Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

To teda, a už je tu div nie bitka - a kvôli čomu? NO PREDSA KVôLI POKEMONOM !

A potom že to nie je čertov vynález!

(berte to s nadhľadom). :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

choré je, ked kvoli tomu dochádza k násiliu, ked je hra na prvom mieste pred všetkým iným.

A to akože kvôli pokemonom niekde došlo k nasiliu, či su u niekoho na prvom mieste pred všetkym inym? Vieš o niečom takom? Tak to asi až take chore nebude ako tu doll dokola vypisuje, alebo ano?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie, kdeže, nič také,  je to len možnosť - tá tu vždy je. Aj kvôli športu sa robia všelijaké zlé veci. A pritom šport sám o sebe je fajn a kým je k aktívnemu ale aj k pasívnemu športu zdravý vzťah, nevidím na tom nič zlé, ale ak kvôli výsledku ľudia neváhajú siahnuť súperovi na zdravie alebo dokonca na život, to už je zlé.

Hra sama o sebe je fajn. V zdravých medziach. %Ci už je to naháňanie nejakých postavičiek, hľadanie pokladu, alebo nejaký šport...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.webnoviny.sk/film-a-tv/clanok/1086701-pripravuju-hrany-film-o-pokemonoch-hlavnym-hrdinom-pikachu/

 

o žltej zrúdičke sa chystá samozrejme aj hraný film, tešme sa, hlavná postava bude vraj Picachu, ale film až o rok ... dovtedy možno aj mánia opadne, aktéri budú mať splnených sto jarných kilometrov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo tá možnosť EXISTUJE a MôžE sa TO STAŤ. A dosť bolo dišputy na túto tému možnosť - realita-načo...atd, nie som filozof.  Winnetou dohovoril. Howgh.


Vilma čím to je že keď Trenčín hral v Ljubljane tak domáci fanúšikovia napadli fanúšikov Trenčína?

lebo sú šibnutí alebo si jednoducho chceli udrieť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

kyselinu soľnú ... ale opatrne. kontrolovať čas, nenechať pridlho - papá to lesk na keramike

radšej na pár minút, trochu predrhnúť, spláchnuť, opakovať.

 

/ toto robili bežne v Dusle, keď som tam svojho času brigádovala - zjedlo to parádne kameň a špinu usadenú. len to zmatnilo keramiku, robili to často, aj na umývadlá, a kyselinu tam mali na litre, nemali s tým problém/

alebo pár litrov coca coly.

 

alebo ako odtoky vo vani a v umývadle: zo záchoda zvonom dostať preč vody, koľko sa len dá, nasypať perličky NaOH /lúh sodný/

a zaliať horúcou vodou - v rukaviciach, veľmi opatrne a pomaly - prská, vyviera späť pri veľkom upchatí a je to žieravina.

 

skúsiť najprv po troške. prípadne opakovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vykrtkovať asi aj ...

 

ani nie kysleina, ale zásada - lúh sodný by to mohol zvládnuť, podľa toho, aké sú to usadeniny ...  len skutočne po troške a veľmi veľmi opatrne.

aby ani wc keramika nedostala šok od horúcej vody,

a lúh vie hnusne popáliť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel:

 môže to byť aj tam, ale rury sa zapchávajú skôr v spojoch. 

Záchod drží dole na dvoch skrutkách, + prívod vody. Dole v podlahe je gumené tesnenie, opakovane použitelné.

Odmontuj dve skrutky, otoč záchod a uvidíš.  Na vodný kameň reaguje velmi dobre Fixinela (červená). Ale nepredpokladám, že vodný kameň ani na 50 ročnom záchode môže spôsobiť problém. Ak to nesplachuje, dôvod by som videl v tom, že niečo, čo malo spláchnuť nespláchlo, ako kosť v krku, a na to sa postupne nabalovalo všetko možné. Odstráň "kosť".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám obavu, že to bude upchaté tam, kde je to červené, tak neviem ako to zakyselinovať, takže naliať a spláchnuť. A možno bude potrebné to aj vykrtkovať.

 

attachicon.gifwc.jpg

za predpokladu že máte tvrdú vodu, sa na červeno vyznačenom mieste zvykne vytvoriť "hahula" z vodného kameňa... kyselina soľná, ktorú spomínala game, je použiteľná, ale nie praktická - idú z nej hnusné výpary do celého bytu... mne sa lepšie osvedčila kyselina citrónová - nasypať na noc dva kelímky, a nechať pôsobiť... teda za predpokladu že je to na tom mieste zanesené vodným kameňom. potom ráno odmontovať misu /podľa postupu ktorý dal alarm/, otočiť ju hore nohami, a cez odtokový vývod opatrne odlupnúť zvyšok kameňa - obvykle to ide, len možno bude treba kyselinu nechať predtým pôsobiť opakovane...

systém "naliať a spláchnuť" obvykle nerieši nič, lebo spláchnutím sa kyselina dostane zo záchoda /kde má pôsobiť/ priamo do kanalizácie /kde už jej pôsobenie nemá zmysel/

vykrtkovať asi aj ...

 

ani nie kysleina, ale zásada - lúh sodný by to mohol zvládnuť, podľa toho, aké sú to usadeniny ...

 

všeobecne platí že kyselina sa používa na vodný kameň, a lúh na odstraňovanie biologických odpadov - sifóny drezov zanesené kuchynskými zvyškami, sifóny umývadiel zanesené vlasmi a iným, a tak ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne to som chcela napísať, kyselina citrónová nie je taká agresívna, príjemne vonia a na vodný kameň je účinná. Ja veru doma na odstraňovanie vodného kameňa z kuchynskej linky (mám nerezový drez) používam celkom obyčajnú kyselinu citrónovú, práve nedávno predtým ako ma bacily zmohli, som sa tomu trocha povenovala a drez sa krásne leskne, žiadne hnusné fľaky tam nie sú...niekedy používam aj obyčajný ocot.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak potom ako písala game, najprv zvonom vytlač/vyšpliechaj z misy toľko vody koľko sa dá, a až potom tam nalej kyselinu - aby sa zbytočne nezriedila v tej vode... nezabudni pri tom vetrať, keď už si sa rozhodol pre kyselinu soľnú, lebo pôjdu odtiaľ hnusné agresívne výpary...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

to má potom asi nedostatok vápnika...nech si kúpi Ca+Vit D alebo Caltrate a nebude sa musieť napchávať cementom... :)

 

Na tvoj neduh s benzínom žiaľ, nepoznám vhodný liek :(  až na niečo prídem, istotne dám vedieť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Aj mne sa stáva jedna záhadná vec. Týžden pred výplatou mi chutí voda z vodovodu, ale týždeň po výplate mi chutí viac pomarančový džús? Čím to asi je?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov