Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

Necele 3 percenta  od 6.3.2015. Mal som vlastne som prestupil s 1064(som tam od zalozenia - kazdy mesiac som platil - prvych par rokov z polovice minimalnej mzdy - od roku 2009 z 1 osminy, za december som mal mzdu 1700-1800 eur - do II.piliera doslo 70 eur) a momentalne 1094.14.

 

Inak neviem co robi SP - poslal som jej dve odvody(vo februari a marci) a na mna kasle? Posledna platba bola januarova(za december). 

 

Nepaci sa mi to . Tie ficiacke  kur..nech mi doplatia usly zisk.

 

pozeram na parapetu - zenina navratka tam uz nelezi? Vcera tam bola - povedala ,ze to posle v pondelok. 

 

3 percenta za 2 tyzdne je slusne. Vystupovat nema zmysel. Myslim z akcii do dlhopisov aby som si uchranil tie 3 percenta.

 

Ani keby som mal namiesto 1000 milion.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Podľa správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za rok 2014 musela vlani poisťovňa z iných fondov previesť do starobného fondu 1,46 miliardy eur! Rezervný fond sa na tom podieľal sumou 934 miliónov eur, fond poistenia v nezamestnanosti pomohol sumou 165 miliónov eur, z fondu nemocenského poistenia išlo 122 miliónov eur, z fondu invalidného poistenia 121 miliónov eur, z fondu úrazového poistenia 94 miliónov eur a z fondu garančného poistenia zvyšných 25 miliónov eur.

 

 

Vlani dostala zo štátneho rozpočtu (teda z daní nás všetkých, či už sme sporitelia, alebo nie) finančnú výpomoc v sume 901 miliónov eur. Do druhého piliera pritom poisťovňa zaslala 438 miliónov eur. Znamená to, že aj bez existencie druhého piliera by Sociálnej poisťovni vlani chýbalo 463 miliónov eur.

 

 

http://surovcik.blog.sme.sk/c/377571/preco-je-richterovo-kratenie-minimalnej-penzie-pre-sporitelov-neferove.html

 

Ak v II.pilieri ostane 1,5 miliona - v buducnosti isto nebude I.pilier tak dotovany - teda bacha ti co idete do dochodku 2025 -2030. Dva miliardy chybali uz minuly rok.

 

Podla mna vtedy zacnu byt realne dochodky - vsetci rovno asi 250 dnesnych - ci nebudu. Nieje problem 2050. ANi mna ten vek nezaujima. Vtedy by som mal poberat 6ty rok dochodok. priklad 2060 -2070 by I.pilier mohol byt v pohode - on ma ale problem teraz. A nielen kvoli demografii(vekovej).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jední vravia vystúp, druhí nevystúp, typické slovensko!!!!!!!!!!!!! Aj tak keď sa náhodou dožijem dôchodku, tak nedostanem nič, ale ja som už zmierený, veď prachy sú pre mňa až na prvom mieste v meste!!!!!!! :kapela: :krava:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 percenta za 2 tyzdne je slusne. Vystupovat nema zmysel. Myslim z akcii do dlhopisov aby som si uchranil tie 3 percenta.

 

Indexové a akciové fondy sú síce "trochu" rizikové, ale momentálne rastú veľmi slušne, žiadna banka ti nezhodnotí tak peniaze. Tiež nevystúpim, nech komunistov aj roztrhne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja rozmyslam - ze by som do II.piliera aj dobrovolne posielal peniaze. Svoje vlastne - jedno minus to ma to - podla mna stat obe piliere brat spolocne - teda aj tie dobrovolne peniaze, ja myslim aj III.pilier. Teda ak bude minimalny dochodok 300 - budu ich posodzovat spolocne - teda ok tu - ide ono sa k tym peniazom dostanes max v dochokovom veku - co moze byt neskoro. Ipilier - pre stat - II,III dedicia- ale co ak ja chcem ist skor - skor si ich vybrat.

Plus to ma - ja neviem ake su inde poplatky pri investovani,ale asi vyssie.

 

Tuto minus som si spomenul. Trebars keby som do druheho dobrovolne nasetril 72 000- co vyjde z II.piliera na 300 eur  - som si isty ze z I.piliera mi nedaju nic. Podla mna tak to bude.

--

Zena navratku poslala - spytal som sa ju na to cez vikend a ozaj -mala moznost si vybrat kde a co presuvat. Este raz som jej ukazal grafy,potom ju dal do akcii. Dnes bol taky prvy den ked mala o 27 eur viac ako ked tam prestupila - 27 eur su take tie 4 percenta z ucitelskeho platu.

----

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/351236-pojdeme-do-penzie-skor/

 

Na pravde su dobre clanky na zamyslenie - uz aj tie nadpisy.

 

„Ide o dosť drastický nárast stanovený bez hlbšieho uváženia. Preto sa budeme snažiť vládu presvedčiť, aby pri zavádzaní postupného zvyšovania veku odchodu do dôchodku zohľadnila aj zlý zdravotný stav Slovákov,“ povedal Slavomír Manga, viceprezident Konfederácie odborových zväzov Slovenska.

 

 

CO ine ako sa na tom zasmiat. Kde ti ludia ziju? Richter im jasne povedal,ze vyriesil aspon na 15 rokov dochodkovy system - comu koti nerozumeju?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si chcem začať posielať dobrovoľné príspevky, ale musím si najprv v DSS overiť ako treba postupovať, keby som napr. chcel skončiť s posielaním alebo upraviť výšku smerom nadol, človek nikdy nevie čo bude v budúcnosti, keby potreboval viac peňazí na iné veci a v tomto vedia byť finančné inštitúcie sviňa, akonáhle chceš menej platiť, tak dobre že ťa nevyhlásia za triedneho nepriateľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vtom myslim ,ze nieje ziaden problem. Ty to nemusis posielat pravidelne. Podla mna ak sa rozhodnem ,ze bol velky pokles poslem tam 500 eur. 

Podla mna aj to posielanie penazi by malo byt jednoduche - VS das mozno cislo svojej zmluvy - to neviem - len odhadujem.

 

Toto problem nieje.

 

Ale naco tam budes sporit - ked tie peniaze nevyuzijes? nemas sancu - obist sa to da len tak - ze so synom sa dohodnem daj mi teraz 15 000 ak zomriem dostanes(zdedis ) navyse 16 000. V akciach - uz v tomto segmente on nemusi sporit. 

 

„Súčasné prepočty doživotných dôchodkov vychádzajú z doterajších štatistík poisťovní. Tie však nie sú nemenné,“ hovorí Škriniar. Za príklad dáva Veľkú Britániu, kde trh s doživotnými dôchodkami funguje už dlhšie. „V roku 1995 by si 65–ročný Brit mohol za svojich 100 000 libier kúpiť doživotnú rentu vo výške 11 380 libier ročne. V roku 2008 by to bolo 7 000 libier ročne, v roku 2013 už iba 4 920 libier ročne a v tomto roku 4 526 libier ročne,“ vraví.

http://peniaze.pravda.sk/dochodok/clanok/350488-druhy-pilier-zostat-ci-odist/

Ja by som tie peniaze nevyberal. Na anuitu.

 

Ci dalsia forma - chalanovi by som povedal - tam mam 72 000. DOhodneme sa? DAvaj mi 500 eur do smrti a zdedis tie peniaze - spravim si alternativu. 

 

Toto je aj cesta skoncenia I.piliera - ved aj keby som umrel skor a deti zdedia 70 000- uz oni nemusia sporit. Ved maju nasporene.

Realne sa to rozdeli medzi troch  a nebude to nic. Ale. 

 

---------

 

Este dalsia moznost ako behom zivota tie peniaze sa musia dat vybrat ak nie tak sme na Slovensku, kde je vsetko mozne.

 

To su tie ficove otvarania II.piliera. Ked tam das svoje peniaze - musia ti ich vratit aj z vynosom. Inak neviem teraz socialka zoberie peniaze aj z vynosom? Asi hej - ale dajme tomu ze to bolo z tych povinnzch platieb.

 

No a ked Fico otvori 25 krat II.pilier - nieje to realne? Prestupim s 2000 euro do SP a vyberiem si 20 000 svojich dobrovolnych.

 

Este dnes som pozrel tlacovku z Mostu - neviem ci som to zachytil spravne - ci ta konska hlava nieze vymyslela ale povedala - ze maju systemove riesenie ako ti co maju menej nasporene - neviem ako to mysleli, kolko je to malo a podobne - ale ze ich automaticky vyhodia z II.piliera.

 

Vacsieho kota som nevidel - iste to vymyslel ten ich ekonomicky expert. Slovak to len ze nejde mi o narodnost.

 

Ak ma hodia do I .piliera vzivote uz nezaplatim ani cent na odvody- nema to logiku, nemaju na to pravo.

 

Ale ak ma II. pilier zmysel - musi byt vyhodny aj pre tych co maju minimalnu mzdu, ci platia dane a odvody mesacne z 10 000. Inak je to len o######.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po kratkej a zrelej uvahe ja idem presunut svojich 50percent  - zenu nejdem budit u nej to spravim s 20 percentami.

 

Zene som presunul 30 percent - som ju zobudil a povedal. Ospala - nevie o co ide. Ale ona za necely tyzden zarobila 4 percenta.

 

Urobil som to kvoli tomu, ze cakam korekciu - teda pokles a vtedy chcem mat zaco kupovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ci dalsia forma - chalanovi by som povedal - tam mam 72 000. DOhodneme sa? DAvaj mi 500 eur do smrti a zdedis tie peniaze - spravim si alternativu. 

 

Toto je aj cesta skoncenia I.piliera - ved aj keby som umrel skor a deti zdedia 70 000- uz oni nemusia sporit. Ved maju nasporene.

 

Toto nie je zlý nápad :) Neviem presne teraz ako to funguje, ale ak začneš čerpať dôchodok, tak už tie peniaze nevyužiješ celé, ak zomrieš, zvyšok prepadne DSS myslím. Ale ani s tým nie som si istý, si prvý mesiac na dôchodku, vyplatia ti prvý mesiac, hneď na to zomrieš, tie zvyšné desaťtisíce sú fuč? Ak z dôchodku nevyužiješ nič, tak decká by to mali po tebe zdediť celé. Ale myslím, že DSSky to budú mať nejako ošetrené. Neviem, takéto alternatívy som ešte neriešil. Chystám sa do AXA, takže niekoľko záludných otázok im určite položím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som tam, taký znechutený a nasratý som nešiel ani z Daňového. Antizákaznícky prístup, chvíľu som mal pocit, že dostanem po papuli keď ešte raz spomeniem, že chcem dobrovoľne platiť. O II. pilieri mám z internetu oveľa viac informácií ako tie ich "dokonale" vyškolené sprostredkovateľky. Zbytočná cesta. Ale aspoň som sa zastavil v PSS, asi uzatvorím dve nové stavebné sporenia, keď už v Axe nestoja o moje peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto co si sa dozvedel?  Ja ako zivnostnik trebars,alebo nezamestnany(alebo aj ako zamestnanec) - si nemozem dobrovolne posielat do II piliera peniaze? Tomu neverim. 

 

Ked kupis si anuitu - dnes v zakone - co mna absolutne nezaujima - lebo ja si ju budem kupovat o 30 rokov ak bude vyhodna pre mna.

Tak dnes to minuly rok prijali zakon upravuje tak ze ak aj zomries pol roka po dohode o anuite ci podpisani zmluvy - tak 7 rokov (84 mesiacov) mas garantovanych. Ze tych 84 platieb dostanes ty ako dochodca, ci dedicia.

 

Ale mna osobne toto vobec netrapy - ci mne toto pravidlo znizuje anuitu. Ak na nu pristupim - chcem mat co najvyssi dochodok ja - v tom to pripade ma absolutne nezaujima dedenie.

 

Smeraci vsetko urobia naopak - teda v prospech 3.stran - a nie obcana - preco asi?

 

---------------------------

Dnes som dal 65 percent u zeny do dlhopisu u mna 80 percent. Vcerajsie zmeny - budu zaznamenane asi az zajtra - dnes sme este boli 100 percent  v akciach. Bol mali rast 2 eura. Zajtra ocakavam ze to bude to co som pisal, a dnes co som zadal bude pozajtra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potom mi volali neskôr poobede. Jedna z vecí: dobrovoľne do II. piliera si môžeš posielať peniaze aj vtedy, keď ty ako živnostník neplatíš 'regulérne' odvody (napr. z dôvodu, že si za rok zarobil menej ako dvanásťnásobok mesačného vymeriavacieho základu). Ináč viacero vecí je zložité preberať teraz, keď za 30 rokov všetko môže byť inak, čo asi aj bude. Dôležité je vedieť, že keď ty pôjdeš do dôchodku, tak DSS ti dá viacero možností, akým spôsobom sa ti bude môcť dôchodok vyplácať. Sú aj také možnosti, že si necháš vyplácať len akúsi rentu a potom, keď zomrieš, zvyšok sa zdedí. To je ale fakt predčasné o tom hovoriť, lebo možností je veľa a veci sa zvyknú riešiť až na konkrétny prípad, keď je to akutálne.

 

 

Dnes som dal 65 percent u zeny do dlhopisu u mna 80 percent. Vcerajsie zmeny - budu zaznamenane asi az zajtra - dnes sme este boli 100 percent  v akciach. Bol mali rast 2 eura.

 

No počkaj, počkaj, ty si v ktorej DSS? Akciové fondy rástli celkom slušne, ale to sa aj dalo, že dať 100% do negarantovaného fondu? Teda nie som si istý, ale zdá sa mi, že v garantovanom musíš mať aspoň 10%. No ale v tomto prípade je to jedno, keďže ty si si dal 80% do garantovaného - dlhopisového, ktorý rastie zlomkami percent :D

V dlhopisovom nechaj nejakých 20-30% a zvyšok daj do indexového, ten rastie zhruba 2x rýchlejšie ako akciový (záleží aj na tom, v ktorej DSS).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to tiež nechápem. V dlhopisových stačí byť po 50-tke. A potom postupne "prikladat" viac %. Či to už neplatí?

Keď ja budem mať 50 tak dúfam, že nejaký "riaditeľ zemegule" aj dlhopisové zruší a budú nejaké AOSky povinné.

 

Mne sa zdá, že indexové zrušili (štát) čo je škoda. Sú iba v axe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno porusim niekolko predpisov game ma upozorni.

Potom mi volali neskôr poobede. Jedna z vecí: dobrovoľne do II. piliera si môžeš posielať peniaze aj vtedy, keď ty ako živnostník neplatíš 'regulérne' odvody (napr. z dôvodu, že si za rok zarobil menej ako dvanásťnásobok mesačného vymeriavacieho základu)

 

Teda kazdy co je v II.pilieri si moze dobrovolne sporit. Ladovat tam peniaze. Ja to neurobim - lebo II pilier bud zanikne ci je politicky a teda tunelarsky velmi rizikovy. Jednu tunelarsku dss uz mame. Nieje problem vyhnat ostatne. Vid Vahostav.

 

 Ináč viacero vecí je zložité preberať teraz, keď za 30 rokov všetko môže byť inak, čo asi aj bude. Dôležité je vedieť, že keď ty pôjdeš do dôchodku, tak DSS ti dá viacero možností, akým spôsobom sa ti bude môcť dôchodok vyplácať. Sú aj také možnosti, že si necháš vyplácať len akúsi rentu a potom, keď zomrieš, zvyšok sa zdedí. To je ale fakt predčasné o tom hovoriť, lebo možností je veľa a veci sa zvyknú riešiť až na konkrétny prípad, keď je to akutálne.

 

Toto teba ani mna nemusi zaujimat -obaja mame 37 rokov, teda najblizsich 30 rokov budes len sporit a spekulovat. Ked pojdeme na dochodok - Fico na svete pravdepodobne nebude.

 

No počkaj, počkaj, ty si v ktorej DSS? Akciové fondy rástli celkom slušne, ale to sa aj dalo, že dať 100% do negarantovaného fondu? Teda nie som si istý, ale zdá sa mi, že v garantovanom musíš mať aspoň 10%. No ale v tomto prípade je to jedno, keďže ty si si dal 80% do garantovaného - dlhopisového, ktorý rastie zlomkami percent  :D

 

 

Vzdy si mohol dat 100p. do negarantovaneho, mal som 100p. v indexe(ktory allianz uz nema) do nedele som mal 100p. v akciovom.  Dnes mam 100p. v dlhopisovom. vcera som mal 80 p.

 

V dlhopisovom nechaj nejakých 20-30% a zvyšok daj do indexového, ten rastie zhruba 2x rýchlejšie ako akciový (záleží aj na tom, v ktorej DSS).

 

 

Ako rastie tak rychlo aj prepada. Ja v allianzi nemam sancu ist do indexu - fico to zmenil. Nemusi mat,ale ke by chcem index- mam sancu prestupit k inej DSS. Zatial som to neurobil.

 

http://druhypilier.sme.sk/

 

pre prehlad - je to dobre.

 

Mne sa zdá, že indexové zrušili (štát) čo je škoda. Sú iba v axe

 

 

Ked ma axa index.fond - teda asi ti nik nezrusil, len us DSS nemaju povinnost mat ten fond - jedina dss co ho nema a zrusila je allianz

 

Rozloženie prostriedkov sporiteľov v dôchodkových fondoch zákon limituje po dovŕšení 50. roku veku, keď musí mať klient minimálne 10 percent majetku svojho účtu v dlhopisovom dôchodkovom fonde. Každoročne tento podiel rastie až po dovŕšenie 59 rokov, keď musí mať klient všetky nasporené prostriedky v dlhopisovom dôchodkovom fonde.

 

To je to co axel spominal.

 

----------------------

Jeden z najvacsi ficovycj oj....

http://druhypilier.sme.sk/fond?id=26

Na OBYVATELSTVE  len v II.piliri su ti dve grafy-ten druhy je jeho praca. Polovica z nich ho bude volit. 

 

----------

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=54&t=255&start=320

v tejto diskusii som sa pytal, ci ma zmysel to co robim ja - prestupovat medzi fondami.

 

Je nazor, ze aj nie. Taky co beriem. Ale skusim a uvidim, zatial mi to vychadza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://blog.etrend.sk/lubica-navratilova/o-minimalnom-a-minimalnejsom-dochodku.html?utm_source=etrend&utm_medium=blog&utm_campaign=listing

 

dobry blog- vcera som mal debatu s clovekom co nikdy nevolil smer -SDKU ale smerovatie. Som pouzil argumenty aj z toho blogu - zacal sa hambit.

 

Ale najlepsi je to co je teraz v diskusii- stat nuti do II.pilira do roku 2007 to tak bolo - a ....... budu mat kvoli tomu nizsii minimalny dochodok. :zubiska:

 

...... tie bodky niesu nadavka -ale polovica z nich bude volit toho kto to vymyslel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Rada pre rozpočtovú zodpovednosť varuje, že ak politici neprijmú nové opatrenia vo forme reforiem alebo zvýšenia daní, do 15 rokov môže čeliť Slovensko otázke bankrotu.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7780793/slovensko-moze-o-15-rokov-zbankrotovat.html#ixzz3Z6JdFp3V

 

  

 

Som pisal ,ze v roku 2030 dochodky nebudu. Nie v 2045.

 

Ono to vidite uz dnes co sa robi . Teda kludne dochodky nebudu ani v 2025 - isto nie na dnesnej urovni, Ani dnes niesu take ake boli 2010.

 

Sociálna poisťovňa podľa Richtera pravdepodobne pošle v máji sporiteľom ešte jeden list. Reagovať by ním podľa neho mala na kritiku prvého listu, ktorý posielala sporiteľom Sociálna poisťovňa v marci. „Viac sa začína hovoriť teraz o prvom pilieri ako o druhom pilieri. Možno bude treba povedať k prvému pilieru, aký je vývoj, aký bude vývoj, aby sa mohli ľudia čo najobjektívnejšie rozhodnúť,“ povedal minister práce. Medzi prvým a druhým pilierom podľa neho nemá byť boj a vojna, ale každý by mal vedieť, aké dôchodkové zabezpečenie bude pre neho výhodnejšie. Richter zopakoval, že v druhom pilieri odporúča zostať iba tým, ktorí plánujú sporiť dlhšie ako 25 rokov a zarábajú vyššiu ako priemernú mzdu. „Každá vláda, ktorá tu bude, musí garantovať štátny dôchodkový pilier. V Európe viac ako 90 percent dôchodkov funguje cez štátny pilier,“ uzavrel minister práce s tým, že pripúšťa zmeny do budúcna.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/353911-z-2-piliera-vystupilo-30-tisic-ludi-sporitelom-poslu-este-jeden-list/

 

 

V roku 2025 - 2030 - nebudu ziadne dochodky ako su dnes. Nebudu. Ale poslu vam list. Listy co nestoja na pravde - ci sa o ne neobtreli ani ako mucha k hovnu,

 

Na pravde pise nejaky seat.

 

Ten, kto má nad 40-45 rokov, jeho príjem sa nepribližuje štatistickému priemeru, navyše nemá garanciu jeho trvalého príjmu, účasťou v DSS nezíska absolútne nič na výške dôchodku.

Navyše, svojou účasťou, ak zomrie po 7 rokoch od počiatku jeho poberania z komerčnej poisťovni, z tých jeho vraj vlastných peňazí daných na kúpu dôchodkov nevyčerpaný zostatok podarováva komerčnej poisťovni, zakladateľke DSS, ktorá vystavila už prvé vysvedčenia o výške švajčiarskych dôchodkov

http://debata.pravda.sk/debata/353911-z-2-piliera-vystupilo-30-tisic-ludi-sporitelom-poslu-este-jeden-list/

 

 

 

Dalsia reakcia je odporucanie aby to nepisal aby si ho niekto nenasiel s gulovnicou.

Podla mna sa mili - 40-45rocny - podla mna ani 55 rocny nebude mat ziadny dochodok - nic viac ako socialna davka.

 

Je to dane demografiou - a kvalitou populacie.  Volici nic nezmenia.

 

Ztej istej diskusii.

 

Nerozumiem prispievajucim,ktori su proti tomu,aby ludia odisli do prveho piliera.Kedze oni,ktori kritizuju,zostavaju v druhom,tak maju istotu ,ze ich peniaze na ziade statne vydavky nepojdu.Naco teda tolko horkych slin,mladenci?Vase peniaze pojdu na zisky tych,ktori drzia ruku nad druhym pilierom.Teda sa uspokojte a uzivajte si predstavy,ze ste svojimi prostriedkami akemusi sikovnemu individuu pomohli.Nech vas netrapi,co sa bude diat s peniazmi inych ludi.To nie su vase peniaze.Ak tie peniaze aj pojdu do statnych interesov,je to stale pre spolocnu vec.Pre stat,v ktorom obsmrdate aj vy.Sice neziaduco,ale akosi vas uz len strpime.

Viem,ze by ste radi,aby "ovce" venovali peniaze na pilier druhy,a tym z vasich mysli uplne vypustili trapenie sa o demografiu.

Lenze vedzte,ze toto vase myslenie je hodne na uznanie zlocinu proti ludskosti!A preto,ze vy neprajete narodu,nasmu spolocnemu,ja neprajem vam.Teda nech vas kludne trafi slak a nech druhy pilier skonci v ruinach.Amen

 

Hned prva veta - I.pilier a ti co tam prestupia - znamena ze tento stat skor skrachuje.

 

To niesu moje peniaze co musim posielat ci na dane ci odvody? Co to je za idiota? Spolocna vec? TO su tie peniaze co ukradne hocijaky predseda vlady - a casti ludi nevadi ,ze ich okrada najvacsi zlodej v dejinach SR?

 

Spolocna vec..Ja osobne ak by som mal volit - budem volit toho kto hned zrusi I .pilier.

 

--------------------

 

Zamestnanosť má podľa Horvátha klesať až do roku 2064.

"Dnešné nastavenie politík je také, že súčasná generácia dostáva veľký benefit na úkor budúcich generácií," konštatoval.

V správe sa píše, že každé dieťa, ktoré sa narodilo v roku 2014, dostane počas svojho života o 41.000 eur viac od štátu, ako mu prispeje formou daní a odvodov.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7780793/slovensko-moze-o-15-rokov-zbankrotovat.html#ixzz3Z6blL9X6

 

prva veta ma vyznam len kvoli tomu aby ste vedeli kto to hovori, S druhov vetou su hlasim - aj to neviem ako myslel - nikdy nebudu take dochodky ake su dnes - a je to na ukor deficitu. Teda buducnosti.

 

To ze ti co sa narodili v 2014 dostanu viac - tomu neverim - to nejde - ani neviem ako to je myslene - realne ......

 

Je to pixov... nema to ziadnu logiku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Som veľmi znepokojený náladou na trhoch, indexy akosi podozrivo skáču hore dole, čo naznačuje, že bublina sa začína približovať k svojmu maximu. To priamo vplýva aj na dôchodkové fondy. Pred mesiacom dosiahli maximum, odvtedy klesajú. A keď si zoberieme, že dlhopisový fond za mesiac klesol o 1 percentuálny bod, tak by som si začal dávať pozor (dlhopisový fond zhruba asi pol roka rástol o 1 percentuálny bod).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GRecko a QUvoľňovanie do toho babre. Ja mám síce iba 3. pilier a tiež mi to tam veľmi skáče. Dlhopisový som predala (a odvtedy ide v kuse dole). Málokedy išiel hore.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže aktuálne:
 

Sporiteľom v druhom pilieri sa minimálny dôchodok bude krátiť

Parlament dnes prijal novelu zákona o sociálnom poistení, ktorou sa zavádza minimálny dôchodok. Ľuďom, ktorí si sporia v druhom dôchodkovom pilieri, sa minimálny dôchodok bude krátiť. A to podľa rovnakých zásad, ako sa znižuje penzia takéhoto človeka zo Sociálnej poisťovne. Pri posudzovaní nároku na minimálny dôchodok sa do dôchodkového príjmu nebudú započítavať doživotné dôchodky z druhého piliera. "Reagujeme na možnosť vzniku takzvaného morálneho hazardu v súvislosti so zavedením minimálneho dôchodku pri skupine nízkopríjmových poistencov," zdôvodnil v pléne zmeny minister práce Ján Richter (Smer). "Cieľom je zabrániť takému stavu, kedy by z dôvodu dopadov investičných rozhodnutí sporiteľa, respektíve portfólia manažérov spravujúcich fondy druhého piliera, boli spôsobené straty a zároveň sanované z prostriedkov daňovníkov v podobe garancie minimálneho dôchodku," tvrdí minister. Strana Smer odmieta niesť garancie za výsledok hospodárenia súkromných dôchodkových správcovských spoločností. "Súčasne považujeme za amorálne, aby sa v prípade zlého zhodnotenia úspor sporiteľov skladali takýmto dôchodcom ostatní daňovníci na minimálny dôchodok v nekrátenej sume," dodal Richter.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7802258/sporitelom-v-druhom-pilieri-sa-minimalny-dochodok-bude-kratit.html#ixzz3a17snK1v

 

Mňa by len zaujímalo, ako tie prasce smerácke chcú zaručiť minimálny dôchodok, keď už teraz SocPo musí byť dotovaná ročne asi miliardou eur a v budúcnosti to lepšie nebude.

To, že zrovna Richter niečo bľaboce o morálke, je úsmevné. To je to isté, čo je morálne na tom, aby pracujúci človek dotoval zdravotnú starostlivosť sockárom a slabo zarábajúcim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov