Skočiť na obsah

Lacné alternatívy


RoSo

Odporúčané príspevky

V poslednej dobe sa stretávame s rôznymi vecami, ktoré sú neporovnateľne lacnejšie než originály. Napr. také výrobky ako Tesco výhodný nákup, medzi liekmi generiká, bionafta, či napodobeniny značkových vecí na bazároch. Čo si o nich myslíte? Sú nízke ceny ovplyvnené masovou výrobou, kvalitou, alebo nerešpektovaním ochrannej známky? Dajú sa porovnávať s originálom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 61
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    7

  • valcik

    6

  • Ryan Giggs

    6

  • chrust

    5

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

generiká v liekoch mám odskúšané na vlastnej koži ... s katastrofálnym výsledkom ... vyskúšala som ich dokonca niekoľko, a okrem toho aj iné "značkové" ale lacnejšie lieky ... až som sa pekne vrátila k štvornásobne drahšiemu "originálu" ... takže toľko k lacnejším náhradám liekov...

 

kupavať v tescu balíčky... zopár krát som to prepočítavala, cena je viacmenej rovnaká...

výrobky balené v tesco obaloch ... niektoré áno ... mleko, ktoré sa hneď spotrebuje, papierové vreckovky, keď má celá rodina nádchu... to sa oplatí ...

ale žiadne prostiredky na umývanie riadu či hocičoho, ani nič podobné ... tu som verná originálom...

 

veci na bazároch ... kupujem, ale nie napodobeniny značiek... keď už, tak bez akejkoľvek značky ...

tie lacnejšie alternatívy sú potrebné, nie každý má napchatú peňaženku, aby si mohol zakaždým kúpiť originál... a také tričko na nosenie doma je zrovna také dobré aj neznačkové ...

 

je to spôsobené všetkými vymenovanými faktormi ... keď obchodník chce predať, nakúpi vo veľkom, nalepí vlastnú nálepku a dôchodcovia či menej movití ľudia to pokúpia... čo je pochopiteľné...

pri liekoch veľmi záleží aj na technológii výroby ... môže liek obsahovať rovnaké zložky, nie je jedno, či je to originál, či generikum... a toto je názor môjho lekára ...

pri šatstve ide v prvom rade o falšovanie značiek ... kto ich kúpi, jeho chyba ... ťažko tu vynášať súdy, keď peňaženky máme rôzne hrubé...

kým budú zákazníci, budú aj takéto výrobky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo kvalita potravinárskych výrobkov? TVN či CLEVER v Bille? S tých lacných malinoviek ma už zopárkrát prehnalo na záchod. Alebo taká káva? Chutí rovnako dobre ako trebárs popradská?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď sa pred rokmi tie lacné Clever náhražky a podobné objavili, kúpili sme skusmo jednu dve fľaše minerálky, nejakú kávu, a už si ani nepamätám, čo ešte ... podstatné je, že sme to odskúšali...

neosvedčilo sa, nikomu to nechutilo, nekupujeme ...

 

teraz to vyzerá, že som blázon do nejakých značkových výrobkov ... nie som ... vlastne vôbec si nepotrpím na nejaké značky ... len nebudem kupovať niečo, čo nikto aj tak nevypije, alebo nezje, alebo nebude nosiť, alebo už nikdy nemieniť brať lieky, z ktorých mi bude tak zle, že v práci nebudem vidieť na monitor ... aj to mi spôsobili generiká ... nech si Zajac hovorí, čo chce, nie každý ich môže ...

 

a niečo kupovať nasilu, len preto, že je to lacné, sa v konečnom dôsledku nemusí vyplatiť ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najhoršie je, že ak chcem kvalitu, nemôžem sa už spoľahnúť ani na cenu a osvedčenú značku. Ako čašník som si musel často kupovať kvalitné kožené topánky - pre svoje nohy a dvanásťhodinový pracovný čas len to najlepšie. Zatiaľ čo mi značkové boty za 2000 korún vydržali pol roka, číňaky mi vydržali iba mesiac (a nohy mi v nich nehorázne smrdeli). Zaujímalo by ma, či vôbec existujú topánky, ktoré vydržia tú dvojročnú záručnú lehotu - pri normálnom nosení, nie len raz cez víkend.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Spomenul som si na lacné nízkokalorické sirupy - tie oproti pôvodným, hustým, ktoré som pil ešte ako dieťa, chutia veľmi umelo.

 

Alebo taká fazuľa v paradajkovej omáčke. Čím je lacnejšia, tým viac chutí ako guma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

a ty si jedla umelu hmotu?? :lol: :)

 

okrem toho preto ze nieco chuti ako umela hmota este to neznamena, ze to chuti ako ropa. to je akoby si povedala, ze kofola chuti ako listy z kofovej rastliny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

už roky mám pocit, že každý nákup hocijakej šunky je niečo ako výber lacnej alternatívy ...

nechcem tu vychvaľovať, čo bolo - ale kedysi som v ba kupovala morčaciu šunku, ktorá sa k tej dnešnej ani nepriblíži...

 

a vždy znovu sem tam nejakú šunku kúpim, v nádeji, že od iného výrobcu a iný druh - už bude iná, nestalo sa ešte ani raz :

 

zabalia to, a prvé, čo doma robím, že to prebalím a papierovými utierkami z plátkov vysávam vodu - z drahej šunky priam tečie voda ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

lacné alternatívy sú dvojité alebo dvojlistové papierové vreckovky ... nedávno som v regáli siahla vedľa a skutočne som ušetrila - keď som ich chela použiť, musela som spojiť dve, ináč neboli nanič ...

čo už ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

snažím sa týmto výrobkom vyhýbať. odev nakupujem väčšinou v špecializovanej predajni, či už v turistike, hobby, rybárstve, športovej predajni alebo v konfekcii. nestáva sa mi, že by tam bolo niečo vyslovene nekvalitné. dávam si na to bacha aj pri spodnom prádle. : )

 

rovnako s potravinami, mám veľa výrobkov obľúbených už pár rokov, našťastie sa vyrábajú do dnes. niekoľkokrát som zo zvedavosti kúpil aj jeden kus z tých lacných, napodobených verzií, ale nepresvedčilo ma to a nekupujem niečo len kvôli tomu, že to má nižšiu cenu.

 

často si dám zvlášť pozor na to, kto je výrobcom. pri predmetoch, kde je dôležitá bezpečnosť (bicykel, detská sedačka do auta ap.) ani neuvažujem o niečom pochybnom, vždy prejdem viac predajní a hľadám kvalitný výrobok, kým si ho kúpim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nahrážky nekupujem, okrem jedla... ako niektoré veci sú vážne nechutné, ale niektoré som našla aj za pár korún a lepšie ako origoš... napríklad clever slnečnicové semiačka a aj také tie racio chlebíky ("polystyrén") namáčané v jogurte sú super... a rôzne lacné energy drinky, chuť to má takú istú, a stimulujúci účinok nepociťujem ani po Red Bulle, takže mi je to jedno...

 

Mám niekoľko obľúbených vychytávok v Lidli, ale to sem asi nepatrí, keďže sa to netvári ako napodobenina...neviem... ale taká lidlovská nutella, alebo muffiny, či mozzarella, mňam, ani 3 krát drahšie veci nie sú chutnejšie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lacne veci kupujem len vtedy, ked som si nie isty, ci ich uplne vyuzijem - napr. kupil som si najlacnejsi olivovy olej, praci prasok .. a zistil som, ze oboje su bez problemov pouzitelne :lol:

 

keď sa pred rokmi tie lacné Clever náhražky a podobné objavili, kúpili sme skusmo jednu dve fľaše minerálky, nejakú kávu, a už si ani nepamätám, čo ešte ... podstatné je, že sme to odskúšali...

neosvedčilo sa, nikomu to nechutilo, nekupujeme ... .

kupujem v Bille cookies od Cleveru a nemozem sa ich dozrat :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nákup potravín mi netreba, na to mám lepšiu polovičku s dcérami, ja sa v tom nevyznám a nemám trpezlivosť behať s nimi po obchodoch. Lieky mi tiež žiadne netreba a nádchu liečim zvareným vínkom, chrípka ma obchádza a augustovú alergiu liečim vietnamskou masťou z liekarne. Iba technické veci sú na mne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

v piatok mal kaufland kopu výrobkov spustených na polovicu ... lacnejšie o 50 %... bola som v práci, ľudí u nás bolo príšerne, ale tí istí ľudia nosili aj správy, že kaufland praská vo švíkoch a ľudia sa bijú o košíky a o tovar

neviem, čo predávali lacnejšie ... ale neviem si dosť dobre predstaviť ... za polovičnú cenu asi ľudia budú jesť dvojnásobne

zrejme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Oplatí sa to aspoň vyskúšať.Je to lotéria.V prípade,že sa lacná vec oplatí,tak som vyhral ja,v prípade,že som kúpil šmejd,vyhral výrobca.

Najhoršia situácia je hádam vtedy,ak kúpim "kvalitný tovar" za drahý peniaz a následne zistím,že ide o šmejd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tričko na šport – lacné

Tričko do mesta – značkové

Spodné prádlo a rifle – lacné

Ponožky – antialergické z bambusu

Športová obuv – značková

Topánky – kožené

Elektronika – sony, samsung

Potraviny – klasika, žiadny lidl, naproti tomu tam kupujem spotrebný tovar napríklad v akcii nabíjatelné baterky do foťáka za polovičnú cenu a vydržia viacej ako značkové. Ľutujem že som nekúpil dve sady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tesco vyrobky nemam rad, kupujem ich az ked nie je nic ine :lol: . Najviac mi vadi na tych vyrobkov ze ta nizka cena je rovna aj jej kvalite . Raz sme kupili tesco med a bola to skoro voda :)

Co sa tyka oblecenia tak 90% veci z blsaku alebo neznackove veci, jedine kozenku mam od diferrent uz 6 rok :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov