Skočiť na obsah

Poplatky v slovenských bankách


game

Odporúčané príspevky

V SLSP keď chcem mať nižšie poplatky za účet, musím kreditkou zaplatiť aspoň 100€ za mesiac. 31.8. som mal minuté 85€, a potreboval som spraviť nejaké nákupy, tak som to využil a minul som niečo okolo 27€, takže cez stovku som sa v pohode prešvihol. Pozerám účet v IB, samozrejme tie špiny všetky nákupy z 31.8. zaúčtovali až 1.9., takže sekeru som mal len tých 85€ a tým pádom nebola splnená podmienka pre nižší poplatok. Ale mňa nezaujíma, kedy si to oni zaúčtovali, v podmienkach sa píše, že za mesiac musím kartou zaplatiť toľko a toľko. Takže v pondelok to idem vyreklamovať a ak náhodou mi s debilným úsmevom povedia, že to neuznajú, tak tam narobím kravál a zruším účet.

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Musel som počkať na koniec septembra, aby som v IB mal potvrdené, koľko mi strhli, samozrejme strhli plnú sumu. Tak som to bol reklamovať a odpoveď mi prišla až dnes.

 

Banka počíta len zaúčtované transakcie, takže je jedno koľko za mesiac miniem, dôležité je, kedy si to oni zaúčtujú. Čo je síce logické, ale mňa ako klienta, ktorý svojimi platbami splnil podmienky, to nezaujíma. Podľa banky som ich nesplnil, lebo oni počítajú len zaúčtované transakcie, takže reklamácia uznaná nebola. Ale keďže si ma ako klienta vážia, tak mi vrátili polovicu poplatku.

 

Teoreticky by som a s nimi mohol takto naťahovať každý mesiac, ale kvôli nejakým 3 eurám sa mi to fakt nebude chcieť. Išlo mi len o princíp. Treba len pamätať, že platby uskutočnené za posledné cca 2-3 dni v mesiaci, sa nemusia stihnúť zaúčtovať a prenesú sa do ďalšieho mesiaca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napríklad v Anglicku je bežné že nieje poplatok za vedenie účtu. Kamoš čo je tam už 10 rokov mi vravel že si zrušil slovenský účet, lebo si ho aj chcel nechať že sa ešte môže zísť ale že pokiaľ mu tam nechodí výplata a je prázdny (prípadne má tam nejaký zostatok) tak musí platiť poplatky a že to radšej zrušil ale že čuduje sa lebo v anglicku také niečo nehrozí... Zaujímavé že keď to v zahraničí môže byť tak, tak to prečo nemôže byť aj na slovensku? Čo sme iná planéta alebo čo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to sú tie kadejaké čudné banky virtuálne ja myslím normálnu banku čo má pobočku v každom 15 tisícovom meste a bankomat na každom rohu niečo ako SLSP, VUB, Postova banka a tak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj Rajfajzen má to isté že štirku pýta za vedenie účtu. Ale tak nič sa nedeje sú to drobáky, ale o to ide že ten princíp že anglicko neni iná planéta, keď je to tam možné tak prečo to nieje možné aj na slovensku. To ma zajíma.

 

No a tá spomínaná banka má pobočku v Galante? Čo pýta za výber z cudzích bankomatov aký poplatok?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov