Skočiť na obsah

nutrinka

Odporúčané príspevky

phersu to uhádol, bolo to kvôli tej pažravosti :lol: Ja to nechápem, ešte aj do tých maturitných pamätníčkov mi všetci píšu, že milujú moje "minidesiaty" :)

To bol hlavný dôvod, ale postupne vyplynuli aj iné súvislosti :) Napr. o Tjadenovi sa z knihy nedozvieme, ako dopadol - toho sa chytili, lebo vraj ja som taký ten prípad, o ktorom nik nevie, čo s ním bude ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o Tjadenovi sa z knihy nedozvieme, ako dopadol - toho sa chytili,

treba poriadne čítať, aj pokračovania. Tjaden všetko prežil a jeho osudy (aj osudy ostatných) pokračujú v knihe Cesta späť, kde sa mu splní jeho vojenský sen - ožení sa s mäsiarovou dcérou a celý deň má na stole kopu špecialít. :lol:

 

či sa teda prirovnanie k nemu naozaj hodí, uvidíš asi až neskôr.

 

..pre poriadok doplním knihu, ktorá sa mi nejako nezapáčila: americké psycho. viackrát som to začal čítať, ale vždy som nejaké časti popreskakoval, dunelo mi z toho v hlave. ..dúfam, že to bolo z toho! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo, ja som pokračovanie nečítala, celkovo moc nečítam ďalšie časti kníh, snáď iba Harryho Pottera :lol:

 

K téme: v poslednom čase ma nezaujala kniha od Thomasa Hardyho Ďaleko od hlučného davu. Musím to mať prečítané kvôli prijímačkám na VŠ, ale tých bezmála 400 strán, kde už od piatej som vedela, ako to skoncí, ma moc nebavilo :) Ani to prostredie anglického viktoriánskeho vidieka.. no nič moc pre mňa. Sama od seba by som to teda určite nečítala :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Čo sa týka Na západe nič nového, tam sa stotožňujem s Nut... Ale k téme - mňa ešte napadlo, že k dočítaniu Tichého Donu som sa dosť musel nútiť... bolo tam pár úsekov, kde to šlo samé, ale ako celok som si povedal, že mi stačilo raz a hotovo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

čítali ste niekedy knihu, ktorá vás znechutila, znudila, nenadchla?jednoducho bullshit

Jo, bola to kniha Jozef Mak a myslela som, že ma po piatich stranách čítania roztrhne. Dočítala som to s odretými ušami a fakt mi stačilo. O Ťapákovcoch od Timravy radšej pomlčím - to bolo, ako byť zaživa po krk zaliaty parafínom.

Ako malé decko som sa dopracovala ku knižke Dva dni v Paríži od Danielle Steelovej, a to som si po druhej strane povedala, že táto žena by mohla robiť čokoľvek, aj repu kopať, ale určite nie písať knihy. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekto tu má Danielle Steel dobre v zuboch... :) ..podobné pocity som mala keď som prečítala jej Cestu domov.. prvá aj posledná kniha čo som od nej čítala.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nielen niekto, niekoľkí

nielen Steel, aj Pilcher a Collins a ani neviem koho ešte, asi by som skončila v gumenej izbe, keby som čo len jednu musela prečítať :lol:

 

okrem toho naša klasika, prečítala som kedysi k referátu Hečkovu Drevenú dedinu, to sa ešte ako tak dalo ...

ale žiadnu Timravu, Figuli, Vansovú, nemôžem sa donútiť

 

nejednu knihu z knižnice, niektoré boli dosť siahnutia vedľa, a nebite ma, ale nemusím Stephena Kinga ... raz som sa ulakomila na jeho Tretie oko, mám ho doma, prečítala som ho, so škrípajúcimi zubami a nie, ďakujem, Kinga už neprosím ... z celej knihy vo mne zostala obrovská záplava vrabcov neustále sediacich okolo jedného domu na ceste a všade okolo nahusto jeden vedľa druhého ... brr

 

knihy z lekárskeho prostredia, v jednom čase boli módne, v knižnici ich mali mraky, a hodne som ich vrátila neprečítaných, stačili prvé dve strany, pozrela som na dve strany niekde v strede a na konci...

proste to nešlo a skončila som s módnou vlnou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nielen niekto, niekoľkí

ale tým niekoľkým sa ani niet čo čudovať... však to sa nedá čítať ten grc od steelovej. sestra si to kedysi veľmi požičiavala /pretože moja sestra a kultúrny vkus, to sú dve diametrálne odlišné veci/ a ja som ako malé decko chcela vedieť, čo je na tom, prečítala som dve strany z jednej knihy o nejakej babe reportérke vo vietname a zavrela som to potom so slovami nikdy viac, radšej hrdzavým klincom do oka. odvtedy ma vždy udivovali tie kvantá jej kníh, ktoré sú hádam v každej mestskej/dedinskej knižnici. nepochopím tie ženské, čo to čítajú :lol:

 

a philosofka, s tým makom plne súhlasím, už som to tu tuším písala... nech sa na mňa jožko hronský nehnevá, ale jozef mak bola tak neuveriteľná hovadina... príbeh a myšlienka bola v podstate pekná, postava človeka-milióna, jeho uzavretosť, vnútorný boj, nenaplnená láska... na poviedku pekné, ale natiahnúť to tak neuveriteľne nezáživným spôsobom na toľko strán, ja som zvedavá, na čom on šlapal, keď to písal. z celého príbehu sa mi páčil akurát tak koniec. mám pocit, že už aj kukanie do stropu a počítanie dier v stene by ma bavilo viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) Dobre som sa zasmiala na Tvojom príspevku, nutrinka, vďaka za spestrenie večera. Jozefa Maka prekonal hádam iba Adam Šangala - čítam, čítam, odrazu pol knihy za mnou a ja si vravím, o čom tá kniha preboha je?! Rovnaký zúfalý pocit bezmocnosti som mala i z knihy Keď báčik z Chochoľova umrie... . Šlo ma roztrhnúť, keď som prekonávala tie duchaplné dialógy Ondreja Trávu s valachom Ďurom, ktorý sa vlastne volal Mišo - alebo to bolo opačne? Kukučín mi je inak celkom sympatický, ale s Báčikom ma teda takmer pripravil o zdravý rozum. Nikdy viac!

 

Aha, a hrôzostrašnou skúsenosťou bola aj kniha Lásky pani Ozoresovej od Leopolda Alas Clarína - pôvodne som ju kúpila otcovi na narodeniny, ale ten mi ju po chvíli vrátil s rehotom, že sa to nedá čítať. Pýtam sa: "A čo je na nej zlé?", načo on odpovedal, aby som si to prečítala a uvidím. Tak som sa do toho pustila a... Ľudia, to bolo čosi príšerné - ok, zženštilý barón, zhýralý mních, nejaký úchylný vojvoda, to by mi ani nevadilo, ale celý príbeh sa naťahoval ako trenky vo vetre. Snažila som sa prečítať to len aby som otcovi dokázala, ako sa mýli, ale vzdala som to a dala som mu za pravdu - bol to jednoducho nečitateľný brak.

 

ale tým niekoľkým sa ani niet čo čudovať... však to sa nedá čítať ten grc od steelovej

Keby len knihy, ale už aj filmy natočili a spolu s Inge Lindstromovou to púšťajú tuším na STV. Vždy ma to rozčertí, lebo namiesto dobrej detektívky či mysteriózneho filmu dajú túto pakovinu natočenú podľa knihy tej pekelníčky. :lol:

 

a nebite ma, ale nemusím Stephena Kinga

To je pravda, že King je tak trochu perfídny, hoci mne jeho knihy imponujú. Ale je svojský, takže uznávam, že nie každému je po chuti. Moja mama by ho nečítala, ani keby jej pohrozili k hlave priloženou tridsaťosmičkou značky Smith & Wesson. Ja som na tom rovnako s Danom Brownom. Celý svet nadchol jeho Da Vinciho kód, ale mal smolu, lebo som práve vtedy čítala Foucaultovo kyvadlo. Keď som sa do Da Vinciho kódu začítala v kníhkupectve, po chvíli som ho odložila, pretože ma vyslovene iritoval - oproti Ecovmu kyvadlu to nič nebolo, aspoň teda pre mňa...

 

ale žiadnu Timravu, Figuli, Vansovú, nemôžem sa donútiť

Ani sa nečudujem, neviem, prečo, ale Timrava mi tým svojím štýlom písania pripomína namosúrenú korytnačku bez zmyslu pre humor a robiacu haló z každej prkotiny. Keď už spomínaš Hečka: bohužiaľ, šlo ma poraziť z jeho Červeného vína... Neustále tam niekto otŕčal kopytá a keď to spolužiačka referovala, po piatom či šiestom úmrtí už bolo ťažké zadržať smiech... Niekto tam tuším vypil úlomky skla, priotrávil sa v pivnici, spadol z lešenia, zamrzol, slovom, stále sa nejaký nešťastník poberal na druhý svet...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) Dobre som sa zasmiala na Tvojom príspevku, nutrinka, vďaka za spestrenie večera. Jozefa Maka prekonal hádam iba Adam Šangala - čítam, čítam, odrazu pol knihy za mnou a ja si vravím, o čom tá kniha preboha je?! Rovnaký zúfalý pocit bezmocnosti som mala i z knihy Keď báčik z Chochoľova umrie... . Šlo ma roztrhnúť, keď som prekonávala tie duchaplné dialógy Ondreja Trávu s valachom Ďurom, ktorý sa vlastne volal Mišo - alebo to bolo opačne? Kukučín mi je inak celkom sympatický, ale s Báčikom ma teda takmer pripravil o zdravý rozum. Nikdy viac!

no báčik bol ešte v pohode, pretože krátke hovadiny dokážem prežiť bez nejakého rozčuľovania :)

a šangalu som nečítala, u nás si to vybrala spolužiačka na referát a takmer celá trieda sme boli na tom v divadle v nitre /úžasné predstavenie/, takže z tohto pohľadu som si myslela, že tá kniha môže byť fajn

 

Keby len knihy, ale už aj filmy natočili a spolu s Inge Lindstromovou to púšťajú tuším na STV. Vždy ma to rozčertí, lebo namiesto dobrej detektívky či mysteriózneho filmu dajú túto pakovinu natočenú podľa knihy tej pekelníčky. ;)

no tak tých filmov od steeloviek cez pilcherku a harlequin je teraz plná zadnica, ale zas neviem, čo by som robila, keby si mám vybrať medzi romantickou gebuzinou alebo divadelnou inscenáciou Jozefa Maka ;) :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je pravda, že King je tak trochu perfídny,

nevadí, že je perfídny, jednoducho ho nerada čítam, nezujal ma, dokonca ani jeho sfilmované horory

 

nie je na tom oveľa lepšie ani Dan Brown, Da Vinciho kód som prečítala, lebo sa týka vecí, ktoré ma dávno zaujímajú, ale bola som sklamaná - píšem o tom aj v príslušnej téme v tejto kategórii ... samotná téma áno, spracovanie v tej knihe ... mno ... neveľmi

tá kniha mohla byť senzáciou pre niekoho kto možno nikdy nepočul podobné teórie, ale napísaná je dosť slabo, všetko vyrátané ako pre hollywoodsky scenár

ešte som kúpila jeho ďalšiu knihu, o tých iluminátoroch, ani neviem teraz ako má názov, ale mala som dosť vážny problém dočítať ju do konca ... nič viac som od neho nečítala, prestal ma zaujímať, aj keď som v kníhkupectvách videla hromady jeho dvoch či koľkých ďalších knižiek

 

edit: už viem... Anjeli a démoni

 

 

no tak tých filmov od steeloviek cez pilcherku a harlequin je teraz plná zadnica, ale zas neviem, čo by som robila, keby si mám vybrať medzi romantickou gebuzinou alebo divadelnou inscenáciou Jozefa Maka :) :lol:

ležať na bruchu so starou dobrou tetou Agathou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevadí, že je perfídny, jednoducho ho nerada čítam, nezujal ma, dokonca ani jeho sfilmované horory

Sranda, lebo niektoré jeho knihy - napríklad The Stand a Mist - sú jednoznačným varovaním pred neustálym pchaním papŕč vedcov do niečoho, do čoho ich nič nie je. Vedci sa neustále zahrávajú s ohňom a je fajn, že o tom niekto píše. Ale ok, uznávam - ja som na tom podobne s Maximom E. Matkinom; kým iní sa nedokážu jeho kníh nabažiť, ja tohto autora jednoducho nemám rada a nepohne mnou ani katapult.

Čo sa týka Dana Browna, tam s Tebou absolútne súhlasím.

 

a šangalu som nečítala, u nás si to vybrala spolužiačka na referát a takmer celá trieda sme boli na tom v divadle v nitre /úžasné predstavenie/, takže z tohto pohľadu som si myslela, že tá kniha môže byť fajn

Nutrinka, tak v tomto prípade s Tebou uzavieram stávku - ak Ty prečítaš Adama Šangalu a nájdeš na ňom aspoň niečo pozitívne, tak ja si prečítam - ak prehrám stávku - tú knihu od Danielly Steelovej, ktorú mi Ty určíš. Lebo ja vravím, že Šangala pokorí Maka ľavou zadnou... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nutrinka, tak v tomto prípade s Tebou uzavieram stávku - ak Ty prečítaš Adama Šangalu a nájdeš na ňom aspoň niečo pozitívne, tak ja si prečítam - ak prehrám stávku - tú knihu od Danielly Steelovej, ktorú mi Ty určíš. Lebo ja vravím, že Šangala pokorí Maka ľavou zadnou... :)

tak toto nemôžem odmietnuť :)

 

keď budem čítať šangalu, tak to v príslušnej téme uvidíš /aj keď v blízkej dobe to asi nebude/ a následne ohodnotím... dúfam, že niečo pozitívne tam nájdem /však to som našla aj u maka :lol:/, potom sa budem tešiť na tvoje hodnotenie CELEJ steelovky ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok, platí - k dobru mi slúži jedine to, že sa na Šangalu tak skoro nechystáš. Ak ho dočítaš celého, podniknem vojenské ťaženie do knižnice, hoci sa budem fakt sakra hanbiť, že si beriem knihu práve od tejto --> :lol: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nutrinka, tak v tomto prípade s Tebou uzavieram stávku - ak Ty prečítaš Adama Šangalu a nájdeš na ňom aspoň niečo pozitívne, tak ja si prečítam - ak prehrám stávku - tú knihu od Danielly Steelovej, ktorú mi Ty určíš. Lebo ja vravím, že Šangala pokorí Maka ľavou zadnou... :)

niekto si tu na seba fajne bic uplietol , precitat celu steelovku :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ma teraz asi ukameňujete, ale mňa absolútne nudil Ernest Hemingway a jeho Starec a more...

Nechápem...o čom bola tá kniha? O tom ako sa jeden starec mordoval s jednou rybou na celých, približne, sto stranách???

Ja viem, že tá kniha získala Nobelovu cenu, tak jej ju hádam mali začo dať, ale ja som vôbec nepochopila jej myšlienke... Možno nato ešte nie som zrelá alebo čo, ale táto kniha mi vôbec nič nedala... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a za čo by sme ťa ukameňovali? ja by som to spravila iba keby si to povedala na knihu Na západe nič nové :lol:

 

Starec a more som síce nečítala, ale bola to asi jediná kniha, z ktorej nám slovenčinárka na gympli za celých osem rokov čítala... ale teda vôbec ma to nechytilo, tak neviem, či sa k tej knihe niekedy dokopem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hemingway je dosť nudný :lol:

V živote ma nechytil a asi už nechytí. Tri razy som rozčítal jeho knihu a tri razy som hneď pri nej zaspal. Neskutočne nudne píše. A to isté môžem povedať o Remarquovi a jeho Na západe nič nové.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ľudia, vy nie ste ani trocha romantici! :lol:

 

mne sa páči aj Starec a more od Hemingwaya, aj Na západe nič nové od Remarqua. obe knihy sú si trocha podobné, rozprávajú príbeh o beznádeji. ľudia v nich vedia, že na pred nimi nečaká nič veselé a napriek tomu sa snažia prežiť každý ďalší deň tak, ako dokážu.

 

..phersu, čítal si ty vlastne toho Remarqua konečne??

 

edit:

ech, rozplývam sa tuším v nesprávnej téme. prepáčte mi to odbočenie, nabudúce si na nejakú knihu zanadávam. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Starca a more som precitala este asi v 8. rocniku na zakladnej..docitala som ho do konca, ale uznavam, ze je naozaj nudny...

 

na rozdiel od Na Zapade nic noveho, tato kniha ma teda od nudy daleko...ale to je asi aj tym, ze ja mam vseobecne rada Remarqua

kedysi som ho hltala, teraz som uz trochu unavenejsia jeho stylom, ale vyssie spominana kniha je aj podla mna fakt dobra, phersu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čiže nie som jediná, koho Hemingway nudil.. :lol:

no a Na západe nič nové som ešte nečítala, a tak nemôžem porovnávať, ale ako tu o tom tak píšete dostala som chuť si to prečítať. musím spraviť záťah do knižnice :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som od Hemingwaya zatiaľ čítala len Starca a more, a ten ma značne nudil... ale možno jeho daľšie diela sú lepšie...neviem, možno si ešte niečo od neho prečítam a uvidíme... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov