Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Preco by si mal komu co vysvetlovat? Das im podpisany papierik "V zmysle ustanovenia § 67 Zákonníka práce dávam výpoveď", datum od kedy ti zacne plynut vypovedna lehota a hotovo. Viac sa nemas preco s niekym bavit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doteraz to tak bolo. Vo Volkswagene sa nestarali, povedal som davam vypoved majsyrovi ze ten a ten den uz nepridem a na personalnom som vyapapieroval a bolo nikto sa nic nepytal ale bolo v skusobnej dobe ked mam pravo bez udania dovodu. Tu uz som po skusobnej mam zmluvu na dobu neurcitu a k tomu dedincania su na vsetko zvedavi tu je maly kolektiv kazdy sa do kazdeho stara proste ako v dedinach je zvykom. Tak to bude same a preco odchadzate, myslite si ze inde bude lepsie a take... Ale uvidime ako to vystreli mozno povedia ze nevymyslaj a zostan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale uvidime ako to vysteli mozno povedia ze nevymyslaj a zostan.

 

Keby povedali tak sa nieco na Tvojom rozhodnuti zmeni?

 

Ale ja sa strasne bojim ze ked budem musiet vysvetlovat vedeniu svoj odchod.

 

Nemusis nic vysvetlovat, povies ze si dostal zaujimavejsiu ponuku. Nemusis ziadne detaily hovorit a ani na ziadne otazky odpovedat.

Nauc sa riesit dolezite veci, s tymi menej alebo nepodstatnymi nestracaj cas a energiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pochodil som toho vela ale v tak malej firme rodinneho charakteru som este nebol... Tak je to novinka. Uz sa v poslednej dobe zacali koncit moje kocovne obdobia lebo v samsungu som vydrzal najdlhsie 5 rokov cca. Potom v korejskej tlaciarni 2 roky, a este voderadska filialka samsungu cca 2 roky tu uz taham druhy uz som sa chcel niekde zakorenit po tom kocovani to burlive obdobie bolo medzi rokmi 2003-2008 co som vselice skusal mal zamestnania mesiac dve, moj rekord je den (co som musel takisto vydokladovat ze som bol zamestnany) a uz som si myslel ze niekde by som mohol uz vydrzat a prelomit rekord ktory zjavne neprelomim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dark, Tomáš si dupnúť nevie. Ani sa to nenaučí. Toto už deti v plienkach vedia, už v jasličkách batoľatá vedia, koho môžu bacnúť a nič sa im nestane, a kto by im bacol nazad. S tým nič nenarobíš ani ty, ani on.

Ale naozaj nie je  povinný nikomu nič vysvetľovať. Doniesť papier, odovzdať a dovi, dopo.

Nie každý kolektív má potrebu hľadať si obetného baránka a nie všade jednoducho dakoho šikanovať musia. A vôbec to nemusí byť tým, že nemajú čas.

 

Aj u Flinstona v bývalej robote si furt z niekoho uťahovali a robili srandu, ale nebolo to že furt z toho istého, ale vždy to nejako vyplynulo z momentálnej situácie. A nebola to nejaká šikana, tam nedochádzalo k žiadnemu násiliu. Raz napríklad došiel nejaký nový kolega, ktorý si povzdychol, že by si dal kávu. A jeden z miestnych vtipálkov mu povedal úplne vážne, že nech ide hore na 2. poschodie, tam sú také mreže a za nimi je sekretárka, nech na ňu zazvoní a ked ju požiada, ona mu tú kávu uvarí. Chlapec sa síce podivil, čo za poriadky to sú, ale šiel, zazvonil, sekretárka riaditeľky že čo potrebuje, a on že ju chce poprosiť o kávu. Bola riadne vykulená, ale tú kávu mu spravila. potom vyliezla riaditeľka a že kto ho poslal. Že kolwegovia. Riaditeľka si potom dala zavolať jedného z vtipálkov, ale na smolu nepravého. A vyhubovala mu, že čo im tam posiela kadekoho na kávu. Výsledok bol, že vlastne nikomu sa nič nestalo, len sa tam ešte viac to evdenie zabarikádovalo.

Iný fórik zas, že mali zatvárať/otvárať na začiatku/konci smeny nejaké ventily, museli kvôli tomu loziť kamsi do výšky po rebríku. A zvlášť jeden prchký kolega tam nerád chodil, a tak si rpavdaže ostatní z neho uťahovali, napríklad že ho šéf posiela, že sa má pozrieť na ktorýsu z tých ventilov. A ke*´d už bol chudák nasratý dosť, objavil sa tam nejaký z vedenia a začal splietať čosi o nejakom ja už neviem, či odvzdušnení či čom, nepamätám sa, a tento chlapík si to automaticky spojil s tými ventilmi a začal hučať na toho šéfa, že on sa mu vys-re na jeho ventily a nech idú všetci do pd-eli aj so svojími ventilmi, on tam nepolezie a šmytec - a séf len kukal, lebo nemal zdania, o čom je reč. &všetci sa pravdaže kosili, okrem vykuleného šéfa a rozkokošeného kolegu...nakoniec sa to vysvetlilo,a obaja sa tiež na tom zasmiali.

Ono tam bolo evselo. Nikto sa nenafúkol natrvalo, a vždy si robili srandu z niekoho iného, takže o nejakom neborákovi, ktorý by mal takú charizmu, nemôže byť ani reči.

Alebo komusi zavesili montérky hore na lampu vo výrobnej hale. Nerobil z toho žiadnu vedu, zobral nejaký teleskopický nástroj a zvesil si ich...len kým ich našiel, mu to chvíľu trvalo...

A Flinstona zasa ponúkli sadnúť na nejakú stoličku s napusteným tým podsadákom či ako sa to volá. No čo, šiel sa prezliesť do suchých montériek a bolo.

Tiež ktorýsi kolega mal rád vajíčka, ale len namäkko. Tak kd vymákli, že má zas vajcia, potajme mu ich vytiahli zo skrinky, povarili, a uložili naspäť...inému zas pridali viac čili do polievky ako sa mu páčilo. Nikto z toho nerobil vedu. Polievku nezjedol, dal si druhé...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sagan sprintuje na bicykli akurat v TV. Trocha rezignujem na nejaku dobu lebo uz memam co povedat je uhorkova sezona ze nic sa nedeje. Majd ked bude nieco nove ozvem sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Jasne v novom zamestnani budem mat jeden pokus. Takze nestrapnit sa pred kolegami. Nejako zatnut zuby a naucit sa rychlo robit pri pase ak ma daju do skladu pozorne nacuvat, ucit sa postupy atd. Na novy start mam len jeden pokus. Takze radsej hrat ticheho introverta aby z kecania nezistili ze som tutmak atd.

Jaj chlape, ty o tom píšeš, ako keby si mal ísť na nejaké školenie. O 35 ročnom starom capovi sa predpokladá, že sa ľahko zapracuje do pracovného procesu, keďže mal by mať už dostatok pracovných skúseností, ja si pamätám, že keď som mal nejakých 23 rokov a išiel som robiť do elektrotechnickej firmy, tak majster sral aj na celú 3 mesačnú skúšobnú dobu, povedal mi, že mi dá týždeň - dva a potom uvidíme. Po 4 (štyroch) dňoch prišiel za mnou ako sa mi darí a keď videl, že som už mal polovicu normy spravenej, hoci neubehla ani polovica zmeny, tak už viac krát ma neprišiel skontrolovať a vydržal som tam 6,5 roka, Však čo myslíš, prečo teba vyhodili z viacerých firiem po pár dňoch? Lebo majstrom stačí pár dní na to, aby videli či z teba niečo bude alebo nie, na to nepotrebujú 3 mesiace, tie 3 mesiace sú pre zamestnanca, aby mal dostatok času na to, či tá práca bude naozaj pre neho. No a na tebe keď videli, že nič nevieš, nič nepochopíš a nič nestíhaš, tak načo by sa tam s tebou srali 3 mesiace? A hlavne na teba si dajú poriadneho majzla, keď uvidia tvoj životopis, to bude výstraha pre každú linku, ku ktorej ťa priradia :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano tak. Potom nacionalisti nadavaju ze preco tu zemestnavaju rumunov a srbov, a obcania SR nemaju pracu. Prave preto lebo firma z toho nema osoh ked zamestna idiota so slovenskym obcianstvom, ale ked mu pride sikovny rumun a vsetko spravi tak je to v poriadku. Na to si uz daju majzla ked uvidia ten zivotopis a donekonecna sa neda vyhovarat na spoje a nevyhovujuci pracovny cas. Dam vediet az tam budem teraz je predcasne nieco hovorit...

Axel je sikovny clovek :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo majstrom stačí pár dní na to, aby videli či z teba niečo bude alebo nie, na to nepotrebujú 3 mesiace, tie 3 mesiace sú pre zamestnanca, aby mal dostatok času na to, či tá práca bude naozaj pre neho. 

na to netreba byť ani majstrom, aby človek vedel rozoznať či z "toho nového" niečo bude... v bývalej robote mi šéf obvykle hádzal na krk zaúčanie nových kolegov, a zvyčajne mi stačilo pár hodín na to aby bolo vsjo jásno. a že to občas býval riadny hard core s matrošom, ktorý nám tam personálne posielalo. keď tak nad tým rozmýšľam, tak posledný "plnokrvný" odborník tam nastúpil v roku 2004, čo nastúpilo po ňom bola vždy väčšia či menšia katastrofa...

v súčasnej robote je to rovnaké. keď pred pár mesiacmi prijali nového kolegu, stačila mi jedna smena, aby som šéfovi povedal: "Tohoto chcem na svoju smenu, dúfam že mi ho necháš!"

 

Ano tak. Potom nacionalisti nadavaju ze preco tu zemestnavaju rumunov a srbov, a obcania SR nemaju pracu. Prave preto lebo firma z toho nema osoh ked zamestna idiota so slovenskym obcianstvom, ale ked mu pride sikovny rumun a vsetko spravi tak je to v poriadku. 

až také strašné to zas nebude. nedávno jedna firma z NM prijala 50 poliakov, po týždni ich tam zostalo 5 :smilieee: keď zistili aký je pomer robota/plat :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze vaetkym co si myslia ze to nezvladnem a vopred ma odsudzuju. Paradoxom je ze moj rekord 2 roky v jednom zamestnani bol prave Samsung a 1,5 roka bola tlaciaren. Obe su to veci vyrobneho charakteru... Aj teraz bol podobny pripad ako s tym ked mi vynadali soferi ze preco som nevidel ze ma stiahnute okno na tahaci... Dnes zase nejaky zabudol zazate svetlo v kabine a zase frflali ze ako sledujem ked nic nezbadam resp nezbadam ich somariny co je ich problem a ich lajdactvo. To su ale debilne problemy ja ani neviem ktory vypinac je na to (lebo palubovka scanie ma 20 vypinacov na kdeco a nechcem to postlacat) a za druhe nebol som zaskoleny ani povereny aby som sa rypal niekomu v kabine. V dvoch Bratislavskych SBS som robil ani v jednej nechceli po mne veci co chcu tuna!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak. Uhadol si. Tam jedna linka vyprodukuje tolko odpadku ze jeden clovek chodi stale okolo s vozikom a vyprazdnuje skatule po materiali, rozne pripravky na ktorych je material umiestneny to odnasat do skladu, krabice do lisu... V logistickom centre som tiez vynasal odpadky sme boli 4 na celu halu a vynasali triedili a tak, aj to som robil pol roka paralelne so zamestnanim ako privyrabenie si... V tlaciarni kde mam druhy najlepsi rekord som tiez vynasal odpad len cisty papier odrezky co vyhadzoval stroj...

 

Ale sam som si opravil tu AC pumpu na aute, odmontoval som, 3 sroby to drzia na nedostupnom mieste, potom vrch dole, tam je membrana, tu von, to je tam zacvaknute pruzinou, vymenil som, zlozil som, priskrutkoval spatky, napojil som hadicu od nadrze, do hadice od karburatora som injekcnou striekackou napustil benzin nech netaha vzduch, dal som naspat aj tu, zlozil som a ide ako pred tym, este som skontroloval ci nic nekvapka vsetko OK vsetko som dobre utesnil a je... Viem ja montovat veci len ja potrebujem na to svoj cas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidíš, aký mám dobrý odhad. Triedenie odpadu je jedna vec, ale výroba elektro súčiastok je úplne niečo iné. Tam sa vyžaduje presnosť, precíznosť a často aj rýchlosť, keďže ide o pásovú výrobu. No a vzhľadom na tvoje pracovné skúsenosti, ktorými si nás obšťastnil, silne pochybujem, že pri tom páse vydržíš aspoň pol zmeny. No ale skúsiť môžeš :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale dal si. Dal si výpoveď, hoci ešte nikde nemáš nič isté. Takže ak ti Samsung a DHL padnú, kam pôjdeš? Na Úrad práce? A dal si si vôbec už žiadosti do tých firiem? Pri tebe by ma neprekvapilo, keby nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale sam som si opravil tu AC pumpu na aute, odmontoval som, 3 sroby to drzia na nedostupnom mieste, potom vrch dole, tam je membrana, tu von, to je tam zacvaknute pruzinou, vymenil som, zlozil som, priskrutkoval spatky, napojil som hadicu od nadrze, do hadice od karburatora som injekcnou striekackou napustil benzin nech netaha vzduch, dal som naspat aj tu, zlozil som a ide ako pred tym, este som skontroloval ci nic nekvapka vsetko OK vsetko som dobre utesnil a je... Viem ja montovat veci len ja potrebujem na to svoj cas.

Takže prezentuješ sa ako šikovný majster, ktorý všeličo dokáže vyrobiť, vylepšiť, opraviť, vymeniť. Ja by som toto napr. absolútne nevedel, ani neviem o čom vlastne teraz píšeš, nie som vôbec technický typ, ale potom nechápem jednu vec. Ako je možné že tebe, takému šikovnému kutilovi sa stále dejú také veci ako napr. že sa ti každú chvíľu pokazí auto, že ti vypovedá službu zrovna cestou do roboty na frekventovanej ceste, že sa ti na bicykli roztrhne retiazka a podobne :D Každú chvíľu čosi. Tam sa ti pokazí jedno, hentam zas druhé. Niekde asi robíš chybu ... ja mám jeden bicykel možno aj 15 rokov a retiazku mám na ňom furt tú istú a šlape jak hodinky.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ved mu dajte šancu, možno že sa pochlapí a nakoniec to zvládne...ja soms Truhlom mala trpezlivosť asi pol roka, po pol roku som na neho prvýkrát zvýšila hlas, a po 9mesiacoch už som ho mala oplné zuby...keby Tomáš vydržal tam 9 mesiacov, ba čo, Truhlo u mňa bol 2 roky , tak by si mohol zgazdovať aj na horšie časy rezervu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som milovník hazardných hier, ale nádej umiera posledná a čo ak motyka vystrelí a Tomáš sa tam nejakým zázrakom uchytí? Aj práca pri páse chce trochu praxe. Nie je v tom žiadna veda a nech mi nikto nehovorí, že do 3 mesiacov sa nedá naučiť stíhať normu )ak len nie je je nejaká vražedná).

 

ešte ako študentka som si privyrábala na brigádach - mala som cvikačku do Svitu a ked som mala voľné popoludnie, o 13:30 som nabehla na poobednú, najprv ale na osobné, či majú pre mňa niečo, a vždy ma do nejakej dielne dali. Chvíľu to trvalo, než som stíhala, ale nakoniec to šlo. Ale raz - to bolo cez prázdniny, ma dali k nitovačke, skrátka som cvokmi spájala zvršky obuvi, robila som to dosť pomaly, a majstrová ma poháňala, a ja v tej snahe prácu zrýchliť a neubrať na kvalite onitovala som si palec na ľavej ruke. Potom už ma nedávala nitovať, ale navliekala som šnúrky do kanád a podobného typu obuvi, to mi šlo dobre. Tiež som pogumovávala budúce čižmy, to vôbec nebolo ťažké, len hrozne jednotvárne, a bol tam dosti smrad. Ale zarobila som si na tú dobu a na to, že som bola len študentka, celkom pekné prachy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A pre cloveka s aspergrom je jednotvarna praca ako stvorena. Ak si to zoberieme z psychologickej stranky tak straznik je ovela tazssia praca lebo treba si pamatat veci, nepomylit sa, sustredit sa na 5 veci naraz, rozhodovat sa s tym ze komu skor vyhoviet a ci to bude spravne rozhodnutie atd. Kym jednotvarna praca je taka ze netreba rozmyslat, netreba organizovat, netreba sa stale obhajovat, vysvetlovat, citat myslienky, rozhodovat sa s rizikom atd. Ako to vynasanie odpadkov co mi slo najlepsie v kazdej firme. Pickerky zahodili krabicu, ja som ju odniesol do lisu a to som robil celych 8 hodin...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som vedel, ze to skonci tu, ze sa zacnes vyhovorat na svoj, nikym nediagnostikovany, aspergerov syndrom. Asperger nema nic s tym, ze si nemehlo, alebo ze ti to pomaly mysli, asperger je cisto len o neschopnpsto normalnej socialnej interakcie.

Bill Gates s aspergerom vybudoval najvacsiu SW spolocnost, tak sa tu nanho nevyhovaraj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevyhovaram ale sam vidim ze mam poruchy pozornosti viem porovnat ze ked som zbieral odpadky nebol ziadny problem... Kym tu v SBS sa musim stale obhajovat, stale ma obvynuju z niecoho, stale musim vysvetlovat, pocuvat vynadatia ze preco som nezbadal otvorene okno na aute, preco som nezbadal osvetlenie v kabine, preco to preco tamto... Preco som odhrnul sneh len takto preco nie hentakto, preco neni vytrhana burina, ak ju vytrham tak preco tak vytrhana a preco nie hentak, preco tie palety niesu ukladane a preco sa neutiera prach ked ho utriem tak som ho mal utriet lepsie, preco som nenarubal viac dreva a toto ide dokola. Stale konfrontacie ze firma tam robila strechu a z vnutra sa to striekalo penou a chlapik stal na rebriku mal na sebe vystroj masku vsetko ze on nebol len tak ze polozim a utekam... Mal zaparkovane auto na mieste kamiona ale uz tak ked som tam dosiel, nikto nic zrazu prisiel sofer ze co tam hada to auto okamzite ho mam poslat prec tak som siel za tym striekacom nech preparkuje a on ze nemoze len tak hops a ist ked ma rozrobene, medzitym dosiel rozculeny sofer ze co to neriesim jemu ide tachograf musi zaparkovat, na co som tu a take... Pri vynasani odpadkov som zarobil tu istu sumu ale za 160 nie za 200 s tym ze ma do Senca bral mikrobus zadarmo tam aj spat a vobec som nemal take problemy a nemusel riesit milion situacii. O tom hovorim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov