Skočiť na obsah

Návrat zla


Sniper

Odporúčané príspevky

pred 1 hodinou, Tono napísal:

Slovensko nemá budúcnosť, lebo aký sú voliči, taký budú aj politici. Stačí si pozrieť históriou po roku 1989, koho si Slováci v slobodných voľbách zvolili.

Tak pri pohľade na post Trump USA, pobrexitovú Britániu, Nemecko po Merkelovej.. 

Kto ešte na Slovensku je ochotný veriť, že nikde za našimi hranicami žijú naozaj omnoho rozumnejší ľudia?

Tvrdenie že akurát Slováci sú nejaký "extra sprostý národ", to je už také vyprázdnené tupé jalové klišé.. Ja sa čudujem  že vôbec niekto to má odvahu použiť v akýchkoľvek úvahách. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Dňa 17. 12. 2022 at 21:49, alamo napísal:

Tvrdenie že akurát Slováci sú nejaký "extra sprostý národ", to je už také vyprázdnené tupé jalové klišé.. Ja sa čudujem  že vôbec niekto to má odvahu použiť v akýchkoľvek úvahách. 

Prosím ťa cituj ma, kde som napísal, že Slováci sú nejaký "extra sprostý národ"? Ja som nepísal o inteligencii, ale o morálke. Morálka nesúvisí s inteligenciou, je determinovaná výchovou v rodine, ale odvíja sa aj z histórie národa a jeho kultúry. Napríklad to, čo pokladá väčšina Rusov za morálne, je z hľadiska Ukrajincov nemorálne. Ale kritériá morálky nie sú vytesané do kameňa, ako Mojžišove prikázania.

V dnešnom svete sú už morálne hodnoty zrelativizované, čím stratili absolútnu hodnotu. Každý má dnes právo, určovať si vlastné morálne hodnoty. No iba ten, kto má moc, (ako Putin v Rusku) sa môže poľa vlastných morálnych hodnôt správať a svoje morálne hodnoty vnucovať iným. Ale platí to aj obrátene. Moc získal Putin preto, že jeho "morálne" hodnoty rezonovali s morálkou jeho voličov. A podobnosť so Slovenskom nie je náhodná. Prečo po roku 1989 získal moc Mečiar a prečo Ficovi znova stúpajú preferencie? Ľudovo sa tomu hovorí, že "vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá". Mečiar a Fico nie sú "extra sprostí", ani ich voliči, takže si zrejme nepochopil pointu toho, o čom som tu písal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

Tak teraz už fakt musím pripustiť, že my akosi uniká zmysel toho "čo chcel básnik povedať".

Apropo..

Mečiar a Fico nikdy nevyhrali voľby tak že by "niekoho presvedčili", o nejakej svojej "pravde a morálke".

Vyhrávali ich tak, že to "tý správny" (akože "klaďasi") politici (napr. Dzurinda, Radičová atď..) otrávili svojich vlastných voličov, keď ich presvedčili že keci o "zmene" a "morálke" sú iba prázdne jalové keci.

Ľudia ktorý chceli zmenu, zistili že namiesto zmien zase raz dostali trt makový a neprišli k voľbám vôbec, lebo nemajú komu by verili že dodrží čo sľuboval. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 12/17/2022 at 9:49 PM, alamo said:

Kto ešte na Slovensku je ochotný veriť, že nikde za našimi hranicami žijú naozaj omnoho rozumnejší ľudia?

Ano, je to pre teba prilis komplikovane, skusme to jednoduchsie: za nasimi hranicami ziju ludia, ktori su ovela bohatsi. Slovensko je treti najchudobnejsi stat EU, a to sme mali spolocnu startovaciu ciaru s cechmi.

Az na niektore vynimky plati, ze stat je tak bohaty, ako je moralny - do akej miery je to pravny stat a do akej miery ma potlacenu korupciu. Sami sme teda strojcami svojho bohatstva.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

Ako do tvojej koncepcie zapadá "čas"?

Slovensko ako úplne "svojprávna" krajina existuje zatiaľ iba 30 rokov.

A sú tu aj iné drobnosti. Napríklad sme nemali nijaké kolónie, ktoré by sme mohli "vykorisťovať". Ani sme nevymysleli nijaký moderný holokaust alebo čo i len genocídu.

Mne tvoje "morálne" teórie pripadajú fakt.. jalové.. 

..

"Bohatstvo národov" predsa nie je niečo čo vznikne "za pár desaťročí", ale žiada si kontinuitu "práce mnohých generácií" a naozaj dlhodobú stabilitu spoločnosti.

Zrátať saltomortálne spoločenské premeny, ktoré túto kontinuitu v 20. storočí na Slovensku totálne likvidovali, je úloha sama o sebe.

Rakúsko Uhorsko - Československo - Slovenský štát - Obnova Československa - Budovanie komunizmu - Budovanie kapitalizmu - znovuosamostatnenie - znovuzabrdnutie do tentoraz  sociálnych experimentov.. 

Takmer každá tá zmena viedla k totálnej deštrukcii spoločenských elít, k emigrácii, aj "vypareniu" nazhromaždených "statkov" nielen súkromných ale aj verejných, dokonca vedomostí, "viery" a ideológie.

A tie zmeny, sa vlastne ani nezrodili na Slovensku, boli k nám aj nasilu importované a Slovákov sa nikto nepítal či o ne stoja. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem za nazornu ukazku hladania hlupych vyhovoriek vsade dookola, len nie v sebe.

Opakujem hlasenie: mali sme rovnaku startovaciu ciaru s Ceskom, to tiez existuje iba 30 rokov.

A napriklad Estonsko ti uplne nazorne ukazuje, ze aj velmi chudobny stat sa moze stat uz za 30 rokov 7. najprosperujucejsou krajinou EU. Len sa treba treba pohnut spravnym smerom = znizit korupciu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 37 minútami, smiley napísal:

A napriklad Estonsko ti uplne nazorne ukazuje, ze aj velmi chudobny stat sa moze stat uz za 30 rokov 7. najprosperujucejsou krajinou EU. Len sa treba treba pohnut spravnym smerom = znizit korupciu.

Estónsko bolo postihnuté Stalinovými čistkami omnoho viac, ako Slovensko.  Inteligencia a politický odporcovia boli popravení, alebo skončili v sibírskych Gulagoch. Nasledovalo 46 rokov sovietskej okupácie. Akú mali Estónci štartovaciu pozíciu? Ako študent v roku 1976 som bol v Taline a z vlastnej skúsenosti viem, aký postoj mali Estónci k Rusom, keď sme sa my, naši politici a zhruba 40% obyvateľstva, Rusom pchali do zadku. A toto percento platí dodnes. Stačí si pozrieť prieskumy Slovákov, napríklad ohľadom akceptovania ruskej invázie na Ukrajinu. 

Dnes patrí Estónsko k najvyspelejším štátom bývalého východného bloku.

image.thumb.png.536f2dbfb1d94c8f10d12160b5908f8a.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

Nemali sme rovnakú štartovaciu čiaru ako Česi. 

Česi svoje ekonomické a "národné obrodenie" absolvovali v iných podmienkach ako Slováci.

"Predlitavsko" v ktorom existovali Česi, bolo trochu niečo iné ako "Zalitavsko" v ktorom sme existovali my. Úplne iné podmienky pre rozvoj "kapitalizmu".

..

Estónsko.. 

Obávam sa že to vidíš dosť sploštene. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Estonia

Dôležitá vecička.. 

Citát

Estónsko je takmer energeticky nezávislé a viac ako 90 % svojej spotreby elektrickej energie zabezpečuje lokálne ťaženou bridlicou .

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

Toto porovnávanie s Estónskom je úplne od veci, aj tvrdiť že v novembri 1989, vznikla nejaká "zásadná štartovacia čiara" od ktorej sa dá čosi porovnávať.

My máme úplne iné dejiny a úplne iných susedov ako Estónci, úplne inú geopolitiku. 

Veď.. Nemáme ani centimeter morského pobrežia.

Celý konštrukt tvrdení, že "bohatstvo národov" je závislé iba na ich vlastných "vnútorných", morálnych, kultúrnych,  genetických a ešte čojaviemakých kvalitách, je blbina na kvadrát,  patriaca do "19. storočia". Kolonialisti si takýmito argumentami, odôvodňovali svoje nároky na koloniálnu nadvládu. 

..

Tak ma napadá.. 

Keď už toľko točíte o "nedostatku morálky" u Slovákov.

Ak by vaše teórie boli správne. 

Nevyhnutným záverom a riešením "našej situácie" by bolo že sa musíme "pokorne podrobiť" nejakému tomu múdremu a inteligentnému vedeniu od niekoho kto je morálnejší ako "my"?

:moslim:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 33 minútami, alamo napísal:

@smiley

Keď už toľko točíte o "nedostatku morálky" u Slovákov.

Ak by vaše teórie boli správne. 

Nevyhnutným záverom a riešením "našej situácie" by bolo že sa musíme "pokorne podrobiť" nejakému tomu múdremu a inteligentnému vedeniu od niekoho kto je morálnejší ako "my"?

:moslim:

Pokorne podrobiť sa musia otroci, ale na Slovensku máme už 30 rokov slobodné voľby. Ale keď si voliči zvolia nemorálnych politikov, zlodejov, mafiánov, to nie je chyba demokracie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 54 minútami, alamo napísal:

@smiley

je úplne od veci, aj tvrdiť že v novembri 1989, vznikla nejaká "zásadná štartovacia čiara" od ktorej sa dá čosi porovnávať.

Trepeš, lebo je to nasmerované k russofilstvu.  Ak by som nezažil KSČ, tak by som stratil možnosť ho porovnať s dnešným režimom - kapitalizmom. Veľa krát som preberal s kamarátmi, ak by sa v komunistických časoch otvorili hranice, koľko by sa ich vrátilo. Nie každému imperializmus vyhovuje. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, obhajujes zlodejiny? Nedokazes rozoznat jednoduche klamstva alebo ti je to jedno? Tak potom vies preco to nejde,  je vas prílis vela. 

A bol tu uplne jasny priklad informatora, vies povedat ci si lepsi ako on? Ak nie, tak je tiez vsetko jasne.

Btw nariekat ze za nasu biedu moze to ze nemame more? To je ubohe aj na teba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 hours ago, alamo said:

Celý konštrukt tvrdení, že "bohatstvo národov" je závislé iba na ich vlastných "vnútorných", morálnych, kultúrnych,  genetických a ešte čojaviemakých kvalitách, je blbina na kvadrát,  patriaca do "19. storočia".

Korupcia je nasilnejsim faktorom urcujucim bohatsvo krajiny, ich korelacia je statisticky nepopieratelny vedecky fakt. Ako sa k tomuto poznaniu postavis, to uz je len na tebe. Mame slobodu prejavu, takze kludne to mozes dat na kelnu Luptaka. :zubiska:

mackenzie.JPG

Clanok https://mises.org/wire/protectionism-vs-corruption-which-worse-economy

, zdroj dat: https://www.heritage.org/index/download

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

Zmenil si tému, začal si kecať o niečom inom.

Korupcia je systémový jav. A rozhodne to nie je nejaké "Slovenské špecifikum",

Keď sa boj s ňou zredukuje napríklad na antifico jačanie, nijako to systém nevylepší. 

  @Tono

Už iba blemcáš.

 @buky @tyso

Vy ste sa zmohli, tak akurát na ad hominem útoky.

Obvinenia z "rusofilstva" a "obhajovania zlodejiny", sú fakt slizké sprostosti. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, alamo napísal:

 

Veď práve o to ide, že odhalená korupcia vo vyspelých európskych krajinách je potrestaná. Pre mňa je to najväčšie zlo, preto ruskú politiku nemusím, kde je korupcia bežný a  nepotrestaný jav. Slovensko je na začiatku, aspoň dúfam. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, alamo napísal:

@smiley

  @Tono

Už iba blemcáš.

 @buky @tyso

Vy ste sa zmohli, tak akurát na ad hominem útoky.

Obvinenia z "rusofilstva" a "obhajovania zlodejiny", sú fakt slizké sprostosti. 

Rusofilstvo nie je problém, problém je, ak sa za týmto pojmom skrýva neobjektívne vnímanie reality, alebo v horšom prípade šírenie dezinformácií. Objektívna realita je taká, že Rusko vojensky napadlo suverénnu krajinu, aby anektovalo jej územie. To je v rozpore zo všetkými zákonmi civilizovanej spoločnosti. Rezolúcia OSN odsudzuje „pokus o nezákonnú anexiu“ a vyzýva všetky krajiny, aby tento krok neuznali a posilnili tak medzinárodnú diplomatickú izoláciu Moskvy. Vyzýva tiež na stiahnutie ruských jednotiek z územia Ukrajiny v rámci jej medzinárodne uznávaných hraníc.

Čo k tomu dodať? Že "rusofili" na Slovensku sa chcú pripojiť ku krajinám, ako Bielorusko, Sýria, Nikaragua a Severná Kórea, ktoré rezolúciu OSN nepodporili?

Oficiálne sa k podpore hlási aj Maďarsko. Orbán sa pýši, že vďaka jeho vláde sa Maďarsko nezapojilo do vojenskej podpory Ukrajiny. Väčšie farizejstvo si nedokážem predstaviť. Bez vojenskej podpory spojencov, by bola Ukrajina dávno porazená. Komu sú určené Orbánove reči o humanitárnej podpore Ukrajiny? Ukrajine určite nie, západu, EU? Nech sú určené komukoľvek, vyhovujú hlavne agresorovi - Rusku a Putinovým cieľom ovládnuť územie suverénneho štátu. Možno sú určené aj domácemu publiku,  keď tvrdí, že nie je to vraj "naša vojna". Som zvedavý, či by bol tak spokojný, keby niekto anektoval územie Maďarska a spojencov by to nezajímalo, lebo by to nebola "ich vojna".  Cynické a bohužiaľ nemôžem sa vyhnúť slovu, ktoré ťa tak irituje - nemorálne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 minútami, buky napísal:

..odhalená korupcia vo vyspelých európskych krajinách je potrestaná. 

Prosím ťa kto z politikov a bankárov, skončil za mrežami za "dlhovú krízu"?

Alebo za NordStream? 

Berlínske letisko..

Wirecard..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto dopadne, kto kritizuje  russkú  skorumpovanosť. Tu  ti však nič také nehrozí, či ?  

pred 15 minútami, alamo napísal:

Alebo za NordStream? 

Berlínske letisko..

Wirecard..

No skús, ako to dopadlo. 

Naopak, takto to dopadá, kto verejne kritizuje russkú skorumpovanosť.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Alexej_Anatolievič_Navaľnyj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, alamo napísal:

Prosím ťa kto z politikov a bankárov, skončil za mrežami za "dlhovú krízu"?

Mám kritický postoj k politike EU. Barroso bol príklad nemorálneho politika, ktorý v rokoch 2004-2014 zastával post predsedu Európskej komisie. Rovnako mám výhrady voči politike Merkelovej, alebo Lagardeovej. Trumpova politika je už kategória sama o sebe. Poukazovať na to znamená, ospravedlniť Putinovu agresiu, lebo "morálka je útočisko slabých"? To je dnes Life motiv všetkých "rusofilov", ktorým došli racionálne argumenty. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, alamo napísal:

@buky @Tono

Ja už fakt neviem ako na vaše hysterické výlevy

:happyroll:

Ty si tu zatiaľ nevyprodukoval jedinú konzistentnú myšlienku, okrem invektív. Že všetko je na hovno a všetci sú rovnakí je tiež názor, ale čo k tomuto názoru dodať. Buďme spokojní?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov