Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

mám pomocnú otázku, dostal som od jednej známej pozvanie do Google+

vie niekto čo to je, na čo to je, a ako to funguje? je to niečo ako klon fasbúku, alebo to má aj nejaké rozumné využitie?

skúšal som o tom niečo vygúgliť :zubiska: ale našiel som len pár reklamných žvástov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Posledné dni ma čoraz viac trápi jedna otázka, na ktorú mi nikto nevie dať odpoveď :(

 

Kto vlastne vyhral tie preslávené žabomyšie vojny? Žaby alebo myši?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani jedny, ani nemali čo vyhrať  ... preto sú synonymom nezmyselných konfrontácií o smiešne hlúposti, je to paródia skutočnej vojny  :)

/ kdesi som raz videla karikatúru na žabomyšie vojny - s malými šabličkami a vlajkami s vlajkonosičmi tiahli proti sebe šíky myší a žiab ... samotná predstava bola dosť zábavná, žaby bojovali za rybník, myši za stodolu :) /

 

dokonca "žabomyšie vojny" patria do antickej literatúry s presne vymedzeným významom :
 

Komický epos – vznikol parodovaním vážneho, napr. hrdinského eposu. Stavebné a štylistické prostriedky eposu sa využili na vyrozprávanie nízkeho, bezvýznamného deja.

Vznikol v antickej gréckej literatúre (Batrachomyomachia – Žabomyšia vojna). Je paródiou na homérske eposy.

http://referaty.atlas.sk/slovencina-a-cestina/literatura/31363/?print=1

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ahojte, chcela by som sa kontrolne spýtať ohľadne kolaudácie RD - konkrétne k potrebným certifikátom-

 

Otázka:

- Ktoré všetky použité stavebné výrobky treba vydokladovať ? /murivo, okná, dvere, strešné krytiny, omietky vonk.+vnút., kotol, ohrievač vody --- ???/

- Stačí všeobecný certifikát danej značky (firmy) alebo to musí byť pre konkrétny typ výrobku ?

- Aj osvedčenie o zhode, či len ten certifikát ?

 

ďakujem vopred :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

neviem prísť na koreň záhade prečo si niektorí cyklisti okrem helmy a buzi-oblečku neberú so sebou na cesty aj mozog.

nemám na mysli normálnych ľudí na bicykloch presúvajúcich sa z bodu A do bodu B (napr. do obchodu, práce...) ale takých tých štylizovaných Cyklistov hrajúcich sa na tour de farce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslel som konkrétne tých dvoch, ale takých ktorí sa bežne vyskytujú na našich cestách.

pred poldruha hodinou som takmer jedného zrazil autom. neosvetlený debil v štýlovom oblečku na štýlovom bicykli na frekventovanej ceste ktorý sa mi zrazu zjavil pred autom keď začal obiehať pomalšieho a neštýlového cyklistu, pritom musel počuť že za ním ide auto a musel registrovať aj moje svetlá ktoré za nim svietili, v protismere kamión, brzdil som aj očami.

pred týždňom podobná situácia. štýlový cyklista keď zaregistroval za sebou auto začal sa mu uhýbať, ale nie na kraj cesty, ale do protismeru(!) odkiaľ som sa približoval autom ja. a keď ten pablb konečne odlepil oči od zeme a uvidel pred sebou auto začal panikáriť, a nie len on ale aj ABS v mojom aute.

pritom keď takého adepta na Darwinovu cenu nedajboh zotnem policajti mi povedia že som to mal ako vodič predvídať! zaujímavé že taký deprivant nemusí predvídať nič, lebo on má buzi obleček a helmu.

 

podotýkam že v obidvoch prípadoch som dodržoval MPR.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takých nájdeš naprieč celým spektrom spoločnosti (a ich finančných možností), od rádobySaganov, cez prepracovaných lokálnych oligarchov, až po OCD pacientov, ktorí keď nemajú svojich obligátnych 150km denne, budú sa cítiť veľmi nepríjemne. ale jedno majú spoločné - pocit nezraniteľnosti, spojený s bezohľadnosťou ("veď oni sa mi uhnú, netrápi ma kam"). letných bežkárov si už zažil? tí dokážu vodičom extra dvihnúť tlak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pocit nezraniteľnosti, spojený s bezohľadnosťou ("veď oni sa mi uhnú, netrápi ma kam").

však to mi nejde do hlavy, spôsob ich uvažovania. predpokladám že ak niekto športuje (napríklad na bicykli) robí to aj pre svoje zdravie, ale prečo si v tom prípade neváži svoj život nechápem.

inak v tom druhom prípade by som sa neuhol ak by som to nedobrzdil, nemal som totiž kam. ak by som to strhol doľava tak by ma zboku nabralo to auto v protismere, z pravej strany bola priekopa cca 1,5m hlboká a za ňou plot so železnými stĺpmi priemeru asi 6cm. keby by som bol v aute sám možno by som to do nej strhol v krajnej núdzi, ale mal som v aute decká. a ja svoje deti neohrozím prevrátením auta a následným nárazom do železného plota kvôli niekomu kto sa na ceste správa ako prasa. môže sa to javiť ako surové, ale je to tak.

 

btw, kto sú letní bežkári?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na také veci by sa hodila kamera v aute. letní bežkári sú bežkári na kolieskových bežkách. jeden zaberie v pohode celý jazdný pruh, keď "korčuľuje" a má v prdeli, že za ním sa utvorí kolóna, môžeš trúbiť koľko chceš, hlavne, že pán veľkomožný robí niečo pre svoje zdravie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

Neviem sa dopátrať k výsledku, ani google nevie.... alebo neviem zadať správnu otázku..:

Klasické mechanické hodiny na meranie odberu elektriky. Ako zistím, kolko W je jedno otočenia kolieska?. Pamätám si zo školy, že na hodinách je uvedené nejaké čislo, na základe toho sa to dalo zistiť. Kto vie?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov