Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

7 minutes ago, slimak said:

Moj tip nasli PCR testy,dnes 1000 -1500 pozitivnych v Bratislave? Ci tolko bude az zajtra?

Neviem kde si pozeral, NCZI ukazuje 140 prirastok v BA. 

7 minutes ago, Sniper said:

Zistilo sa, že podiel nakazených je zhruba rovnaký všade bez rozdielu sociálneho postavenia.

To sa kde da najst ?  Ja som nasiel len geograficke data, pohlavie a vek. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vies mi poslat link na tu informaciu? Vcera bolo 144 v Bratislave, dnes je cele Slovensko nula. Ten prvy obrazok. Ten druhy su za posledne dva dni,  ale ten udaj 1727 je vcerajsi(tam ani nedopocitalo  3200 dnesnych,zrejme to maju tak naprogramovane). 

Manipulovat, zavadzat, klamat a zastrasovat( dosial) su pracovne metody Igorka.

nula.png

vcera a dnes.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno nejde o Bratislavu. Ale zachytil som, ze firmy, co na to maju ,aj pozitivnych si davaju pretestovavat zamestnancov PCR testami. Resp. je vela pozitivnych a mozno ich okolie sa dava pretestovat PCR testami, to bude este niekolko dni, preto budu aj vyssie % pozitivnych. Vcera to bolo 8%,dnes uz 24%. Proste je to akoby ovela vytrasovanejsie ako ked bolo 18 000, 20 000 za piatok, sobotu a nedelu - lebo tam sli ,len ti co nechceli ist na matovicov antigen a stat v rade.

24.10   3042

29.10   3363

3.11.    3216

To su tri najvacsie hodnoty 4.ta bola 2890. Teda ak by dali zajtra 20 000 testov mozno budu mat 5 000 pozitivnych. A to je marketingovo zle.. po tak skvelej akcii, a este horsie bude,ked tam ludia budu chodit v kuse. A Matovic sa obava,ze ludia sa na jeho testy vykaslu. A aby nemusel odpovedat a byt grilovany sa upratal do karanteny.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, tyso napísal:

vies,  mne je jasne ze je hlupa, ale ona to nevie a ty to nemas ako zistit.     Je totiz velmi akademicka debata co zaratat do umrti na COVID  a tomu pacientovi je to jedno.  Bez covidu by zil a po nakaze zomrel.   

BTW,  okrem toho ide o loz,  na Slovensku je kazdy mrtvy  s podozrenim na covid pitvany a len v pripade ze ma rozvinutu plucnu formu tak sa zapocita do umrtia. To je inak  jedna z pricin preco vykazujeme nizsiu umrtnost.  Ale schopnost si overit informacie je u teba nulova, tak to pisem len na okraj.

To len ludia co nechapu taku zakladnu vec ze ludia chcu zit aj ked maju chronicke chorobu opakuju taketo nezmysly,  a druha moznost je ze skutocne ako Mengele veris ze ludi s chronickymi chorobamu treba vykantrit a covid je uzasna prilezitost.    Ale v tvojom pripade predpoklad len to ze si hlupy, nie ze si takto diabolsky nemoralny.    Ale mozno sa mylim, mozno preto stale spominas Mengeleho,   skutocne ta tesi smrt "druhoradych ludi" ?    Uprimne mi povedz ?   Maju podla teba umriet cim skor aby "ocistili populaciu" ?

Len aby si ako ludak chapal,  to nie su zidia.   Ci to uz nehra ulohu ?

vidim, ze tvoje vedecka retorika, je na urovni cirkusanta z TT.....pre tvoje obmedzene chapanie ti napoviem, ze ta "hlupana" rozpravala o obetiach covidu v Taliansku.....dal som to sem preto, aby sa tu trochu vyjasnilo, ze nie tvoje katasroficke scenare vymretia ludstva su  iste, ale su aj vedecky pracovnici, co to vnimaju uplne inak, ako tvoja "vedecka" urodzenost...sa tu a aj v mediach, casto operuje armagedonom na covid  na severe Talianska, tu mas dokaz od "hlupane", ze to tak nie je.....a k akademickej debate o tom, co zaratat do umrti na covid....ze sa u nas pitva to vie kazdy, ale ked ma niekto tie rozne, co do poctu a diagnoz, chronicke ochorenia, tak to akoze ked ma pozitivitu na covid, tak je jeho pricina smrti automaticky covid?......tak neviem, ale podla tvojho vedeckeho scenara, by kazdy, kto zomrie nemal zomriet a tak ked zomrie nebodaj na starobu, ideme robit vsetko pre to, aby sme nestarli a teda toto nebola pricina umrtia....ved kazdy chce zit nielen tazko chronicky chory, ale aj ked je stary.....hm.......mozno pri svojej zaneprazdnenosti pri hladani medicina na nesmrtelnost sme pozabudli, ze smrt je sucastou zivota a smrt si pricinu najde......to nema z Mengelem nic spolocneho, pretoze to je zivot a nie pokusy na ludoch, ktore sa honosne pomenuju, medicinske ukony pre vase zdravie (ci nesmrtelnost?).....

to len aby si, ako vedecky kanibal, pochopil, ze sme ludia a nie pokusne zvierata.....ci ty v tom nevidis rozdiel?.....

pred 7 hodinami, Sniper napísal:

Zistilo sa, že podiel nakazených je zhruba rovnaký všade bez rozdielu sociálneho postavenia.

kedze je statisticky dokazane, ze bezdomovci, narkomani, opilci a obyvatelia roznych osad nedodrzuju hygienu, nenosia spravne, alebo vobec, russka, nedodrzuju soc.odstup a covid je zhruba rovnako rozsireny medzi celu populaciu, ROR nema potom opodstatnenie, nakolko je covid reciprocne aj medzi nami zodpovednymi....aj na toto existuje virologicke a epidemiologicke vysvetlenie?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

na rozdiel od teba citam s porozumenim a viem ze hovorila o taliansku a skusala to zovseobecnit. ale neodpovedas, si len hlupak alebo amoralny netvor?

na to aby som splnal nejake tvoje kriteria na hlupost a amoralnost,  je treba sem tie tvoje kriteria napisat, aby som videl, co teda splnam, ked uz mam na vyber dve moznosti....

 

 

pred 1 hodinou, robopol napísal:

zevraj amoralny demon :) , no blb to je ...korunovaný, antivedecký kanibal :)

 

pred 1 hodinou, tyso napísal:

to je aj moja pracovna hypoteza:), ale to s akou lahkostou prijma smrt inych ma znepokojuje. 

no ak taketo "veliciny" sa pasuju do polohy osvetarov v oblasti nesmrtelnosti, tak to idem si dat radsej "bromhexin" a vodku..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informátor

No a ty si ako myslíš, že keby si zistil, že si blbec naozaj, tak by si to nebodaj dokazal racionalne prijat? To bremeno neunesieš, to ti nedovolí tvoje ego. To je totiž ten rozdiel, ty nedokážeš sa pozriet na vec objektivne, na seba ani na iných, ani na dianie, či fakty. Si stratený prípad a ja sa čudujem tomu, že napr. tyso tu vedie s tebou dlhe debaty, ked to zjavne nemá žiaden význam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

takze ked sa neriadim sfalsovanou statistikou, cislama a schemou, ako mam zit, tak som pre ludi, co sa riadia sfalsovanou statistikou, cislama a schemou, ako maju zit, som hlupak a amoralny netvor.....tak to radsej budem tym hlupakom a netvorom, ale slobodu uvazovania a spajania faktov do celku na zaklade skusenosti a prirodzenosti si nenecham vziat....zivot je jednoduchy a zlozitym ho robia iba tie "pokrokarske" veliciny hore spomenute...vy dvaja mate zjavne velmi zlozity a uplne nestraviteny zivot....:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co je sfalšovane? predpokladam, že už patriš do rizikovej skupiny, tak ak hovoriš o covide ako o chripke, či čo tvrdiš? A ak ano tak sa nechaj nakazit a sam uvidis potom, ked ta to skosi, potom sa ta pridem opytat na lozku na tvoj nazor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  ved je jasne ze sa neriadis sfalsovanu statistikou ani nesfalsovanou,    ty sa riadis podla toho co ti hovoria  "tvoji priatelia".  Ved je jasne ze ani zakladne pocty, ani zdravy rozum ani  zaklady moralky ci etiky   v tvojom zivote nehraju ziadnu ulohu.   To je potom jednoduchy zivot, staci pocuvat autority.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 59 minútami, robopol napísal:

co je sfalšovane? predpokladam, že už patriš do rizikovej skupiny, tak ak hovoriš o covide ako o chripke, či čo tvrdiš? A ak ano tak sa nechaj nakazit a sam uvidis potom, ked ta to skosi, potom sa ta pridem opytat na lozku na tvoj nazor.

odpoviem ti jednoducho...aby som nemusel pouzivat nejake schemy a statisticke udaje, tak sa riadim takto.....ak pouzivam na krajanie noz, tak si davam pozor aby som sa neporezal....podla teba, ak sa porezem, tak som ignoroval, ze ten noz moze aj ublizit?....tebe to potom dava pravo ma obvinit a zaradit medzi hlupakov a blbov?.....

pred 52 minútami, tyso napísal:

informator,  ved je jasne ze sa neriadis sfalsovanu statistikou ani nesfalsovanou,    ty sa riadis podla toho co ti hovoria  "tvoji priatelia".  Ved je jasne ze ani zakladne pocty, ani zdravy rozum ani  zaklady moralky ci etiky   v tvojom zivote nehraju ziadnu ulohu.   To je potom jednoduchy zivot, staci pocuvat autority.  

nie neriadim sa, pretoze tie udaje su iba pre blbcov a nesvojpravnych ludi.....a co sa tyka priatelov....ty ich asi nemas a ak nahodou mas, tak musia pocuvat, co im ty naordinujes alebo si dovolia pri tebe povedat aj svoj nazor?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, ak mavas ostrym nozom a niekoho porezes, tak si bud nasilnik aleb hlupak.   A to je ciste posudenie situacie,  pravo posudzovat situaciu nam dava rozum.

A ked odmietnes nosit rusku napriek tomu ze mozes niekoho nakazit a ten moze umriet je obdoba.    Si bud sebec, ktory kasle na dosledky pre inych alebo hlupak.     A ja viem, udaje su pre tych co ich dokazu interpretovat, a do tejto skupiny nepatris.  Musis sa teda spolahnut na ludi co ti povedia ako to je.  A bohuzial  mas tych nespravnych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obdoba je aj toto: Ak odmietnes jazdit autom pomalsie ako 5 km/h, tak mozes do niekoho narazit a ten moze zomriet. Si bud sebec, ktory kasle na dosledky pre inych alebo hlupak. 

Nebolo lepsie ubrat z toho patosu?  Vsak ty sam si priznal, ze priamy vedecky dokaz o ucinnosti rusok proti sireniu covid nemame a pouzivame ich preto, lebo nas to nic nestoji.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

priamy dokaz si predsa dostal.   tak to zase nezapieraj.   A len dodam, ak ides niekoho nakazit, tak je to trestny cin oddavna,  tu sa len bavime o stave ze to nevies,  v takom pripade nenosit rusko je sebecke,  pretoze ak si nakazeny tak siris chorobu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

informator, ak mavas ostrym nozom a niekoho porezes, tak si bud nasilnik aleb hlupak.   A to je ciste posudenie situacie,  pravo posudzovat situaciu nam dava rozum.

A ked odmietnes nosit rusku napriek tomu ze mozes niekoho nakazit a ten moze umriet je obdoba.    Si bud sebec, ktory kasle na dosledky pre inych alebo hlupak.     A ja viem, udaje su pre tych co ich dokazu interpretovat, a do tejto skupiny nepatris.  Musis sa teda spolahnut na ludi co ti povedia ako to je.  A bohuzial  mas tych nespravnych.

vies co, chod uz podstupit nejaku liecbu, lebo pri tvojich vedckych liecebnych  eskapadach mi zostava stat aj ta trocha rozumu, co este (podla teba) mam....

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov