že prečo po tolkej dobe si odtial odišiel? Dal si výpoveď? Alebo oni dali výpoveď Tebe? Ak ti dali výpoveď, kvôli čomu to bolo????  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veril som tomu, ale keď som sa ho spýtal, čo ovláda z grafických prác a ten expert zapotil, že vie v Skicári obrátiť obrázok o 90°, tak som stratil aj posledné ilúzie. Ale ešte stále je možnosť, že si len robil zo mňa <> jak dvere.

Takto. Pre niekoho je praca na pocitaci bezna kazdodenna rutina. Ale niekto kto s pocitacmi nerobi, ani s nimi neprichadza do styku, je uplne bezne ze sa tomu nerozumie ked to nikdy v zivote nepotreboval. Ale pisat vo worde a stlacit ikonku tlaciarne dokaze kazdy, aj ten kto vidi pocitac 1x v zivote.

 

1. A toto si ako myslel že ti stavajú dalšie pracovisko?

 

2. Samsung máš od domu ako ďaleko vzdialený?

 

3.V Samsungu si už kedysi vraj pracoval - tam si vydržal tuším 2 roky čo bol aj tvoj rekord. Vraj si tam zbieral odpad (snáď som sa nepomýlil). To, že si sa tam dokázal udržať relatívne dlho je dobrá východisková pozícia aby si to dokázal zopakovať prípadne prekonať aj v Samsungu v Galante (keby si robil podobnú náplň práce). Ale teraz ma zaujíma, že prečo po tolkej dobe si odtial odišiel? Dal si výpoveď? Alebo oni dali výpoveď Tebe? Ak ti dali výpoveď, kvôli čomu to bolo????

1. Tak ze cim viac fabrik (ktorych v nasom regione pribuda) o to viac moznosti sa zamestnat. To vlastne dava moznost aj babrakom, kedze u nas je tolko pracovnych miest ze uz rovno urad prace vie zamestnat sj ludi s nizkym vzdelanim resp. bez vzdelania. Aj ked ma odvsadial v skusobnej dobe vyhodili, vzdy som mal dasich 5 moznosti kam ist.

 

2. Mam ho blizko tak ze sa da dochadzat pesi. Nemam to odmerane ale normalna trasa ako ked idem na stanicu alebo na stadion 15 minut peso.

 

3. Uplne detailne presne nie tak ale zhruba si dobre povedal. V Senci bol DHL (ten je aj v Galante) a Samsung je pri D1 prakticky ako ides od Senca na Trnavu... (Aj v Galante je) Obe tie mimo GA su tak cca do 30km odomna a obe maju zabezpecenu smenovu dopravu zadarmo. Odisiel som lebo som spekuloval. Paradox je ze na miestach kde som dlho vydrzal som malo zarabal a potreboval som viac penazi, alebo pracovny cas bol taky ze sa prelinal s otvaracimi hodinami lekarov, uradov, STK atd. A tak casto mi nechceli dat paragraf kolko som potreboval. Tak ako priklad uvediem ze v tlaciarni malo platili a inde som mohol mat o 100 viac tak som dal vypoved a siel tam... Alebo ze nemal som sa ako dostat k lekarom ci vybavit si formality tak som dal vypoved a siel do SBS kde je to tak zadelene ze napr. v nedelu (ked sa ajtak nic neda vybavovat) pracujem a volno mam v pondelok ked si mozem ist kludne vsetko vybavit bez toho aby som sa musel natahovat kvoli tomu ci mi daju dovolenku a preco nedaju a taketo natahovacky furt...

 

Takze idealna praca by bola ze zarobit aspon tolko co mi vykryje nakady na zivot, pracovny cas je taky ze pocas volna viem vybavovat, je to namieste aby nebol problem dochadzat. To su uplne normalne poziadavky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto. Pre niekoho je praca na pocitaci bezna kazdodenna rutina. Ale niekto kto s pocitacmi nerobi, ani s nimi neprichadza do styku, je uplne bezne ze sa tomu nerozumie ked to nikdy v zivote nepotreboval. Ale pisat vo worde a stlacit ikonku tlaciarne dokaze kazdy, aj ten kto vidi pocitac 1x v zivote.

 

To je síce pravda, ale po kliknutí na ikonu čo spravíš, keď tlačiareň nezačne tlačiť? Musíš vedieť nájsť príčinu a na tomto krachuje väčšina bežných užívateľov (teda tých, čo sú o level vyššie ako ty). A potom volajú mne.

 

Tak ze cim viac fabrik (ktorych v nasom regione pribuda) o to viac moznosti sa zamestnat. To vlastne dava moznost aj babrakom, kedze u nas je tolko pracovnych miest ze uz rovno urad prace vie zamestnat sj ludi s nizkym vzdelanim resp. bez vzdelania. Aj ked ma odvsadial v skusobnej dobe vyhodili, vzdy som mal dasich 5 moznosti kam ist.

 

Toto je taká ideálna predstava nemehla, ktoré žije vo virtualite typu "noačo, že ma vyhodili, však sa zamestnám v ďalšej fabrike". Jedna vec: zamestnávatelia pozerajú na to, kde, čo a ako robil uchádzač v minulosti. A ten tvoj profesijný životopis vyzerá skôr ako výpis voľných pracovných miest z úradu práce, toto nie je dobrá vizitka. A ešte jedna taká otázočka: čo myslíš, že napriek tomu, že výroba rastie, fabriky naberajú ľudí a máme tu stále okolo 300 000 nezamestnaných? No lebo tých 300 000 nezamestnaných sú ľudia, ktorí sa proste nedajú zamestnať, to sú podobné prípady ako ty, buď sa im nechce alebo nevedia. Zamestnať sa nie je problém, problém je pracovať tak, aby si sa tam udržal a nevyhodili ťa v skúšobnej dobe. To je to, čo s týka teba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je síce pravda, ale po kliknutí na ikonu čo spravíš, keď tlačiareň nezačne tlačiť? Musíš vedieť nájsť príčinu a na tomto krachuje väčšina bežných užívateľov (teda tých, čo sú o level vyššie ako ty). A potom volajú mne.

 

Od toho funguje oddelenie IT takmer v kazdej firme. A vzdy sa pripadne najde sikovny kolega, ktory vie pomoct.

 

ITckar takisto nemusi rozumiet niecomu uplne primitivnemu pre uctovnika a podobne, no nie? ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ITckar takisto nemusi rozumiet niecomu uplne primitivnemu pre uctovnika a podobne, no nie? ;)

 

Nemusí, ale daňové si viem spraviť :) ale zas ja sa nepovažujem za ITečkara :D

 

To sme sa bavili čisto v kontexte s Tomášom, keď som chcel niečo vymyslieť a dať mu možnosť niečo si zarobiť. Ale keď mi popísal svoje "skúsenosti" tak som skamenel a hodil flintu do žita. Nepotrebujem človeka čo vie písať vo Worde a vie kliknúť na ikonu tlačiarne. Ak mu niečo zadám a niečo mu nefunguje, tak predpokladám, že si vie poradiť a nie že ho ešte budem učiť ako nastaviť tlačiareň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov