Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 13 minútami, clovek2 napísal:

mám to chápať tak, že po 1. novembri sa bez testu nedostanem ani do roboty? to fakt Matelkovi vypráža?

riadené odstavenie ekonomiky by napáchalo menej škody ako neriadený kolaps ... ale však OK, Matelkova vec, nie moja. bude ešte srandy kopec :hehe:

ja zostavam doma, pretoze na test nejdem....jedine ak by to prevadzal zamestnavatel v praci.....10 dni ma finnacne nezruinuje...a nenakazal mi to "moj vodca", ako tysovi, aby tu znevazoval oponentov.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

príliš som tie nové pravidlá nesledoval, to som sa dočítal pred chvíľou. budem si musieť budúci týždeň narobiť zásoby jedla aj tabaku na 10 dní... ak mi niekto nepríde spraviť test domov či do práce, tak sa tiež nezúčastňujem. nie že by som mal niečo proti testom, ale nebudem stáť vo fronte jak idiot, navyše v tomto počasí, a ešte k tomu s XY ďalšími ľudmi... aspoň si konečne oddýchnem :yes_yes:

ale toto bude ešte masaker, Trnavskému Spasiteľovi to tuším furt nedochádza. kopec ľudí sa nedá otestovať len z trucu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skor je to tak, ze jemu dochadza kopec veci, len vsetko ignoruje, lebo je presvedceny o svojej genialite....preto  su vsetci oponenti blazni a mudrosraci....hlavne ze jemu ide biznis....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bude to zaujimave, vo stvrtok mam nastupit na sest dni do roboty. Otestovat sa doma nema vyznam, lebo test uskutocneny pred statnym testovanim neplati. Tym padom vo stvrtok pojdem (alebo nepojdem) do roboty. Docital som sa, ze sa mozem otestovat kdekolvek. Mesto Velky Saris ma 5 000 obyvatelov, ja neviem, ake maju zasoby testov, ci beru do uvahy, ze nepridu vsetci ludia, alebo ci beru do uvahy, ze sa im tam moze dovalit dalsich 500 ludi z vedlajsej stavby. Dnes som cital, ze na Orave cakali na testovanie aj dve hodiny a preto si neviem predstavit, ako dlho budeme cakat o tyzden. Mozno to poriesi zamestnavatel a vybavi testovanie priamo na pracovisku a ked nie, zostaneme doma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 minútami, dead napísal:

Mozno to poriesi zamestnavatel a vybavi testovanie priamo na pracovisku

včera som na TA3 zachytil v diskusnej relácii od nejakého zástupcu zamestnávateľov, že ponuku na testovanie vo firmách vláde dávali, ale že zatiaľ bez odozvy, tak uvidíme. ak sa nedohodnú, potom u nás zostanú niektoré pracoviská prázdne, a to je ešte furt nič. lebo ak sa nedá otestovať dostatočný počet vodičov autobusov, kamionistov či rušňovodičov, potom tu fakt začne kolabovať štát... niekto niečo nedomyslel...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi sa to netyka velkeho poctu zamestnancov, vacsina bude cez sviatky sediet doma. Napriklad nas opacny turnus /ti, co su teraz namiesto nas v robote/ sa v pohode otestuju, lebo budu doma a ked budu negativni, moznu po nas nastupit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vecer mal klaun tlacovku a upresnil svoje presne informacie o teste na covid......prve boli, ze kto nepojde na test tak sa bude riadit programom zatvorenia a ten kto pojde sa po otestovani na zaklade potvrdenia o negativite bude moct volne pohybovat.....podla upresnenia, ten test zachyti iba infekcnych, tedy tu cast, co ma v sebe tolko materialu, ze siri chorobu a ostatok akoze negativnych, nie je tak, ze nemaju virus a su negativny uplne, su iba neinfekcny, teda nesiria chorobu, teda aj tito sa budu musiet riadit predpismi a nie ze budu bludarit po okoli, ako vcely ked opeluju.....to znamena, ze z neifekcnych sa urcite z nejakej casti po par dnoch stanu infekcny a virus budu sirit oni.....takze dalsie zakazy a dalsie testovanie.....nie je to princip "perpetum mobile"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Matovič po prvom dni plošného testovania zopakoval, aby aj ľudia s negatívnym testom zostali mimoriadne opatrní. „Keďže antigénové testy zachytávajú len tých ľudí s covid-19, ktorí sú infekční, zhruba 4 450 ľudí dnes z testovania odchádzalo s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak. Sú pozitívni na covid-19, ale nie sú infekční.“
„To môže znamenať – buď ste už infekční boli a už pre svoje okolie riziko nepredstavujete, alebo vás infekčná fáza ešte len čaká v najbližších dňoch,“ napísal na Facebooku. Takmer 62-tisíc testov za prvý deň označil za „úžasný výkon“.

https://dennikn.sk/minuta/2104497/?ref=mpm

 

Ked som naposledy za tebou pisal, ze neodhalili 3000. Samotny Matovic vysvetluje. Ked je o tretinu viac pretestovanych ,ze pozitivnych realne je o 4500 viac.

To je dane kvalitou toho testu a to sa vedelo dopredu. A z tych 2200 co dnes objavili skutocne pozitivnych nieje minimalne polovica.  A to dnes prisli ti najdisciplinovanejsi a ti co ten test potrebuju. Teda zajtra pridu ti co to potrebuju,kvoli praci ,len sa im tam dnes nechcelo stat. V nedelu to bude najkludnejsie. A ten tvoj podiel bude rast. Preto ten test nieje vhodny na celostatne plosne testovanie a na dvakrat. Ma to zmysel, tam kde toho je najviac ,ale robit to co najdlhsie - aj 6 krat.

Preco nebol zakaz vychadzania od pondelka? Preco to urobili od soboty? Kvoli fasistom a zapasu v Dunajskej Strede. 

https://futbal.pravda.sk/fortuna-liga/clanok/566604-slager-dac-slovan-bude-napokon-bez-divakov-vilagi-je-sklamany/

Pisal som,ze im to nedovolia. Nedovolili. Pritom tie testy su nato vyrobene. Aby odhalili tych najinfenktnejsich a tych tam nepustili. Preto pre papalasou tu moznost aj dali - Globsec, neviem ci tym pravidlom preslo este nejake podujatie. Ale ak malo ist o zapas v Dunaskej Strede -Matovic to zakazal,preto od Soboty.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky skutočného plošného testovania by ukázali, že skutočný lockdown mal byť vyhlásený už dávno. 

Na vláde asi teraz fakt meditujú,  ako oznámiť že testovanie bolo síce úspešné, ale plošné testovanie v celej republike bude zrušené.

Vypadá to tak,  že sa chcú naozajstnému lockdownu a odstaveniu podnikov vyhnúť za každú cenu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak su čísla naozaj realne, teda 4% nakazených ludi, treba okamžite zastavit krajinu, pretože budeme svedkami toho, čo sa deje a stane v česku. Nedali na pandemicku komisiu a maju pocit, že to testovaním  zvládnu, to nám ale oddaluje čas. teraz sa tu uz ráta na týždne, čo týžden čísla narastu, kedže ludia ešte stále nechápu situaciu.

https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/zapad-v-boji-s-koronavirem-zvolil-horsi-taktiku-a-zbytecne-obetoval-tisice-zivotu-rika-filozof-novotny?fbclid=IwAR1iLhuNSnxA9HRnJ1dZotKufMXAx3MXUaKHO3uWykdZTVLB2BTctv7bwfU

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri plošnom testovaní sa používa antigénový test. Test zisťuje prítomnosť protilátok, ktoré sa začínajú tvoriť asi po 8 dni po nakazení. Týchto infikovaných test neodhalí. Rovnako u ľudí s problémom imunity, sa netvorí dostatok protilátok, takže ani tých test nemusí odhaliť. A je tu ešte skupina vyliečených, ale nie je dosiaľ jasné, ako dlho majú protilátky v tele. Z toho vyplýva, že z plošných testov vychádza nižšia premorenosť populácie, ako reálna. Z doposiaľ vykonaných testov, na dostatočne reprezentatívnej vzorke, vychádza premorenosť 3,63%. Pri tomto čísle môžeme odhadovať, že na Slovensku bolo zatiaľ nakazených 200 000 obyvateľov. Celkovo na  Covid 19 bolo evidovaných 159  úmrtí. Z 200 000 infikovaných úmrtnosť predstavuje 0,08%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To mas ale zle tono, okrem toho, že predpokladaš ešte väčšiu premorenosť, treba povedat, že tieto testy maju 80% uspešnosť v labor. podmienkach, kde je všetko dobre nakalibrovane, po dalšie tieto testy sa môžu kontaminovat a teda výsledky znehodnotit (to je tiež premenná). Umrtnost môžeš rátat až ked všetci čo sú dnes nakazení aj umru, teda o za cca. mesiac a to budeme niekde okolo 1000 a mozno viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 33 minútami, robopol napísal:

To mas ale zle tono, okrem toho, že predpokladaš ešte väčšiu premorenosť, treba povedat, že tieto testy maju 80% uspešnosť v labor. podmienkach, kde je všetko dobre nakalibrovane, 

Podľa odborníkov https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/ako-antigenove-testy-na-covid-19-funguju-a-kedy-odhalia-najviac-nakazenych/ antigénne testy majú skôr nižšiu účinnosť. 

„Ak sa pozrieme na porovnanie s PCR metódou a prihliadneme na distribúciu virálnych náloží tak, ako ju registrujeme na Slovensku dnes, manuálny Ag rýchlotest by z celkového počtu PCR identifikovaných pozitivít odhalil 55 percent a rýchly laboratórny test 74 percent. Ak by sme brali do úvahy iba infekčných pozitívnych, manuálny rýchlotest by odhalil 68 percent a rýchly laboratórny test 83 percent z nich,“ spresnil šéf Alpha Medical.

Bežné manuálne antigénové rýchlotesty sú teda vhodnejšie pre pacientov s príznakmi ochorenia, resp. vysokou virálnou náložou.

Takže to číslo 3,63% bude skôr nižšie, ako reálne. Ak by bola úmrtnosť 2%, tak celkový počet infikovaných na Slovensku by bol 6700. To je nereálne číslo. Úmrtia sú ale reálne, aj keď je diagnóza Covid19 len jednou z príčin ťažkého stavu. Z celkového počtu potvrdených prípadov 34 000 na Slovensku predstavuje 159 úmrtí 0,46%.Nechcem to samozrejme zľahčovať, lebo doposiaľ nie je známe, aké bude mať aj bezpríznakové ochorenie následky v budúcnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

je to  uz viac ako trapne, media maju obrovske mnozstvo negativnych reakcii na toto "spasne" celoplosne testovanie a v TV ich nejako nepropaguju, ale gagaju iba hodnotenim od klauna z TT a jeho "odbornikov"....aj ked si tieto mediama tlacene "pozitivne argumenty" za plosne testovanie od virologa a epidemiologa z TT odporuju  zasadnych veciach.....verejne sa priklanaju ku klamstvam toho hochstaplera......toto si nedovolil ani, "blahej pamati", zakladatel statu generalisimus Meciar....on vytvaral domacu kapitalovu vrstvu a tento pokracovatel vytvara kult osobnosti a vsetko sa toleruje.....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, informator napísal:

Tono

je to  uz viac ako trapne, media maju obrovske mnozstvo negativnych reakcii na toto "spasne" 

 

Celkom nechápem pointu tvojho príspevku. Celoplošné testovanie má význam pre štatistické metódy a matematické modely. Bez dát môžu aj najlepší odborníci iba veštiť. Inou otázkou je, ako je plošné testovanie zabezpečené materiálne, personálne a aké riziko predstavuje.To môžu politici ovplyvniť. Tešiť sa z potenciálneho neúspechu plošného testovania len preto, že ich robí táto vláda na čele s Matovičom, je hyenizmus. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo smrtnost rataju na pocet identifikovaných nakazených testom, preto je vyššia ako v skutočnosti je. Matovič ma ale maslo na hlave cez leto neurobili skoro nic, aby zvratili tieto výsledky, posilnit trasovanie a kadečo sa dalo, teraz sanuju ovela vačšie škody na ekonomike aj ludoch, to je fakt. Kto za to moze? No jeho vláda. Nie že sme nevedeli, my sme mali dávno vediet a poučit sa z azijskych štatov, australie a pod.

No a teraz zas riskuje, testami ktore nie su urcene na plosne testovanie, oddalovanie času do prisneho lockdownu. Teda ak toto nezaberie dostatocne, potom musi ist na prísny lockdown. Dalši experiment a mozne navyšenie nakladov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, Tono napísal:

Celkom nechápem pointu tvojho príspevku. Celoplošné testovanie má význam pre štatistické metódy a matematické modely. Bez dát môžu aj najlepší odborníci iba veštiť. Inou otázkou je, ako je plošné testovanie zabezpečené materiálne, personálne a aké riziko predstavuje.To môžu politici ovplyvniť. Tešiť sa z potenciálneho neúspechu plošného testovania len preto, že ich robí táto vláda na čele s Matovičom, je hyenizmus. 

ano, maju vyznam, ale predsa kopec vedcov, ci uz matematikov alebo aj z odboru virologie a epidemiologie kritizuje nacasovanie a rizika tejto akcie...myslis, ze tieto odborne veliciny su nesvojpravne,  na rozdiel od odbornych velicin  klauna z TT?........nie to tiez hyenizmus z ich strany?.......alebo ked sa rube les, tak musia lietat aj triesky?....to je vedecka disciplina?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 26 minútami, robopol napísal:

Lebo smrtnost rataju na pocet identifikovaných nakazených testom, preto je vyššia ako v skutočnosti je.

Pravdepodobnosť prenosu nákazy je u Covid 19 podstatne väčšia, ako pri chrípke. A exponenciálny nárast nakazených by aj pri nízkom percente úmrtnosti mohol na Slovensku dosiahnuť stovky mŕtvych denne. A to nie je prehnaný odhad. Preto sú aj drakonické opatrenia teraz namieste. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No 1,5 mesiaca dozadu som písal, že treba lock down, už vtedy bolo by to lacnejšie mohol byt lacnejši+testovanie, kedze o tychto testoch som nevedel, vymysliet sledovanie ludi v karantene, to všetko tu odznelo uz opakovane, odbornici na to upozornuju davno, irsko islo do lockdownu ovela skor lebo aspon na jesen sa poucili, my a česi vobec. Za toto by mal niest zodpovednost, v eu si dodrbali krajiny, tym, že nešli razantne po tom ked im cisla začali rast, teraz to, že tu robi experiment ma neuccika, je to ich chyba, chyba ludi ktorí to podcenovali a nedorziavali ani 3R.

Inak už poznaš odpoved aj na tie vlny, to sú lockdowny vo väčšine štátov, to jedine dokázalo zvrátiť prudký rast.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov