Skočiť na obsah

Poplatky v slovenských bankách


game

Odporúčané príspevky

tady banky nemlčí ... parafrázujúc ten posledný link z diania v Čechách okolo poplatkov, tu banky pridali poplatky, a vôbec nie malé :

 

 

OTP banka, UniCredit Bank, Prima Banka a VÚB svoje sadzobníky obohatili o nové položky.

Ak ste si zobrali spotrebný úver z UniCredit Bank a budete potrebovať po apríli vedieť, koľko ešte z úveru potrebujete splatiť, banka vám túto informáciu poskytne za 20 eur.

„Vyčíslenie zostatku úverovej pohľadávky realizujeme na základe písomnej žiadosti klienta formou oficiálneho potvrdenia ku konkrétnemu dátumu v budúcnosti. Touto službou banke vznikajú dodatočné administratívne náklady,“ napísala UniCredit.

 

Banka zaviedla poplatky za upomienky za nesplácanie a omeškanie pri prečerpaní účtu: prvá upomienka bude stáť 10 eur, druhá už 20 eur.

Ak chcete do jedného roka odísť z Prima Banky a zrušiť si u nej bežný účet, nebude do zadarmo ako doteraz. Banka si za odchod od mája vyfakturuje päť eur. Ak ste k účtu mali štandardne aj platobnú kartu, počítajte s ďalšími piatimi eurami navyše. Prima Banka zdražela aj samotné vedenie bežného účtu z 1,89 na 2,50 eura.

...

Jedinečný poplatok zavedie od 15. marca aj OTP banka. Ide o 50­-eurovú pokutu, ak klient nevyplatí mimoriadnu alebo predčasnú splátku úveru, respektíve nemá dostatok peňazí na účte.

nepochybujem že sa pridajú aj zvyšné banky, že by erste-sporiteľňa zostala mimo ? kdeže.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

„Vyčíslenie zostatku úverovej pohľadávky realizujeme na základe písomnej žiadosti klienta formou oficiálneho potvrdenia ku konkrétnemu dátumu v budúcnosti. Touto službou banke vznikajú dodatočné administratívne náklady,“

To je chutne :D Take nieco im musi IS na jeden klik vyplut a na klik druhy vytlacit aj s oficialnym balastom a oscanovanym podpisom.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Chcem sa opytat ludia.

 

Uz je zruseny tusim ten poplatok ak chcete predcasne splatit uver ne ?  Aspon ak dobre veim cital som o tom ze to uz Europska Unia dala take naraidenie bankam ze sa to ma zrusit ci ?

 

Lebo planujem si splatit jeden uver co som bral na prerabku bytu a nech viem ci mam byt prekvapeny ak ho odo mna budu chciet alebo im mozem povedat ze to davam na presetrenie na bankoveho ombudsmana ze sa ten poplatok uz zrusil...

 

Dik za info ze ako to je...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoduchšie by bolo zavolať na online linku tvojej banky a spýtať sa na to, ... hovorilo sa o to, ale to, že a či to dala EÚ rozkazom, ešte nič neznamená.

popozeraj aj v poplatkoch tvojej banky, a potom si vygoogli čosi o zrušení poplatkov ...

až keď nájdeš nezrovnalosti, a v tvojej banke budú chcieť poplatok, kontaktuj ombudsmana ... ombudsman funguje ako posledná inštancia, najprv si to over.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcem sa opytat ludia.

 

Uz je zruseny tusim ten poplatok ak chcete predcasne splatit uver ne ?  Aspon ak dobre veim cital som o tom ze to uz Europska Unia dala take naraidenie bankam ze sa to ma zrusit ci ?

 

ak dobre viem záleží ako maš nastavený fixáciu ... ja mám napríklad zatiaľ na rok, v deň fixácie môžem splatiť všetko bez toho aby si dačo platil navyše ...  v inom prípade neviem či je to zrovna pokuta ale musíš tam dačo doplatiť, ale ak si dobre spomínam iba tie zvyšné mesiace do fixácie .... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Tak prave citam na SME.sk

http://ekonomika.sme.sk/c/6801386/poslanci-zakazali-bankam-poplatky-za-uverove-ucty.html

 

Plus citam v debate ze vraj to uz davno plati podla Europskej smernice len nase banky o tom cusia. A ze vraj uz par ludi napisalo do banky ze chce vratit tie poplatky za vedenie uveru.

 

Cize hmm premyslam ze by sa trebalo opytat asi nejakeho financneho poradcu. Lebo mam pocit ze ked sa spytam priamo TB tak budu vydumovat nejake blbosti...

 

Tak som zvedavy co kde zistim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

slota kedysi povedal niečo v tom zmysle že sme geneticky sprostý národ, so slotom sa dá súhlasiť len v máločom ale toto pre časť tohoto národa platí do bodky: Tá Banka čo najlepší údajne idú za ňou nedávno zvýšila poplatok za vedenie účtu z 5 na 7€ (ja som od nich odišiel už keď to dvihli na tých 5) čo momentálne znamená že zhruba polovica zamestnancov našej firmy chrlí oheň a síru na zlú a škaredú banku, ale nikto z nich nezdvihne riť a nejde do konkurenčnej banky. pritom by to stádo debilov nemuselo ani dlho hľadať alternatívu, tam im na firemných nástenkách visia papiere od konkurenčnej banky (firma prešla k nej) kde by to pri splnení pomerne jednoduchých podmienok (mzda na účet, nejaké trvalé príkazy a inkasá z účtu...) mohli mať za 1€, ale ľudia sú leniví asi aj čítať a nie ešte aj ísť do banky založiť si nový účet. a to ani nehovorím že tí čo sa tradične nevedia dočkať výplaty by ju mali o pár dní skôr na účte.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá Banka nie je pre bežných ľudí, dokonca ani nie pre menších podnikateľov, pretože kvôli poplatkom je každá iná banka lacnejšia. Tá Banka je dobrá pre tých, ktorí viac zarábajú resp. je im jedno, že mesačne prídu o 7€. Ja osobne by som do Tej Banky nikdy nešiel. Ja mám účet v SLSP, tá zrovna tiež nie je najlacnejšia, tam platím tuším 5.90, čo nie je o moc lacnejšie :D Ale treba aj pozerať na to, čo za ten poplatok máš, síce platím 5.90, ale to je jediný poplatok, všetky prevody, výbery, vklady atď mám zdarma. Na druhej strane účet vo Fio mám zadarmo, tam platím za každý prevod. Schválne som si to teraz zrátal, aj keď napr. v takom apríli som mal asi nejakých 16 prevodov, stále ma to vyšlo o dosť lacnejšie ako v SLSP. No nič, asi tam predsa zájdem a povyprávame sa :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

však mne by to mohlo byť v podstate tiež šumák, ja som v Tej Banke skončil vtedy keď dvíhali poplatok za vedenie účtu na 5€, dovtedy som to mal tuším za 1,67€. na tej istej ulici som čisto náhodou našiel jednu banku na tri písmenká, a platím 2,50€, IB a bežné prevody mám grátis + neobmedzený počet výberov z bankomatov a platieb kartou. slečna v banke ma chcela namotať ešte aj na nejakú zlatú american ... čo som ale z vďakou odmietol, keď už jej dochádzali argumenty vytiahla ten o ktorom si myslela že zaberie najlepšie (v rámci small talk zistila že som single) a povedala mi story ako ich šéf na rovnakú kartu zbalil svoju terajšiu priateľku :D na čo som jej odpovedal že až taký zúfalý zas nie som, aby som musel baliť baby na platobnú kartu, čím sa konverzácia na tému karty náhle skončila :hufi:

ale o inom som chcel, to čo ma serie je že to stádo debilov potom ide k voľbám a hlasuje za kadejakých ficov, ktorí im sľubujú že štát vyrieši problém ktorý by si mali primárne riešiť sami. Tá Banka sa správa v podstate racionálne, raz si otestovali že paušálne zdvihnutie poplatku s väčšinou klientov ani nehne, tak to urobili znova. a urobia to zas, za dva roky už to môže byť kľudne aj 10€, pretože klienti húfne neodchádzajú ani teraz, síce nadávajú ale to je asi tak všetko na čo sa zmôžu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Rozmýšľam, že asi komplet prejdem do FIO banky. Myslel som, že za všetky transakcie účtujú poplatky. Ale to boli poplatky za SMS notifikácie. Tak som ich vypol. Jediný poplatok si účtujú za výber z bankomatov. Ale to zas až tak často nepoužívam, možno 2x mesačne, čo vychádza na nejaké to 1,20€. Všetko ostatné je bez poplatkov. U SLSP za účet platím 5,90€ mesačne, čo je okolo 70€ ročne. Šak to je vyac ako mesačná socyálka! No, tak sa mi zdá, že v SLSP sa budú musieť velice snažiť, aby ma presvedčili, aby som zostal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Manzelke pred casom ponukla SLSP nejaky pausal na poplatky - bolo v tom zahrnute vedenie uctu, X transakcii e-bankingu, Y vyberov z bankomatu... atd. Ked som to bajocko spocital, tak to vychadzalo lacnejsie ako teraz, ked sa scitaju jednotlive poplatky. Akurat, ze si nenasla cas, aby to vybavila. Nepamatam si, ci to bolo treba ist osobne, alebo sa dalo cez net.

Par eur mesacne by sme usetrili...

Jeden cas som uvazoval nad uctom vo FIO banke, ale ciste len kvoli prevodom penazi do Ciech. Ale zatial to nie je taky dovod, ktory by ma donutil...
Odkedy nepodnikam, mame so zenou len jeden spolocny ucet (jej podnikatelsky).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten ženin podnikateľský koľko stojí mesačne?

 

Ďalšia vec, toto by u mňa nemohlo pripadať do úvahy, aby som mal so ženou spoločný účet, na takýchto účtoch cena peňazí prudko klesá, takže musel by som mať svoj vlastný. 100 eurovka o ktorej žena nevie má výrazne vyššiu hodnota ako 100 eurovka, o ktorej vie :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3,50 za vedenie uctu

1,65 za internetbankong

0,15 za kazdy e-pohyb

0,20 za vyber kartou

 

pozrel som to za januar 2015 -8,65 EUR

 

ta zmena poplatkov, resp. podla typu uctu je tu: http://www.slsp.sk/podnikatelske-ucty.html
 

ak by som k 5,90 pausalu pripocital este poplatok za jednu kartu navyse, aj tak by sme boli zrejme pod priemernym mesacnym popatkom a vypisy by nemali tak vela stran...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja už mám zriadený osobný účet aj vo FIO, jediný poplatok je tam za výber hotovosti z bankomatu, ale to ja vyberám tak 2-3x mesačne. U SLSP musím ešte nechať pár mesiacov bežať nejaké inkasá a potom to zruším.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nemam ucet - niekedy som mal vkladnu knizku - neviem preco skoncila - poslal som si vyplatu tam a potom vybral v banke hotovost.

 

Dnes posielam vsetko zene na ucet - ja svoj nepotrebujem. Ale kazde rano musim prosikat na cigarety(niekedy). Viete preco moje deti nemaju nic v pokladnickach? Nie kvoli tomu, ze by som im vsetko vybral. Ja neviem spytam sa zeny. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vkladné knižky sú v dnešnej dobe už prežitok, banky sa ich snažia zbavovať, úroky na nich drasticky klesli až na nulu, a prečo ti skončila, tak musel tam byť nejaký dôvod, tých knižiek bolo viac druhov a banky upozorňovali, že niektoré natvrdo zrušia, ak sa majitelia k nim neprihlásia alebo čo, neviem.

 

 

Ale kazde rano musim prosikat na cigarety(niekedy).

 

Založ si svoj účet a nebudeš musieť prosíkať :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Ahojte,

 

čo sa týka tých poplatkov, teraz VUB zriadila nové dva účty, ktoré pri používaní najmenej dvoch produktov maju zľavu 50% a pri troch 100%. Pre klientov VUB, čo pravidelne používajú ich produkty je to celkom výhodné, ja mám napr. 9 eur účet zadarmo, v ňom mám tuším 6 platieb vo VUB bankomate zdarma, všetky prevody a príkazy zdarma, aj vklady priamov v banke, neplatím v podstate nič. https://www.vub.sk/nove-ucty/?gclid=CjwKEAjwitKtBRCt3uOYsY2v7FASJACJU5XsBOHcLs7JEcUy1Nr2efc11PiG28TdWxxjAzHaamcmEhoClejw_wcB

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj SLSP má účet zadarmo - teda mám.
všetky obraty cez internetbanking a trvalé príkazy a inkasá a výbery kartou a prevody vkladov aj výberov sú zadarmo. za platbu kartou sa vracajú nejaké centy, platí sa ale za výber na kase v banke a za vklad na kase v banke - čo nevyužívam, takže účet mám zadarmo.
je to tam ale podmienené tým, že mám veľmi veľa pohybov mesačne.

pôvodne to bol účet s poplatkom, a dosť vysokým, práve pre tých veľa pohybov ... pred pár rokmi sa zrazu zmenil na bezpoplatkový. čo je len dobre.

a nemusím tam mať nad 10000 zostatok. to by som nemala bezpoplatkový nikdy : )

 

mám ešte jeden osobný účet v SLSP, na iné účely, kde sú asi štyri prevody - jeden vklad a štyri trvalé príkazy mesačne, a tam veru poplatok je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, myslis tie centy, ze sa vracaju za platbu cez kreditne karty, ako napr. blue american expres a este nejake su asi?  alebo za normalne debetne karty k uctu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

normálne debetné karty.

za každú platbu kartou kdekoľvek dostávame späť nejaký zlomok percenta ... ale pri veľa platbách sa to pekne nazbiera. nie veľa, ale nemusím platiť ja za vymoženosť platiť kartou - platia mne za to, že kartou platím : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov