Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

no ...

hrám sa na diablovho advokáta, ako je zjavne vidieť B)

 

na urobenie drážky, koľkokoľvek a akýchkoľvek na točiacom sa kruhu s pevnou rukou, ktorá sa netrasie - a pánu keramikárovi sa zjavne netriasla - je možné

podľa mňa oveľa lepšie a jednoduchšie s  niektorým z tých klasických nástrojov, ktoré si nalinkoval tam vyššie:  http://stroje.bazos.cz/inzerat/58806441/Hrncirsky-Kruh.php

 

presne tak, ako to robila tvoja babička s vajíčkom, a ako to je vidieť napríklad na filmoch a videách o obrábaní a farbení skla ... a keramiky a podobne ...

 

voľnou pevnou rukou jeden štetec, alebo jedna škrabka, obrábaný výrobok sa točí, a čiara ide sama  ... :)

 

k tomu akosi nevidím potrebu takéhoto podivného prípravku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi na ktoromsi českom programe chodieval Kufor (moderoval to P. Zedníček), a posledná časť tejto súťaže (dľa mojej mienky vtipnej a zábavnej) práve mala názov Co je to? Súťažiaci dostali nejakú starú rárohu a mali uhádnuť, na čo to slúžilo. by ste neverili, čo za krámy tam boli. Ani u mojej babky na povale sa také čosi nenašlo.

Len neviem, prečo je jedna časť kovová a druhá drevená, príde mi logické, že za tú drevenú sa to drží a tá kovová sa zohrieva, ale kedže pán Kostka nebol ani pekár, ani cukrár, ani kaderník, tak na tieto účely takú vec asi v dome neschovával. lenže určite mal paničku, ktorá tiež mohla používať všelijaké vecičky, aké už dnes v domácnostiach nevídať....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Ako funguje pri sijacom stroji ze ta ihla beha len horedole tak ako prevlieka cvernu? Lebo ked sijem rucne tak prepichnem latku a cverna ide za ihlou ale v stroji je napevno len tak dobe tak potom ako sa prevlieka cverna na spodnu stranu latky?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ihla vlezie do dierky, a keď je dnu, tak dole je rotačne teliesko s takým vystupkom, ktore zachytí cvernu a pretočí ju dokola. Pri tom pretačaní sa "primotá" spodná niť a prekriženie je na svete. Zadaj do googla " chapač", daj obrazky a uvidíš to zložité zariadenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

môže mi niekto veľmi stručne a veľmi jasne vysvetliť, prečo všade narážam na nejaké akútne bláznenie s nejakými pokémonmi?

 

len tak pomimo som tuším pochopila, že ich niekto vzkriesil ako zombie a prepašoval do telefónov? ... ale o čom to probúh je? :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môže mi niekto veľmi stručne a veľmi jasne vysvetliť, prečo všade narážam na nejaké akútne bláznenie s nejakými pokémonmi?

Vysla hra kde chytas a zbieras pokemonov v realnom svete, pomocou rozsirenej reality. Teda ze na obrazovke mobilu mas realny obraz snimany kamerou mobilu a do toho sa ti na roznych miestach objavuju postavicky. Cize je treba za nimi realne chodit, vraj tak nieco robis pre zdravie.

 

Ked ich nazbieras potrebny pocet, potom s nimi bojujes online proti inemu hracovi uz ako v kazdej inej pokemon hre.

 

To samotne zbieranie je ale vraj velmi navykove. Mne to tak nepripada, no ale budis.

Vyvolalo to maniu ako svojho casu Angry Birds. Proste aktualny humbuk.

Lepsie raz vidiet...

http://m.youtube.com/watch?v=IVAOYx7rkp0

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, kúsok z takéhoto videa som videla, a kam sa pozriem, čokoľvek otvorím, všade je napísané pokémon a sfotená minimálne ruka s mobilom, a ani po videu nechápem, stále mi to pripomína tú hovadinu s kŕmením tamagočiov, keď dospelí ľudia v noci vstávali a v robote odbiehali kŕmiť vreštiace plošné spoje či čipy  ... :doh:

 

ale dobre no ... u nás sa na takéto používa stará múdrosť - dieťa je dobré, kým sa hrá ...

lov na obrazovkových pokémonov nechápem stále, ale nech sa teda hrajú ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednoducho, na ulici xy sa nachadza pokemon. Musis realne zdvihnut rit a ist ponho :)

Smutne ze na taketo su mladi ochotni vykonat nejaku fyzicku aktivitu, ale aby sa venovali sportu alebo sli do prirody, ani za boha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll, to vy starenky uz nechapete :)   Mne sa to zda ako predvoj buducnosti,  mobil je zaciatok, ked prejdeme na okuliare, tak bude bezne ze sa nam zacne prihovarat virtualna realita kombinovana s realnym okolim. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tak, a osamelým mobilovým lovom na virtuálnych pokémonov to začína ..., pokračuje kontaktom ľudí s virtuálnou realitou namiesto ľudí, ...  a skončí ako v Demolition Manovi, sexom cez naprogramované čipy nasadenými na hlavu ... a možno totálna neschopnosť navzájom komunikovať :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto som, ked nie som "vsetci"? :blink:

 

Nechytilo ma to preto, lebo som neprezivala v detstve osial z Pokemonov? A mozno potrebujem mat nudny stereotypny zivot, aby som nahanal nieco virtualne po uliciach. Chran nas Boh od toho, co bude nasledovat...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani ma nehne, mám inoé starosti. Mne celkom stačia steré dobré míny a starý dobrý pavúči solitair &lebo Free cells...nemusím sa po ulici naháňať za nejakými Pokemonmi, ktorí sa mi dokonca ani nepáčia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto som, ked nie som "vsetci"? :blink:

 

Nechytilo ma to preto, lebo som neprezivala v detstve osial z Pokemonov? A mozno potrebujem mat nudny stereotypny zivot, aby som nahanal nieco virtualne po uliciach. Chran nas Boh od toho, co bude nasledovat...

Ludia robia nieco, co nechapes, co ta nebavi a ty to hned to zacnes odsudzovat, ludi skatulkovat.... Tento trend som si u teba vsimol uz niekolkokrat. Preco hned "nudny stereotypny zivot", preco hned boh nas chran? To nas ma boh chranit aj pre geocachingom?

 

Vysla nova hra na mobily, oblubenej, obrovskej, franchise. Co je natom, ze ludia behaju po vonku a nahanaju nejake postavicky? Preco by ludia, co to hraju mali byt hned niemandi s nudnym stereotypnym zivotom? Ja som pokemonom nikdy neholdoval, hru nehram, ale nemam problem pochopit, ze ludia, co na tom vyrastali. su z toho nadseni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja hram na mobile Angry Birds je to sranda vystrelujem z praku vtacikov, ktori narazia do budovy s prasiatkami a zburat ich je ciel... Doll v ktorom si leveli? :D

Cim to je ze ma bavia take veci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekoho baví strieľať tučniakov / kedysi tu jeden náš fórumák strašne rád hral tú hru : ) /, niekomu stačí strieľať guličky ... to je skôr otázka do psychológie, čím to je.

v každom prípade sa človek rád hrá, a potrebuje hru, človek je tvor hravý ... to je v poriadku :)

 

- a lov pokémonov naberá šialené rozmery ...len čo som sa dnes dočítala:

 

hromadný nájazd pološialených lovcov do newyorského nočného Central Parku na lov zvlášť vzácneho pokémona,

jedna lovkyňa našla pri love skutočnú mŕtvolu

dvaja lovci sa v ošiali lovu zrútili z útesu

francúz sa v indpnézii priplietol pri love na zakázané vojenské územie, keď to zistil, vyplašil sa utekal ... ešte že ho nepicli

21 ročný lovec pri love skejtoval, zrúbal sa a škaredo si rozrezal ruku

23 ročný lovkyňa si rovnako škaredo poranila ruku, keď zabudla na svet a nabúrala sa do betónovej tvárnice, ktorá jej hnusne vošla do cesty

21 ročný dizajnér si na zlom teréne vyrobil škaredý výron na členku

hromady lovcov zabudli na svet a spôsobilo kdekade po svete vážne dopravné nehody

úplne v pohode kráčajú rovno pod autá, akoby ešte nevynašli koleso

... a ešte kdečo  http://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/1834605_sialenstvo-pokracuje-kvoli-pokemonom-su-ludia-ochotni-riskovat-aj-zivot

 

 

kruci, ten lov pokémonov je celkom nebezpečná hra :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludia robia nieco, co nechapes, co ta nebavi a ty to hned to zacnes odsudzovat, ludi skatulkovat.... Tento trend som si u teba vsimol uz niekolkokrat. Preco hned "nudny stereotypny zivot", preco hned boh nas chran? To nas ma boh chranit aj pre geocachingom?

 

Vysla nova hra na mobily, oblubenej, obrovskej, franchise. Co je natom, ze ludia behaju po vonku a nahanaju nejake postavicky? Preco by ludia, co to hraju mali byt hned niemandi s nudnym stereotypnym zivotom? Ja som pokemonom nikdy neholdoval, hru nehram, ale nemam problem pochopit, ze ludia, co na tom vyrastali. su z toho nadseni.

 

 

 

- a lov pokémonov naberá šialené rozmery ...len čo som sa dnes dočítala:

 

hromadný nájazd pološialených lovcov do newyorského nočného Central Parku na lov zvlášť vzácneho pokémona,

jedna lovkyňa našla pri love skutočnú mŕtvolu

dvaja lovci sa v ošiali lovu zrútili z útesu

francúz sa v indpnézii priplietol pri love na zakázané vojenské územie, keď to zistil, vyplašil sa utekal ... ešte že ho nepicli

21 ročný lovec pri love skejtoval, zrúbal sa a škaredo si rozrezal ruku

23 ročný lovkyňa si rovnako škaredo poranila ruku, keď zabudla na svet a nabúrala sa do betónovej tvárnice, ktorá jej hnusne vošla do cesty

21 ročný dizajnér si na zlom teréne vyrobil škaredý výron na členku

hromady lovcov zabudli na svet a spôsobilo kdekade po svete vážne dopravné nehody

úplne v pohode kráčajú rovno pod autá, akoby ešte nevynašli koleso

... a ešte kdečo  http://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/1834605_sialenstvo-pokracuje-kvoli-pokemonom-suludia-ochotni-riskovat-aj-zivot

 

 

Drahy Darkman, je mi uplne jasne z coho prameni Tvoja "zrazu" vsimavost :) Kedze som si dovolila mat iny nazor na temu Vztah a vzdelanie partnerov.. vsakze?

 

Vies, vy v Bratislave mozno mate ine zaluby, lebo tam nemate hned vedla baraku hory a nemate toho moc na praci, tak vam pride normalne taketo nejake sialenstvo. Su vsak nastastie ludia, ktorym to normalne nepride. Ak si to niekto zapne len zo zvedavosti a prejde sa, ze aha, celkom zaujimave, ale strata casu, tak tomu rozumiem. Alebo este viem pochopit, ze ak je niekto hravy, moze to byt aj chytlave, ale pozna spravnu mieru a po case zisti, ze sa moze z toho stat navyk a predsa len, travenie casu sa da vyuzitaj lepsie.

 

Presne to co napisala game. Neviem ci si stihol zaregistrovat, coho vsetkeho su ludia schopni aby chytili virtualnu postavicku, WTF? Vsak mi povedz preco su ludia schopni robit zo seba taketo ovce a nerobia nieco zmysluplnejsie? Ci Tebe pride nieco zmysluplne na nahanani niecoho neexistujuceho, ked to robi navyse cely svet? Napis jedine pozitivum tejto stupidnej hry, a ja sa Ti ospravedlnim.

 

Urcite by znel zaujimavo aj nazor psychologa, psychologov.

 

https://www.youtube.com/watch?v=myDeVug1XVk

 

https://www.youtube.com/watch?v=XOnylkydXr4

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v prípade pokémonov ale súhlasím viac s doll ... :)

ono som tu na svete už dosť dlho, zopár kdejakých herných ošiaľov, ktoré tak krásne obehli svet, som už zažila, a div sa svete, mnohé aj bez mobilov a bez netu - vždy proste niečo príde, obehne svet, robí to každý, ... ľudia sa skutočne radi hrajú.

ale minimálne pri pohľade na Central Park sú na mieste tie hlasy v popredí - smiech.

to je úplne v pohode, že to dostane ľudí a decká von od počítačov - k pohľadom upretým na mobil a zabúdajúc na svet okolo : )  ... dobre, niekto to berie športovo, súhlasím.

ale naberá to skutočne obludné rozmery, v tom lepšom prípade sa prejde, použije nohy, dobre, čumiac do mobilu, pričom zo svojej prechádzky nevníma prakticky nič, v tom horšom vojde rovno komusi pod kolesá. nabúrať si hubu či dorantať ruky a nohy ...ááááá. to už je trochu moc.

 

ten Central Park je tak trochu memento, je to vážne sranda, kým sa nikto pri tom nezahluší ... : )

je to hra, ok, svetová, ok, také tu už boli, ale toto je prinajmenšom trochu ... no.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov