Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

https://dennikn.sk/444033/pokladnicka-tescu-najhorsi-zakaznici-su-manazeri-oblekoch-nich-spodina-nimandky/?ref=pt

 

Myslim,ze dobry rozhovor. Aspon to co som mal moznost precitat. Takto je. Ti co maju najviac penazi - chcu najmenej platit. Za pracu(pohrdaju vami,nevazia si vasu pracu - ja pre takeho robit nebudem). Mna bavi este moja praca - lebo ja si ju riadim - kolko a zakolko. Najviac ma bavi robit pre najchudobnejsich(ale taki co maju prijem ci ako SZCO, ci zamestnanec). Je tam aj najviac moznosti ako pomoct. Je ich u nas najviac  - preto to aj ovladam - lebo sa s nimi najviac stykam a pre nich robim.

 

Dvoch co nam minuly rok najviac "platili"(od zaciatku podnikania sme im pomahali - minimalne robili uctovnictvo) - najvacsie obraty sme poslali tohto roku do prdele - ci oni nas. Nedohodli sme sa. Zakaznik co som ho robil ja nechcel platit to co minuly rok a ja za minimalnu mzdu robit nebudem, kolega ...uz je v preddochodkovom veku - vie makat a je sikovny - ale uz nemal zaujem - motivaciu - vela prace, im odporucil nech si najdu stalu uctovnicku(on tam bol dve dni v tyzdni) - uz velka firma a zaplatila by ju aj z toho co bral on - ale nie, zase externu firmu. Ktorej budu platit aspon dvakrat tolko ako nam.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

c652ddd4db5bf4dd2f1c6516c2cf84d9.jpg Sami to vidite na obrazku... Je to na poulicnom stlpe pri zastavke kde nastupujem a platim 25 mesacne SAD-cke + vikendy sa trapim na bicykli v nebezpecnej premavke v protivetre atd. Za 350 a tam na plagate je napisane vsetko jasne ani komentar nepotrebuje. Tak co este robim v aktualnom zamestnani?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Plat - ak neplatia aspoň 15 v čistom tak tam nenastúpite.

V tom prípade by som doteraz nikde nepracoval... Keďže tých 15.000 sk (zhruba 500) v čistom nemal nikde ani z ďaleka.

 

murder, ty si vrah? Lebo murder je vrah videl som to raz v kriminálke. Čísla si opíšem to je najmenej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Murder mi kedysi prelozil slovník na seznam.cz ako "vražedný" no a k tomu si dopln vrazdne - rychly, vtipny, suchy, drzy... Inak spravne je preklad murder = vrah. Ale tu sme silno OT.

 

A CISLA SI NEOPISUJ, ALE NA NE ZAVOLAJ A DOHODNI SI SCHODZKU, NIC LEPSIE NENAJDES!

ospravedlnujem sa za krik

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale niekedy to u mňa ináč nejde len krikom. Ešte chcem napísať jednu vec čo súvisí s témou práca/pracovisko. Neraz si v iných témach všímam veci ako sarkazmus že v štýle ,,tam by ale tomáš musel robiť,,," ale podobné. Lebo aj iní tu majú problémy s čítaním s pochopením. Niekde nadávam že som prijatý ako vrátnik a chcú mi dať robiť s motorovou píľou alebo zvárať či kosiť trávnik atď. Neraz aj fyzické práce porovnateľné so stavbármi alebo cestármi... A odvolával som sa proti tomu že to nieje správne a niekto hneď reaguje tak že chcem len sedieť a nič nerobiť alebo že (konkrétne game) že v malých dedinských firmách je to tak že každý robí všetko. Nebudú si platiť pilčíka či maliara keď tam je strážnik a dajú to robiť jemu. Ale na druhej strane ako je možné že vo veľkých fabrikách nám tĺkli do hlavy na školeniach že ak si vrátnik tak tam máš sedieť a otvárať bránu / písať autá, ničoho iného sa nedotýkať NIEJE TO TVOJA PRÁCA ďalej v logistike som ťahal na paleťáku takú klietku na europalete a do nej som zbieral kartónové krabice čo pickeri zhadzovali na zem, jazdia na tých nízkopodlažných vozíkoch, stáli dva vedľa seba a nevedel som prejsť tak som vyskočil a len meter som ho posunul nech uvoľním cestu a oni z toho robili hotovú kovbojku že ja som neni oprávnený to používať, moja pozícia s tým nemá nič spoločné atď. Tak na toto čo povieš game? Ďalej v Palme som robil SBS-kára a okrem vrátnice sme vždy mali stáť na rampe keď sa nakladalo/vykladalo ale len stáť a pozerať. Ja som reflexívne chcel pomôcť šoférovi len som kus potiahol paleťák s tovarom a kolega hneď že ty sa toho nedotýkaj ty si strážnik ty máš len strážiť atď. Tak teraz keď tu nadávam na to že mi dajú prácu ktorá do kompetencií vrátnika nespadá tak už hneď som označený za lenivca ktorý nechce pracovať ale zaujímavé že v takom samsungu ak som len linkový pracovník tak ani nesmiem do ruky chytiť kosačku či motorovú pílu a nikto to po mne ani nežiada aby som natieral plot, či plátal asfaltom cestu, či lopatoval piesok, či zváral alebo niečo také. Tu sa stalo to že chceli po mne aby som na nočnej dokončil čo mali rozrobené teda niečo zazvárať na aute. Ale na dedine to funguje tak že Ferko zober autogén a sprav to... Lebo na dedine decká od malička sú pri takýchto veciach motajú sa s otcom v garáži, opravujú motorky, autá, vedia zvárať, píliť, kosiť všetko na dedine je to bežné. Ale zabúdajú že vyhláška je na mojej strane. Ak som prijatý ako vrátnik nemôžu mi zveriť zváranie. Mám právo takú prácu odmietnuť. Mal by som mať papiere na to že s tým môžem pracovať (ale na dedine na to kašlú ani Fero či Jožo nemajú papiere a robia to) preto to tak berú. Takže to nieje o mojej lenivosti tá firma porušuje mnoho predpisov a jednoducho musím odtiaľ preč. Ako je to v tej reklame že ,,svoju banku nezmeníte, ale môžete ju vymeniť!" presne o to ide. Lebo keby som ozaj vedel zvárať, píliť a bol by som taký zručný remeselník tak by som pracoval niekde inde za väčšie peniaze to ich nenapadlo? Akože povedzte aj vy (tyso, slimak,game) keby ste vedeli že viete zvárať, píliť, kosiť, opravovať mechanizmy) tak by ste robili vrátnika za minimálnu mzdu? Však taký pilčík či zvárač zarobia aj 3x toľko! Lenže ja sa zváračom ani pilčíkom stať nechcem tak jediná cesta je preč odtiaľ tak buď budem vrátnika niekde v normálnej SBS firme za minimálnu mzdu a budem robiť to čo SBS-kári obvykle robia alebo rovno do fabriky a ja budem muklovať, ale tak za tie výhody že budem mať spoje, firemnú kantínu, príplatky za nočné a víkendy... Ktoré tu nemám a ešte po mne chcú veci ktoré nespadajú do mojich kompetencií.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale niekedy to u mňa ináč nejde len krikom. Ešte chcem napísať jednu vec čo súvisí s témou práca/pracovisko. Neraz si v iných témach všímam veci ako sarkazmus že v štýle ,,tam by ale tomáš musel robiť,,," ale podobné. Lebo aj iní tu majú problémy s čítaním s pochopením. Niekde nadávam že som prijatý ako vrátnik a chcú mi dať robiť s motorovou píľou alebo zvárať či kosiť trávnik atď. Neraz aj fyzické práce porovnateľné so stavbármi alebo cestármi... A odvolával som sa proti tomu že to nieje správne a niekto hneď reaguje tak že chcem len sedieť a nič nerobiť alebo že (konkrétne game) že v malých dedinských firmách je to tak že každý robí všetko. Nebudú si platiť pilčíka či maliara keď tam je strážnik a dajú to robiť jemu. Ale na druhej strane ako je možné že vo veľkých fabrikách nám tĺkli do hlavy na školeniach že ak si vrátnik tak tam máš sedieť a otvárať bránu / písať autá, ničoho iného sa nedotýkať NIEJE TO TVOJA PRÁCA ďalej v logistike som ťahal na paleťáku takú klietku na europalete a do nej som zbieral kartónové krabice čo pickeri zhadzovali na zem, jazdia na tých nízkopodlažných vozíkoch, stáli dva vedľa seba a nevedel som prejsť tak som vyskočil a len meter som ho posunul nech uvoľním cestu a oni z toho robili hotovú kovbojku že ja som neni oprávnený to používať, moja pozícia s tým nemá nič spoločné atď. Tak na toto čo povieš game? Ďalej v Palme som robil SBS-kára .....

 

... Ak som prijatý ako vrátnik nemôžu mi zveriť zváranie. Mám právo takú prácu odmietnuť. Mal by som mať papiere na to že s tým môžem pracovať (ale na dedine na to kašlú ani Fero či Jožo nemajú papiere a robia to) preto to tak berú. Takže to nieje o mojej lenivosti tá firma porušuje mnoho predpisov a jednoducho musím odtiaľ preč. Ako je to v tej reklame že ,,svoju banku nezmeníte, ale môžete ju vymeniť!" presne o to ide. Lebo keby som ozaj vedel zvárať, píliť a bol by som taký zručný remeselník tak by som pracoval niekde inde za väčšie peniaze to ich nenapadlo? Akože povedzte aj vy (tyso, slimak,game) keby ste vedeli že viete zvárať, píliť, kosiť, opravovať mechanizmy) tak by ste robili vrátnika za minimálnu mzdu? Však taký pilčík či zvárač zarobia aj 3x toľko! Lenže ja sa zváračom ani pilčíkom stať nechcem tak jediná cesta je preč odtiaľ tak buď budem vrátnika niekde v normálnej SBS firme za minimálnu mzdu a budem robiť to čo SBS-kári obvykle robia alebo rovno do fabriky a ja budem muklovať, ale tak za tie výhody že budem mať spoje, firemnú kantínu, príplatky za nočné a víkendy... Ktoré tu nemám a ešte po mne chcú veci ktoré nespadajú do mojich kompetencií.

 

napísal si toho Tomáš veľa, ale nie celkom chápem, prečo sa s takým vyčítavým tónom obraciaš na mňa.

 

keď si prečítaš, alebo si čítal, čo som kedy k tvojej práci napísala, tak si musel zistiť, že nikdy som nenapísala, že v tých robotách nerobíš alebo aspoň nemáš snahu, nikdy som sa nevyjadrovala sarkasticky k tomu, že nezvládaš tempo, a nikdy som nenapísala, že si lenivý robiť, len to, že si pomalší, potrebuješ pomalšie tempo s čo najmenej novinkami - takto to vyplývalo z toho všetkého, čo si popísal o svojich prácach ...

niekto môže byť pomalší.

 

čo som ale napísala, a nie raz, bolo, že človek sa častokrát musí vynájsť, nejde to tak, aby celý pracovný dvor a celá dedina vedeli, že tebe dali vykopať tŕnistý krík a ty si si s ním neporadil ...

napísala som, že dokážem pochopiť, keď je na to, čo dokážeš vstrebať, akejkoľvek práce na teba veľa. ale v tom prípade si nenavyberáš.

 

ale napísala som aj to, že tak, ako dokážeš písať tu priam slohové práce ako malý boh, ako sa dokážeš nimrať vo svojich pocitoch, ako premýšľaš nad všetkým okolo teba, píšeš o každej podrobnosti a rozoberáš ich priam s mikroskopom, celé hodiny pretelefonuješ s kamarátmi .... toľko energie by si mohol dať do toho, čo robíš ... do svojej práce.

do toho, aby si prinútil premýšľať svoj mozog nad tým, ako TO urobiť, ako si pamätať veci, ako na ne, aby si nemiešal jablká ... vedel pokosiť trávu, sám od seba udržovať na vrátnici poriadok, .... a kdečo, čo vám vyčíta majiteľ.

nemusíš vedieť zvárať a píliť, ale nerobíte zjavne ani ten vrátnický základ. neustále kupuješ nové nové kľúče, zaspíš, unikne ti, že prišlo auto, nemáš poriadok v zošite ... drobnosti. ale neustále.

 

a čo som napísala, áno, bolo, že také striktné delenie v malých dedinských firmách neexistuje ... a nepovedala som nič výnimočné, je to pravda. podobných firiem je aj v našich končinách kopa.

 

že to berie majiteľ na svoje triko, je iný problém. majiteľ nebude najímať ľudí na každú prácu extra, vieme. využíva každého na všetko. ako z toho vykorčuľuje, keď sa niečo stane, je iná vec ... hodí to na krk zamestnancovi? hodí. nedáva vám písomné príkazy.

čo máš napísané v pracovnej zmluve?

 

že to vo veľkých firmách neberú na ľahkú váhu, pretože veľká firma má striktne oddelené práce a podpísané zodpovednosti, to je ďalšia vec.

 

v tom je ten rozdiel.

kľudne môžeš odmietnuť zvárať, nemáš na to papiere, kľudne môžeš odmietnuť akúkoľvek podobnú prácu.

 

a ešte, pri všetkej úcte - ešte ani raz si nenapísal, že keby vám ako vrátnikom nedávali tie kdejaké iné "pomocné práce" /teraz nehovorím o zváraní a podobných/, z čoho by vlastne vaša práca pozostávala - čo konkrétne by si robil v tej malej dedinskej firme na malej vrátnici?

 

kedysi si pokiaľ viem už robil v SBS. prečo si to nechal? či prečo si odišiel?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Takže to nieje o mojej lenivosti tá firma porušuje mnoho predpisov a jednoducho musím odtiaľ preč. Ako je to v tej reklame že ,,svoju banku nezmeníte, ale môžete ju vymeniť!" presne o to ide. Lebo keby som ozaj vedel zvárať, píliť a bol by som taký zručný remeselník tak by som pracoval niekde inde za väčšie peniaze to ich nenapadlo? Akože povedzte aj vy (tyso, slimak,game) keby ste vedeli že viete zvárať, píliť, kosiť, opravovať mechanizmy) tak by ste robili vrátnika za minimálnu mzdu? Však taký pilčík či zvárač zarobia aj 3x toľko! Lenže ja sa zváračom ani pilčíkom stať nechcem tak jediná cesta je preč odtiaľ tak buď budem vrátnika niekde v normálnej SBS firme za minimálnu mzdu a budem robiť to čo SBS-kári obvykle robia alebo rovno do fabriky a ja budem muklovať, ale tak za tie výhody že budem mať spoje, firemnú kantínu, príplatky za nočné a víkendy... Ktoré tu nemám a ešte po mne chcú veci ktoré nespadajú do mojich kompetencií.

 

 

Ja sa nebudem vyzuvat - pisal som ze si lenivy - mozno aj nie ale som sa mylil. Vedel som, ze sprosty nebudes.

 

Rob si co chces -a ries veci ako chces.

 

Ty mas jedine stastie ze zijes kde si.

 

Okres Galanta minulý mesiac pokoril v miere nezamestnanosti všetky bratislavské okresy. V okrese Galanta totiž bola v apríli najnižšia miera nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku, a to 4,04 %.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20175273/najnizsiu-mieru-nezamestnanosti-mal-okres-galanta.html#ixzz4AAsyW1Xr

 

A nefnukaj si precitaj tento motivacny clanok dostanes aj trina..strnasty plat - ja tebe by som dal aj devetnasty.

 

http://ekonomika.sme.sk/c/20177397/klesa-nezamestnanost-mate-sancu-na-lepsi-plat-ci-ine-benefity.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale niekedy to u mňa ináč nejde len krikom. Ešte chcem napísať jednu vec čo súvisí s témou práca/pracovisko. Neraz si v iných témach všímam veci ako sarkazmus že v štýle ,,tam by ale tomáš musel robiť,,," ale podobné. Lebo aj iní tu majú problémy s čítaním s pochopením. Niekde nadávam že som prijatý ako vrátnik a chcú mi dať robiť s motorovou píľou alebo zvárať či kosiť trávnik atď. Neraz aj fyzické práce porovnateľné so stavbármi alebo cestármi... A odvolával som sa proti tomu že to nieje správne a niekto hneď reaguje tak že chcem len sedieť a nič nerobiť alebo že (konkrétne game) že v malých dedinských firmách je to tak že každý robí všetko. Nebudú si platiť pilčíka či maliara keď tam je strážnik a dajú to robiť jemu. Ale na druhej strane ako je možné že vo veľkých fabrikách nám tĺkli do hlavy na školeniach že ak si vrátnik tak tam máš sedieť a otvárať bránu / písať autá, ničoho iného sa nedotýkať NIEJE TO TVOJA PRÁCA ďalej v logistike som ťahal na paleťáku takú klietku na europalete a do nej som zbieral kartónové krabice čo pickeri zhadzovali na zem, jazdia na tých nízkopodlažných vozíkoch, stáli dva vedľa seba a nevedel som prejsť tak som vyskočil a len meter som ho posunul nech uvoľním cestu a oni z toho robili hotovú kovbojku že ja som neni oprávnený to používať, moja pozícia s tým nemá nič spoločné atď. Tak na toto čo povieš game? Ďalej v Palme som robil SBS-kára a okrem vrátnice sme vždy mali stáť na rampe keď sa nakladalo/vykladalo ale len stáť a pozerať. Ja som reflexívne chcel pomôcť šoférovi len som kus potiahol paleťák s tovarom a kolega hneď že ty sa toho nedotýkaj ty si strážnik ty máš len strážiť atď. Tak teraz keď tu nadávam na to že mi dajú prácu ktorá do kompetencií vrátnika nespadá tak už hneď som označený za lenivca ktorý nechce pracovať ale zaujímavé že v takom samsungu ak som len linkový pracovník tak ani nesmiem do ruky chytiť kosačku či motorovú pílu a nikto to po mne ani nežiada aby som natieral plot, či plátal asfaltom cestu, či lopatoval piesok, či zváral alebo niečo také. Tu sa stalo to že chceli po mne aby som na nočnej dokončil čo mali rozrobené teda niečo zazvárať na aute. Ale na dedine to funguje tak že Ferko zober autogén a sprav to... Lebo na dedine decká od malička sú pri takýchto veciach motajú sa s otcom v garáži, opravujú motorky, autá, vedia zvárať, píliť, kosiť všetko na dedine je to bežné. Ale zabúdajú že vyhláška je na mojej strane. Ak som prijatý ako vrátnik nemôžu mi zveriť zváranie. Mám právo takú prácu odmietnuť. Mal by som mať papiere na to že s tým môžem pracovať (ale na dedine na to kašlú ani Fero či Jožo nemajú papiere a robia to) preto to tak berú. Takže to nieje o mojej lenivosti tá firma porušuje mnoho predpisov a jednoducho musím odtiaľ preč. Ako je to v tej reklame že ,,svoju banku nezmeníte, ale môžete ju vymeniť!" presne o to ide. Lebo keby som ozaj vedel zvárať, píliť a bol by som taký zručný remeselník tak by som pracoval niekde inde za väčšie peniaze to ich nenapadlo? Akože povedzte aj vy (tyso, slimak,game) keby ste vedeli že viete zvárať, píliť, kosiť, opravovať mechanizmy) tak by ste robili vrátnika za minimálnu mzdu? Však taký pilčík či zvárač zarobia aj 3x toľko! Lenže ja sa zváračom ani pilčíkom stať nechcem tak jediná cesta je preč odtiaľ tak buď budem vrátnika niekde v normálnej SBS firme za minimálnu mzdu a budem robiť to čo SBS-kári obvykle robia alebo rovno do fabriky a ja budem muklovať, ale tak za tie výhody že budem mať spoje, firemnú kantínu, príplatky za nočné a víkendy... Ktoré tu nemám a ešte po mne chcú veci ktoré nespadajú do mojich kompetencií.

Fnukas tu nad zamestnavatelom, ale pritom kazdy tyzden sa pochvalis s novym preslapom, ktory sa ti podaril nie pri koseni/pileni, ale pri cinnosti, ktoru mas v naplni prace - SBS. Raz nevies ci auto prislo, inokedy kde mas kluce. Takze ako, kludne chod inde, ale sam dobre vies, ze v normalnej firme ti stacia 2-3 taketo preslapy aby si letet.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zena ma v praci problemy - ja som jej vcera povedal, ze tam mozem ist - priklad ja som dnes u nas v robote nemusel byt - teraz tam nieje nik a uz nebude.

 

Ma na starosti MDD - zajtra sutaze - priklad oprala moje monterky(nechapem preco oni dva roky lezali  ciste v skrini, kludne by som ich v sekonthende predal za euro)- ako jedna sutaz ako sa rychlo vedia deti obliect do monteriek. Prakticka hra.

 

Maju malo ucitelov - teda jej ziadny ucitel nemoze pomoct - nemozu pomoct ani najstarsi ziaci - riaditelka povedala,ze su aj rodicia - vcera a zajtra to ma prebehnut. Nemam aj tak co robit. budem kontrolovat a stopovat ako sa deti rychlo oblecu do mojich monterok - ci inu "blbost".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave rozmyslam -co zajtra vyvediem. Zoberiem deti na vylet a nebudem ani ucitel(vcera mi zena rozpravala,aj ked mna to nezaujima kolko lajstrov musi napisat pred skolskym vyletom a potom) - ani zodpovedny.. zrusim stanovisko a s detmi niekam pojdem (aj s rodicmi ak budu chciet). Len kam? Keby som mal desat bicyklov. Mozme ist len pesi - ale na bicykloch by to bolo akcnejsie. Musim zohnat bicykle.

 

Deti ufujazdujuce zo skoly. 

 

-------

Pekna myslienka na bicykly by som aj vedel kam by sme sli. nejdem robit problemy -- neviem presvedcit dochodcov - s detmi by to mohlo byt lahsie. Uvidim zajtra. Ako sa viem spravat k inym detom. Moj problem ze neviem ani deti by mi neuverili. Zajtra uvidim , a ked budem mat dalsiu moznost a zena za to nebude zodpovedna -to mozno spravim. 

 

---

 

Ci len ten vylet spravim - papierovat nic nebudem a nikto zozeniem bicykle a kto chce ist nech ide. Idem vytlacit nejaky letak aby som mal zajtra, co ponuknut. Mozme ist dalsiu sobotu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. že to vo veľkých firmách neberú na ľahkú váhu, pretože veľká firma má striktne oddelené práce a podpísané zodpovednosti, to je ďalšia vec.

 

2. a ešte, pri všetkej úcte - ešte ani raz si nenapísal, že keby vám ako vrátnikom nedávali tie kdejaké iné "pomocné práce" /teraz nehovorím o zváraní a podobných/, z čoho by vlastne vaša práca pozostávala - čo konkrétne by si robil v tej malej dedinskej firme na malej vrátnici?

 

3. kedysi si pokiaľ viem už robil v SBS. prečo si to nechal? či prečo si odišiel?

1. A preto chcem ísť do veľkej firmy. 

2. To čo SBS má robiť. Obchôdzky, zapisovanie áut, otváranie/zatváranie brán atď. Nech to neberú tak že SBS nič nerobí, to je taký druh práce. Veď ani od tety v banke čo sedí za priehradkou nechcú aby umývala dlážku čo zametala okolo budovy.

3. Lebo som bol blbý!!!!!!!!! Bolo to v Bratislave kam mám skvelé spoje aj v nedeľu a cez sviatky. Ale ja som ešte chcel vyskúšať Samsung či to nebude lepšie a tak stále som špekuloval potreboval som vyskúšať viacero zamestnaní aby som už teraz vedel že kde je najlepšie. Vieš kým nevyskúšaš tak nevieš.

 

Áno treba poslúchnuť gaminu radu tú o tom že všetku energiu čo vrážam do tohto tu by som mal vraziť do naučenia sa pracovných postupov v automobilke a ísť tam a zostať vydržať. Tapatalk je pokazený takže mám aj motiváciu menej babrať toto fórum.

 

 

Zvyšovať platy sú nútené aj výrobné spoločnosti, najmä z automobilového, elektrotechnického, chemického či strojárskeho priemyslu. A to nielen ľuďom na vysokých pozíciách.

Čoraz viac sú firmy ochotné zvyšovať platy aj ľuďom na nízkych či zle platených pozíciách. S rastom ekonomiky sa vytvárajú totiž nové pracovné miesta, na ktoré firmy nevedia pozháňať dostatok ľudí.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20177397/klesa-nezamestnanost-mate-sancu-na-lepsi-plat-ci-ine-benefity.html#ixzz4AF2s50TW

Tak toto už je brutalita :-) Už sa mi to začína páčiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Simak zamestnas ma tam kde opravuju bicykle? To ma bavi robit take. Ved sa vravi ze zaluba by mala zivit cloveka. A inac vies o tom ze v Bratislav bolo take ze OD slimak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, obávam sa, že do rúk by sa Ti dostali bicykle, o ktorých existencii ani len netušíš. Takže by si po prvom dni dostal asi aj výpoveď.

Uberaj sa ty niečím, čo už si robil, alebo robíš, pretože učenie nových vecí, resp nad rámec Tvojich vedomostí a skúseností, to je cesta zahataná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie bicykle sme už v ktorejsi téme preberali ... Tomáš tam sám uznal, že zložitejšie bicykle sú pre neho španielska dedina.

Tomáš, vráťme sa trochu do reality, o tom sme už tiež veľakrát popísali - opravuj bicykle za malý poplatok starenkám v okolí, susedkám defekty, to staré dámy vždy potrebujú.

ale ty nie ...

 

vieš, vypletať kolesá dnes potrebuje málokto.

 

1. A preto chcem ísť do veľkej firmy. 

2. To čo SBS má robiť. Obchôdzky, zapisovanie áut, otváranie/zatváranie brán atď. Nech to neberú tak že SBS nič nerobí, to je taký druh práce. Veď ani od tety v banke čo sedí za priehradkou nechcú aby umývala dlážku čo zametala okolo budovy.

3. Lebo som bol blbý!!!!!!!!! Bolo to v Bratislave kam mám skvelé spoje aj v nedeľu a cez sviatky. Ale ja som ešte chcel vyskúšať Samsung či to nebude lepšie a tak stále som špekuloval potreboval som vyskúšať viacero zamestnaní aby som už teraz vedel že kde je najlepšie. Vieš kým nevyskúšaš tak nevieš.

 

1. už si to viackrát vyskúšal, vo veľkých firmách si sa moc neujal

2. v tej malej firme je to SBS, či vrátnik? koľkokrát denne prichádzajú autá zatvárajú a otvárajú sa brány?

mimochodom, čo sa týka tej tety v banke ... možno by si sa občas vážne čudoval, čo kdekade taká teta v banke musí robiť.
3. "kým nevyskúšaš nevieš" ... ale človek nemusí vyskúšať všetko. ani do studne neskáčeš len preto, aby si to vyskúšal ... odísť z dobrej roboty, keď ťa z celej kopy robôt v skúšobnej dobe z každej inej práce vyhadzovali, bolo hodne krátkozraké.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba verit ekonomike, ministri slubuju ze sa zlepsuje a aj bude plno investorov sem daju, vsade firmy fabriky, roboty tu bude habadej tak pomme riesit zavislost na cukre to bude aktualnejsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba verit ekonomike, ministri slubuju ze sa zlepsuje a aj bude plno investorov sem daju, vsade firmy fabriky, roboty tu bude habadej tak pomme riesit zavislost na cukre to bude aktualnejsie.

nezahováraj ... závislosť na cukre riešime v téme o chudnutí. negulášujme tie témy tak nepríčetne, ani divá mačka sa v tom potom nevyzná.

 

 

tu sme v téme Práca:

neodpovedal si na otázky, čo sa týkajú práce ...

 

... vráťme sa trochu do reality, o tom sme už tiež veľakrát popísali - opravuj bicykle za malý poplatok starenkám v okolí, susedkám defekty, to staré dámy vždy potrebujú.

ale ty nie ...

...

2. v tej malej firme je to SBS, či vrátnik? koľkokrát denne prichádzajú autá zatvárajú a otvárajú sa brány?

 

v činžiaku u mamy dámam a babičkám opravuje jeden pán bicykle - defekty je dnes dostať veľmi jednoducho, defekt opraví za dve či tri eurá, to je jeden nenáročný obed ... a niekedy ich má týždenne aj niekoľko. je už ale starý aj chorý, tak toho berie už skutočne máličko.

straším dámam je ľahšie zabehnúť k susedovi, ako tlačiť bicykel do obchodu do mesta. 

o tom sme písali už pred rokom - skúsil si sa popýtať, vyzistiť v okolí, či by o to bol záujem? dotiahnuť nejakú matičku, popraviť reťaz ... to zvládneš.

 

opravovať bicykle nezvládneš ... na tú záľahu moderných bicyklov sú v každom meste vážne špecializované predajne a opravovne. trochu zostaňme pri zemi.

 

 

2. koľko áut prichádza denne k vám do dvora a koľkokrát treba čosi zapísať a otvoriť a zatvoriť bránu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zhruba 15x ale su tam zli ludia, psychycky som zdeptany z toho nenavidim to tam nemam ako dochadzat nemam spoje cez vikendy a sviatky auto mam pokazene nemam na to aby som drzal auto. Chcem ist niekam do fabriky kam sa viem aj dostat cesta je zdarma bud zabezpecia odvoz agentury co je u nas bezne alebo to bude priamo u nas a pojdem peso... Postavim sa k pasu urobim co mam idem domov... Tak ako v Senci som len zbieral kartony a to bolo cele, mal smo tie iste peniaze ako tu a nosil nas agenturny mikrobus zadarmo a nemusel som riesit priblbly grafikon SAD a precestovat 30 eur a kvoli tomu drzat auto lebo sa cez vikend nemam ako dostat z prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dostavil som sa dnes do skoly - zena mi volala ze nema kluce od zborovni - som odniesol dceru do skolky a vratil sa domov, jej volam kde by mali byt - nevedela - ci co dala tipy tam neboli. Nasiel a este chcela ,ze treba pumpu na dofukanie kolies. Ona zabezpecila otcov bicykel ale trosku sfukli gumy od vcera , nasiel som aj kluce aj pumpu. Len som tie kolesa s tou pumpou nedokazal nafukat - pritiahnute ventily ci chybna pumpa - som sa vratil pre auto - som zistil ze su tam velke ventily a v aute mam kompresor. Dofukal som bicykel aj svoje kolesa. Potom som sa dostavil na stanoviste cislo 7 a zena mi povedala  co ide. Prestudoval manual - precital si aj dalsie(í.stanovist). Dal si poslednu cigaretku - na chodniku - ma zena upozornila pred skolou nemam fajcit.

 

Potom zacali prichadzat deti - po triedach. Najprv som bol aj nervozny - pri druhej triede mi na mobile stopky dochadzala baterka,Teda 4.teho sutaziaceho cas som nevedel precitat. Bol tam len bol velmi tmavy dispay. A ja som bol na slnku.

 

Ak prestanem robit uctovnika - skusim mozno .. mozno aj skor si zalozit cyklisticky kruzok. 

 

Deti su aj sikovne, slusne a kamaratske(dve, tri triedy sa aj povzbudzovali)  . .. maju dobrych ucitelov. Len sa im treba venovat. Pokupit aj tie bicykle - ja som synovi kupil za tridsat euro - teda desat by ma stalo tristo.

 

Je to vdacna praca sa mi paci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimak v kauflande mali za desinku tie minikompresory na 12V na dofukanie gum. Oplati sa dobre to je? A v bazari maju slapaciu pumou ze nemusim sa potit pri rucnej pumpe ale len naslapujem a fuka gumy... S tym ja robim skoro stale, nespocetne velakrat fukam gumy na bicykloch, bud defekt, bud vymena plasta, bud centrovanie osmicky furt volaco je.

 

Jeden mafian ma agenturu a da sa k nemu chodit tak na brigady ze kym som tam tak vsetko zapise oficialne aby to v papieroch sedelo ale po odchode z prace na ruku vyplati dany den a berie sa to ako keby som tam nikdy nebol a tam vie dat aj tricku z ktorej neodvadza dane ani on ani ja. Aj mne je to lepsie lebo je to menej papierovania, lebo pri danovom priznani som musel pozbierat papiere zo vsetkych robot aj ked som tam robil len dva dni a kazdy smiesny 20 eurovy jednorazovy zarobok vydokladovat... A tu je to ako pri praci nacierno, vyplati na ruku je... Ale zatial lem z klebiet to viem. Musim sa lepsie poinformovat a zobrat to. Cigani si to velmi pochvaluju. Lebo popri davkach si zarobia a urady nic nevedia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2. koľko áut prichádza denne k vám do dvora a koľkokrát treba čosi zapísať a otvoriť a zatvoriť bránu?

 

Zhruba 15x ale su tam zli ludia, psychycky som zdeptany z toho nenavidim to tam nemam ako dochadzat nemam spoje cez vikendy a sviatky auto mam pokazene nemam na to aby som drzal auto. Chcem ist niekam do fabriky kam sa viem aj dostat cesta je zdarma bud zabezpecia odvoz agentury co je u nas bezne alebo to bude priamo u nas a pojdem peso... Postavim sa k pasu urobim co mam idem domov... Tak ako v Senci som len zbieral kartony a to bolo cele, mal smo tie iste peniaze ako tu a nosil nas agenturny mikrobus zadarmo a nemusel som riesit priblbly grafikon SAD a precestovat 30 eur a kvoli tomu drzat auto lebo sa cez vikend nemam ako dostat z prace.

 

rozhodne je dôvod na zmenu zlý kolektív, zlí ľudia, zlé pôsobenie na psychiku - to je bez debaty.

 

na druhej strane - robiť vrátnika a vybaviť 15 áut za zmenu aj s otváraním a zatváraním brány je pre takéhoto podnikateľa niečo, k čomu pridáva aj ďalšiu prácu, pretože 1 - 2 autá za hodinu pre neho nie je vyťažená funkcia. o tom sme už písali. to bude vyžadovať po každom svojom zamestnancovi, a zrejme aj vyžaduje.

na veľkých bránach prechádzajú autá každých pár minút.

ale v pohode ... je to tam zlé, odíď.

 

len v tej ďalšej práci zasa nevyrozprávaj každému hneď o sebe všetko, vydávaš sa vždy každému ako na tácni, potom si z teba každý dedinský truľo uťahuje a má ťa za mamlasa. už si na to x krát doplatil, prestaň s tým.

 

 

prečo si odišiel zo Senca, kde za rovnaký plat bola práca omnoho jednoduchšia?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov