Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

alamo, nie. ja len uvazujem racionalne a nie ideologicky.  ak to bude uspesne, tak utrpi maximalne moje ego,  je teda rozumne spravit vsetko aby bolo uspesne. v opacnom pripade nastupi skutocny lockdown a to nas zaboli radovo viac. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skutočný lockdown ako prehnane tvrdé opatrenie, by sa dal vďaka testovaniu rýchlo uvoľňovať..

Proste opačný postup. Než táto sprostá salámová metóda vyhlasovania nedostatočných nefunkčných  blbín, ktorou sa aj tak dopravacujeme k úplnému uzamknutiu spojené navyše s právnym chaosom. 

Napríklad Harabina nečapali v MHD bez rúška. On sa vyškiera, a tvrdí že mu za to nemôžu dať ani len pokutu, lebo nariadenia vlády majú nulitnú právnu hodnotu..

https://www.bratislavskenoviny.sk/stalo-sa/doma/62387-foto-v-bratislavskej-mhd-cestoval-pasazier-bez-ruska-islo-o-stefana-harabina-ktory-sa-teraz-dozaduje-ulozenia-pokuty

Žiadny policajti Harabina nenaháňajú... Takže čo si o tom asi tak ľudia majú myslieť?

...

Pozrite sa ľudia na ten certifikát o testovaní..

Mal by to byť doklad ktorým sa majú občania preukazovať, lenže nie je na ňom uvedený žiadny zákon ktorý by to nariaďoval.. Lebo žiadny taký zákon ani neexistuje. 

Je to len zdrap papiera, skutočne ak vám aj policajti dajú akože pokutu, ja neviem ktorý normálny sudca uzná že ju máte aj skutočne zaplatiť, keď neexistuje zákon ktorý by ste porušili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problém je ten, že korona sa nám dostala do rastu a behom mesiaca a pol je na uplne inych číslach, pričom sme tu mali nejaké opatrenia, ktoré to nezastavili. Ak by sa aj podarilo týmto testovaním to dostat na 1/3 terajšieho stavu, nepotrvá ani mesiac po uvolnení a bude to tu znova, pretože podmienky zimy su pre vírus ideálne, oslabena imunita, udrží sa vo vzduchu dlhšie. Nie je teda náhoda, že chrípka je práve v tomto období. Aj keby sme spomalili rast po tomto testovaní bude tu stále visieť strach a strata kontroly nad vírusom, pretože to jednoducho nevysledujeme kto ju ma, či nema.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pekné..

V Košiciach zvládnu otestovať iba polovičku záujemcov..

https://www.aktuality.sk/clanok/835196/koronavirus-v-kosiciach-chybaju-na-testovanie-zdravotnici-zvladnu-otestovat-polovicu/

Asi tak 90 000 ? Košičanov.. Stvrdne bez testu doma..

Alebo budú labzovať po dedinách na okolo, a hľadať kde im dajú papier..

A pri rom aj šíriť nákazu..

Uvidíme čo bude v Blave..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, alamo napísal:

@tyso

Problém je,  že ako si sám napísal, vyslovene očakávaš že toto plošné testovanie skončí katastrofálne..

A keď ty podporuješ niečo od čoho očakávaš akurát tak katastrofu, tak vlastne chceš jedine to o čom si presvedčený že dosiahneš..

tyso.. ty chceš dosiahnuť, čo najvyššiu katastrofu..

tyso tu pouziva zazracnu "logiku" toho cirkusanta z TT....zhodit vinu na niekoho mimo seba.....

pred 3 hodinami, alamo napísal:

@tyso

Problém je,  že ako si sám napísal, vyslovene očakávaš že toto plošné testovanie skončí katastrofálne..

A keď ty podporuješ niečo od čoho očakávaš akurát tak katastrofu, tak vlastne chceš jedine to o čom si presvedčený že dosiahneš..

tyso.. ty chceš dosiahnuť, čo najvyššiu katastrofu..

tyso tu pouziva zazracnu "logiku" toho cirkusanta z TT....zhodit vinu na niekoho mimo seba.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba vyriešiť podľa môjho názoru tzv. superprenášačoch a tie velké klastre, čo potom následne vznikaju. Mne napr. nie je jasné, prečo takí jedinci sú a na akom princípe infikujú viacerých, teda nie len to, že su vo väčšej interakcii, teda maju viac socialnych väzieb, ale či v tom nie je aj niečo iné. Teda asi majú velkú virovú nálož, ale ich to nijak vyznamne neochromi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Doplnil som zelenou farbou nové dáta od predpovede. Som zvedavý, ako to bude vyzerať tak za 15 dní. Tam by sa to už malo ukázať. Spravil som predpoveď aj pre Česko, ak ťa to zaujíma. No nechám sa prekvapiť.

pomer denne1.jpg

pomer integral1.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  ja trochu zasnem.  Mame problem a ked budes bojovat proti vsetkemu tak sa zhorsi. 

Chapes zmysel nosenia ruska ?  Ak ano,  tak chapes ze Harabin skodi,  myslim si ze sa ho netreba bat a keby mu dali pokutu   tak by to bol vyborny PR tah.  Harabin by sa nasledne sudil a kym by sa dosudil uz bude po korone.

Chapes zmysel toho ze by chori ludia nemali chodit do obchodu ?   Keby sme boli svedi, tak by to stacilo.  Ale na slovensku mame prilis vela blbcov,   ako teda zaviest pravidla a vynutit ich ?  Policajt by mohol kontrolovat certifikat ale tolko ich nie je,  ake su ine moznosti ?   Ved toto nie je na vladnu buzeraciu ale realne na riesenie problemu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

vies ty vobec co tu propagujes?.....ved ty si jasna vzorka agitatora z 50-tych rokov 20 storocia.....kto ta este moze brat vazne?.... :(

pred 4 hodinami, robopol napísal:

Treba vyriešiť podľa môjho názoru tzv. superprenášačoch a tie velké klastre, čo potom následne vznikaju. Mne napr. nie je jasné, prečo takí jedinci sú a na akom princípe infikujú viacerých, teda nie len to, že su vo väčšej interakcii, teda maju viac socialnych väzieb, ale či v tom nie je aj niečo iné. Teda asi majú velkú virovú nálož, ale ich to nijak vyznamne neochromi.

toto je otazka pre eidemilogov a virologov....zjavne o tom virusu vieme velke gulove a nie je teraz nic horsieho, ako politicko "vedecke" rozhodnutia od stola....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Ja žasnem ešte viac..

A ty si uvedomujem, že ten kto rozhodol že Harabína nebudú so žiadnou pokutou otravovať a nechajú ho škodiť v kľude ďalej, napáchal ešte väčšiu škodu ako sám Harabín?

A tvoja demagógia je úplne jalová..

Ja osobne som za to aby sa viac testovalo, dokonca plošne a tvrdím že sa to malo začať už dávno..

Bohužiaľ to čo momentálne sledujem, žiadne plošné testovanie. V skutku nijaké plošné testovanie sa nerobí.

To čo sa momentálne odohráva, je katastrofické cirkusové predstavenie v ktorom CHROMÍM KLAUNOM ŠÉFUJÚ RETARDOVANÉ OPICE. 

A keď niekto, tak ako ty, vydáva tento šialený beznádejný cirkus za plošné testovanie, tak uráža najzákladnejšiu inteligenciu spoludiskutujúcich. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A tyso co ocakavas, ze sa zmeni po plosnom testovani na gemeri(aj v republike)? Odchytia viac pozitivnych, ci viac falosne pozitivnych? Gemer je v podstate ako Orava. Mozno o 20 tisic viac ludi, mame tu aj dve normalne nemocnice. Je aj v Revucej,ale tu tam nepocitam.

 

Kolko na Gemeri poslu do karanteny?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

informator, si vzorka nasich narodnych idiotov,  dost by ma urazilo keby si ma bral vazne.

Ale dobre sluzis ako ukazka  ake mame problemy a preco nestaci ludom nieco vysvetlit.

a ze tu ty uznavas porusovanie zakonov a prav obcanov, ti samozrejme nevadi....lebo v "zaujme" zdravia je vsetko dovolene....ty to robis v zaujma vedy?....to si akoze "vedecky" kanibal?.....dolezitejsie su vysledky ako cesta k nim....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Český profesor predpovedá: Onedlho príde tretia vlna COVID-19. Počty mŕtvych bude rýchlo rásť!

Citát

Evolučný biológ Jaroslav Flegr prirovnáva nový koronavírus k moru novodobej éry. Kým v stredoveku by podobnú pandémiu vzhľadom na vtedajšiu vysokú úmrtnosť možno ani nezaznamenali, v modernej dobe napácha škody, na aké nie sme zvyknutí. Koronavírus je prírodný živel, ktorý síce ľudstvo nevyhubí, ale svoju silu dá populácii pocítiť. 

O mesiac bude zomierať tisíc ľudí denne

Výskumník odhaduje, že okolo 1. novembra bude v Česku zomierať denne asi 250 ľudí a približne o mesiac až 1 000 nakazených denne. Zastaviť nárast úmrtí sa podľa neho v najbližšom období už nepodarí.

„S tým už nič neurobíme, pretože tí ľudia už sú nakazení, aj keby teraz oddnes zabrali opatrenia, ktoré boli zavedené a zabrali stopercentne, tak bude o mesiac denne zomierať tisíc ľudí,“ prognózuje.

„Ak opatrenia zaberú, počty budú stúpať, ale pomalšie a až o 30 po tom, ako sa dostaneme s reprodukčným číslom pod 1, je šanca, že to začne klesať,“ vysvetľuje. A keby opatrenia nezabrali, k 1. decembru presiahne denná úmrtnosť počet 2-tisíc ľudí.

https://dran.webnoviny.sk/cesky-profesor-predpoveda-onedlho-pride-tretia-vlna-covid-19-pocty-mrtvych-budu-rychlo-rast/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono je pravda, že to je chaos a s pochybným výsledokm, Matovič sa tvari, že úspech bude aj to, keď jeho testovanie zachrani jeden život, to ja za úspech nepovažujem. Bohužial vyčerpali sa všetky dobre riešenia, všetci sa zamerali na testy a ich priebeh, pričom podstatne tu je to, čo ďalej ako to pomôže a ako dokážeme stabilizovať stav. Na to sa Motovič ani nebude mať kedy zamerať.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najviac starcom umrie na Gemeri. A to bolo jasne davno. Najviac starcov mas na Gemeri. Bolo to jasne uz davno. Fasisti to preriedia. Banici maju relativne velke dochodky. Alebo aj moji rodicia. Maju nadpriemerne dochodky. lebo okolo 2000 a par rokov dozadu mal nadpriemerne prijmy. To v Bratislave sa mohli len kukat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, tak skusim este raz.

Ak je diskusia o tom ako minut 200 mil na boj s koronou tak prudko nesuhlasim s plosnym testovanim a suhlasim s opatreniami co spomina robopol.   Ale takato diskusia uz nema zmysel,  je to obdoba "utopenych nakladov" v ekonomii a pri zvazovani co dalej  to nehra ziadnu ulohu.  Testovanie prebehne a mas moznost to podporit alebo nie.   A moja volba je to podporit pretoze to je lepsia moznost ako nie.  Prinasa izolaciu casti nakazenych co je lepsie ako ich nechat pobehovat.   Na strane nevyhod je len moznost ze sa pri odbere nakazis a to povazujem za velmi male riziko a vies ho ovplyvnit svojim spravanim.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak uvidime v pondelok a dalsie tyzdne. Inak A co budes mat falosne testy a magnezitky v Lubeniku a v Jelsave nebudu moct robit? Inak to su dve fabriky- kedy v roku 1996 bol rad Trencin ze je, ci Trnava. Ci Bratislava. Vy ste mali v tedy co zrat kvoli tym fabrikam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

tvaris sa tu ako velky humanista a odbornik na ekonomiku a zdravie.....tak co keby si si spomenul na toto......ak ma liecba choroby vaznejsie  nasledky, ako su  nasledky samej choroby, tak liecbu treba zastavit....a tu sa to uz zjavne naplnilo, ale tvoje kanibalske "vedecke"  ego je ineho nazoru :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mimochodom Tono,

To Švedsko: Ešte nedávno si písal, že tam nastal zlom a bolo prekonané maximu, ajhla :

https://covid19.who.int/region/euro/country/se

Bolo to len lokalne maximum, už je nové maximum. A do konca roka je času dosť. Všetky štáty nezvládajú trasovať (okrem činy a par), nedokážu dosťat vírus pod kontrolu. Tak je zjavne, že všetci to podcenili, neprijali tvrdé opatrenia na začiatku, nadali mickrolockdowny, neizolovali oblasti, tak budú všetci riešiť túto dilemu ako ju riešime v SR.

Ako prípad toho kde to zvladli je Australia:

https://www.bbc.com/news/world-australia-54686812

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak nepochopil som co chces povedat? 

tak teda mozno odpoviem na nieco ine.  ak pouzijeme cislo z oravy tak vo fabrike vypadnu tak 3 ludia zo sto. To by nemalo zastavit ziadnu fabriku,  hlavne ak ta druha moznost je vypnut fabriku. 

informator ale ty nerozumies ani ekonomike ani nakladom, tak preco sa citis povolany to hodnotit?  A to je dnesny problem, hlupaci dnes vdaka internetu maju nazor na vsetko a precenuju svoje schopnosti. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov