Skočiť na obsah

nutrinka

Odporúčané príspevky

  • Pred 5 mesiacmi...

Z povinnej ma bavil iba Shakespeare, Salinger a Dostojevskij ostatne nic moc noo. Hemingway toho moc nemusím strašne nudné to je :lol: . Balzac - Otec Goriot fest nuda celý čas sa tam nič nedeje ale Rozmarné poviedky su perfekt.

 

Ešte ma napadlo keď som mal 13-14 čítal som Agóniu a Extázu, Gándhiho životopis, De Gaulleove pamäti a najsamlepšieho Simmela a teraz keď mám 19 tak čítam Ostrov pokladov, Harryho Pottera, Chlapcov od Bobrej rieky.

Čím to je? Neni som nejaký divný? :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Kto druhému jamu kope od Chasa ma nechytil, ani som nedočítala...ale vraj má dobré knihy, nevie niekto /hlavne game sa pýtam :lol:/, ktoré sa oplatia?

prepáč nut, až teraz som si všimla otázku ...

o Chasem sme hovorili s phersum, nemám ho moc rada, tie jeho príbehy sú na mňa moc mrazivé ... nie že krvavé, alebo tak niečo, to by ani tak nevadilo, len sú kruté :)

takže James Hadley Chase nie je môj miláčik, moc ti s ním neporadím :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JJ Chase bola taká hodinová až dvojhodinová téma. Ako mi game povedala, že dosť kruto doplácajú zločinci za to čo spáchali to je pravda. Dosť sa zahráva s osudmi hrdinov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

ešte ma napadlo keď som mal 13-14 čítal som Agóniu a Extázu, Gándhiho životopis, De Gaulleove pamäti a najsamlepšieho Simmela

Keď som mala 13-14 tiež som zhltla Agóniu a extázu a najsamlepšieho Simmela :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dávame vám nádej

Nechajte, prosím, kvety žiť

A Jimmy šel za duhou

Len vietor vie odpoveď

Aj klauni prinášajú slzy

Priznávam sa

Boh ochraňuje milencov

 

Teraz by som chcela od neho Svuj kalich hořkosti.

Ty si ktoré od neho čítal?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hurá ešte žijeme.. Hm, o tej knihe som ešte nepočula.. pokúsim sa niekde ju zohnať :) Z tých čo som od Simmela čítala, sa mi zatiaľ najviac páčila Dávame vám nádej.. tú ti ja odporúčam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z vychvaľovania dobrých kníh sa vrátime k téme :)

 

naposledy som podľahla ponúkaniu, aká super kniha, kdesi o tom aj píšem, že ju čítam : Romain Sardou: A odpusť nám naše viny...

neviem sa dostať cez štvrtinu, odložená je bokom, ale pri ruke už pekne dlho, zatiaľ sú tam tri tajomné stredoveké vraždy a nocou cválajúci tajomní jazdci a kdesi ktoviekde v horách jedna tajomná dedina a tajomná diecéza a tajomné mŕtvoly plávajúce odkiaľsi po rieke a tajomné a neznalé a tmárske predstavy stredoveku a ... a nevie ma to zaujať ani trochu

skúsim to nanovo, raz keď sa budem veľmi nudiť ... alebo keď budem mať práve náladu na prebytok tajomna ... hm :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Stephen King: Tommyknockeri, tú knihu som dočítal len s veľkou nechuťou.

Má prehnane veľa strán, a pasáže, ktoré nepotrebujete vôbec čítať.

Knihe by pomohlo skrátenie tak o 350 strán...

 

Svet podľa Garpha, túto knihu som nedočítal, po čase ma nudila. A vôbec ma nezaujala.

To už radšej nejaké Fantasy, alebo Plochozem od Pratchetta. Alebo niečo od Grishama.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež mal problém s Hlavou XXII, (to som mal nejkých 15-16)... v tom čase som potreboval nejaký dej-akciu a tá tam nebola... Ale nezanevrel som, opätovné pokusy, lebo niečo ma stále priťahovolo, a úspech sa dostavil - jedna z najobľúbenejších a čítal som ju hádam 100 krát. Podobne to bolo aj s knihami Vonneguta, aj tie som čítal svojho času na viackrát a teraz ich skupujem ako maniak.

 

Určite ich mám radšej ako knihy, ktoré som prečítal na dúšok a už viac som si na ne ani nespomenul :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

za toto ma asi niekto zabije

 

Remarque - Na západe nič nové.

 

Táto kniha bola mňa utrpenie. Nedočítane tri razy som sa o to pokúšal ale nešlo to proste ma to nebaví je to také podľa mňa dosť slabé čítanie. Aj mama mi povedala že táto patrí od neho medzi tie najslabsie. Tak neviem možno to ešte niekedy skusím, ale neviem kedy.

 

Hemingway od neho ani neviem čo to už bolo, ale tri razy som pri tom zaspal nuda nuda a ešte ráz nuda slabota, ešte horšie ako Remarque.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moby Dick - Biela veľryba, Nudaaa. Keby odtiaľ vynechali 70% knihy, je to celkom dobré.

Po strane 100 som knihu odložil. Vraj román. Občas encyklopédia ako žili v tej dobe veľrybári.

Ak niekto chce, darujem túto knihu za poštovné a balné. Edícia Sme, ale radšej nie, poštovné

by bolo viac ako cena knihy :-O :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak s tymto uplne suhlasim celkovo bol pribeh velmi dobry, ale tie encyklopedicke kapitoly kludne mohol vynechat, som si myslel ze to bude nieco velmi dobre ked je to taky svetovy roman film bol perfekt ale kniha nuda nuda nuda a este raz nuda

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Remarque - Na západe nič nové.

 

Táto kniha bola mňa utrpenie. Nedočítane tri razy som sa o to pokúšal ale nešlo to proste ma to nebaví je to také podľa mňa dosť slabé čítanie. Aj mama mi povedala že táto patrí od neho medzi tie najslabsie. Tak neviem možno to ešte niekedy skusím, ale neviem kedy.

Ejha.. slabé čítanie? Tú knižku mám už dosť dlho na zozname, všetci ju chvália.. ale v poslednej dobe sa začínam stretávať s podobným názorom, ako máš ty, čoraz častejšie...

Od Remarquea som čítala pár kníh, a najslabšia bola pre mňa Víťazný oblúk. (teraz mozno niekto zabije mna)

Ale to Na západe nič nové mi teraz nedá spať.. musím to čo najskôr prečítať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeho nepočúvaj, on sa tomu nerozumie :lol:

 

najlepšie bude, keď si to prečítaš a sama si urobíš názor... ja som práveže odvšadiaľ počula, že je to veľmi dobrá kniha /s čím sa stotožňujem/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ejha.. slabé čítanie? Tú knižku mám už dosť dlho na zozname, všetci ju chvália.. ale v poslednej dobe sa začínam stretávať s podobným názorom, ako máš ty, čoraz častejšie...

Od Remarquea som čítala pár kníh, a najslabšia bola pre mňa Víťazný oblúk. (teraz mozno niekto zabije mna)

Ale to Na západe nič nové mi teraz nedá spať.. musím to čo najskôr prečítať :lol:

Presne tak slabe citanie jedna z mala ktoru som nedocital :)

 

jeho nepočúvaj, on sa tomu nerozumie :)

 

najlepšie bude, keď si to prečítaš a sama si urobíš názor... ja som práveže odvšadiaľ počula, že je to veľmi dobrá kniha /s čím sa stotožňujem/

Vidim ze moja oblubena veta sa uchytila ;)

Ja nehovorim aby to nikto necital ja som len povedal ze pre mna je ta kniha o nicom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..a Tjaden, ku ktorému ma všetci prirovnávali,..

hisham, toto ma zaujíma. Tjaden bol tuším najmenej chytrý svalnáč z tej partie, zavolali ho vždy, keď bolo treba rozdať pár faciek alebo vykonať inú náročnú robotu. prečo ťa k nemu prirovnávali? ..a ešte ma napadlo, že z nich bol najpažravejší :lol:

 

a k téme: mne sa Na západe nič nové páčilo, čítal som to ešte na strednej škole, skôr ako nám to prikázali v rámci povinnej literatúry. je to pekný príbeh, veľmi smutný, ale zaujímavo napísaný. pútavejšiu knihu z vojnového prostredia som nečítal. veľmi ma zaujali opisy myšlienok, ktoré mal Paul Bäumer, o nezmyselnosti vojny, kamarátstve, smútku a smrti. medzi menej zaujímavé by som zaradil skôr knihy s opisom sanatórií a života po vojne, ktoré E.M.Remarque písal, i keď som si tu všimol, že Traja kamaráti sa zase viac páčili napríklad game.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov