Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

no mna napadla jedna taka hra : Hadžu sa lopticky.Ty zacnes a hodis nejakemu dievcatu, ona povie svoje meno napr Anička a ma to hodit niekomu kto je najblizsie v abecede alebo menovnicke. Anicka to hodi napr Beate, Beata Borisovi a tak, asi je to blbost , ale mne sa to zda zabavne, samozrejme zaleži od deti, ked su to druhaci, tak je to hra na 2 hodiny :lol:

 

a mam aj druhy napad: deti sa postavia do hluciku a budes hadzat trebars tenisovu lopticku, hodis ju do toho hluciku a ten koho trafis povie svoje meno, on ti loptu vrati, postavi sa mimo a hra pokracuje

 

a tretia možnost je taka, že si zahrajes vybijanu, tu je to tažsie, lebo budes mat pohyblive ciele, deti budu utekat po triede a ty ich budes triafat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

moc malý? /v zmysle mladý/ pretože to je ťažko pomôcť, malinký potrebuje matku, ktorá by ho naučila veci do života ako lietanie a zháňanie si potravy... to ho asi nenaučíš... chcelo by to matku... môžeš si z neho spraviť domáceho miláčika, ale vtáčik potrebuje slobodu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno... to je ... zas iná matka by si ho nevzala... vlastne je odsúdený na záhubu... čo zas nemuselo byť len tvojím pričinením, keď, ako hovoríš, bol opustený...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

na co sa oplati ist pozriet, ked je clovek v prahe, uz som tam bola dvakrat, zajtra ideme na par dni s kamoskami a nevieme si dako vymysliet program okrem toho ze chceme ist do hvezdarne :))

 

tak ak mate dake napady a inspiracie, sem s nimi, vdakaa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak asi z toho nic nebude, planujeme to niekolko mesiacov, dohadujeme byt a ten magor nam dnes povie ze zabudol dat zene kluce a ze s tym bytom teda mozeme prestat ratat!!! den predtym? ako akoze teraz zozenieme ubytovanie?? ja ani nemam prachy aby som si dake zaplatila momentalne som dost vystavena....fakt super :lol:

 

planovali sme tuto babsku jazdu niekolko rokov lebo furt do toho nieco prislo niekomu a nemohol ist a teraz toto, fakt uzasne :)

 

nepoznate nahodou niekoho v prahe kto tam ma volny byt a bol by ho ochotny poskytnut 4 babam ze? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Aky je rozdiel medzi Medzianrodnou platobnou kartou a medzinarodnou embosovanou platobnou kartou?

 

ja mam nejaky studentsky ucet v slovenskej sporitelni alebo co to je a chcel by som medzinarodnu platobnu kartu, co treba robit? a co to bude stat a pod?

 

edit.: rozdiel uz viem aky je ale ta druha cast prispevku plati

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm neviem ci ti daju na studentsky ucet medzinarodnu. to budu vediet najlepsie oni. ale k beznemu uctu by ti mali ponuknut automaticky aj medzinarodnu, vacsinou mastercard. ja za ucet v tatrabanke platim cca 70 mesacnea je v tom aj karta,nejake tie prevody a vybery plus internetbanking co si neviem vynachvalit. mal som niekedy aj klasicku kreditnu visu a to bolo navyse okolo stovky. v europe ju povazujem za zbytocnu avsak v US som mal par krat problemy lebo pytali kreditku ako zaruku(prenajom auta a tak) tak preto som za tym siel.ak sa nechystas za vodu tak mastercard.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stanovené je... prezrela som všetky možné dostupné pravidlá, s takými podrobnosťami, že som ani nevedela, že také v tenise sú ... ale že p r e č o sa počítajú body presne takto, o tom ani čiarku ... :lol:

 

tema ma vyse roka ale nedalo mi to a vyhrabal som toto:

 

povod v bodovani pochadza bud: zo stredovekeho francuzska. je mozne ze na pocitanie skore sa pouzival cifernik hodin a kazde skore sa indikovalo posunutim rucicky o stvrt hodinu-15 minut.....

 

druha verzia je ze bodovanie bolo prevzane z hry podobnej tenisu ktoru hravali britsky dostojnici v indii. skore sa zakladalo na rozlicnom kalibri lodnych diel- 15 librove na hlavnej palube, 30 librove na medzi palube a 40 librove na dolnej palube.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... môžeme prijať obe vysvetlenia :lol:

 

hoci je vlastne podivné, prečo sa vydarené loptičky neoznačovali čiarkami, alebo jednoducho počítaním na prstoch, ako pri ostatných športoch, ktoré majú svoj pôvod v minulosti :)

podľa všetkého to už ťažko niekto vyrieši, zostane to jednou malou záhadou minulosti :)

 

 

 

 

 

k tým kartám : dnes už pokiaľ viem, každá banka vydáva k účtom len medzinárodné karty, a k študentským karty euro26, ktoré sú medzinárodné od začiatku ich vydávania u nás, spolu so študentskou kartou je na ňu kopa zliav, vstupov do kín, múzeí, lacnejšie letenky - kdekade po svete.

najlepšie je informovať sa vo svojej pobočke : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam nejaky studentsky ucet v slovenskej sporitelni alebo co to je a chcel by som medzinarodnu platobnu kartu, co treba robit? a co to bude stat a pod?

asi uz teda vies ze embosovana je ta co ma vystupene znaky na karte, da sa teda "prezehlit"

 

ja mam euro26 ucet v sporitelni co je tiez studentsky a mam k nemu embosovanu mastercard takze nieje problem

ale myslim ze aj tie maestra ci visa electron su uz medzinarodne akceptovatelne

ja pouzivam mastercard a diners club a zatial nebol problem nikde

 

game ja mam euro26 ucet ale nemam k tomu kartu..takze zlavy asi nedostanem...ale aj ich ozeliem, tie karty sa mi vobec nepacili :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ja som vybavoval rodný list minulý rok, a stálo to 50 Sk. To, že sa originál stratil je pri rodnom liste irelevantné. A vybavuje sa to na matrike (Mestký úrad) v tvojom rodnom meste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

toto nevie zrejme nikto

koruna posilňuje, pomaly a iste, s miernymi výkyvmi, ale čo to spraví do leta, je vo hviezdach. v júli sa stanoví konečný a pevný kurz eura, a nebude ho stanovovať slovensko, je to všetko omnoho zložitejšie.

neviem, či ti na toto niekto rozumne odpovie, jedine, že to bude ako weirdo povedal, rozdiel pár eur

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozem sa spytat, kolko je tych penazi? ak je to niekde okolo 5000sk, tak by som pokojne pockal, vo vysledku to spravi rozdiel par eur, ci uz hore alebo dole.

dvojnasobok...tak teda asi pockam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov