Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

Mister Fico sa vyjadril k druhému pilieru ... nadobro tomu prestávam rozumieť, nieže by som rozumela tak príliš kedykoľvek predtým. toto ... ľudia reálne prerábajú všade. aj v bankách. aj v sporení do soc. poisťovne, či nie ? prečo štát dotuje miliardou eur výpadky z druhého piliera ?

 

Fico: Som pripravený viesť kampaň za vystupovanie z 2. piliera

V druhom dôchodkovom pilieri ľudia podľa slovenského premiéra reálne prerábajú.

 

Predseda vlády Robert Fico (Smer) je pripravený viesť kampaň za vystupovanie sporiteľov z druhého dôchodkového piliera.

Upozornil na to v rozhovore pre TASR s odôvodnením, že štát dotuje Sociálnu poisťovňu viac ako miliardou eur ročne pre výpadky z druhého piliera, pričom dôchodkové správcovské spoločnosti (DSS) následne peniaze ľudí presúvané práve zo štátnej kasy znehodnocujú.

 

Ľudia v DSS prerábajú

V DSSkách ľudia podľa neho reálne prerábajú. "To sa naozaj máme na to pozerať, že po 30 rokoch sporenia vám inflácia zožerie peniaze a potom všetci prídete za štátom, že daj, lebo som nič nedostal z druhého piliera?

 

Verejnosť musí mať možnosť sa rozhodnúť. Ja preferujem otvorenie druhého piliera, ale som pripravený viesť aj kampaň za vystupovanie tak, ako viedli DSS kampaň za vstup," avizoval Fico.

 

Zdôraznil, že počet ľudí v druhom pilieri je taký vysoký, že systém je neudržateľný. Aj napriek jeho pochybnostiam o tomto type sporenia ho nechce zrušiť, ale naopak, využiť peniaze v ňom naakumulované na výstavbu ciest a zabezpečiť tak v systéme primeraný výnos.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz1rIXfzqjj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game, preco stat dava do II. piliera miliardu? Stat to plati, len na oko. Z toho ze si 1,3 miliona ludi investuje v II pilieri , ma schodok v I.pilieri. Ti ludia sa rozhodli aj ked je to len 9% a statu len na dalsie "socialne" poistenie zaplatia zo svojej hrubej mzdy. Celkovo platia, musia z hrubej mzdy 34,6% a z nich im 9% ide na II.pilier, tym co sa preto rozhodli. Stat to plati na oko kvoli tomu, ze stat oto dnesnym dochodcom aby ich vedel vyplatit musi nieco navyse doplatit dnesnym dochodcom.Lebo SP ma ten vypadok na vyplytu dochodkov. Ale do buducna sa zbavuje polovice zavazku pretych co su v II. pilieri na vypatu dochodku.

Ak si spocitame ze nemocenske je 2,8%, urazove 0,8%, poistenie v nezamestnanosti 2% a garancne s rezervynm 5%.

A som si to spocital ze je to 10,6% A pritom realne naroku ludia maju z nemocenskeho a urazoveho a nezamestnanosti. Teda 5,6%, Ten ostatny zvysok ide na dochodky. 29%. Dnes. Bol by ###### kazdy ficovolic aby zostaval v II. pilieri. Preto si myslim, ze otvorenie II. piliera je ziaduce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano.

takto nejako to vychádzalo aj mne, totiž to, že to dotovanie miliardou je ináč. toto potrebujem vysvetliť po lopate ... účtovníctvo komplet je úplne mimo môj pochop.

keď si nebudú ľudia vkladať do druhého piliera, budú vkladať do SP ... ano ? tak či tak to pôjde na terajšie dôchodky ... ? otvorenie druhého piliera sa ale snaží iniciovať sám Fico, pokiaľ dobre čítam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa to vysvetlovat viac ako som dal nechce. NIe je to moja vec lebo ja niesom ani vasa DSS ani vas Fico. Pisal som o zene kde sam sa neviem rozhodnut. Podla mna ak mate po 40 rokov II.pilier. A len preto pre tie rocniky uz nebude ziadny I.pilier.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Dnes už čiastočne vieme do čoho investujú aktívne spravované akciové fondy. Ako príklad uvádzam akciový fond Progres:

MSCI Europe Index 10%

MSCI USA Index 10%

MSCI Pacific and Japan Index 5%

SDXG (verejný sektor) 25%

BofA Merill Lynch 1-3 year All Euro Goverment excluding Greece, Portugal and Ireland Index 10%

BofA Merill Lynch 1-3 year Euro Non-Financial Index 15%

BofA Merill Lynch 1-3 year Euro Covered Bond Index 15%

2 week LIBOR 10%

Toto je tá aktívna správa? Dať do fondu kvôli nízkym nákladom samé indexové fondy? A pritom do médií tvrdiť, že indexový dôchodkový fond je rizikový a zbytočný?

Trošku schizofrénia, nie?

Mohli by mi ľudia z DSS oponovať, že síce využívajú v portfóliách indexové fondy, ale že triedy aktív miena aktívne podľa situácie.

Za tých 7 rokov čo beží II. pilier však dokázali, že až tak aktívny nie sú. A k aktivite ich prinúti akurát tak legislatíva – aktivitu vo výraznej zmene portfólia vidíme vtedy, keď sa zmení zákon a DDSky na to aktívne reagujú.

http://blog.etrend.sk/filip-glasa/2012/05/02/su-sefovia-dssiek-diletanti-alebo-to-len-predstieraju/diskusia

 

Takze oni tvrdia ze v indexovom je to rizikove. Oni DSS a Fico a ta jeho partaj. Ze sa tak vedia zhodnut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemas niekde link na znenie presnej regulacie DSS a limit kolko musia a kam investovat? Prirodzene to neznamena, ze DSS nemaju moznost vyberu, ale skor mi ide o to, ze ake mantinely stanovuje vlada...

 

Ale v zasade ano. Aj tie "najrastovejsie" fondy su obmedzovane tym, ze sa stale na prve miesto kladie stabilita - takze pokial chce clovek investovat agresivnejsie, tak DSS nie su najlepsie miesto.

 

Nuz a v zasade sa mi nechce prehrabavat sa uplne vsetkymi fondami, ale na prve hladanie som nasiel aj toto:

Podkladom pre referenčnú hodnotu Rastového r.d.f. AXA d.s.s., a.s. (ďalej len „referenčná hodnota") je skupina finančných nástrojov, ktorej zloženie zodpovedá zloženiu majetku v Rastovom r.d.f. AXA d.s.s., a.s.. Referenčná hodnota sa určí pomerným zastúpením akciovej, dlhopisovej a peňažnej časti referenčnej hodnoty nasledovne:

Akciové investície 0 %

Dlhopisové investície 25 %

Peňažné investície 75 %

Dobre, tiez sa mi nechce rozoberat co sa pod tymito polozkami skryva - ale povedal by som, ze AXA ma pre rastovy fond asi diametralne odlisne zlozenie nez Allianz. Takze tazko pausalne odsudit cely trh len na zaklade jedneho jedineho fondu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.nbs.sk/_img/Documents/_Legislativa/_UplneZneniaZakonov/Z0432004.pdf

okolo § 82

 

Majetok v zmiešanom dôchodkovom fonde a v akciovom dôchodkovom fonde

môžu tvoriť aj

a) cenné papiere, ktorých hodnota je naviazaná výlučne na hodnotu drahého kovu alebo

indexu drahých kovov a ktoré sú zároveň podielovým listom otvoreného podielového

fondu alebo cenným papierom zahraničného subjektu kolektívneho investovania alebo

cenným papierom iného zahraničného subjektu kolektívneho investovania,

B) certifikáty, ktoré zastupujú výlučne drahé kovy.

.. a dalej

Som zvedavy ci o tom nejaka DSS informuje a ci to aj nakupuje. Ci tam daju 10%. Pre sporitelov by to mohlo byt zaujimave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som zvedavy ci o tom nejaka DSS informuje a ci to aj nakupuje. Ci tam daju 10%. Pre sporitelov by to mohlo byt zaujimave.

 

O zlozeni konkretneho fondu by informovat mali, minimalne na zaklade poziadania... A ano, vramci sucasnej manie by informacia, ze cast je ulozena v zlate, mohla byt obchodnou vyhodou :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Dal som si do forumackeho vyhladavaca II.pilier, skuste to. Prve tri stranky tato tema tam nebola. prezrel som to dvakrat, inak v ekonomike je momentalne 4ta.

 

Dnes som napisal nejake prispevky tak ich skopirujem aj tu. Mozno bude nejaka odozva. :)Mozno az pondelok rano o osmej.

---------------

Richter je "pravnik".

 

 

http://goo.gl/q5Va9

A oni matematiku nemali, preto si nemyslim, ze on vedome klame.

Vypocujte si 14 minutu.

Podla neho poklesom majetok DSS o 268 milionov, teda aby to zrozumitelne vysvetlil, je to tak ako keby sa vlozilo 1 euro a zhodnotenie by bolo 80 centov.

Proste on za to nemoze. Ani moja mam by to lepsie nevysvetlila.

Ludia maju na svojich uctoch cca 5 miliard euro. pre tych co sa im to nechce pocuvat.

 

To bolo kvoli tomu , ze minister bol v rozhlase a spekuluje kolko % ma ist do druheho piliera. Inak by to chcel aj zabetonovat aj ustavnym zakonom to % a ma ist o nizsie % ako 5. Podla mna by smer spravil chybu. Lebo aj narok budu potrebovat konsolidovat a pri dalsom znizovani by uz potrebovali 90 poslancov.

=======================

Od rusitelov druheho piliera som na trende(je to trosku "kulturnejsie" prostredie, teda moze tam zazniet zaujimavy nazor, aj ked aj tam to uz pohlcuje smer banda) cital dve normalne veci. Jeden rozpisal, ze sa mali davno zrealnit odvody, podla toho co sa realne plati.

Ja to skopirujem.

---------------

A k pôsobeniu “pravice” v poslednej vláde mám práve v tejto oblasti výrazné námietky. Neurobili ste so SaS to, čo bolo nevyhnutné urobiť – úpravy v odvodoch = zreálniť fondy. Dnes by sme mali na tlačive SP a v zákone, že DS nie je zamestnávateľ 14% + zamestnanec 4%, ale 20% + 7%, a pomer odvodov 1P a 2P by bol 18% : 9%. V takomto kontexte by ficovci nemohli na sadzby siahnuť tak ľahúčko, ako ste im to umožnili. Museli by pristúpiť na variantu napr. 21% : 6% +3% dobrovoľnej (v čo dúfam, a bolo by racionálne).

Na druhej strane je jasné, že lipnutím na fráze: “9% : 9%” jednoznačne poškodzujete “sporiteľov” DSSiek v ich právach na výšku dôchodku z 1P. Dostanú z neho voči čistým prvopiliernikom neprimerane nižšiu náhradu, než do neho odviedli.

Kým bol Mihál iba “poradca” pre najnižšie odvody a dane štátu, toto všetko vedel a v blogoch argumentoval. Keď si sadol do ministerskej stoličky … nič, nič, nič ….. a SDKÚ významne pomáhalo!

Hlavne preto má Fico voľnú cestu!

--------------

A druha bola nie od smeraka, ci rusitela II. piliera , ale aktivneho kritika. A to je dedenie. Keby bolo aj v prvom pilieri dedenie(technicky vy sa to dalo spravit) - dochodky by boli isto nizsie, ale II. pilier by nemal relativne navrch.

-----------------

Inak kritikom II.piliera by som bol aj som aj ja, kvoli zhodnoteniu, aj ked to dnes nic neznamena. Ale aj kvoli portfoliam.

------------------

Tretia vec comu nerozumiem. v Alianzi je len kazde 2272 euro v porovnani s akciovym fondom v indexovom.

952 milionov je v progrese a 412 tisic v globale(odhad 200 ludi max) 99,99ku 0,001%to som nepocital len odhad.

Nechapem preco? Aj pesimisticky som si myslel ze by to mohlo byt aspon 90:10. Ale toto?

------------

Ludom je dochodok volny a preto ho taky budu mat.

 

´=========================

Este dal som vsetko do indexu. Lebo ja v akciach nemam ziaden majetok. Ale aj kvoli tomu aby som vedel ako sa to hybe. Pri prevode preslo asi 13.4.2012 802eur, najvyssie som bol na 808 a najnizsie asi tri, styri dni dozadu 772 a to uz prisiel aj dalsi prispevok cca 3 eura. Teda u mna je 1% 8 eur. Najvyssie na prepocet dni to bolo 6% rocne(+) a najnizsie 4%(-) len v medzi obdoby. teraz je to 788 eur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dam dalsiu myslienku. Boli narazky o troch grosoch.

----

Mne o moj dochodok nejde, Priznam sa do I. piliera ak by som mohol dat dam 0. Nie kvoli tomu ze by som nechcel ci nedokazal zivit mojich rodicov. Ale aby som nemal ziadny zavazok, nie ja ale cele spolocenstvo voci nasim detom. Tym dnesnym dochodcom to zaplatime, ved mame Fica. Iba ak to velmi rozkradne a stat skrachuje ako v grecku,ale aj tak sa o svojich rodicov postarame.

Osobne moji dvaja rodicia ziju a beru 900 eur svokrovci beru 600 eur. U mna by bolo 500 eur velmi tazke dat dokopy,ale dal by som. Mozno 400 a mozno svokrovcom by som platil viac ako mali by narok(na moj podiel). kvoli tomu ze sestra ma viacej penazi co by ma vykryla a ja by som pokryl svagra(ma mensi prijem) u svokrovcov.

Ale vsetci by sme vedeli za co platime.

 

Hlavne by som to neplatil cely zivot 50 rokov ale priemernych 15. Keby aj 20 asi by mi to stalo zato. Komu nie tak starobinec, a tam bude priklad 2%.

To budes mat rozpravku o troch grosoch.

Nik sa nestara ako sa maju moje deti a Fico sa stara ako sa maju moji rodicia? Ludia co sa mali o seba postarat? Aj sa postarali, naco im je Fico?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Pre koho je teda výhodné podľa vašich prepočtov zostať v druhom pilieri?

Ak odrátame 57 percent sporiteľov so zárobkom do 500 eur a osem percent starších, tak nám ostáva kategória len okolo 35 percent sporiteľov, ktorá by, myslím si, mohla ostať relatívne pokojná a následne spokojná.

http://m.hnonline.sk/c3-56373600-kw0000_d-druhy-pilier-sa-oplati-len-tretine-ludi

 

Hadaj kto to hovori. Zaujimavejsie je co hovori. No hovori , ze kazde jedno euro nad 500 euro je lepsie zhodnotene v II.pilieri ako v I.pilieri.

Ako je to mozne, ked pan premier ma tak dramaticke informacie o vynostnosti II.piliera?

 

Este dopoviem, on nehovori pre koho je vyhodne byt len cisto v I. pilieri. Ja tvrdim, ze pre nikoho. Ale to zavisi od zakonov ake sa urobia. Ale ta prva otazka a odpoved na ktoru odpovedal Richter je dana, demografickou realitou.

 

Inak ak budu v kampani Smeraci takto informovat ako to urobil teraz Richter. Tak moze byt , ze im vela ludi z II.piliera nevystupi. Mozno naozaj starsie rocniky. Treba klamat a zavadzat, lebo to budu len vyhodene peniaze na kampan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.rokovania...5?prefixFile=m_

 

Je to dolozka vplyvov dva a je tam cela tabulka. Aj realny rozdiel po zapocitani inflacii(2%).

http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/ ... rial=21207

 

Teda nominalne prijdu ludia o 90000 euro, realne pri 2% inflacii(IFP to s takou mierou pocitalo). to bude rozdiel 66 456 – 25793. Teda 40 663 euro.

 

Co to znamena?

 

Teda pripomeniem vyrok(otazku a odpoved) ministra Richtera.

 

Pre koho je teda výhodné podľa vašich prepočtov zostať v druhom pilieri?

Ak odrátame 57 percent sporiteľov so zárobkom do 500 eur a osem percent starších, tak nám ostáva kategória len okolo 35 percent sporiteľov, ktorá by, myslím si, mohla ostať relatívne pokojná a následne spokojná.

http://m.hnonline.sk/c3-56373600-kw0000 ... etine-ludi

 

To znamena – ti co budu v prvom pilieri na zaklade Richterovaj odpovede. Ze o 20-30-40 rokov vylucne z prveho piliera bude dochodok 200 eur(40% z 500 eur). To je optimisticky scenar. Dnes mate podiel dvochodkov a mzdy 46% teda 350/760. A to este vedia pozhrnat zo vsetkych ostatnych fondov do tych 350 aj 800 milionov nasypu so statneho rozpoctu dnes 2012. Takze tych 200 je naozaj optimisticke.

 

Ale ten realny rozdiel pri dnesnej priemernej mzde cca 760 eur je. II.piliernici pocas 40 rokov si mohli realne nasporit pri 9% 66456 a pri 4% 25793.

Teda ich dochodok by bol polka z 200 teda 100 euro + II. pilier. Teda pri 9% 66456/15 rokov/12 rokov= 370 eur a podla Richtera 4% 25793/15/12 = 143 eur.

 

Teda dnesny 30 rocny clovek, ak bude v I.pilieri dostane 200 eur.Ak by bol v II.pilieri a pri 9%(dnesnych) by mal 470 eur a po novy 4%(podla Richtera) bude mat 243 eur.

 

Mylim sa v niecom zasadnom?

 

-------------------------

Pisal som to na ine stranky ale nechcel som zabudnut ani na vas.

 

Inak dnes index zabodoval. Pocas dvoch mesiacov co som tam som mozno okrem troch dni bol stale v strate. Ja . lebo som vstupil ked to bolo relativne drahe. Dnes mam asi 1,6% v cistom viac ako som tam za 7 rokov vlozil(po odcitani poplatkov). Previedol som cca 800 eur dnes mam 822. Ludia co previedli aktiva mozno o dva, tri tyzdne alebo aj mesiac neskor maju dnes aj 5% v cistom viac.

 

Samozrejme to zajtra ci o tyzden opat moze byt inde. Treba to sledovat a zaujimat sa o kazdu zmenu ci aj legislativnu ci globalnu.

 

Ale da sa,riesit ten dochodok aj to co dnes odvadzate.

------------------

Mna nehneva co robi Fico s mojim dochodkom, lebo na to vplyv nema. netrapy ma moj dochodok. ale trapy ma ako sa zit bude aj mne aj dochodcom ci celej spolocnosti teraz aj o 10 rokov aj o 20 rokov.

 

Chce znarodnit Doveru? Da sa to aj za 0. Ale Pojde to tak ze mozno kazdy clovek prispeje 200 eur. To ma serie, ja ako jej poistenec je to nezaplatim ani za dva roky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno som pri######any ale ma to uz ani nebavy. Keby mi aspon niekto vysvetlil preco som, resp. v com sa mylim.

Vsade som kopiroval to aj co sem, a ziadna odozva. Na trend, na sme na ako invetovat.

 

Samozrejme som tu ziadnu odozvu necakal. Ale. ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

problém asi bude aj v tom, že tomuto celému v skutočnosti rozumejú najviac ekonómovia a účtovníci.

protichodných správ, zruší sa, nezruší sa ... a kdejakých výpočtov od zavedenia II. piliera, čomu je pekných pár rokov, už bolo habadej.

 

o celej veci viem veľmi hmlisto akurát, že už vtedy sa vypočítavalo, do akého veku sa oplatí, komu sa už neoplatí, akému povolaniu sa oplatí, akému nie, lenže toto celé ide už roky dole vodou.

a aj sporitelia aj laici vidia akurát toľko, že čo vyzeralo sľubne, už nevyzerá sľubne.

 

a tam je problém, že normálnych ľudí samozrejme trápi, čo bude o desať a dvadsať rokov, nebodaj keď sami pôjdu do dôchodku, čo pre dnes 40 ročného človeka nemusí byť taká strašne vzdialená budúcnosť ...

ekon´m to vyráta, účtovník to vyráta, tomu, kto do toho išiel včas a mal nádej niečo získať, to vyrátali odborníci ...

 

ale z celého druhého piliera zostane akurát tak dym.

neviem o tom nič, nie som ekon=m, nie som účtovník, v rodine žiadneho nemáme, účtovníctvo nám robí profesionálka,

a konkrétne, k II. pilieru : v našej rodine ho nemá nikto - zvyčajne kvôli veku - niekto bol pristarý, aby sa oplatilo, niekto bol primladý, ... akurát len sledujeme v novinách správy, že sa čachruje a vymýšľa do nemoty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ci ste ci nieste uctovnik nema ziadnu spojitost,

 

Ono ani ja ja vam neopoviem aj ked mate trebars 47rocna, ste zena ako sa zariadit.

 

Moj odhad ak mate do dochodku 10 viac rokov zostat v II.piliery.

 

I.pilier za desat rokov podla mna zahuci. Ale to uvidime hned na rok. Ci budu zdroje ci nie, podla mna nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

http://spravy.pravda...7_sk_domace_p23

 

Clanok je o prvom piliery. Ale. Najprv co ma teraz zaujalo. Ten vek odchodu do dochodku. Kazdych 5 rocnikov o 250 dni navyse, tak to nebude.

 

Je to spravodlive? Preco ked poistenie mame rovnake, rovnake "poistne zmluvy" priklad ja a kolega on rocnik 1955 on na plus 50 dni a ja 10300? ci kolko?

Nie nezavidim kolegovi, rad mu to doprajem. Ale co to je za poistenie?

Nie je dolezite kolko sa ludia budu dozivat.

 

Slováci vlani minuli za lieky takmer 1,2 miliardy eur

 

Čítajte viac: http://spravy.pravda...1#ixzz20QfKPMEm

 

 

Toto je dolezitejsie. Budeme mat dvakrat viac dochodcov. Od kedy sa zacinaju papat lieky? 50? Tam nieje dolezity vek odchodu do dochodku. Zdravotna zahuci skor ako socialna. Preto kupujeme pentu.

 

Napríklad matka štyroch detí narodená v roku 1957 mohla pred rokom 2004 odísť na odpočinok už ako 54-ročná. V súčasnosti má nárok na starobnú penziu po dovŕšení šesťdesiatky. A ak prejde v parlamente návrh zákona o sociálnom poistení, ktorý v piatok schválila vláda, bude ju môcť získať až vo veku 60 rokov a zhruba päť mesiacov.

 

"Áno, zmeny sa dotknú aj týchto žien," potvrdil Burian. Na otázku, či to nepovažuje najmä voči mnohodetným matkám za diskriminačné, odpovedal stroho: "Ja som im penzijný vek kedysi tak prudko nezvýšil." Ešte pred voľbami v roku 2010 pritom politici Smeru tvrdili, že tlak na zvyšovanie dôchodkového veku nie je taký silný, ako tvrdí pravica, a prinajmenšom do roku 2024, keď sa má u všetkých občanov zjednotiť na 62 rokov, ho neplánujú meniť.

Prudko nie ale o polroka navyse ano, ty netvor.

 

Pre tych co nerozumeju dvakrat

Sociologička SAV Monika Čambáliková zvyšovanie penzijného veku pre ženy považuje za zásadne diskriminačné. "Mnohé z nich určite volili Smer vo viere, že zmierni tvrdosť Kaníkovej reformy. No ten ju v pozícii vládnej strany skôr ešte viac pritvrdzuje,"

Inak ten clanok upravovali a sa cudujem. Bola tam zmienka o zasluhovosti v I.pilieri a mal tam vyjadrenie Durana z Inessu - ktory povedal, ze I. pilier speje k tomu , ze dochodok z neho bude plne solidarny(teda na dnesne ceny vsetci budu brat 150 eur,menej ako dnesne zivotne minimum). ved sa to deje a kroky k tomu speju.Zakony uz dnes aj tie nove ved som o tom pisal. Vlastne nic,len som ho chcel skopirovat. Ze si nevymyslam.

 

Moje vytky a navrhy. Spravme I.pilier uz realnym dnes. Nie ze ostatne fondy dnes dotuju starobny fond. Zrealnit percenta. Nestaci 18% dajme 28%. zrusme poistenie v nezamestnanosti a ci nemocenske a ostatne fondy aj naroky(nech to plati zamestnavatel,priklad davku nezamestnanosti - Fico to aj robi http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/fico-pribali-prepustenym-dalsie-platy.html , kto nepochopil, tak to je odstupne, teda tie dalsie vyplaty),ved na to nemame. Ale hlavne uz dnes nastavme dochodkovy vek nato na co mame. nie od roku 2017. hned.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som v indexe v zisku za 3 mesiace asi 3%, zena v akciovom ma 1%.

 

Na trende je semafor, akcie vraj idu 7 den dole. Ako ja tomu verim. Stale mam 3% boli aj 4%,ale aj strata 4%.

 

Akcie idu dole tie americke. Ale preco mam stale zisk? Lebo euro voci dolaru za posledne 3 mesiace stratilo 6% Ako v buducnosti to moze byt a verim ze aj bude opacne.

 

Zacina ma to zaujimat, ci by som sa nemal tym zivit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dnes je na mojom ucte o 5% viac ako som previedol pred 4 mesiacmi do indexu plus 4 dalsie prispevky co dosli.

Poplatky od zaciatku roka k dnesnemu zostatku na ucte je 0,07%. Smer len jeden poplatok upravi aby bol 0,5%(10%z rastu 5%).

Inak ten 5% rast je v absolutnej hodnote suma taka aku v tomto roku do II.piliera za 12 mesiace vlozim.

 

-----------

nejake hodiny pocuvam parlament, je mi smutno, lebo ti poslanci za Smer su tupejsi ako ti plateni diskuteri za Smer co prispievaju do diskusie pod clankami v sme, ci pravde.

 

Moj odhad je ze II pilier o rok nebude.

Teraz prave rozprava Osusky. OKS a mu rozumiem.

 

Tie tlacovky co ste mali v piatok - Kazimir a zasadanie vlady pondelkove sa budu opakovat castejsie. O rok isto.

 

Dal by som aj linky. Vlade odkazali zamestnavatelia, ze ich zakonnik prace privedie na urad prace 50 tisic ludi. Zvaz automobilistov odkazal, ze na registracnych poplatkoch a DPH na rok vyberu menej ako tento rok. Pri kupe novych ,ci privezenych aut.

 

Odomna nedostanu ani cent.

--------

Osusky povedal, ze nejde o mna, ani mne nejde o mna. Nie ze by mi bolo jedno ci mi Fico ukradne 800 eur.

Dam realne cisla.

 

 

Blaha(vraj to je oreo), jariabek - 500 milionov eur. Ale kym tam sedel Fico, tie smeracke sliepky. To Galis je inteligentny inerleguan.

 

V § 63 odseky 3 a 4 znejú:

„(3) Priemerný osobný mzdový bod v hodnote nižšej ako 1,25 sa započítava v celej výške. Z hodnoty priemerného osobného mzdového bodu od 1,25 do 3 sa započítava v roku

a) 2013 80 %,

B) 2014 76 %,

c) 2015 72 %,

d) 2016 68 %,

e) 2017 64 %,

f) 2018 a nasledujúcich rokoch 60 %.

-----

Z prvej 1000 bude dochodok 500 eur, z druhej a tretej po 300 a z poslednej 100 euro? Je radost platit odvody zo 4000. Uz nehovoriac o ostatnych poistnych plneniach.

 

Skoda ze to nepravili solidarnejsie skoncilo by to a zahucalo skor.

 

Súčet príspevkov od vytvorenia ODU

14.7900 EUR

To su 4 prispevky co som tam dal od marca.

Zostatok na osobnom dôchodkovom účte

858.2584 EUR

 

802,7100+ To je suma co presla do indexu. Overit si to viete 5% aj tu.

http://www.asdss.sk/zhodnotenie-fondov

dajte si global ak tam nieje.

Ked som vstupoval bola hodnota 0,033194 a dnes je 0,034858.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

treti den sledujem, co sa deje v nr sr, ale smeraci su taki arogantni hajzli, ze sa to neda pocuvat... a ze uchmatnu ludom /aj mne/ peniaze z druheho piliera je iste... aj dovod schodze v uhorkovej sezone je jasny, len skoda, ze sa tomu media venuju prilis malo, asi vsetci lezia v chorvatsku na plazi..

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ze uchmatnu ludom /aj mne/ peniaze z druheho piliera je iste

 

To myslis ako narok, ze zrusia II.pilier a zoberuti aj nasporene peniaze? Tiez si myslim.

 

http://blog.etrend.s...kradol-vianoce/

Nieco sa snazil vypocitat. Nemusi to byt zle, ale.. je tam hodnotnejsi moj prispevok v diskusii tak ho skopirujem. :)

Ten co ma hrubu mzdu 4000 euro dostane podla dnesnej legislativy 1200 eurovy dochodok. Z kazdej tisicky bude mat dochodok 500+300+300+100=1200. resp. na dnesnu ADH

9,8182*40*3(ta 3 je maximum ake mozes dosiahnut maximalny OMB)=1178 eur. Teda 30% hrubej mzdy.

Ked bol schvaleny povodny zakon 2003 ziadne znaky solidarity tam neboli. Takze preslo len 10 rokov. A zatial su solidarny ti co maju 1,25 OMB.

Aktualna dochodkova hodnota je zavisla od rastu miezd. MOze sa stat ze priemerna mzda klesne?

Teda paradoxne, klesne vypocitany dochodok z roka na rok?

No ja byt tym co zarabam 4000 a mozem si 3000 euro vyplatit formou ktora nepodlieha z odvodneniu ani na sekundu nevaham.

Lebo len za 5 rokov co usetris na odvodoch 5*12*1500= 90 000 eur je viac ako 40000* 4%*12*40 rokov= 76800 co ti dnes umozni si nasporit pan richter v II.pilieri.

Ale hlavne nemusia ta vyrusovat nejake Valovej nazory.

“Toto sú štátne peniaze, ktoré ste vy nechali odviesť do súkromných dôchodkových správcovských spoločností, a sprivatizovali ste tak starobu,”

Teda nielen inflacia je vazny problem(parameter), aj rast miezd, vybrate odvody(zamestnanost), vyska veku odchodu do dochodku(pocet poistencov) – cim vyssi – tim lepsie pre II.pilier. Stav zdravotnictva.

Dnes sa trapia zivnostnikmi(lebo su na davkach statu). Skusim prepocet podla navrhovanych premennych v roku 2018.

0,5(POMB SZCO minimalny)*1,22(zvysenie dochodku kvoli solidarite)*40*9,8182 = 240 eur. To uz bude dobry dochodok – vacsi ako zivotne minimum a staci na to zvysit vymeriavaci zaklad len o 13%?

Som len tak pocital, kolko misime mat tych 4000 eurovych platitelov aby uzivili(solidarizovali) kolko tych SZCO a

zamestnancov aby mali na vyse tych 50 eur(240-190).

Pocet je 250 SZCO plus 275 000 zamestnancov co maju menej ako 400 euro. Z nich 1/40 ide na dochodok teda pribudne 13125 ludi s dochodkom 240 eur. Ten 4000covi solidarizuje sumov 785 eur(to je rozdiel kolko by mal dostat 1963 a 1178). A potrebujeme ich 835 kusov.

Teda ak nebude pomer 16:1 tak to fungovat nebude v mojom priklade, berme ze ti ostatni(1000-3999) solidarizuju s tymi dalsimi , zamestnancov co budu mat navyse by malo byt dalsich 40-45%.

A kedze vieme ze(Fico na tlacovke spomenul) ze kolko je tych nad 1,25(12 ci 18%),koho sa jeho balicek dotkne.

Zaver:

dajme tomu ze 12% ide solidarizovat s 70%? Ak sa ten pomer bude menit, mozno to nebude fungovat.

 

Pre pochopenie vypocet dochodku dnesneho cloveka s priemernou mzdou a co mal 40 rokov priemernu mzdu.

1(to na vysvetlenie786/786)*40*9,8182 = 392 eur.

 

Clovek co mal v 2004 4 nasobok priemernej mzdy mal dochodok, nikdy taky nemal(lebo max.bol3nasobok) ale pouzijem 4nasobok lebo sa to lahsie deli , dajme tomu ze aj do II.piliera 10 rokov co je 1/4 uz toho obdobia odkedy II.pilier je.

 

Tak to su len priklady ten co v roku 2005 v januari poziadal o dochodok mal

4*40*9,8182(to je aktualna dochodkova hodnota pre rok 2012)= 1570 eur.

Ten co poziadal tohto roku a mal tiez stale 4 nasobok a bol len v I.pilieri dostane

3,56*40*9,8182 = 1398 eur. Zmenilo sa len prve cislo zo 4 na 3,56 to je kvoli solidarne redukcii.

Smeraci pripravili navrh zakona , ze jeho kolega co poziada v roku 2018 o dochodok uz bude mat rovnicu a dochodok

2,9*40*9,8182= 1139 eur.

 

Stale ide o dochodcov co boli len v I.piliery,len poziadali v casoch ked uz boli ine podmienky.

 

Ti co boli v aj v II.pilieri

Tak dostanu 7/8 ztych hodnot co som vypocital vyssie plus dajme tomu 216 co vypocital Zaborsky z II.piliera. On to pocital pre jednonasobok(priemernu mzdu) ale za 40 rokov. Suma nasporena je pri 0% zhodnoteni rovnaka aj dochodok znej vypocitany.

Ten dnesny by mal 1223+216 = 1439

Ten z roku 2018 996 + 216=1212

--------------------

Zaver: koho by uz trapil niekto kto ma 3144 hrubu mzdu. Ani mna to netrapi. Ale to je priklad toho ako a kam ide I. pilier. a to za 10 rokov, ked mame najpriaznivejsi pomer dochodcov k produktivnemu obyvatelstvo. Nikdy lepsi nebol ani uz nebude. Samozrejme velke rezervy su v nezamestnanosti. Mozno aj niekedy bude nizsia,ale ked sa nezvysi vek odchodu do dochodku vyrazne nad 65 rokov, tak tu mame dvakrat viac dochodcov.

 

V I.pilieri nikdy nebudu lepsie dochodky ako dnes. Ak ju vek odchodu to len tipujem, da sa to zo statistik pekne scitat. Ak bude 65 rokov tak dnesny 30-35 rocni ludia budu mat maximalne polovicne dochodky ako dnes.

 

Resp. to nebude ako dnes, aj ked neviem co bude o 30 rokov. Ta solidarita co ju prehlbuje Fico a spol. sposobi,lebo dochodky sa nedaju znizit. V priklade SZCO co som spominal v priklade , ze 240 eur to sa nebude dat znizit. Resp ak daju a prisudia minimalny dochodok, spat sa uz ist neda.

Teda mne z toho vychadza, ze casom bude velmi male ak vobec rozpatie dochodkov, mozno bude len jeden, su krajiny kde to tak je,ale zas neviem ake odvody tam platia a ako. Tu som zabudol podstatnu vec. Aj ked som to spomenul. Ten rovnaky dochodok nebude 392 ako som vypocital ja alebo zaborsky. Pre cloveka co mal 40 rokov priemernu mzdu. ten bude 200 euro?

 

Ked si spocitate 19% ci 25% dan z prijmu 50% odvody. Pochybujem ze najdete na svete krajinu, ktora ma takto zdanenu pracu, je jedno ci je to 400 eurovy prijem ci 3000 eurovy prijem.

 

A hlavne podstatna myslienka. Je cast v tom skopirovanom prispevku. Ten rozdiel na com mal ten 4000 narok a co dostane rozdiel je 800 euro.

Ak ma moznost a rozum spravi co som pisal. Uz nezachrani 35 rokov co platil do SP. Ale aj za 5 rokov moze usetrit 90 000. celkom mu to nevynahradi tych 800 euro o co ho oberie stat,ale 400-500 eurami mu pomoze. Pre neho uz nema ziaden vyznam drzat priemerny OMB na 4 ci tri aj 1 je vela. Je to kvoli tej redukcii 60%. Teda ak nebude 32565 ochotnych platiacich odvody(z hrubej mzdy 4000), tak ta kopa 13 000 SZCO a nizkoprijmovych zamestnancov(do 400 euro),bude mat tazko 240 eurove dochodky.

 

Priklad odomna co som neplatil odvody, mam usetrene na spokojnych 3,4 roky zivota. Uz ich len spravne investovat a riadit, aby nestratili hodnotu.Keby som rozum dostal o 5 rokov skor,mohol som mat nasetrene na 2 dalsie roky.

Mne sa nechce ist do dochodku v 70tich rokoch. Robit ,ci zarabat budem ak ma to bude bavit.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poplatky

Dnes majetok je 5 mild.

Teda za spravu 0,3% ... 15milionov

zhodnotenie 5,6% z asi 100milionov(2%) ... 5,6 miliona

ved.uctu 1% rocne tam pritecie 900 milionov teda 9 miliona eur.

Spolu 30 milionov.

Po novom

0,6% ... 30 milionov

10% zo 100 milionov .... 10 milionov

0,75% (jediny poplatok co znizili) uz nie z 900 ale 400 milionov ..3 milionov.

 

Dnes pozeram parlament, po vystupeni matovica mal reakciu martvon(smerak, ak bude zaznam dam ho sem) cas 11:35. Ze oni nezvysuju poplatky preto aby dali viacej DSS,ale by znechutili ludom a tym im pomohli pri rozhodovanie pri vystupe. A ti co zostanu budu platit viac.

 

------------

Vacsiu sprostu aroganciu od Fica ktory tam pribehol o 10:35 a nejake nezmysly vypenil a povyhrazal sa, po posledneho Ciza. Odhlasovali si ze budu bez prerusenia rozprava do 16:00. Smeraci ani nereaguju a zmyzli. Kur.. jedne.

 

Nerozumiem, skupina 83 poslancov verejne spolocne chcu okradnut ludi(naschval robit ludom, zle?). To nieje jednotlivec , ci organizovana mafia(myslim politici - vladny - je jedno akej farby), ze nieco ukradnu, predrazia, ci urobia zle rozhodnutie .vid Madejova novela 2008.

Ani to nebolo kvoli nejakej garancii.

 

Pre mna je to nepochopitelne. Vedome, naschval robit ludom zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Archiv/

 

158 minuta a 40 sekunda, vysvetluje sudruh martvon ako on chape a preco bude hlasovat za zvysenie poplatkov.

 

Na tom videu mate aj sudruha fica, cas asi hodinku predtym, hned po Kolarovom vystupeni. Genialne vystupenie, k najdolezitejsiemu zakonu aky kedy presadili.

Vlastne sa zasadzuju za rozvrat socialneho aj zdravotneho systemu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov