Skočiť na obsah

Lacné alternatívy


RoSo

Odporúčané príspevky

Vo štvrtok ma upozornil jeden známy,že v LIDLi "vyvrhli" na pulty niejaké lacné alternatívy pre cyklistov.Blíži sa jar.

Niekedy sa dá natrafiť na celkom výhodnú kúpu.

Idem sa tam dnes pozrieť.......aj tak sa dnes nedá skoro nič iné podniknúť,nakoľko túto u nás sa ženia všetci čerti :lol: :) Tá jar sa blíži po - ma - ly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 61
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    7

  • valcik

    6

  • Ryan Giggs

    6

  • chrust

    5

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

v lidli majú teraz aj 300gramový balík marshmallow za 26,-SK, no nekúp to! :lol:

musím si ísť ale skočiť kúpiť aj do zásoby, lebo tých 300g mi stačí tak akurát na dva dni

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zalezi o aky konkretny tovar ide a este odkial si ho kupis ( krajinu ) a o aku predpokladanu trvanlivost mas zaujem...

...

Mne sa zatial potvrdilo pravidlo; Nie som taka bohata, aby som si kupovala lacne veci :lol:

..

V zasade sa mi vsetko otocilo proti mne. Kupila som lacne veci: pouzitelnost mala svoj limit, ktory bol neporovnatelne slabsi nez tovar od inej-silnejsej znacky.

..

Zas na druhej strane, ak idem piect kolac, stacia mi jablka od tety trhovnicky, a neplasim sa do M&S a pod.

( skuska spravnosti: kolko ma taky upeceny jablcnik zivotnost :) )

.

Takze ja si vyberam drahsie / lacnejsie alternativy podla spominanej "planovanej / predpokladanej" doby pouzitelnosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa zatial potvrdilo pravidlo; Nie som taka bohata, aby som si kupovala lacne veci :lol:

Toto pravidlo platí a podpisujem to.Ale.....niekedy je zaujímavé ísť do rizika.O tom je život.

Kúpiť kvalitnú vec za vysokú cenu nie je žiadne umenie.Umenie (alebo šťastie) je kúpiť kvalitu za malý peniaz.Úspech v tomto smere poteší,neúspech nezrujnuje......... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

s lacnými alternatívami - za posledné roky sa vlastne celkom darilo, ani sme nekupovali nič mimoriadne, ale kde sa lacná alternatíva veľmi nevyplatila je domáci výrobca sódy.

 

staré dobré bombičky skončili, sódové fľaše má kdekto v pivniciach, malinké bombičky svoju existenciu pred časom ukončili ... jedným z dôvodov bol dumping sýtených nápojov, balených sód a vôd a prichutených sód z kdečoho na tony v každom obchode.

potom sa ľudia trochu obudili, tak trochu - že nás kvôli obyčajnej sóde dokážu zahltiť nezničiteľné plastové fľaše, vykupovanie sa neosvedčilo a hory smetí narastajú.

 

a teraz sa dostanem k lacným alternatívam:

pred časom sme sa dostali k modernej výrobni domácej sódy / vlastne niečo ako bonus k istým nákupom od jednej firmy, ktorá bombičky aj plní, za lacnejšie / s polmetrovými bombičkami, menom Česká soda.

neosvedčila sa, vyrobiť aj z novonatlakovaných bombičiek sódu aspoň trochu sýtenú je dosť ťažké, úplne prvý výrobok sme museli dať vymeniť, bol to chybný rad výrobkov. ďalšia zatiaľ slúži, ale vyrobiť akú - takú sódu je stále problém.

 

aj dvaja známy majú originál Soda Stream, a to je poriadne iná sóda, ktorú vyrábajú - tie guličky sú v nej priam kockaté :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skvelé, ešte treba pozrieť v akom stave je sifónová fľaša. je to pekný postarší kúsok, mohla by fungovať.

marí sa mi, že pred časom - dlhším časom, som tie bombičky už hľadala, či na nete boli či nie, už neviem, v kamenných obchodov v blízkosti poruke určite nie, a keď online obchody ešte neboli také dôveryhodné, skutočne pekných pár rokov dozadu.

ďakujem :)

 

služobne chodíme do veľkoskladu Buderusu, tam ponúkajú Českú sodu, a vymieňajú aj tie veľké bombičky, takže je to poruke a pohodlné.

škoda len, že sóda nie je z toho kockatá, len taká ... mierne nadýchaná vodička.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Potrebujem poradiť a neviem kam to dať :D

 

Takže uvažujem o kúpe tzv. baterky Večné svetlo :D ... no a našiel som aj dačo takéto http://www.slever.cz/slevy/vodeodolna-baterka-ktera-nepotrebuje-baterie/

 

a chcel by som vedieť či sa to oplatí, či to bude fungovať, či sa to nepokazí a podobne ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som podobnú srandu kúpil v istom nemenovanom diskonte s červeným logom, asi za 1€, samozrejme made in china, ale má to z boku páku s pružinou, takže sa nabíja stláčaním, čo je trochu pohodlnejšie, než šejkrovať s tamtou, zatiaľ svieti (mám ju dosť vyše roka, ale používam len sporadicky), pred pár dňami sa sa síce tá pružina uvoľnila a ešte som to nerozobral, či sa to dá opraviť, má tri diódy, takže svietivosť uspokojivá a vlastne som prekvapený, že vydržala tak dlho :D

post-2335-0-25864800-1353258478.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže uvažujem o kúpe tzv. baterky Večné svetlo :D ... no a našiel som aj dačo takéto http://www.slever.cz...rebuje-baterie/

 

osobne som zastancom tradicnych zdrojov (baterky)

- konkretna vecna, ktoru linkujes - videl som v akcii, prilis slabe svetlo na moj vkus a natrasies sa ako s Parkinsonom...

- spominana s pruzinou - kedysi boli tusim aj ruske, mal som to v ruke... a potom aj krce - tiez v ruke ;-)

- nieco podobne s klukou - mal som v ruke asi tri - slabe svetlo a kratsia doba svietenia ako bolo proklamovane (1 min alebo 60 ot / 5 min svietit )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov