Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pamatas tu piesen od skupiny Bez ladu a skladu?......"piste vsetci modrym perom"......a vzdy sa naslo zopar jedincov, co pisali inym farebnym zlozenim, ako bolo nariadene....tomu sa vravi zivot.....tak sa netreba s tym zatazovat, lebo to nezmenis ani ty a ani tu operujuci vedecky prognostik..... :) a prajem ti veseleho Silvestra.....a vlastne vsetkym, co sa nezatazuju detailama zo statistik....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Blbcom sa nedá vysvetlit ani 2+2, informátor je presne ten prípad takéhoto hov..a.

My nemusíme zastaviť pandémiu, my ju musíme efektívne potláčať do času vakcinácie na 70%. Ani to tu ten buran nepochopil. Nie je lockdown ako lockdown, ak vláda povie ideme zavriet obchody, pričom tu ludia môžu pracovat stretávat sa a je tu x výnimiek, toto ťažko môže efektívne potlačiť pandémiu v čase, ked sa nám vírus vylepšil, či má optimálne podmienky na prenos. Ludia nosia ruška v obchodoch, no stretavaju sa, krížia ako zmyslov zbavení, neexistuje len ROR, existuje x opatreni v boji proti korone, toto hlupáci ani nevedia, že okrem iného tu su napr. povinné karantény a je zakázané sa stýkať so zvyškom, ale ludia v SR aj to porušujú, vid podrbany Kotleba. Ak by skutočne fungovalo trasovanie, čo nefunguje, tak do istých čísiel to vieme rapídne obmedziť, znova sa tu nikto neobťažoval doriešiť kvalitativne, aj kvantitatívne trasovanie, kde sa to vymkne spod kontroly nastupujú lokálne lockdowny, kde ak chce niekto ist do práce bude testovaný.

Nech tu tento hlupák nevypisuje, čo sa dá a čo nie, keď je sprosty, sprostejší ako to poleno v lese.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:excl: Vláda sprísni opatrenia už vo štvrtok, systém bublín sa zruší

Citát

 

Vláda sprísni opatrenia už vo štvrtok, systém bublín sa zruší

"Vzhľadom na to, že aktuálne miernejšie opatrenia sa zjavne nedodržiavajú a počet chorých stúpa, strana Za ľudí požiadala koaličných partnerov, aby sa vláda zišla ešte dnes a sprísnila okamžite opatrenia," uviedla vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová. Zdôraznila, že pri takýchto vysokých číslach nie je čas váhať a odkladať opatrenia.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) avizoval, že na rokovaní prijme vláda oparenia, ktoré začnú platiť už od polnoci, niektoré v nasledujúcich dňoch.

"Najzásadnejšie z nich je zrušenie akýchkoľvek domácich návštev, teda vytváranie akýchkoľvek tzv. bublín bude zrušené," uviedol.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ROR funguje, jar to potvrdzuje ale kedze mame kotlebu, harabina a fica co presviedcaju ludi ze to nefunguje tak na to ludia kaslu. A idiotov ako informator co sa navyse raduju z toho ako zomieraju ludia. 

du blejt velebnosti

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, informator napísal:

pamatas tu piesen od skupiny Bez ladu a skladu?......"piste vsetci modrym perom"......a vzdy sa naslo zopar jedincov, co pisali inym farebnym zlozenim, ako bolo nariadene....tomu sa vravi zivot...

keď už si použil tento príklad, informator, tak ho využijem.
ono je fajn, trochu si zarebelovať.... takmer každý to občas spraví. ale je dobre vedieť, kde a kam sa to hodí....
keď už po takmer roku tu máme po prvej prísnej karanténe, ktorú sme prežili s nariadeniami a pomerne v pohode....
máme tu druhú vlnu, pri ktorej sa rebelovia množia, karanténu len tak na pohľad, a zrazu okolo nás ochorievajú a umierajú známi ľudia, rebelstvo akosi vyznieva ako humor s krivým úsmevom...


a keď už sme pri tom - vieš prečo sa písalo modrým perom? to malo svojho času svoju vážnu príčinu. a dokonca má dodnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

System bublin určite je z dielne Sulika, ten je priamo majster zlych riešeni...Zacinaju navrhovat opatrenia ked je kolaps už neodvratny.

Matovič už ohlasuje ďalšie plošne testovania.. Majstri v akcii...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, tyso napísal:

ROR funguje, jar to potvrdzuje ale kedze mame kotlebu, harabina a fica co presviedcaju ludi ze to nefunguje tak na to ludia kaslu. A idiotov ako informator co sa navyse raduju z toho ako zomieraju ludia. 

du blejt velebnosti

Houbeles..

Ľudia tie polovičaté sprostosti zväčša dodržiavajú..

Neschopná je vláda.. Ktorá akurát chaotí..

Súčasný stav je 100% výsledkom vládneho chaotenia a impotencie. 

Citát

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/573361-vlada-dnes-sprisni-lockdown-zrusene-budu-akekolvek-domace-navstevy/

Ešte pred dvoma dňami to bola pritom vláda, ktorá nevzala do úvahy žiadne upozornenia lekárov a odborníkov, aby boli opatrenia sprísnené, odporúčala stretávanie sa iba v bublinách, pričom sa mohli stretávať dve bubliny. A bola to vláda, ktorá do výnimiek zákazu vychádzania zaradila lyžovanie či možnosť vycestovať do rekreačných zariadení.

Matovič pripomína, že „ak by sme poctivo dodržiavali len súčasné opatrenia, do dvoch týždňov by sme Covid na Slovensku nemali“. Pritom doteraz nebol schopný objasniť, ako sa koronavírus rozšíril medzi členmi vlády, ktorých izolácia sa skončila len tesne pred rokovaním vlády. A infikovaný bol aj Matovič.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vzhľadom na veľmi podobnú, ak nie horšiu situáciu vo viacerých krajinách, si myslím, že je úplne jedno kto tam je a o čom rozhoduje. Teplý s Hranatým by ani nevedeli kde je sever.

Jedine, kde to zvládajú, sú izolované ostrovy v Tichom oceáne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna j.b.nmatovicovejsiu krajinu ako je Slovensko na svete nenajdete. Kde za rok deti ,ci uz druhy stupen, ci stredne skoly ,boli v skole 4 mesiace z 10 tich. To si  kazdy jb.o musi gratulovat aky je uspesny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, vlada je fakt spolok neschopakov ale tak to povedzme rovno, keby ludia pouzivali zdravy rozum a teda dodrziavali ror, obmedzili stretavanie a neodrbavali kde sa da, tak by sme to drzali na nizkych cislach. Uloha vlady by bola mala, kedze to ludia nedodrziavaju tak schopna vlada dokaze ludi presviedcat a zaroven pouzivat   silu aby to presadila.  mame teda blbych ludi a neschopnu vladu co je sice logicka kombinacia ale dost nestastna

a ludia to nedodrziavaju, len tak so zabavy ratam kolko ludi pri nakupe vynecha dezinfekciu, rusku ma pod nosom a tlacia sa na toho pred nim. A sme tak na 60 percentach len v obchode. A ked pocuvam ze ludia s pozitivnymi testami chodia do kostola tak mi striela dekel. A tak zabudni ze ludia nieco dodrziavaju, mozno cernosi v afrike ale slovaci nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ruška nie su všespasitelné, no pomôžu v kombinácii s odstupom, nepodavanim ruk, umyvanim ruk, a dalsia vec je aj doba v obchode, nakup by mal trvat do 30 minut, obchody maju mat pristroje na zvyšenie vlhkosti a ultrafialove žiariče, pokuty za nedodržiavanie ROR a hned máme základné opatrenia v obchodoch funkčne. Uplne obmedziť stretavanie sa, klabosenie, ak tak vo vonkajších priestoroch, v prirode za použitia ochrany. Ziadne navšetevy, žiadne ich bubliny, ktoré nefungujú lebo to nie je kontrolovane a pokutovane.

Navyše nam tu prisiel vylepšený kmen, je zima, areosol vydrži dlhšie vo vzduchu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, robopol napísal:

Blbcom sa nedá vysvetlit ani 2+2, informátor je presne ten prípad takéhoto hov..a.

My nemusíme zastaviť pandémiu, my ju musíme efektívne potláčať do času vakcinácie na 70%. Ani to tu ten buran nepochopil. Nie je lockdown ako lockdown, ak vláda povie ideme zavriet obchody, pričom tu ludia môžu pracovat stretávat sa a je tu x výnimiek, toto ťažko môže efektívne potlačiť pandémiu v čase, ked sa nám vírus vylepšil, či má optimálne podmienky na prenos. Ludia nosia ruška v obchodoch, no stretavaju sa, krížia ako zmyslov zbavení, neexistuje len ROR, existuje x opatreni v boji proti korone, toto hlupáci ani nevedia, že okrem iného tu su napr. povinné karantény a je zakázané sa stýkať so zvyškom, ale ludia v SR aj to porušujú, vid podrbany Kotleba. Ak by skutočne fungovalo trasovanie, čo nefunguje, tak do istých čísiel to vieme rapídne obmedziť, znova sa tu nikto neobťažoval doriešiť kvalitativne, aj kvantitatívne trasovanie, kde sa to vymkne spod kontroly nastupujú lokálne lockdowny, kde ak chce niekto ist do práce bude testovaný.

Nech tu tento hlupák nevypisuje, čo sa dá a čo nie, keď je sprosty, sprostejší ako to poleno v lese.

darmo ma tu sa pokusas urazit......to ze nic nefunguje, je pravda a mozes sa tu aj na kolomaz rozliat.....a nebude fungovat ani vakcinacia....

pred 5 hodinami, tyso napísal:

ROR funguje, jar to potvrdzuje ale kedze mame kotlebu, harabina a fica co presviedcaju ludi ze to nefunguje tak na to ludia kaslu. A idiotov ako informator co sa navyse raduju z toho ako zomieraju ludia. 

du blejt velebnosti

ROR prestal fungovat, ked sa sem natlacili nasi vycestovany  pomocni pracovnici zo zahranicia, ktore este zosilnila vlada gangu styroch opic svojii "odbornymi a pragmatickymi" rieseniami....a jediny kto sa tu vytesuje su tu pritomny vedecky prognostici, ked im vyjde vysledok z ich grafu.....nakoniec, preco by som sa potom nemal vytesovat aj ja, ked sa potvrdi, co som tu stale tvrdil.....ROR a lokdavny nefunguju (su docasne) a virus si ide svojim tempom dalej....ked zbada prekazku tak zmutuje a pokracuje....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 minútami, Sniper napísal:

a podľa virológa informatora čo bude fungovať? Vystrieľať všetkých liberálov?

ak by to bolo riesenie.....ale oni sa vyvrazdia sami.....pockam si a potom pri tom tresku bude covid zapisany v historii, ako ludova pesnicka o jelenoch na horach.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je možne urazit niekoho kto nema mozog. Trapny informátor popiera teda existenciu všetkých krtajín kde to brilatne zvládli a dobre zvládli. Pre niekoho to je zazrak, pre ineho poznanie vztahov.  Skutočnost v SR je to, že patri medzi krajiny kde koronu zvladaju zle zo znamých príčin, privela informátorov v populácii a neschopná vláda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 minútami, informator napísal:

ak by to bolo riesenie.....ale oni sa vyvrazdia sami.....pockam si a potom pri tom tresku bude covid zapisany v historii, ako ludova pesnicka o jelenoch na horach.... :)

No myslím, že tento príspevok veľa vysvetľuje....

 

Ale inak myslím, že celá terajšia situácia je výsledok tejto zbuzerantnenej doby. Ľudia kedysi s pandémiami a epidémiami zápasili celé roky, nemali technológie, čo máme my, nemali vakcíny tak rýchlo ako máme teraz a vedeli prežiť. Určite to nešlo len tak, ale ak chceli prežiť, museli sa to snažiť prekonať.

Je v našom vlastnom záujme, aby sa pandémia poriešila čo najskôr. Bohužiaľ práve táto zbuzerantnená doba, čo splodila voličov hlasu smeru, kotlebovce a toho čo vše-tko vy-hral, ani neviem čo vlastne za stranu má, je to ťažké, odporúčania ignorujú, nariadenia porušujú, tak čo s tým? Konečne príde vakcína, ktorá to môže otočiť, a táto luza začne vykrikovať, že sa očkovať nedá, lebo je to len placebo ktoré nás ma očipovať. Asi nie nadarmo voliči týchto strán majú vzdelanie maximálne tak vysokú školu života, IQ priemerne do 80, sú závislí na alkohole a ich životným maximom je nejaká tá vyhratá stovka na automatoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, robopol napísal:

Nie je možne urazit niekoho kto nema mozog. Trapny informátor popiera teda existenciu všetkých krtajín kde to brilatne zvládli a dobre zvládli. Pre niekoho to je zazrak, pre ineho poznanie vztahov.  Skutočnost v SR je to, že patri medzi krajiny kde koronu zvladaju zle zo znamých príčin, privela informátorov v populácii a neschopná vláda.

suhlasim, ze je privela informatorov, ale na oboch stranach a mozes si vybrat komu das za pravdu...ja ti neupieram tvoj vyber a ty popieras moje pravo vyberu....aj ked ja napr. ROR dodrzujem, no vakcinacia ide mimo mna....

pred 7 minútami, Sniper napísal:

No myslím, že tento príspevok veľa vysvetľuje....

........Konečne príde vakcína, ktorá to môže otočiť, a táto luza začne vykrikovať, že sa očkovať nedá, lebo je to len placebo ktoré nás ma očipovať. Asi nie nadarmo voliči týchto strán majú vzdelanie maximálne tak vysokú školu života, IQ priemerne do 80, sú závislí na alkohole a ich životným maximom je nejaká tá vyhratá stovka na automatoch.

aj tento tvoj prispevok vela vysvetluje....

aj ja mam radost, ze je tu vakcina a mozu sa zaockovat ludia, co maju zaujem a su presvedceny, ze to potrebuju..........ja zaujmem nemam, ale nedovolim si o tych, co maju zaujem, tvrdit, ze je to luza s IQ nize 80 a holduju alkoholu a mozno aj inym drogam....i ked mam pocit, ze si vylieceny gembler..... 

a este pre zaujmavost...zomrel Robert Hossein (bajny Peyrac) vo veku 93 rokov podlahol covidu....no neviem, ale mozno by ho v tom veku bola vzala aj chripka...no ale ked covid teraz leti... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty musis informátor byt strasne frustrovany človek. Ty si nevyberas medzi názorom, ty si vyberas medzi realitou a bludom. No a vždy si spolahlivo vyberas bludy. Otačas diskusie, slovna vata, nedokazeš udržat nit pri ničom, začnes metaforovat, či rozpravat o inom.

Skutočnosť je ta, že su krajiny kde su vysledky v boji s coronovou rádovo lepšie. Chapeš to? to je realita a nie tvoj sen, že nefunguje nič. Vieš mi vysvetlit ako by si nakazil iných keby si bol v izolácii? Ukaz mi tu mutaciu, ktorá obide to, že virus skratka nemá na koho prebehnut? tebe skutočne chýba funkčný mozog, žiješ v bludoch sraččkách celý svoj ubohý život.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, informator napísal:

ja zaujmem nemam, ale nedovolim si o tych, co maju zaujem, tvrdit, ze je to luza s IQ nize 80 a holduju alkoholu a mozno aj inym drogam....i ked mam pocit, ze si vylieceny gembler..... 

Gamblera máš v trenkách, našťastie so žiadnou závislosťou som nikdy nemal česť.

Keď čítam príspevky, napr. na Facebooku, ako sa viacerí tomu rozumejú a vidím, že v profile nemajú ukončenú ani základnú školu, bývajú na dedine niekde na lazoch a zdieľajú Blahove infantilné statusy, tak tam sú už jasní :zubiska:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, robopol napísal:

Ty musis informátor byt strasne frustrovany človek. Ty si nevyberas medzi názorom, ty si vyberas medzi realitou a bludom. No a vždy si spolahlivo vyberas bludy. Otačas diskusie, slovna vata, nedokazeš udržat nit pri ničom, začnes metaforovat, či rozpravat o inom.

Skutočnosť je ta, že su krajiny kde su vysledky v boji s coronovou rádovo lepšie. Chapeš to? to je realita a nie tvoj sen, že nefunguje nič. Vieš mi vysvetlit ako by si nakazil iných keby si bol v izolácii? Ukaz mi tu mutaciu, ktorá obide to, že virus skratka nemá na koho prebehnut? tebe skutočne chýba funkčný mozog, žiješ v bludoch sraččkách celý svoj ubohý život.

 

a teba bavi zivot v krajine, v ktorej (podla teba) ludia veria viac "bludom" ako tvojej "realite"?.....kludne chod byvat do krajiny, v ktorej ludia veria tvojej realite.....a daj sem krajinu teda, v ktorej by si sa citil, ako medzi civilizovanym svetom....kde to tak dobre zvladaju?....okrem Ciny samozrejme....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my tu neriešime v ktorej krajine chcem bývat, ani "moju realitu" . My tu riešime realitu aj tvoju, každého. Čina to zvládla najlepšie, kto tvrdí, že falšujú štatistiky je truhlík. Ďalšia krajina je napr. Australia, Južna Korea, Japonsko a mnoho ďlaších. Si pozri ty expert na "tvoju pravdu" ako na tom su tieto obrie štáty v porovnaní so SR.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechce sa mi vsetko hladat, ale viem, ze taka Korea po zruseni (uvolneni) lokdavnu sa zacina pomaly dostavat do stavu spred par mesiacov.....ze si truhlik je zname....ked ti vravim vedecky prognostik, je pocta....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nie som žiaden vedecky prognostik pan na "svoju pravdu". Mne absolutne nezaleži na tom kto je kto ale to čo hovorí alebo píše. Takže skvele, ešte aby som ti tu grafy dal, lebo si nemohuci a ešte aby som ti vyhladal počet obyvatelov a ukazal aku maju premorenost oproti nam, a čo ešte by si chcel, zadok si utrieš sam? alebo ako to je to v tvojej realite?

južna korea ma teraz 1000 pozitivných je však 9 krat Sr, teda v prepočte to je cca 110, my tu máme 6300 tisic, teda ano strašne zle su na tom, uplne rovnako ako my.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poukazal si na Koreu a ked ti sem dam odpoved, ze Korea po uvolneni opatreni sa zacina vracat do stavu pred par mesiacmi, tak tu posunies pocet obyvatelov a premorenost....to ma co spolocne s tym, ze lokdavn funguje iba docasne?....nieco podobne sa deje aj v cechach...tu mas statistiku...inak je prehladnejsia ako nasa...

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?fbclid=IwAR0-xekrAJdKStH4HDXg0iwosCm17YqB2qWiaHT5HK7MlsyksCQXqQ7e1oA

...a stale si vedecky prognostik...zatial, mozno sa casom dostanes aj k tomu truhlikovi... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najdi ty imbecil , kde píšem, že LD je trvale riešenie? Ved ty ani nevieš čo si tu popisal, písal si, že NIC nefnuguje, všetko je u teba prirodzeny vývoj, si proti všetkemu a nenavrhuješ nič len totalne sprostosti, škoda času marnit čas a dokazovat ti tu 2+2, aj tak vyhlasiš že to je len moj nazor, moja pravda, tvoja pravda, tvoja realita, tvoj nazor je, že to je osem. Daj si inzerat, že surne potrebuješ nejaky mozog do tej prazdenej dutiny dostat. Potom tu volačo píš, šak ty trepeš nezmysly ako na pase v kauflande.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov