Skočiť na obsah

Poplatky v slovenských bankách


game

Odporúčané príspevky

nemáte občas pocit, že poplatky za to, že vám vôbec banka dovolí dostať sa k vašim vlastným peniazom, sú občas nehorázne vysoké ? :)

 

a vzácne vyrovnané takmer vo všetkých bežných komerčných bankách ...

a jedna z výhrad, ktoré má EU, sú poplatky za vklady ... nestačí, že zamestnávateľ platí za to, že vám výplatu posiela na účet, ešte si banky strhnú poplatok za to, že vaša vlastná výplata vám na ten váš účet prišla ... :lol:

 

a občas to pripomína Kocúrkovo ... je síce pravda, že balíkovými účtami sa to banky snažia kompenzovať... lenže skutočne sa balíky vyplatia len vtedy, keď máte veľmi veľa obratov na účte ... :)

 

čo myslíte, "prinúti" EU banky , aby poznižovali tieto nehorázne poplatky ? a máme tu aj ľudí, žijúcich v Čechách ... počula som, že tam boli dokonca banky kvôli poplatkom popoťahované štátom... vraj ...

 

ako sa vám teda poplatky "páčia" ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepáči sa mi to, je to zdieranie pracujúceho ľudu. Kedysi keď som si nedával pozor na účet tak poplatky som mával vysoké, ale teraz si už dávam pozor ako často manipulujem s peniazmi na účte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mna poplatky nejak extra nerozculuju, mam dva ucty, internet banking, mobil banking, embosovanu kartu a mesacne zaplatim na poplatkoch nejakych 100-150sk

vyberat vyberam minimalne, cim menej hotovosti v penazenke, tym menej miniem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no ja naivka nepraktická donedávna som ani nevedela, že dáke poplatky banka berie :)

z bankomatu berim všetko na jeden raz a keď je toho viac tak vyberiem priamo v banke z účtu

neviem existovať cez kartu -mám pocit že tak strácam prehľad -neviem čo si počnem keď príde euro -to budem asi s mešcom cvengáčov chodiť jak starí ľudia voľakedy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pustím Outlook, prišli mi dva maily, jeden dobrý a druhý od banky. Výpis z účtu.

 

A čo má toto znamenať?!

 

11	 12 Poplatok za vedenie účtu			   310706 310706		-42.00
2		000000-0000000000/0900 
3		KS:0000000898 
84

42 korún?! :) :lol: Banda zlodejská! Minulý mesiac to bolo 30! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

banda zlodejská radikálne menila poplatky :)

 

viac-menej sú vyrovnané znovu vo všetkých bankách, tak ako vždy ... dokonca sú poplatky, ktoré sa znížili, a dosť ... to sú hlavne práce s mimoemisnými účtami / to sú účty, ktoré sú založené a vedené inde, než tam, kde sa práve s nimi robí/

okrem týchto sa všetky úkony spojené s manuálnou prácou priamo na pobočke zdražili ... sú bankomaty, posterminály, internetbanking, telefonbanking a všeličo možné, kde možno so svojím účtom robiť oveľa lacnejšie

podľa toho, koľko je tam obratov, ako vychádzajú poplatky za jednotlivé úkony na účte, by bolo lepšie porozmýšľať namiesto klasického účtu nad balíkom ... jednoducho sa to zmení, poplatok za vedenie toho najlacnejšieho je 49,- , ale niektoré úkony sú za polovičnú cenu a podobne ...

to je takto ťažko povedať, čo komu vyhovuje, treba prepočítať / pc to na pobočke ukáže/ aké sú priemerné poplatky na tvojom účte, podľa toho si vybrať balík ... sú tri, ja mám najdrahší, a vyplatí sa mi, mám toľko pohybov na účte, trvalých príkazov a kdečohoho, že to bolo poriadne drahé - dnes zaplatím jednu sumu a prakticky všetko ostatné mám zadarmo :lol:

 

že prečo sa zvyšovali poplatky ? pretože to zákony umožňujú, pretože naše najväčšie banky majú vždy približne rovnaké poplatky , a nebyť toho balíka, ktorý mám, platím presne také isté poplatky ako ty a všetci ostatní - preto som si účet zmenila na balíkový ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no na diaľku, a ani len nevieš čo, tak jasnovidné schopnosti som u seba ešte neobjavila :)

 

neviem, aspoň pozri cez net, čo je tam napísané :) ;)

 

ja mám veľa pohybov, pretože platím cez účet také banality ako plyn a elektrika a poistky a nájomné a podobné prkotiny :lol: ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja som tiež balíková.

Keď som si spočítala moje pohyby na účte, dosť som sa nad tým zdesila. Ten balík síce veľkú vodu nenamúti, ale je to trochu cítiť.

Veľkú srandu som zažila včera.

Potrebovala som uskutočniť platbu do Čiech. Nielenže sa to nedá cez Internetbanking, ale navyše ma kočka v banke obšťastnila informáciou, že poplatok za tento pohyb je minimálne 500,-

Vyrazila mi dych. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Momentalne mam zriadeny anglicky bankovy ucet a predstavte si, poplatky neplatim ziadne.

 

Akurat minule mi poriadne ukrojili z uctu, ked som kupoval notebook. Precerpal som stav uctu asi o 4 libry a ku koncu mesiaca si za to stiahli poplatok 30 libier. Hovada :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Teraz niečo k mincam.

V prvom rade som mal na mysli zmenu jednej meny, teda drobné za bankovky, preto som uviedol príklad s upozornením v obchodoch. Ale na druhej strane, ak je pravda čo si napísal, že pri vklade si banka účtuje poplatok za mince, som samozrejme proti tomu. Dokonca by som si dovolil tvrdiť že je to protizákonne. Takže v tejto otázke sorry, nepochopili sme sa.

cool.gif

Sani OK,

 

vkladal som(hotovost), uz je to davnejsie 2,3 roky dozadu splatku za uver do ssp (v slsp mal som skusenost ze to bolo lacnejsie ako z inej banky mali spolocneho akcionara) poplatok za vklad 50Sk. Vklad bol pr. 5830 Sk. Vlozil som presne dvatsku a desinu a zena za okienkom aby som radsej platil papierovymi(tz. naviac ze mi vyda sm. mince), lebo dostanem poplatok( za mince).

 

Nemam rad banky. Ak nechcete platit poplatky hladajte take banky, kde nie su vraj su(take banky). Ale co ja robim mam vkladnu knizku v SLSP, je to super produkt. A 6 krat doroka si tam poslem vyplatu a vyberiem zadarmo.

 

A prispevok z diskusie.

 

navrhujem vsetkym, kt su v blizkosti hranic a vedia aspon trocha nemecky, aby si otvorili ucty v Rakusku. za vklad minci na konto neplatite nic, iba keby ste chceli za mince hotovost, vtedy je to spojene s poplatkom, vasa karta bude platit na slovensku bez akychkolvek zvysenych poplatkov, budete si moct vyberat peniaze zo vsetkych bankomatov a to za nulovy poplatok.....

http://debata.pravda.sk/debata.asp?iddisku...5_sk_pludia_p01

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vkladal som(hotovost), uz je to davnejsie 2,3 roky dozadu splatku za uver do ssp (v slsp mal som skusenost ze to bolo lacnejsie ako z inej banky mali spolocneho akcionara) poplatok za vklad 50Sk. Vklad bol pr. 5830 Sk. Vlozil som presne dvatsku a desinu a zena za okienkom aby som radsej platil papierovymi(tz. naviac ze mi vyda sm. mince), lebo dostanem poplatok( za mince).

ssp nechce byť pss ? keďže sa tam splácal úver cez slsp ... pred dvoma troma rokmi bol poplatok tuším 35 sk, a za jeden kus mince nebol poplatok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za vyber z bankomatu neplatim nic... ale za vedenie uctu platim ... euro? dve eura? :lol: tiez nechapam podstatu tychto poplatkov, uplna banalita, mohli by to zrusit... ved tak ci onak nase prachy tam maju tak naco im je to euro navyse?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zrataj si to .. euro tu, euro tam, milion uctov a za rok ti z toho vyjde slusna sumicka. raz darmo - v USA dobreze banky neplatia klientovi za to, aby mal u nich ucet, a tu sa nedoplatis ty .. no ked sme za to ochotni platit, tak preco nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám študentský účet, neplatím žiadne poplatky, takže som spokojný. Platím jedine za výber z "cudzích" bankomatov, potom samozrejme daň z úroku, a aj poplatok za kartu mi to sťahuje. Ale to je zrejme všetko. Som spokojný a nesťažujem sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zrataj si to .. euro tu, euro tam, milion uctov a za rok ti z toho vyjde slusna sumicka. raz darmo - v USA dobreze banky neplatia klientovi za to, aby mal u nich ucet, a tu sa nedoplatis ty .. no ked sme za to ochotni platit, tak preco nie.

weirdo minule bolo krasne popisane, ze preco anglicka ci americke banky neberu poplatky...90% ludi tam ma kreditnu kartu, ktoru vyuzivaju naplno, takze z nej platia aj uroky, z ktorych tie banky ziju...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, na co bol ten tvoj prispevok ? OK, bola to PSS. Hladal som potvrdenia o vklade, nasiel som nejake - posledne z 13.2.2007 a tam bol poplatok 35 Sk(za vklad) a je bez poplatku za mince(platil som aj mincov 5 Sk, ale bolo to nad ramec sumy a poplatku - proste 20 Sk mi bolo vydanych). Skus mi pomoct zistit ci SLSP mala(ci ma) ten poplatok za mince(ja som im napisal dotaz, ale odpoved zrejme bude telefonicka). Ta pokladnicka mi to tvrdila. Inak na post.sk som o tom pisal a vtedy som este nepisaval pod vplyvom. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,

je tam citované z tvojho príspevku, takže to bola evidentne odpoveď na to, čo si písal.

 

a odpoveď tam už je, odpovedala som ti a zrejme správne, keďže si našiel aj doklad, čiže si si pamätal zle : bol to vklad do Prvej stavebnej sporiteľne ako do IPÚ / iný peňažný ústav- PSS je iná banka, nie SLSP/, preto poplatok za vklad, poplatok bol 35 Sk, nie 50 ako si tvrdil, a nebol tam poplatok za mince pri normálnom vklade, len od sto kusov vyššie.

 

počkaj si zatiaľ na odpoveď, mohol si o ňu požiadať aj mailom, som zvedavá, čo ti odpovedia

na kutanie v poplatkoch bánk nemám moc času, tak si počkajme na odpoveď odborníka, ok ?

dosť ťažko zistiť, čo ti ústne niekto tvrdil pred dvoma či troma rokmi

a skús nepísať pod vplyvom, nebudem musieť písať dvakrát to isté

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov