Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

nuž ... je to veľký projekt, krvavý, obetované srdcia, kopy hnijúcich mŕtvol a útek vojnového zajatca. kopa drastických obrazov. človek človeku, v mene bohov, už dávno sa vie, že obete sa tam prinášali takto, a príbeh je priamočiary a vlastne nehovorí nič.

čo dokáže človek človeku, či už pre obetovanie bohom, či je boh imaginárny či zlatý či akýkoľvek, vieme.

ale možno zo mňa hovorí nechuť k takémuto druhu filmov. bol síce nominovaný na oscara, ale nie samotný film: strih zvuku, zvuk a masky.

to už niečo hovorí tiež.

mel gibson nakrúca svoje krváky o človečenstve pomaly zaradom, ale tento film nič nové nepridáva, je to len trochu vyšší stupeň jeho umučenia krista. z dvoch koncov sveta a civilizácie, posun v čase by ho mohol preniesť do rwandy pár rokov dozadu, či do stredu európy bývalej juhoslávie k masovým hrobom.

nie je to zlý film. ale nečakaj nič mimoriadne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

The Ultimate Gift (12 podmienok dedičstva)

 

Starring: Drew Fuller, Ali Hillis, Abigail Breslin, James Garner, Bill Cobbs

 

Sobota - 7.august - 10:40 - TV JOJ

 

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení... Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému dedečkovi, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení dedečkovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy...

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Veď prave. Z holywoodskej sučasnej produkcie (rozumej rok vzniku) je u mňa 4-hviezdičkovych malo. To už musi byť niečo. A 5* spočitaš na prstoch jednej (možno oboch) ruky.

 

Mimochodom, kvalitny film zas a znova mimo primetimu. Demencia nepozna hranic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale Markíza v tomto hrá prím

napr. J@J sa nebojí zariskovať aj s nejakým iným titulom

jediný experiment Markízy, bol BigBrother

inak stále idú v zabehnutých šlapajách

takmer nikdy neskúsia nič nové,

keď nedávno zaradili Pána včielku do prime-time,

neveril som vlastným očiam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

dnešný témaický večer na DVOJKE

 

20:15 Sedem magických rokov

Dokumentárny film o dôležitých momentoch vo vývoji dieťaťa. Scenár a réžia: Marek Šulík.

Keď má na svet prísť nový človek, jeho rodičia sa pýtajú: čo potrebujeme kúpiť? Plienky, krémy, postieľku, zvláštnu vaničky na kúpanie, cumeľ s špeciálnym ergonomickým tvarom...

Jediné čo dieťa naozaj potrebuje sú jeho rodičia: vnútorne silní, plní energie a odhodlania riešiť prichádzajúce problémy, plní optimizmu a lásky.

 

 

21:10 Família

Rodina, ktorá dala domov siedmim deťom.

Pani Maruške lekári povedali, že nikdy nebude môcť mať deti. Rozhodla sa preto, spolu so svojím manželom, že si dieťa adoptujú. Po podaní žiadosti zašli do detského domova, kde natrafili na tri sestry. Tá najstaršia mala odvahu ísť k nim do pestúnskej starostlivosti. Medzitým im ponúkli na žiadanú adopciu dievčatko a tak odrazu mali doma deti dve. Neskôr k nim do rodiny pribudli dvaja súrodenci z detského domova, no keď ich otca prepustili z väzenia, vysúdil ich naspäť. Napriek tomu mali odvahu zobrať si do pestúnskej starostlivosti ďalších dvoch chlapcov a keď sa najstaršie dievčatá vydali a odišli z domu, pribudla k nim ešte hendikepovaná Paťka. Ich domov sa stále ozýva detským plačom i smiechom, venujú sa týmto deťom celým svojím srdcom, stali sa pre nich rodinou z vlastného rozhodnutia.

 

21:35 /NE/CHCENÉ DETI - Sen

O detstve v pestúnskej rodine.

 

21:50 Nechcené deti

Dokumentárny film o osude rodiny, ktorá sa po smrti matky dočasne rozpadla.

 

22:20 O mužoch, ženách a deťoch

V štyroch samostatných poviedkach autorka Zora Krištúfková-Králiková opisuje konflikty medzi manželmi a ich nepriaznivý dosah na deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

No, podla toho nazvu by som na to nevsadil ani zlamanou gresli. Slovne spojenie dvoch sprofanovanych vyrazov. A ked aj film je dobry, preklad je urcite mizerny, sudiac podla toho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie slovenske "preklady" v skutočnosti v drvivej väčšine pripadov prekladmi vôbec nie su. To si si nevšimol? Naši distributory su v tom "užasni" ako vedia sku*viť nazvy. Stači par prikladov: Two for the money=Maximalny limit, American Pie=Prcičky... Treba pokračovať?

Mimochodom ešte som nikoho nikdy nevidel sudiť film podľa nazvu. Maš prvenstvo. Zvlaštny pristup.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trošku by som doplnil

windtalkers - kód navajo

ale toto je majstrovstvo bratov Čechov,

mi sa len priživujeme - preberáme

 

inak

aj ja mám trošku predsudky ku filmom,

v ktorých názvoch je ninja, samurai, . . .

ale za to môžu tie americké paškvili :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v ktorých názvoch je ninja, samurai, . . .

ale za to môžu tie americké paškvili :)

 

No prave. Japonske filmy s tymito nazvami maju neporovnateľne inu uroveň.

 

Inak, nie vždy je to česka robota. Častokrat su česky a slovensky nazov uplne odlišne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov