Skočiť na obsah

nutrinka

Odporúčané príspevky

knihy sú neskutočný dar, obohatenie, manna duše...avšak, v každom stáde sa niekedy objavia čierne ovce.

čítali ste niekedy knihu, ktorá vás znechutila, znudila, nenadchla?jednoducho bullshit

prečo nebola taká, ako ste čakali?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz čítam knihu Pomsta oceána. Je to výborná kniha s výborným dejom, strhujúco sa číta.

 

Jediné, čo ma na nej ruší, je preklad. Je to NAJHORŠÍ slovenský preklad knihy, s akým som sa kedy stretol. Samé nepresnosti, nemecká stavba viet.

 

Uvediem dva príklady:

 

"Boli by mali byť všade"

"Stál na najhornejšej plošine"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no o tej pomste som pocula :) cakam kedy to zacnem ja citat,l ebo to tiez mame doma....ale nechapem ako to mohli tak strasne prelozit, ked to precitam, tak napisem do toho vydavatelstva, len tak zo srandy :)

myslim ze to je dobre odveci ze clovek zaplati 500 korun za knihu a dostane sa mu do ruky takyto strasny preklad, nechapem ako to vobec mohli vypustit von, ja by som sa hanbila ako pes, mali by tie knihy zozbierat a vydat znovu :lol:

 

 

a inak co ma nenadchlo tak to bol Robin Cook - Toxin, ine jeho knihy som precitala na jeden dych, potom Kurt Vonnegut Jr. (nesadlo mi to nejak a to som skusala citat viacere knihy) a este Hermann Hesse - Stepny vlk (vraj jeho najlepsia kniha, ale mne sa viac pacili ine, tuto som ani nevedela docitat do konca)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy ma nechytili Verneovky a Lord of the Rings. Takisto ani Pratchett nie (co ma vcelku mrzi, ma to pekne obalky).

 

a este ma napadlo, kazda dalsia Brownovka ma nudila viac a viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja musím povedať, že mňa vôbec nebavila kniha od Mary Higgins Clarkovej /už nepamätám názov/.nudné, nezaujímavé, divný dej.

a asi nikdy som nebola schopná dočítať Winnetoua,vždy ma to po dvadsiatich stranách neuveriteľne unudilo /zaujímavé, že taký Bloody Fox od Maya ma bavil :lol:/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Verneovky boli dobré, Deti kapitána Granta som prečítal niekoľko krát, ale nespomínam si že by som čítal nejaký bullshit. Knihy som čítaval dávno, a bavilo ma skoro všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám problémy najčastejšie s povinnou literatúrou, nesedí mi štýl akým píšu, také tie archaizmy.... Na posledy som bez prečítania vtátila Boha múch. No nemusím žiadne tie lacné lovestory od Steelovej a iných, čo ich za svojho života napísali dobrých 150 a je jedna ako druhá. Oničom. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri spomenutí Steelovej ma napadla aj kategória paperbackov o sci-fi, či okultizme. Tiež sú to veci, ktoré nemusím. Sci-fi mám rád, ale musí to byť PÁN AUTOR - ako napr. Isaac Asimov alebo Stanislav Lem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám rada scifi kde je priveľa termínov a moc to zaváňa kozmom. Okrem Star Wars ma nič také nezaujalo. Aj to som zohnala v knižnej podobe len prvú epizódu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sklamala ma kniha od Dana Browna - Digitalna pevnost :lol:

tie zvysne tri ma bavilo citat, bolo to napinave, oddychove citanie, ale toto je strasna nuda :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak to sa už teším, som ju schytal na narodeniny :lol:

 

Ja by som musel pohľadať, že ako sa tá kniha volá, ale ide o nejakú knihu z druhej svetovej vojny, v ktorej 80% obsahu tvoria také nehorázne ideologické bláboly, až sa to nedalo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no asi ta povinna literatura, teda z toho co som precitala ma vobec nezaujala hlava XXll, po par stranach som to odlozila... povacsinou ma kniha vzdy zaujme... a ocakavania z knihy? neviem nejak neocakavam nic od nej, takze zatial ma ziadna nesklamala... akurat co viem, ze ked som raz citala asi nejaku mozno 8 knihu v poradi od jednej autorky, tak mi to prislo, ze je to strasne podobne tym knizkam predtym, teda dej bol uplne iny, ale aj tak mi to strasne pripominalo tie postavy/aj ked kazda postava bola ina, tak ten charakter, chovanie/, udalosti ale aj tak bola ta knizka dost dobra...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z povinnou literatúrou, ako čítam, mal zrejme problém každý ... zrejme preto, že povinná literatúra vždy bola tá "správna" , žiadne "pokleslé" žánre, ani náhodou nič, čo by zaujalo ...

 

až na dve výnimky : raz som musela robiť referát z knihy : Victor Hugo: Chrám Matky božej v Paríži a Karel Čapek: Válka s mloky ... tak tieto som skutočne prečítala ...

 

pred pár rokmi nastal boom bestsellerov z lekárskeho prostredia .... začal to Cook, a ako na bežiacom páse sa písali thrilery, krimi, a ešte kdečo "v bielych plášťoch"

nie raz sa stalo, že po pár stranách som zalistovala do stredu, na koniec, prečítala pár viet a knihu som pekne odložila a neprečítanú vrátila do knižnice ...

rovnako to bolo s Cookom... Kóma bola perfektná ... tie ďaľšie sa m zdali príliš vykonštruované, a vždy je tam jeden hrdina, ktorého nikto nechápe ...

 

podobne som bola, už som to niekde písala, s Brownom... pretože tematiku dávno poznám, stále som čakala od jeho Da Vinciho kódu niečo viac ...

podobne Anjeli a démoni... senzačný námet, hrubá kniha, sem tam záblesk niečoho napínavého ... ale tkamer som ju odložila nedočítanú ... ostatné jeho knihy som držala v ruke ... a nekúpila som ich ... s pánom Brownom si asi moc "nesedíme" ...

 

toto boli knihy, na ktoré som si spomenula v tejto chvíli ... zatiaľ...

nie každá vychytená kniha stojí za pečítanie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak minimálne v jednom prípade musím s game nesúhlasiť.

 

Chrám matky Božej v Paríži som prečítal aj ja. S vynaložením všetkých síl. Minimálne prvá tretina knihy, povedal by som, že až polovica, bola plná nudných opisov všeličoho možného a takmer tam absentoval akýkoľvek dej.

 

Ja neznášam nudné opisy. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na vysvetlenie musím dodať... pre pokoj RoSovej duše :lol: :

 

Chrám Matky Božej v Paríži som čítala, keď mnou plieskala puberta, bola som veľmi romantická duša, a preplakala som nad ňou more sĺz...

s ostatnými Hugovými knihami som mala problém ... snažila som sa, ale nikdy som žiadnu neprečítala do konca ...

minimum jeden milovník literatúry ma tu teraz možno ukrižuje, ale nešlo to... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja nesuhlasiim s game :lol: ale kazdemu podla chuti :)

 

Cook je moj oblubeny, Komu som precitala asi 4krat, vzdy ked som bola u babky na pradninach :) a tie ostatne tiez (ale iba raz), ja viem ze v podstate osnova v nich bola podobna, jeden hrdina a podobne, ale ja to povazujem za oddychove citanie, nic viac nic menej ;) nehladam tam nic viac, su to knihy pri ktorych som relaxovala a nemusela pri nich moc rozmyslat....doteraz mam rada knihy z lekarskeho prostredia ;)

 

..a takisto je to aj s brownom, ja som tu probematiku nepoznala, prislo mi to teda celkom zaujimave, netvrdim ze pravdive, ale dobre spracovane, pre masy ludi ;)

 

A Chram Matky Bozej nezaujal ani mna, po 10 stranach som to odlozila, bohuzial, lebo pribeh to je pekny

 

jedine co ma z citatelskeho dennika bavilo bola Antigona, Shakespeare a niektore dalsie dramy...a myslim si, ze cely tento citatelsky dennik by sa mal riesit nejako inak, vhodnejsou a pritazlivejsou formou, ani sa necudujem, ze potom pre mnoho deti je citanie o nicom, ked ich niekto nuti citat nieco co ich nebavi ;) Niektore diela by sa mozno patrilo mat precitane, ale keby ich k tomu ucitelia nejako lepsie motivovali, nebolo by to odveci ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sme načali povinné čítanie, tak sa vyjadrím aj ja. Okrem Antigony ma nič nebavilo z toho staršieho, až niekde k medzivojnovej tvorbe. Chrám Matky Božej som prečítal, ale tie opisy mi kazili celý dojem :lol: Z toho obdobia diel, čo boli napísané v minulom storočí, tam už bolo toho viacero, čo ma zaujalo, aj keď aj tam sa našli veci, ktoré som buď radšej ani nezačal alebo prestal a odložil. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no asi ta povinna literatura, teda z toho co som precitala ma vobec nezaujala hlava XXll, po par stranach som to odlozila...

Koľko ľudí, toľko chutí - Hlavu XXII som čítal takmer na dúšok a výborne sa bavil...

 

z povinnou literatúrou, ako čítam, mal zrejme problém každý ... zrejme preto, že povinná literatúra vždy bola tá "správna" , žiadne "pokleslé" žánre, ani náhodou nič, čo by zaujalo ...

Povinnej literatúre sa mi podarilo vždy na škole úspešne vyhnúť. Až po skončení školy, keď som z nudy začal niečo z toho dodatočne čítať, som zistil, že pri niektorých dielach som o dosť prišiel... Trebárs starý zhýralec Hemingway písal dooosť zaujímavé veci... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sklamala ma kniha od Dana Browna - Digitalna pevnost :lol:

tie zvysne tri ma bavilo citat, bolo to napinave, oddychove citanie, ale toto je strasna nuda :)

Koľko ľudí, toľko chutí

Tieto dve veci som nie náhodou vybral takto k sebe. Od Dana som čítal Da Vinciho kód a Digitálnu pevnosť a veru tá pevnosť ma chytila viac... Jedným dúškom za dva dni prečítaná (to viete, treba občas aj dačo spraviť, inak by to zrejme padlo za jeden deň :) )... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Igny :)

 

na margo tej digitalnej pevnosti, ja som to sem pisala ked som mala precitanych asi 3/4 knihy a dovtedy to bolo dost nezazivne, mala som pocit ze by sa to dalo skratit minimalne na polovicu, poslednych 100 stran bolo celkom fajn, ale aj tak to povazujem za najhorsiu (aj ked nie zlu) knihu od Dana Browna :)

 

som rada ze sa ti pacila ;) moj priatel ked to cital, tak strasne nadaval na to, ako su tam popisane niektore technicke skutocnosti, ako napr tie ochrany, cervy a tak...ty si s tym nemal problem? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moj priatel ked to cital, tak strasne nadaval na to, ako su tam popisane niektore technicke skutocnosti, ako napr tie ochrany, cervy a tak...ty si s tym nemal problem? :)

Problém nie, maximálne som sa občas trochu kosil smiechom :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte k tej povinnej...mne osobne z povinnej vadia len slovenské diela /takého Jozefa Maka asi máločo prekoná :lol:/. ale inak si myslím, že tie knihy sú dobré, len na nich vadí to, že ich človek musí prečítať a musí si o nich myslieť to, čo je v plánoch...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov