Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Tono

kde je vola tam je cesta....ako prehlasil svojho casu klasik a odbornik na kolajovu techniku....a teraz je jedinou ucinnou formou boja proti tejto "hnusobe", ako o nej prehlasuje klasik z TT, celospolocensky dohovor....myslim teraz strategiu prierezom cez politicky a vedecky svet.....a na tahu je v prvom rade gang styroch, ktory robi solo akcie a pri kritike zo strany opozicie a "vlastizradnej" casti vedcov, pouziva slovnik z knihy svojho ideologickeho vzoru "moj boj".....a myslim, ze tymto jej konanim sa tomu "lokdavnu" aj tak nevyhneme a co myslis, kto bude tym vinnikom?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 58 minútami, informator napísal:

Tono

a myslim, ze tymto jej konanim sa tomu "lokdavnu" aj tak nevyhneme a co myslis, kto bude tym vinnikom?....

Ti hľadáš vinníka. Ale predstava, že vinníkom súčasného stavu pandémie na Slovensku je Matovič a jeho vláda je buď naivita, alebo zámer. Pozri si priebeh pandémie v Európe. Vlády v EU a UK sú širokým spektrom strán a lídrov.  Každá vláda má inú stratégiu, iné reštrikcie. Ak by sme boli iba vďaka našej vláde tak nekompetentní, ako tvrdíš, prejavilo by sa to aj na grafoch. Ale uznávam, že Matovič trpí určitým druhom velikášstva a chcel by byť svetovou "jedničkou" v boji proti pandémii. Nuž čo, musíme si zvyknúť, že naj kompetentnejšie rozhodnutia v dnešnom svete dokážu spraviť iba právnici a ekonómovia.     

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Celkom pekne spočítané..

Citát

https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/bilancia-matovicovho-testovania-kupili-sme-10-dni-100-milionov

Bilancia Matovičovho testovania: kúpili sme si 10 dní za 100 miliónov

Na nájdenie jedného pozitívneho človeka pomocou drahších PCR testov momentálne potrebujeme vykonať zhruba päť testov. Ich cena je okolo 350 eur. Ak do toho započítame náklady na trasovanie, nepresiahneme sumu 400 eur. Je tak zrejmé, že pokiaľ by na Slovensku rýchlo a kvalitne fungoval systém vyhľadávania nakazených, náklady by boli desaťnásobne nižšie oproti plošnému testovaniu.  

Za neschopnosť ministerstva zdravotníctva platíme všetci obrovské peniaze. Pokiaľ by sa dobre testovalo a trasovalo, mohli sme ušetriť 90 miliónov eur. Miesto celoplošného testovania sme mohli mať postavené dve nové regionálne nemocnice.

...

Dôvodom je, že na Slovensku aj po testovaní ostáva veľké množstvo asymptomatických šíriteľov vírusu. A tiež, že hranice Slovenska, na rozdiel od Británie, ostávajú otvorené. Na Slovensko bude opäť zavliekaný nový koronavírus zo zahraničia. Pokiaľ sa výrazne nezlepší boj epidemiológov s novými ohniskami, už o pár týždňov môže počet prípadov začať opäť prudko rásť.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Je tak zrejmé, že pokiaľ by na Slovensku rýchlo a kvalitne fungoval systém vyhľadávania nakazených, náklady by boli desaťnásobne nižšie oproti plošnému testovaniu.  "

 

V sobotu plošné testy odhalili cca 25000 infikovaných. Tí by neboli bez plošného testovania identifikovaní, a neboli ani predmetom trasovania. Takže je zbytočná úvaha, že kvalitné trasovanie by problém vyriešilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 59 minútami, Tono napísal:

Ti hľadáš vinníka. Ale predstava, že vinníkom súčasného stavu pandémie na Slovensku je Matovič a jeho vláda je buď naivita, alebo zámer. Pozri si priebeh pandémia v Európe. Vlády v EU a UK sú širokým spektrom strán a lídrov.  Každá vláda má inú stratégiu, iné reštrikcie. Ak by sme boli iba vďaka našej vláde tak nekompetentní, ako tvrdíš, prejavilo by sa to aj na grafoch. Ale uznávam, že Matovič trpí určitým druhom velikášstva a chcel by byť svetovou "jedničkou" v boji proti pandémii. Nuž čo, musíme si zvyknúť, že naj kompetentnejšie rozhodnutia v dnešnom svete dokážu spraviť iba právnici a ekonómovia.     

ja nehladam vinnika, ja sa pytam, kto myslis ze bude vinnikom, za mozny (neovratitelny) "lockdavn".........este raz.....tento gang robi solo akcie a ked budu uspesne, tak samozrejme beru smotanu a ked budu negativne, tak vinnik je dopredu znamy.....som ti ich tam popisal....pretoze neexistuje spolocenska zhoda na tento problem a jeho riesenie....a kto by mal podla teba zacat tuto spolocensku a odbornu diskusiu na konsenzus a nacrtnutie spolocneho planu?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 minútou, informator napísal:

.este raz.....tento gang robi solo akcie a ked budu uspesne, tak samozrejme beru smotanu a ked budu negativne, tak vinnik je dopredu znamy.....

Ak mi výjde matematický model, tak po 7 novembri nastane pokles rovnako v Česku, ako na Slovensku. Ak by to skutočne vyšlo, politici by to zdôvodňovali účinnosťou svojich opatrní. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, electric blue napísal:

@informator kde si pochytil vyraz "gang" . 

podla clenov koalicie mne nic ine navyslo....

pred 3 minútami, Tono napísal:

Ak mi výjde matematický model, tak po 7 novembri nastane pokles rovnako v Česku, ako na Slovensku. Ak by to skutočne vyšlo, politici by to zdôvodňovali účinnosťou svojich opatrní. 

vsetko je mozne a aj Kollar (Richard?), matematik, niekde som zachytil, mal nejake ine koncove vysledku po vcerajsom pocte pozitivita a negativita....podla jeho prepoctov by z poctu pozitivnych malo byt v skutocnosti pozitivnych 15 000 a ostatok je "balast".....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 minutes ago, electric blue said:

@informator kde si pochytil vyraz "gang" . 

no,  napriklad infovojna to pouziva,   bud teda visi na konspiracnych weboch alebo ako si myslim ja je zasobovany "spravnymi nazormi" od svojho guru.  Comu zodpoveda aj casove oneskorenie kym " dostane svoj nazor".

  • Haha 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 minútami, informator napísal:

vsetko je mozne a aj Kollar (Richard?), matematik, niekde som zachytil, mal nejake ine koncove vysledku po vcerajsom pocte pozitivita a negativita....podla jeho prepoctov by z poctu pozitivnych malo byt v skutocnosti pozitivnych 15 000 a ostatok je "balast".....

Ja v modely predpokladám rádovo vyšší počet infikovaných, ako vyšlo z plošného testovania. A plošné testy mi moju "prognózu" nepotvrdili. Našťastie ja žiadnu zodpovednosť za prognózu nemám

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, electric blue napísal:

no mne skor pripadà ze idete podobne zmyšlajúci cez kopirák . :zubiska:

whtr, 

 

https://dennikn.sk/2120259/co-sa-da-vycitat-z-prvych-dat-z-plosneho-testovania/?ref=mpm

mas ine vysledky od nejakeho ineho matematika?....ak ano, tak ich sem daj....

pred 2 minútami, Tono napísal:

Ja v modely predpokladám rádovo vyšší počet infikovaných, ako vyšlo z plošného testovania. A plošné testy mi moju "prognózu" nepotvrdili. Našťastie ja žiadnu zodpovednosť za prognózu nemám

no ved ja vzdy vravim, ze dolezite su data, ktore si zadas do rovnice.......preto su u nas take rozne recepty na "liecbu" corony.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja v podstate mam dochodcov,klientov, je to vyhoda ci nevyhoda? V podstate aj vyhoda. 

Preco dali farebny graf? A kto? Ze v Bratislave je dnes relativne menej pozitivnych? Dosial bol len cerveny. Ten graf je podla vojenskych velitelstiev. Keby sli po mestach, Bratislava by pri Revucej mala farbu mladej rosnicky, voci ropuche.

 

Pozitivita-testovania.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, Tono napísal:

"Je tak zrejmé, že pokiaľ by na Slovensku rýchlo a kvalitne fungoval systém vyhľadávania nakazených, náklady by boli desaťnásobne nižšie oproti plošnému testovaniu.  "

V sobotu plošné testy odhalili cca 25000 infikovaných. Tí by neboli bez plošného testovania identifikovaní, a neboli ani predmetom trasovania. Takže je zbytočná úvaha, že kvalitné trasovanie by problém vyriešilo.

Ja s tym  plne suhlasim, mas tam minuly cas "pokial by fungoval". Pretoze pokial by uz mesiace na Slovensku fungoval system trasovania zvladajuci  rychlo vytrasovat velke mnostva ludi, tak by v prvom rade nebolo tolko pozitivnych na plosnom testovani - pravdepodobne by ani nebola druha vlna.

Samozrejme teraz nema zmysel plakat na rozliatym mliekom. Ale mali by sme si z toho zobrat nejake poucenie: uz teraz by mali zacat pripravy na mohutne rozsirenie trasovacieho tymu, aby sme ho potom mohli nasadit na udrzanie nizkeho poctu nakazenych  - ci uz po plosnom testovani, alebo po lockdowne.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čistotu sme síce neustrážili, ale ako prví na svete budeme plošne testovať. Prví! 

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/t/8284/koronavirus-na-slovensku?ref=korw

PS: No tak Matovič to vníma ako pretek, asi sa mu moc prvenstiev neušlo, tak to teraz doháňa. Nehovoriac o tom, že to boli vyhodene peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567532-profesor-zo-stanfordu-sa-cuduje-ze-matovic-nazval-jeho-studiu-hoaxom/

Premiér Igor Matovič nazval štúdiu profesora John P.A Ioannidisa z renomovanej univerzity Stanford o smrtnosti koronavírusu kotlebovským hoaxom, ten nad tým krúti hlavou.

„Nechápem, ako je možné moju štúdiu nazvať hoaxom. Je to recenzovaný článok v oficiálnom vedeckom časopise Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Výsledky založené na 82 meraniach z celého sveta sú robustné: medián miery smrtnosti (IFR-Infection Fatality Rate. ďalej iba IFR, poz. redakcie) je oveľa nižší, ako sme si mysleli v prvých dňoch pandémie a je veľmi závislý od vekovej štruktúry a od toho, či sú domy opatrovateľskej služby zasiahnuté alebo nie. Pre ľudí, ktorý majú menej ako 70 rokov, je medián miery IFR nižší ako 0,05%.“ povedal pre Lekárske noviny.

...

Vedel o testovaní na Slovensku a uviedol, že pilotný projekt priniesol zaujímavé výsledky, aj keď pripomenul obmedzenia antigénových testov. Zároveň povedal, že ešte viac ho budú zaujímať dáta z plošného testovania. Na základe doterajších štatistík odhadol medián miery smrtnosti na Slovensku na COVID-19 na „menej ako 0,2% a ba dokonca iba 0,1% alebo menej.“

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://myorava.sme.sk/c/22524584/vysledky-testovania-ako-dopadla-orava.html

Cisla z oravy, v nedelu len mierne stuplo % pozitivnych. Aj ked v Namestove to bolo v sobotu1,77 a v nedelu 2,2. 

Ked podla ministrov v pilote mali 91% tak teraz 80%, realne mozno 2/3.

Kto vie ci malo vplyv na vysledok,ze v nedelu mali viacej casu. Keby prislo 100% ludi na Slovensku,pochybujem,ze by vsade stihali otestovat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  nie idot si stale len ty :).   Ak ma niekto data, tak sa debatovat o ich interpretacii a spravnosti.   Ale nie je idiot,  tym je ten co datam nerozumie a napriek tomu ich pouziva ako chce.  ( Kotleba, Matovic, informator).

A

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

takze p.profesor nie je idiot?...on teda ma data a z nich nevychadza ta katastroficka vizia, co tu ty a spolok "vedeckych" kapacit okolo trnafskeho idiota, tvrdia....davas za pravdu "idiotovi" profesorovi?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, ja len s tichym  uzasom sledujem ako prebieha politicka tvorivost interpretacie udajov.  Aj u novinarov, tak napriklad vysledky z plosneho testovania je potrebne spocitat s tymi co boli ziskane trasovanim,   nie je teda pravda ze nakazenost je 1 percento,   je to 1,5 percenta na celom slovensku.  A rovnako dobre vysledky napriklad  v bratislave hovoria len to ze tam trasovanie bezi lepsie ako v ziline, nie ze tam je maly pocet nakazenych.  A k tomu sa pridaju infantilne napady starostov ci starostiek ci vyhlasenie ze ziadna epidemia nie je.

Kua,  to ci je epidemia snad vidia v nemocniciach, to ze dnes mame v nemocniciach 1300 ludi to je pomerne silny signal ze mame problem.  Keby sa situacia zhorsila 2x a stale by bolo len 3 percenta nakazenych, tak by nemocnice skolabovali a ludia by umierali aj na slepak.   To nie je ziadny problem ? 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov