Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

Moj potomok zahlasil, ze aspon sa dostane von a bude mat pohyb:-)..my tu v Ke tiez nemame hory a nemame co robit:-)

 

To nie je o horach, to som napisala priklad.

Ak dieta toto zahlasi, tak je nieco zle....

 

Ak dieta zahlasi, ze je to zabavne a vesele, ale ze teraz to uz musi vypnut lebo ide na trening basketbalu (napriklad), tak si myslim ze je vsetko v poriadku.

Ale tvrdit, ze "ja sa vdaka tomu hybem"? Prosim?

To uz je nam zatazko ist sa poprechadzat a obzerat sa okolo seba, pozerat sa na ludi, usmievat sa?

To je potrebne drzat pritom mobil, cumiet donho, klapky na ococh?

OK, asi som ja ta nenormalna....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale no, nerobte z komara ťavu...

to prejde, ako aj ine ludske zabavky

aj zbieranie céčok bolo sialenstvo, aj klik-klak (kto si pamata ???)

aj medzi VHT su extremisti, aj medzi cyklistami, motorkarmi a geocachermi, tak klidek

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hádam každé obdobie má niečo, čo vyvolá až davový ošiaľ ...

... kedysi dávno to bol "klik-klak" – kto to nemal bol nešťastný, a tí, ktorí boli nútení do zblbnutia počúvať klikajúce guličky to zas privádzalo do šialenstva. Chytanie, či zbieranie vajíčok bola ďalšia hra, ktorá svojim zvukovým efektom privádzala okolie hrajúcich detí do nepríčetnosti.

Bábiky "barbíny" boli, či možno ešte aj sú ďalšia hračka, ktorá mne osobne "pila krv" aj keď ja som doma dievčence nemala. Tá bábika bola tak proporčne nenormálna až bola hnusná, ale dievčatká boli nešťastné keď sa nemohli pred svojimi kamarátkami pochváliť "novým prírastkom" vo svojej zbierke barbie.

Keď prichádzal na trh Harry Potter vypuklo šialenstvo a ľudia pred "prvým predajom" čakali v radoch, aby sa im kniha dostala. A deti, ktoré predtým ťažko nejakú knihu aspoň chytili do rúk zrazu prečítali všetky diely ... oni čítali!

Toto je len pár príkladov ako niektoré šialenstvá ovládli "svet".

 

Dnes bežne navštevované fóra by pre našich rodičov a starých rodičov bolo a aj je niečo nezmyselné, bláznivé, nenormálne, pretože za komunikáciu medzi ľuďmi považovali iba tú osobnú. Virtuálna komunikácia by bola a je pre nich niečo nenormálne.

Netuším, či SA aj "u nás" v meste naháňajú pokémoni, ale ... tie deti sú vonku, musia chodiť, nesedia doma na zadku pred počítačom – a pritom tá hra predsa mohla byť aj taká. A ak tých pokémonov nájdu pri dverách knižnice, rôznych úradov, či v okolí škôl, tak sa aspoň dobre nachodia. Veď keby ich u nás umiestnili na Pustý hrad, tak deti, ktoré "dokážu" chodiť iba po rovine by zrazu vystúpali hore jedna radosť; a to iba kvôli nejakej imaginárnej "postave".

Nemôžem túto hru, ako "samotnú hru" ani chváliť, ani sa k nej kriticky vyjadrovať, pretože som tak hlúpučká, že som zatiaľ stále nepochopila ako sa pokémoni hľadajú a "skladujú" /ani to vedieť nebudem, pretože sa ani nebudem unúvať prísť na princíp/.  

 

Ale každý ošiaľ, ktorý "ovládol" svet, tak či tak trval iba nejakú dobu a bol nahradený niečím ďalším, možno ešte väčším šialenstvom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drahy Darkman, je mi uplne jasne z coho prameni Tvoja "zrazu" vsimavost :) Kedze som si dovolila mat iny nazor na temu Vztah a vzdelanie partnerov.. vsakze?

 

Vies, vy v Bratislave mozno mate ine zaluby, lebo tam nemate hned vedla baraku hory a nemate toho moc na praci, tak vam pride normalne taketo nejake sialenstvo. Su vsak nastastie ludia, ktorym to normalne nepride. Ak si to niekto zapne len zo zvedavosti a prejde sa, ze aha, celkom zaujimave, ale strata casu, tak tomu rozumiem. Alebo este viem pochopit, ze ak je niekto hravy, moze to byt aj chytlave, ale pozna spravnu mieru a po case zisti, ze sa moze z toho stat navyk a predsa len, travenie casu sa da vyuzitaj lepsie.

No, a opat raz sa navysujes nad ludi, ktori maju iny nazor, alebo ine zaluby. Len sa ty o nas Bratislavcanov neboj. Ja som toho nazoru, ze clovek by mal vo svojom volnom case robit to, co ho bavi (pokial to je samozrejme neskodne a nikomu to neublizuje). Chytanie postaviciek ludstvo asi neposunie dalej, ale to ani prechadzanie sa prirodou, ci jazdenie na biku ;) Kazdeho nas bavi nieco ine, niekto sa prechadza po prirode, niekto v prirode nahana schovane krabicky, niekto cita, niekto si kresli a niekto si teraz nahana po svete virtualne postavicky. Ja v tom skutocne nevidim problem, o zivotoch tych ludi, o ich produktivite a prinose pre ludstvo to skutocne nic nehovori. A ty skutocne nemas autoritu na to, aby si hodnotila, co je zmysluplnejsie, draha doll ;)

 

Presne to co napisala game. Neviem ci si stihol zaregistrovat, coho vsetkeho su ludia schopni aby chytili virtualnu postavicku, WTF? Vsak mi povedz preco su ludia schopni robit zo seba taketo ovce a nerobia nieco zmysluplnejsie? Ci Tebe pride nieco zmysluplne na nahanani niecoho neexistujuceho, ked to robi navyse cely svet? Napis jedine pozitivum tejto stupidnej hry, a ja sa Ti ospravedlnim.

 

Urcite by znel zaujimavo aj nazor psychologa, psychologov.

Top sprava dneska... ludia su schopni kravin... Niekto si nepozrie rano predpoved pocasia a vyda sa do hor v necase, niekto zabludi na vojensku zakladnu, lebo hral hru na mobile. Mam teraz zacat skatulkovat turistov, ze su ovce? Alebo fotografov, ktori sa dostali do problemov, lebo fotografovali, nieco co nemali (napr. vojenske objekty)?  

 

v prípade pokémonov ale súhlasím viac s doll ... :)

 

ono som tu na svete už dosť dlho, zopár kdejakých herných ošiaľov, ktoré tak krásne obehli svet, som už zažila, a div sa svete, mnohé aj bez mobilov a bez netu - vždy proste niečo príde, obehne svet, robí to každý, ... ľudia sa skutočne radi hrajú.

 

ale minimálne pri pohľade na Central Park sú na mieste tie hlasy v popredí - smiech.

to je úplne v pohode, že to dostane ľudí a decká von od počítačov - k pohľadom upretým na mobil a zabúdajúc na svet okolo : )  ... dobre, niekto to berie športovo, súhlasím.

ale naberá to skutočne obludné rozmery, v tom lepšom prípade sa prejde, použije nohy, dobre, čumiac do mobilu, pričom zo svojej prechádzky nevníma prakticky nič, v tom horšom vojde rovno komusi pod kolesá. nabúrať si hubu či dorantať ruky a nohy ...ááááá. to už je trochu moc.

Ako na tych extremoch sa bavim aj ja. Je to osial, ale v podstate v tom nevidim problem. Nikomu sa neublizuje, ludia sa bavia, tak nechapem kde je problem? Ze je to "neproduktivne"? Ze niekto ma inu predstavu o tom, ako by mal clovek travit svoj volny cas? Ale ved takeho cloveka nikoho nenuti hrat tu hru.

Keby tam hrala hudba, capovali pivo a ludia sa bavili hudbou, tak to nikoho ani netrtne, ze? :)

 

ten Central Park je tak trochu memento, je to vážne sranda, kým sa nikto pri tom nezahluší ... : )

 

je to hra, ok, svetová, ok, také tu už boli, ale toto je prinajmenšom trochu ... no.

Ale to plati pri vsetkom, nie? Aj turistika je sranda, pokial clovek neumrzne v zime v horach ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rovnako, alebo takmer rovnako reagujem prakticky na všetko, čo sa bez rozumu preháňa - nepripravených turistov v tatrách, ktorí sa čudujú, že aj tatry sú nakoniec predsa len hory a znášajú ich dole vo vakoch,  hromadné ožranstvo na oktoberfeste či na dedinskej svadbe, akokoľvek prehnané emócie,  čokoľvek, kde ľudia stratia súdnosť.

 

myslím, že píšem o tejto hre hodne zmierlivo, ja milujem hry, a od celosvetového blbnutia kedysi s povrázkami, potom klik-klakmi, potom  skladačkami kdejakého druhu, rubikovou kockou, zbieraním vajíčok či tetrisom a neviem čím všetkým ešte /furt niečo príde/  - to všetko prebehlo vo vlnách svetom a statočne zabavilo ľudí kdekade - veď píšem, že sme generácia, že sme toho zažili kopy.

 

kdečo ma nechalo v kľude, kdečo som skúsila, na tamagoči som sa len čudovala, to nebola hra, to bolo totálne blbnutie ... ide o to, že  to jednoducho chápem, pretože takéto ošiale nakoniec ľudí spájajú ... a mne sa to páči.

je to ohromujúce, že jedna hra prebehne svetom, a hrá sa kdekto, mrazí ma z toho ... je to super, tak to má byť, fandím tomu, je to ako mexická vlna, niečo také spoločné a ľudské.

 

samozrejme,  že ošiaľ prejde, zakape na úbytě, skončí tak ako začal, kým sa niekto poriadne nedochráme a neprejde to celé do nejakého iného levelu,

problém nemám s tým, že dospievajúce dítě zo žartu či pubertálne mudrlantsky odrovná matku, že "aspoň vyjde von", len že to práve prekročilo takú pomyslenú hranicu : )

ako to sledujem, problém s tým nemajú deti, ale mladí dospelí ... hovorím len, že to prekročilo hranice zdravého rozumu, preskočilo na chvíľu na druhú stranu, dokonca sa už kvôli hre vyťahovali nože, a pre mňa JE Central Park memento. to je trochu za hranicou.

 

on sa zasa zdravý rozum vráti, a viacmenej sa na tom smejem ... kým mi bohorovne nevkročí nejaký očami na displej prilepený lovec pred auto, ovšem. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že tú pripomienku s vekom som celkom /vlastne vôbec/ nepochopila :) pardon ... teraz mi napadlo - to bolo pre mňa? :)

 

pohoršene? ale nie nie, to predsa nebolo o pohoršení, veď je to tam popísané :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moj potomok zahlasil, ze aspon sa dostane von a bude mat pohyb:-)..my tu v Ke tiez nemame hory a nemame co robit:-)

Zaujimave ze tiez byvam v KE a my tu hory mame.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedna vec, co mne velmi vadi je, ze v mainstream mediach sa clovek docita len to, ako niekto z hrania zabludil kam nemal, zranil sa, ci dokonca zabil. Ako masy ludi tupo cumia do mobilu na verejnom priestranstve. Co sa uz clovek nedocita, su tie pozitivne spravy.. ako napr. hra pomaha ludom so socialnymi fobiami ci depresiami a ako sa neznami ludia socializuju. Chapem, podobne clanky nenatahu bulvaru tolko klikov a nasledne predanej reklamy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je vlastne tá príčina, prečo ma mrazí, a je mi krásne, keď na obrovitom štadióne prebehnú mexické vlny.

 

sú to dve rozličné veci, o ktorých píšem už tam kdesi vyššie - jedna je, že je pre mňa cudzie, keď sa prekračujú hranice vášní a zdravého rozumu, v čomkoľvek ... preto ťažko znášam bitky na štadiónoch,

druhá, že takmer všetky hromadné hry, módy, akcie, ktoré prebehli svetom a chytili ľudí, a takéto boli aj dávno pred nami, sú mi sympatické, pri mexickej vlne na štadióne je spojenie ľudí vtedy a tam  niečo, čo sa viditeľnejšie snáď ani nedá prejaviť.

hromadný útok na central park a podobné srandy sú ale stále za hranicou. človeka so skutočnou sociálnou fóbiou si viem predstaviť, ako zastal na okraji tej masy a vydesil sa.

ešte jedna vec, ľudia, čo sa pri vášnivom love pokémonov zabudli a dochrámali sa nejako, robili v podstate to isté, ako doma pri počítači pri akejkoľvek inej hre - zabudli na okolie, na ľudí a na svet, len pre zmenu vonku. iný rozdiel v tom pre nich priveľmi nie je : )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedna vec, co mne velmi vadi je, ze v mainstream mediach sa clovek docita len to, ako niekto z hrania zabludil kam nemal, zranil sa, ci dokonca zabil. Ako masy ludi tupo cumia do mobilu na verejnom priestranstve. Co sa uz clovek nedocita, su tie pozitivne spravy.. ako napr. hra pomaha ludom so socialnymi fobiami ci depresiami a ako sa neznami ludia socializuju. Chapem, podobne clanky nenatahu bulvaru tolko klikov a nasledne predanej reklamy. 

jeee, to by bolo dačo pre Tomáša! Že ma to skôr nenapadlo. On síce nemá sociálnu fóbiu, ale ktovie, aké šťastie by ho tam postretlo, aj pohyb by mal a dokonca ani kebaby by ho nelákali!!!

 

Mňa by nebavilo naháňať nereálne postavičky, to nie, ale ak to dakoho baví a dakomu to pomôže k lepšiemu pocitu, a nepozabíjajú sa pri tom, nech si to naháňa...videla som nedávno taký film o nejakých mládežníkoch, kde tiež si takí tínejdžeri schovávali nejaké "poklady" a dávali do mobilu GPS pre osoby, čo to mali hľadať...

ako decko som v skaute kedysi hľadala podľa rozvešaných značiek, mapky a kadejakých zlomených halúzok tiež skrytý poklad, a  to ma bavilo!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak to niekto argumentuje tym, ze konecne sa hybem, tak nech da mobil do vacku a riesi co je okolo neho, a nemam tym na mysli pokemonov.

To si snad robi niekto prdel z toho, ak to mysli vazne.

 

A ze zereme mainstream a ide o to, ze ludom so socialnymi fobiami pomaha, wtf??? Ti ludia co sa za tym choro nahanaju su debili, a nie ludia so socialnymi fobiami. Nejdu za ludmi, idu za pokemonmi. Treba si uvedomit rozdiel medzi clovekom a pokemonom :zubiska:

 

Ludom je*e

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, pisem stale o chorom, prehnanom prezivani tej hry. To ze si to niekto pusti zo zvedavosti je prirodzene.

Neprirodzene je tvrdit, ze som aspon vonku a pritom cumim hodiny do mobilu.

 

Ale ako tak citam, to skor ja a game sme chore :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pusti a co dalej?

Ak si to niekto zapne len zo zvedavosti a prejde sa, ze aha, celkom zaujimave, ale strata casu, tak tomu rozumiem. Alebo este viem pochopit, ze ak je niekto hravy, moze to byt aj chytlave, ale pozna spravnu mieru a po case zisti, ze sa moze z toho stat navyk a predsa len, travenie casu sa da vyuzitaj lepsie.

Lebo, ak spravne citujem, a chapem, to vyzera, ze u teba je nenormalny kazdy, kto hru nakoniec nezahodi do kuta ako blbost. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

choré je, ked kvoli tomu dochádza k násiliu, ked je hra na prvom mieste pred všetkým iným. Ale ak sa decká naháňajú za tým v rozumných hraniciach, nevyťahoujú kvoli tomu kudlu z vačku, alebo si nedávajú päsťou do nosa, nech, na tom nič strašné nie je. (ked som mala 15 - 16, nebolo pre mňa horšieho trestu ako zakázaný hokej, každý utorok a piatok som si ešte aj úlohy písala s tranzistorom pri uchu, aby som mohla počúvať S mikrofónom za hokejom. lepila som si všetky články z novím do zošita, aj sama som k tomu pripísala svoj komentár, mala som dokonalý prehľad o našej vtedajšej 1. lige, o hráčoch, o kvalite jednotlivých tímov, atd...a o medzinárodných zápasoch ani nehovorím. V čase MS alebo nebodaj OH som bola hotová, ak mi nejaký dôležitý zápas ušiel. Cez Vianoce býval v Moskve medzinárodný Turnaj o cenu Izvestijí, ale musela som pomáhať mame s upratovaním a s vianočným pečením a namiesto môjho obľúbeného tranzistora mi do ucha vyhrávali koledy...bolože to nešťastie pre mňa...a zato ešte zo mňa nevyrástol asociál a dokonca ma to ani o zdravý rozum nepripravilo, preto mám pre tie decká isté porozumenie).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pusti a co dalej?

Lebo, ak spravne citujem, a chapem, to vyzera, ze u teba je nenormalny kazdy, kto hru nakoniec nezahodi do kuta ako blbost. ;)

 

Ach Darkman, vsak nam rovno priznaj, ze tu hru mastis a nechces byt za choreho :)

 

OK, idem skusit vyhladat odbornu pomoc. Pride mi normalne ist sa prejst do prirody, do ZOO, ist sportovat, navstivit priatelov alebo ist do kina. Nemam potrebu nahanat nieco virtualne a obhajovat to tu pohybom alebo hranim sa nejakej hry. Kto ju ma a podlahol tomu, OK, nech si robi co chce.

 

Nazor nezmenim, a vdaka bohu, v mojom okoli je dostatok rovnako chorych ludi ako som ja.

Odchadzam za nimi, bez pokemonov.

 

Howgh :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hru nemastim, ale aj keby, skutocne by ma netrapilo, ze ma nejaka doll na fore povazuje na choreho ;) 

 

Ale ved jedno absolutne nevylucuje druhe. To akoze ked niekto hra nejaku hru, tak automaticky nie je schopny sa ist prejst do zoo, zasportovat si, alebo ist do kina (inac je skutocne rozdiel ci clovek cumi 2 hodiny na platno, alebo do obrazovky)? To je to tvoje skatulkovanie ;)

 

Ale ked uz o mne, ja nemam problem s tym, ze som 30 rocny gamer, co ma par tisic eur investovanych do svojho PC, len z toho dovodu, aby som sa mohol hrat hry. Tych hier mam len na steame cez 180, s par, v ktorych mam nahranych cez 100hodin... A este k tomu mam najazdenych cez 200km len za tento mesiac na biku. Cuduj sa svete, clovek moze mat viac zalub a oni sa daju kombinovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov