Skočiť na obsah

Predčasné parlamentné voľby 2023


Sniper

Odporúčané príspevky

pred 17 hodinami, Tomáš napísal:

Mne sa velice lúbi program strany MySlovensko. Nejaká nová neznáma strana, v telke som o nich videl.

Čo sľúbili? 2 deci kokakoly zdarma ku každému kebabu?

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Marika si myslí že najviac budú mať strany Smer a PS. Ja si myslím že Hlas bude mať viac ako Smer. Aj keď sa nechystám voliť nič zo spomenutých. Volievali sme celá rodina maďarské strany ale už sa tam poslednú dobu nikdy nevedia dostať. Síce slúbili Orbánovi že sa teraz dostanú ale tým že sú rozdrobení tak možno Aliancia sa dostane alebo hento čo spojili sa s Dzurindom. Tuším Most a Modrí či jako. Demokrati sa nedostanú. KDH sa dostane ale len tak úplne natesnotku. Tým republikánom neverím aj keď sú dobrí len nespravia čo slúbia ajtak, potom je zbytočné aby boli tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.youtube.com/watch?v=hjqASGvfceY

Pre mna toto je najlepsie video ake kedy bolo.

Ja som otcovi vynadal do ov, ze voli Smer. S matkou sa ani nerozpravam(ta nevoli,ale je  rusofilka). 

Ale s otcom sa rozpravam. On ako volic skorumpovnych politikov a to uz asi dnes musi vediet a ja som mu to milion krat povedal.

Som mu povedal, ved kvoli tebe odisli z tej to  krajiny brat, odidu moje deti. Ved odisiel aj ten Suchoba a 10 000 dalsich. Aj Suchoba aj tych anonymnych 10 000 su velmi doleziti. NIe pre nich niesu.  

Suchoba nevoli, voli otec  a inak to ani nemoze dopadnut.

Ako tomu videu Suchobovi verim co rozprava aj mu rozumiem. Aj  jeho trest by som dal len podmienecny. Je dolezite ze o tom rozprava aj verejne, aj na sude, aj mu verim ze to je neprijemne.  A verim, ze on na vyber nemal. Alebo mal ,ze to nebude robit. Ved to je vyhnastvo pre slusnych ludi so Slovenska.  Preto ja ani  na Fica niesom nahnevany, Kotleby, Danky,  ci ten mlady s SDKU,co dnes chce vystupit z Nato? Na volicov, otca.

Ja ako mlady , som stupil do uctovnickej firmy, co sme si zalozili. A raz som bol v Bratislave na eurofondovej prednaske ako to robit. Ja som hned vedel, ze to robit nebudem. Po tej prednaske. 

Nikdy som nechcel ani nedal uplatok. Nemusel. Suchoba musel a ja mu verim. 

Ja nechcem aby moje deti museli ak budu sikovne ako Suchoba riesit toto. 

Suchobovi rodicia su ako asi ja o 30 kov starsi. Preto svoje dieta chceli to iste. Vzdelanie, sport, realizovanie. Sikovneho dietata. A podla mna ho vychovali za slusneho cloveka.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa by bolo nešťastím pre Slovensko, keby budúce voľby nevyhrala koalícia SMER, Republika, SNS, SME RODINA... Preto dám hlas strane, ktorá sa do parlamentu nedostane. Mnohí politici strašia, že ak Fico vo voľbách zvíťazí, bude to znamenať neodvratnú zmenu v budúcej orientácii Slovenska a jeho začlenenie v štruktúrach EU a NATO. No ja som presvedčený, že bez katarzie nie je možná zmena zmýšľania Slovákov. Ako to dopadne neviem, ale výsledok bude autentický a bude ho treba akceptovať, alebo emigrovať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som to dal temy volieb ten svoj prispevok. Neviem aky je kurz , ale dam 100 ci inu sumu ze vyhra PS. 2,85.

07:00

110662

Kto bude predseda vlády SR 1.11.2023

Ódor Ľudovít

2.10

Je  mozne vymenit odora k 1.11 .2023?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opakujem, 50% Slovákov, sú frustrovaní a hľadajú zmysel svojho života. Nenávidia demokraciu, v ktorej nenašli uspokojenie svojich ambícií. Ak by v referende, za vystúpenie Slovenska z NATO a EU uspeli, zmenili by západnú  orientáciu Slovenska na východ. Nemyslím si ale, že by tieto tendencie uspeli. Mnoho Slovákov už dnes žije, pracuje a študuje na západe.     

pred 12 minútami, slimak napísal:

 Neviem aky je kurz , ale dam 100 ci inu sumu ze vyhra PS

PS ma neoslovuje, ich politika mi pripomína "pach" komunistickej ideológie, ktorú som zažil na vlastnej koži. Chápem ale, že mladým už minulosť veľa nehovorí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oco sa ma pyta ked sa rozpravame o vojne na Ukrajine. Ani nepyta,len ich nechape(russov),ze si to zazili ako vojnu pred 80 rokmi. Ze preco?

Lebo oco nevie nic z dejepisu. Ci sa ho ucil ten russky dva roky. Ani mna viac neucili. Ale ja to uz chapem. Aky je rozdiel medzi Ukrajincom a russom?  Ja som ich mal pred tromi roky za  rovnakych, nepoznal.

russ bude stale otrok. otrok nejake vymysleneho ci byvaleho imperia, vymyslene je dnes. Mocnost,ktora nieje.

Ukrajinec  je clovek ako ja. Preto im sa snazim pomahat. Keby som potreboval ja, mi iste pomozu. NIe vsetci ale aspon 10% a to staci. Ci pomozu ini ludia z inej narodnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však za vystúpenie z EU a NATO ja niesom. Ja som za aby sme tam boli, len nacionalistické strany sú jediné ktoré sa snažia aj o bezpečnosť na verejnosti. Kľudne by také veci mohol robiť aj PS či SaS ale nerobia to. Republike podobné strany sú najbližššie aby sa zaviedol poriadok ako v číne, všetko dať pod kamery, grázlov a bitkárov očipovať, neustály dohlad a jakmile by sa na námestí začali navážať do ľudí, hneď by tam bola milícia a zmlátili by ich. Na takých iné nezaberá. Teraz môžu terorizovať ľudí v uliciach a nikto na nich nemá pály. Toto je jeden jediný dôvod prečo by som volil Kotlebovcov, Republikovcov atď. Ale keďže som maďarskej národnosti, tak je jasné čo budem voliť, názov strany spomínať nebudem kvôli moratóriu.

pred 23 minútami, Tono napísal:

pripomína "pach" komunistickej ideológie

Práveže za socíku takýchto pouličných bitkárov držali na uzde lebo každý musel pracovať nemohl sa len tak poflakovať. Proste ak robili na námestí neplechu tak hneď pri nich boli policajti. Ja by som si taký režim prial len kvôli bezpečnosti na verejnosti. Proti grázlom nezaberá nič iné len tvrdá diktatúra a maximálna kontrola naď ľuďmi. Ja by som do toho išiel s radosťou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako v Revucej som nijake nasilnosti nevidel, a to ked kanik nieco v 2005 zaviedol, uz bola Billa, nic sa nerozbijalo, ja som vtedy bol vo firme. 

Teda ak mate problem spracujucimi vo firmach zo zahranicia, nech si ich upracu tie firmy, ani galanta,alebo trosku. A bude volit kotlebovcov, ze im spravi poriadok.

Vas na zapade ozaj terorizuju Srbi? Ci Ukrajinci? Ci bosniaci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predstav si otroka, ktorý získal slobodu. Ostatní otroci ho budú nenávidieť viac, ako jeho pána. Otroci svoje otroctvo  porovnávajú iba s výhodami iných otrokov, ich páni sú mimo obliga. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To bol len jeden drobný príklad na to že ľudia sú otrávení že nič v štáte nefunguje ako má. A tak populistom stačí povedať zázračné slovo “my tu spravíme poriadok a hlasy sa sypú” ale keby tzv. demokrati vedeli urobiť poriadok a ľud je spokojný tak sa nemá dôvod radikalizovať. Stačí ak si pozriete Francúzsko, Nemecko (štáty s najvyšším počtom cudzincov a neprispôsobivých) a Nacionalisti sú tam velmi populárni neraz končia na druhom mieste. Čo je celkom dosť. Prečo asi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A si pochopil vojnu na Ukrajine. Ci vysvetlil. 

Ci dalsie, tie russke si myslia ze im to patri, tam kde niekedy boli.

Boli u nas aj Rumuni(nas oslobodili, v Cesku Svedi) preco si nemyslia ,ze toto je ich uzemie? Ani v 68 nas neprisli oslobodit. Boli aj v Budapesti a chapu ze to nieje ich uzemie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 minútami, Tomáš napísal:

 A tak populistom stačí povedať zázračné slovo “my tu spravíme poriadok a hlasy sa sypú” ale keby tzv. demokrati vedeli urobiť poriadok a ľud je spokojný tak sa nemá dôvod radikalizovať.

Poriadok ale znamená sociálnu nerovnosť. Sociálna rovnosť zaručuje iba neporiadok, bohužiaľ. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozerám si v ktorej “našej” strane kto všetko kandiduje. Krúžkujú sa max. štyria. Podporím šikovných ľudí z regiónu čo už niečo dokázali. V jednej nemenovanej maďarskej strane kandiduje aj starostka z bratovej dediny, je to mladá ambiciózna žena, velmi vela spravila v dedine aj v okrese (je to náš okres), ich bývalý starosta bol potom prednostom na okrese, preto už nestarostuje, prepustil flek tejto mladej… Tiež šikovný človek, má kontakty aj v zahraničí, dotiahol do regiónu investície. Rád ich podporím. Takí si zaslúžia v NR sedieť.

A výhoda je že maďari pôjdu do vlády s hocikým lebo sú neutrálni. Im je jedno či budú vládnuť sociálni demokrati, alebo liberáli, Kollár a maďari sa pridajú hocikam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Madari nebudu ani v parlamente, nieto vo vlade. Najhorsie a to si neuvedomujes, zeby sli s hocikym.  A co nieje pravda, slovensky madari niesu k.ko.koti.

Madari v Madarsku ako state maju na cele Orbana a to je presne to iste ako Putin v russku.  Len Orban nedava oponentov zabit  alebo uvaznit. Inak v russku boli vcera volby, tie co budu za rok budu len take iste ako v madarsku.

Pochopili? V madarsku opozicia nema pristup k mediam. A  russku proti putinovi nebude nik kandidovat,lebo bude mrtvi ci v base.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Čítam si program strany PS a tam sa mi zapáčilo toto: Krajina, v ktorej štát posiela medzi úradmi dáta a nie ľudí s papiermi

S týmto ja mám bohaté skúsenosti že kolko treba behať s papiermi medzi úradmi. Konečne by to už mohol niekto vyriešiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie vždy treba voliť podľa sympatií. U nás je tradíciou volenie maďarských strán ale odkedy pokazili SMK a začali s tými mostmi hídmi a pod. už to nemá zmysel. Nikdy sa maďarská strana do parlamentu nedostane. Ani hentí s Dzurindom ani Aliancia. Všetko samé 2-3% strany = prepadnutý hlas. Tak si čítam volebné programy protismeráckych strán ktoré majú šancu teda KDH, SaS, PS, OĽaNO atď. 

To že sa mi páči čo rozprávajú populisti je jedna vec a to čo budem voliť je druhá vec. Viem že populista iba tára a nič z toho nespraví. Z rečí sa nenajeme a preto volím demokratickú pravicu. Som za zotrvanie v EU a NATO. Orientáciu na západ. Vojna ma nezaujíma. To len kamoši hoaxeri tlačili, a od nich som text kopíroval. V skutočnosti ma nezaujíma ani Ukrajna ani Rusko. Nech sa aj vystrielajú navzájom, je mi to jedno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Akurát v tejto chvíli som zažil príklad ako berú voľby niektorí ľudia. Kamoš zdeno (ten čo sa tiež stále sťažuje že je chudoba) sa ma pýtal ako sa mám, čo robím… Tak som mu odpísal že pozerám politické diskusie lebo pred voľbami je toho vela… A on že: Budú dávať 500€ za hlasovanie? Ja že nie… On že aaa tak ani nejdem. 

Takže tu vidíte ako niektorí berú voľby vážne. Jediné čo ho zaujalo je či budú tie 500€ za hlas a nič viac. Že čo sa deje v krajine ich vôbec nezaujíma. Toto je strašný populizmus z Matovičovej strany. Osloviť nevoličov. Nevoliči sú práve tí ktorých to nezaujíma. Koho to zaujíma ten voliť chodí automaticky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ked som sa vracal z dovolenky, mi bolo luto.  V anglicku, skotsku boli spokojni vodici. Za celu cestu som videl len jedno auto,nejaky sportiak mimo cesty(v poli na streche). Vlastne este jedna udalost bola,ale tusom obchadzal. To v poli som mal v hlave 2sekundy,to co som obchadzal a to bolo po polnoci polhodinu aj rozhovor s policajtmi to mala zena, ona vtedy soferovala. Som fajcil na odpocivadle a zena sa rozcvicovala mala ma vymenit, nepreslo za tu dobu ziadne auto okrem policajta co tam siel aspon 150 - povolene je 104. A chvilu ako sla tam to policajne auto stalo malo sipku doprava a boli tam cez nas usek kuzele. Zena ich obisla po pravej strane a potom nas zastavili a jej vysvetlili ze je nehoda a mame to obist,cestou mimo cesty. Nepovedal kolko,ale zena prisla na prvu do lava a tam uz auta boli, uz som to prevzal ja, ale opakovalo sa to opat dalsou odbockou,zase tam stali, teda nevedeli sme kolko to obist a ako daleko sa obchadzat aj da,lebo to bolo pri mori(reletivne). Kym som fajcil ziadne auto nepreslo, ale kym sme to obchadzali na konci uz za mnou bolo aj 5 aut. Cesta medzi newcastlom a edinburgom. 

Bolo mi luto ,ze prichadzam na Slovensko.

Inak papiere a urady. Na zapade nepotrebujes ziadne papiere, to nemam z anglicka,ale nejaky rozhovor s nasou uz vedkinou, co po nej je pomenovna nejaka planetka. Ze ona ma zakladac papierou len so Slovenska. A musi si nan davat pozor,vystudovala vysoku a dalej v zahranici, to na papieri mozno aj ma,ale vsetko je na internete,  ze si to vie ztiahnut, preukazat sa tym. A ze to unas nefunguje co by aj mohlo,bol moj pribeh o prehlaseni si trvaleho bydliska. Na tom urade som bol uplne zbytocny,ani ziaden papier som nepotreboval. Len som sa tam musel dostavit.

Rozdelena spolocnost.

https://dennikn.sk/3581064/studentske-volby-2023-ps-ziskalo-48-percent-do-parlamentu-by-sa-dostali-len-styri-strany/?ref=tit

Do simulovaných volieb na stredných školách sa zapojilo 39 gymnázií a 21 stredných odborných škôl. Odborných škôl je však na Slovensku oveľa viac než gymnázií.

A ze mladi odchadzaju. Samozrejme na ucnovkach by to dopadlo opacne. Ale aj tu vidite preco odchadzaju. Sused mal pohreb a jeho vnuk na aute so znackou zo Zahrebu.

https://www.aktuality.sk/clanok/Ee6V23W/volby-2023-progresivne-slovensko-by-prevalcovalo-konkurenciu-ak-by-rozhodovali-studenti/

Priklad, bratova zena,ze ci je uz u nas sexualna vychova? Ma dceru o rok starsiu ako ja. Ze o tej problematike vie viac ako ona(jej dcera), moja tento mesiac prvykrat dostala ani neviem ako by som sa snou o tom bavil,samozrejme to riesi zena.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V PC na mňa stále vyskakuje reklama Sme rodina ... ponúkame ľuďom reálnu pomoc pre každého, nielen pre vybratú skupinu ľudí.

... my ponúkame štátne potraviny za normálne ceny ...

Keby takéto niečo sľuboval Fero z Hornej Dolnej, dalo by sa cez to prejsť mávnutím ruky. Ale keď toto vytrubuje predseda NR, to už je silná káva.

Pán Kollár, akéže už len my máme štátne potraviny?!

Táto volebná reklama je ešte niečo stupídnejšie, ako reklama na nájomné byty pred minulými voľbami.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to pozor. Niekde som už spomínal ako som minule prichytil Fica aký je populista. Fico si tliachal svoje obvyklé o chudobe že ako treba proti tomu bojovať, aké máme malé mzdy, ako máme zničené zdravotníctvo, školstvo, ako nemáme cesty… V tom sa ho Šimečka spýtal že prečo s tým teda nič neurobil keď bol najdlhšie vo vláde? Úplne ho uzemnil že nemal slov a tak začal že neriešim minulosť o všetkom rozhodnú voliči, to všetko nechajme na voličov… Úplne to otočil ale odpoveď nedal. Toto je Smer. Tak isto ako Republika že “my spravíme poriadok” je to len prázdna fráza. Treba si prečítať program Aliancie. Tam sú konkrétne napísané veci čo chcú spraviť a ako to chcú spraviť. Ja volím Alianciu a už mám vybratých aj šikovných ľudí na zakrúžkovanie ktorí aj reálne niečo dokázali už vo svojich terajších funkciách v obecných zastupiteľstvách, ako starostovia atď.

Ešte spať k tým populistickým tliachaninám. Na tie veci čo oni stále omielajú politici nemajú vplyv. O tom rozhoduje globálna ekonomika, v akej kondícii je štátny rozpočet, firmy, atď. Napríklad v Nitre sa pohrávali s myšlienkou vybudovať električkovú trať čo stojí miliardy ale prišla pandémia, škrty, a už o tom nepočuť. To je len príklad o tom ako človek mieni a príroda mení. V Slovinsku obrovské povodne, miliónove škody a tak peniaze musia presmerovať do sanácie škôd. Tie peniaze ktoré boli dajme tomu určené na nejaké sociálne programy, stavbu nájomných bytov atď.

A progresívci si tiež môže mlieť svoje že akí sú smeráci oligarchovia. S tým veľa nespravia. Oligarchovia boli, sú aj budú. Jedine že si presadia tie gender ideológie čo nič nestojí. Ale aj tá legalizácia drôg sa nemusí páčiť narkobarónom a vplyvným ľuďom z podsvetia, tak to zmaria lebo majú vplyv. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov