Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 týždňami...

Je viecero vysvetleni:

 

- tlieskaju pilotovi, za to, ze s nimi pristal a nerozsekal ich niekde. podal dobry profesionalny vykon

- rozcvicuju si krvny obeh, zleniveny pocas sedenia v stiesnenom priestore nizkonakladovych letov

- osvojili si tento hlupy zvyk z americkych filmov, v ktorych ludia tlieskaju kedykolvek a comukolvek :D

 

netlieskam, lebo hrozi, ze pilot to moze vyhodnotit ako ziadost o pridavok a bude chciet znova odstartovat

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som si niekde precitala, ze ludia tlieskaju sami sebe, od radosti, ze to prezili :D

 

ja netlieskam, ale furt sa citim jak debil, ked ostatni zacnu..

na medzistatnych linkach som to nezazila, ale ked letim na dovolenku..tak furt..uz by s tym mohli prestat..ja byt pilot, tak im vynadam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som to zazila zatial vsade, teda okrem letu do kosic, aj na transatlantickych letoch...

netlieskali ludia v lietadle do kosic a potom este raz, ked pilot pristal na jednom z dvoch kolies a sa ludom povylievali malinovky.. :D :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si vyrobil z plechu klúč.

Ak máš toho vela, kúp si nástavec na šroubovák(do goly) a vybrús stred, ak je to pár kusov, pilníkom vypilníkuj drážku a kombinačkami to otoč.

práca na 65 :) sekúnd....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

to je fajn a originálne : )

ale bežný názov, nad ktorým som sa podivovala kedysi dávno v škole na základke, kdesi sme to čítali, v niečom, a ja som vtedy počula prvýkrát slovo mašlovačka - v češtine aj slovenčine je mašlovačka.

 

pretože sa u nás doma aj u babky tej veci hovorilo "pierko", lebo bolo fakt z husích pier, predlhé roky, dokonca ja mám jedno také odložené ako dar kohosi už roky

a tuším som to už kdesi písala kedysi, že mi to nedá celkom pokoj, prečo je to mašlovačka, a občas mi tá životne dôležitá otázka napadne : )

ono husie brká, akými sa natieralo kedysi, a natiera aj dnes, / dokonca sú bežné aj v zásielkových obchodoch na nete, dostať ich bežne okrem kdejakých štetcov a silikónových mašlovačiek /, sa prepletali silnými niťami, aby držali pokope, ale neviazali sa do mašle, dôvod bude zrejme iný.

 

ináč júľš.savba o tom slove nevie nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

potrebujem poradit

 

vcera v noci dala v polospanku priatelka do mikrovlnky zohrievat si caj v kovovom hrnceku.

 

hned to zacalo iskrit,vypli sme to asi po 10 sekundach.

 

lenze teraz to uz iskri stale resp srob co drzi taku objimku na hornej stene

 

co robit???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

pls, máte niekto skúsenosti, ako odstrániť - vyčistiť čarbanec od "večného" pera z koženkovej sedačky? Skúšala som to pleťovým krémom, mydlom a benzínalkoholom, šlo to dosť dobre, ale nie úplne a taká celkom svetlá, avšak viditeľná čiara tam furt straší.

Viete niekto poradiť? Dík!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

čím odstrániť čiaru po večnom pere, netuším ...

 

ale mám závažnú otázku, nie je najnovšia, ale napadla mi z toho, že som našla v šuflíku smajlíkovú gumenú loptičku, smajlíkovú magnetku, odkiaľsi, smajlíkovú sadu samolepiek, tiež odkiaľsi ... žlté, samozrejme :)

viem, že sú už kdejaké, ale základ, ten prasmajlík, a najkrajšie smajlíky dodnes a kolobok smajlíky samozrejme - sú žlté ...

 

prečo sú smajlíky žlté ?! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo sú smajlíky žlté ?! :)

 

lebo tradícia

http://www.smileworl...l-smajlik_.html

 

pls, máte niekto skúsenosti, ako odstrániť - vyčistiť čarbanec od "večného" pera z koženkovej sedačky? Skúšala som to pleťovým krémom, mydlom a benzínalkoholom, šlo to dosť dobre, ale nie úplne a taká celkom svetlá, avšak viditeľná čiara tam furt straší.

Viete niekto poradiť? Dík!!!

 

vraj treba škvrnu postriekat lakom na vlasy, ktorý rozpustí atrament a potom zotriet (ak si to ešte tými predošlými čistiacimi pokusmi nezažrala dôkladne do podkladu)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, pôvod a tradícia, ale prečo ? :D

 

minulý rok - pardon, už predminulý rok ! - sme tu spomínali kdesi na 40. výročie vzniku smajlíka a na jeho autora, keby ten bol býval tušil, čo práve spôsobuje ... :)

H. Ball rukou nakreslil kruh, dve bodky ako oči, polkruhové ústa a tvár vyfarbil nažlto.

ale prečo ho namaľoval na žlto ? prečo nie zelené, ružové, červené, oranžové ? možno mal žltú poruke ... možno sa mu žltá páčila, prečo ? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo ho autor namaloval na zlto; lebo sa mu zlta pacila; lebo zlta je vnimana ako pozitivna, optimistická farba; lebo je to tepla farba, vyzarujuca pohodu a dobrú náladu, čo dosiahnuť bolo cieľom autora, keď ho vymýšľal ako odznak pre kampaň, čo je spomínané v odkaze, ktorý som dala k predchádzajúcemu svojmu postu...

 

ale prečo ho namaľoval na žlto ? prečo nie zelené, ružové, červené, oranžové ?

 

minimálne červený by vyzeral naštvane a rozčúlene či aspoň vzrušene, zelený by vyzeral, že je mu zle, modrý že mal s niekým potýčku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov