Jump to content

Frustrácia zo starých PC


RoSo
 Share

Recommended Posts

Staré počítače zamestnancov frustrujú

 

Frustrácie spôsobené starými a nespoľahlivými počítačmi v kanceláriách najviac prispievajú u zamestnancov k pocitu nešťastia a nemocenským dovolenkám. Z prieskumu uskutočneného na vzorke 2 700 pracovníkov v kanceláriách v Británii, Francúzsku a Nemecku vyplýva, že nespokojnosť s pracoviskom výrazne vzrástla s príchodom éry počítačov.

 

Pre britských a francúzskych respondentov je práca na zastaraných počítačoch najviac iritujúcim aspektom života v práci. Okolo 40 percent opýtaných v troch krajinách používa najmenej tri roky staré počítače. Administratívni pracovníci majú najzastaranejšie prístroje. V Británii je 25 percent z pracovníkov pracujúcich s počítačmi staršími ako päť rokov nespokojných so svojou každodennou prácou, čo je o deväť percent viac ako u pracovníkov s najnovšiu technológiou.

 

Podľa štúdie 75 percent zamestnancov používajúcich staré počítače priznalo, že novšia technika by viedla ku vyššej produktivite. Okrem toho v tejto skupine je o 35 percent väčšia pravdepodobnosť, že by zamestnanci vymeškali prácu priemerne na šesť a viac dní v roku kvôli pracovnej neschopnosti. Vo Francúzsku, kde je viacej starých počítačov, toto číslo vyskočilo na 55 percent.

 

Približne dve tretiny opýtaných sa sťažovali na problémy s únavou očí, na bolesti hlavy, krku a chrbta a podobných ťažkostí. Percento sťažností bolo najvyššie vo Francúzsku.

 

Z výsledkov prieskumu ešte vyplynulo, že ženy vo všetkých troch krajinách častejšie pracujú na starých počítačoch ako muži. V Británii, kde je percento nových počítačov najvyššie, dvakrát viac žien ako mužov pracuje so starými počítačmi.

 

Na druhej strane hovorca nadácie práce upozornil, že aj neustále obmieňanie technológie môže byť zdrojom stresu a spôsobovať nespokojnosť.

 

Je to aj váš prípad? Ste zo starého stroja "na nervy"?

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 9
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Sniper

  2

 • RoSo

  1

 • Linkman

  1

 • Daekin

  1

Starý počítač čo som mal (P233MMX, 32/64(ako kedy) MB RAM, 2MB S3 Virge) mi liezol na nervy. Akosi tam zlyhávala doska a kvôli tomu to malo problémy s bootovaním. Kúpil som ho za 35 litrov v r. 1998 a rozpredal som ho na jar 2003.

"Nový" som kúpil na konci roka 2003 (Barton 2500 XP+, 256 MB RAM(teraz 512), 64 MB GeForce 4 MX440) a zatiaľ som s ním spokojný.

Link to comment
Share on other sites

ja som mal stary komp Pentium CYRIX 233 MMX s 32 MB RAM a hrozne ma stvalo ze na tom coskoro zacalo vsetko mrznut a ten maly hdd najprv 1,6 Gb potom 15 gb hdd

Link to comment
Share on other sites

ked som este z casu na cas potreboval zabehnut do netcafe a mali tam sunty typu P100 s W95, tak ma slo rozdrapit. normalne stroje s rokom produkcie 2001 a viac su v pohode (samemu mi teraz ide procak na 600MHz a vsetko bez problemov fachci).

Link to comment
Share on other sites

mne robi nervy aj tento pocitac, ako nic ine na svete...

 

Jedneho dna mi prepne a ho vyhodim von oknom na ulicu, pridem tam rozbijem ho palicou, polejem riedidlom a zapalim.

 

A potom ho este oplujem

Link to comment
Share on other sites

hehe :lol:) si pamatam na moje prve pc, IBM 386 DX20 MHz, 4MB ram a 60MB disk, to boli casy... teraz by som taky stroj opat rad dostal do ruk a trosku sa s tym pohral :)

Link to comment
Share on other sites

Axel, nepreháňaj... Win95 aj 98 na 486-kách štartovali vcelku svižne. Problémy som mal až keď som tam musel kvôli kompatibilite s prácou žhaviť Windows NT. Tam som už spomalenie pocítil...

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

btw mna sialene irituju klasicke klavesnice. Absolutne si na tom NIKDY nezvyknem pisat. Potrebujem proste peknu plocu klavesnicu a s anglickym rozlozenim klaves lebo mam chut to slahnut o zem :lol:

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Ja mam doma stale to nase Pentium MMX 233MHz. Kedysi som z neho spravil taku nadupanu masinu: mal 384MB RAM a ako grafiku 3dfx Voodoo3 2000 PCI (neskor ho nahradila NVIDIA Riva TNT2 M64 PCI). Vtedy som pod Windows 98 bol schopny spustit Unrel Tournament v rozliseni 1024x768 (16bit kvoli Glide) a behal mi v priemere 17-23 FPS !!!! Bol jak delo rychly :lol:

 

Potom som tam dal XP-cka, tak sa to trochu spomalilo. Ale furt to po doladeni bolo v norme (samozrejme oproti mojmu terajsiemu: Intel Celeron D 3.06GHz @3496MHz, 1GB RAM, NVIDIA GeForce 6600GT @ core:535MHz/vram:1101MHz to bolo pomale :) ).

 

Problemy nastali az teraz, ked som z neho spravil download "server". Nejako mi to vobec nechcelo slapat s tou Rivou a C-media 8738 zvukovkou. Stale to mrzlo kvoli HW konfliktom. Musel som dat obe prec a namiesto Rivy dat 2MB S3 Virge :) No co uz......ako "server" to staci.........

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Similar Content

  • Sniper
   By Sniper
   Uvažujem, že si kúpim nový počítač, lebo starý už melie z posledného. Aby to bolo objektívne, nechám si poradiť.
    
   Rozpočet, teoreticky neobmedzený, ale keďže neplánujem simulovať pohyb litosferických dosiek s predikciou 250 miliónov rokov, tak ho stanovujem do cca 800€. Bez monitora. OS zrejme bohužiaľ Win10.
    
   CPU, uvažujem nad AMD Ryzen, prípadne Ryzen 2, ale nie som si istý s dostupnosťou. Ak Intel, tak asi 4-jadrový, i7? Či sú aj i5 4-jadrové?
    
   RAM 8 GB minimum, uvažujem nad DDR4, prípadne 16 GB DDR3.
    
   Grafická karta, uvažujem 2 GB alebo skôr asi 4 GB, výrobcu nemám ešte ujasneného, ale čipset skôr nVidia.
    
   HDD jedine Western Digital, najskôr 1 TB, nad SSD neuvažujem.
    
   K tomu nejaká vhodná doska, prehľad nemám nejaký extra, len základný, ale tam je to viac menej jedno, ak to nebude zrovna šuvix..
    
   Ostatné kusy HW nie sú nejaké významné položky, tak ich rozoberať nebudem,
    
   Názory? Rady?
  • Cibo8
   By Cibo8
   Ahojte, stretol sa tu uz niekto s tym, ze sa mu niekto ozval ze fotka ktoru ste pouzili v clanku na webe je jeho (resp klienta) a teraz si za to pyta peniaze? Ak ano ako ste to vyriesili? Museli ste to platit? Ako tomu mozem predist? Dakjem
  • Sniper
   By Sniper
   Aké máte skúsenosti so 64 bitovým systémom, softvérom, hardvérom? Stále počúvam dookola ako 64 bitové sú rýchlejšie a výkonnejšie, ale konkrétne ja mám presne opačnú skúsenosť.
    
   Nemám možnosť porovnať dve navlas rovnaké zostavy, kde jedna bude 32 bitová a druhá 64 bitová, ale mám starý 32 bitový počítač s WinXP a o niečo novší notebook so 64 bitovým Win7 a ten notebook čo sa týka výkonu, žiadna sláva.
    
   Predpokladám, že 64 bitový systém je náročnejší čo sa týka výkonu hardvéru. Len nerád by som zažil takú vec, ako na mojom 32 bitovom počítači presuniem zložku za 1-2 sekundy a na 64 bitovom notebooku mu všetko o poznanie dlhšie trvá.
  • Sniper
   By Sniper
   Občas sa mi stáva, že počas surfovania keď sa prekliknem na nejakú stránku, tak Chrome ako keby mal problém stránku načítať, sekne sa a reštartuje sa PC. Po reštarte nabehne počítač bez problémov a pracujem ďalej. Nestáva sa to často, niekedy 3x do mesiaca, inokedy raz za 3 mesiace. Nie, že by som to nejako zvlášť riešil, tento počítač mi poctivo slúži už vyše 9 (slovom deväť) rokov, síce až na procesor takmer všetok HW bol vymenený :D a plánujem si kúpiť nový PC, ale aj tak by ma zaujímalo, v čom by mohol byť problém? Nebude tam nejaké pretečenie pamäte alebo iný problém?
   PC sa neprehrieva, teplota je stabilná, voltáž tiež.×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy