Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

problem je presne na druhej strane,  falosna pozitivita.  To ze nevychytaju vsetkych je jasne,  ale ak vychytaju 80 percent tak je to uspech ( povedzme ze na orave ich najdu 1000) .  Ale co budu robit ked ziskaju 10 tis pozitivnych ? Co realne nie su pozitivni.   Dokazu ich nasledne pretestovat ? A ku kazdemu by to chcelo trasovanie aspon za tri dni dozadu.   

4 minutes ago, robopol said:

Ved nech testuju do aleluja, mali ale obmedzit krajinu do prisnejšieho režimu a preto žiadaný efekt nebude na úrovni zmrazenia vírusu (jeho mobility).

robopol, k testom sme dostali aj lockdown :)  mame dve v jednom.  A zrejme mas pravdu ze by stacil aj ten lockdown.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, smiley napísal:

V CR to zatial ide do kyticiek, den pred lockdowom boli totalne natrieskane hypermarkety - ti ludia nemaju rozum.

žiaden strach, zajtra to zažijeme tu v priamom prenose.

ja som absolvoval nákupy dnes. to bol ešte pokoj, dokonca aj ľudí bolo pomenej, ale mal som taký čudný pocit už od rána, tak som niektorých vecí zobral viac. teraz som len zvedavý, či som niečo nezabudol. problém je, že nakupujeme v BJ veci, ktoré jednoducho u nás na valale v obchode nemajú, lebo sa im to neoplatí držať.

akurát neviem, ako vysvetlím Jeho Výsosti, že na prechádzku môžme ísť len 100m od domu... :/ možno budeme chodiť v noci od jednej..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 minutes ago, robopol said:

no nie, teraz sa ide testovat 3 tyzdne bez lockdownu (okrem oravy), šak to je to čo chcel matovič.

no, ja to chapem inak :

Zákaz vychádzania od soboty do 1. novembra bude platiť aj pre celé Slovensko, s výnimkou ciest na testovanie, do práce a zabezpečenia nevyhnutných potrieb či pobyt v prírode v okrese bydliska. Na toto vychádzanie však na rozdiel od najviac zasiahnutých okresov nebude potrebný žiadny test.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22515453/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-22-10-2020.html?ref=st-bno-1#zákaz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha, tak som už kludnejši, som si to zle vysvetlil. Tak slabši jarny lockdown s testovaním. Nech daju do tych fabrik testy dalšie pre tých mimo oravy, bardejova.

Tak sa musím ospravedlnit za nadavanie, aspon že toto. Lebo inak sme v inej prdeli..:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo zverejňujú tie krivky, tak to sú časové krivky absolútnych počtov. Tiež je pravda, e naposledy som sa na to pozerala pred týždňom. 

Len mi teda povedz, ako chceš zariadiť, aby v priebehu testovania tí, ktorí sú zdraví, neochoreli od tých, ktorí sú nakazení, ale o tom nevedia. Ako tomu chceš zabrániť? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma,   ruska,  ruky, rozostupy.      Presne to co ludia  neradi dodrziavaju ale teraz pod kontrolou vojakov.    Pri dodrzani tychto zasad je to menej rizikove ako navsteva obchodu.

Napriklad cinania to urobili pre 11 milionove mesto a nakazil sa jeden clovek.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V cine ale testovali PCR testami, ak myslis to, čo teraz testovali naposledy, čo nenašli žiadneho. Teda aspon by chcelo vediet pri akej testovanej vzorke ludi, kolko bolo nakazených ak málo, tak jeden človek nakazený pri testoch o ničom nevypoveda. Inak aj v tom linku pod lampou hovoria o tom, že tu existuje dost vyznamne riziko kontaminácie vzoriek z nejakej vzorky, čo ma silnu virovu nalož, to znehodnoti vysledky ostatných (dokonca hovorí aj o tom, že by rukavice museli menitt po každom odbere), ževraj aj senzitivita testov je na urovni iba na úrovni 30%. Ono toto bude zložitejšie v bojových podmienkach a na rýchlo toto robit.

A je aj realne riziko nákazy ludi, čo stoja v zástupe, či infikovaním pri odbere toho stojaceho za tebou. Celkovo je isté, že toto idealne neprebehne, vlogistike ani vo vierohodnosti výsledku v zmysle testov v labaku.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda sme opat vsetci doma deti aj zena. Naco sa ist testovat? Aj tak nikde nemozeme ist. Doprace nepotrebujeme,robime z domu. Usetrime prostriedky - testy,ked ich niekde budu potrebovat. Neviem mozno zena sa pojde otestovat, mozno zoberie aj deti ja jej v tom branit nebudem,ale ja 50:50 nepojdem. Mozno ked sa vratia ,ze su pozitivni,Aby som ziskal PN Mozno budem mat narok na zaklade ich testov.

Pre nas to testovanie nema ziaden vyznam. Niesme chori, doma budeme tak ci tak a nemas aj tak kde ist.  realne chori ja a dcera sme. Ale ja uz zajtra si pojdem zahrat tenis. Dcera este dnes kaslala.

 

A fasisti su dobri, nezatvorime obchody, ci pravadzky sluzieb, len tam zakazeme chodit zakaznikom. Ak este niekto bude volit tuto svoloc - tak blbsieho blbecka som nevidel. Ak sa rozhodnem ist na test, tak ked si budem myslit ze zas budem mat viac ako sopel, ale hlavne ak aby zena mohla ist do prace ak.. myslim ze uz do prace nepojde,ani deti do skoly. Teda nema to ziaden vyznam. Teda my 4ria by sme na ten test nemali ist. Mozno keby v Revucej hral Real Madrid.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 58 minútami, tyso napísal:

vilma,   ruska,  ruky, rozostupy.      Presne to co ludia  neradi dodrziavaju ale teraz pod kontrolou vojakov.    Pri dodrzani tychto zasad je to menej rizikove ako navsteva obchodu.

Napriklad cinania to urobili pre 11 milionove mesto a nakazil sa jeden clovek.

ale mne rúško nerobí problém, ale ked mi budú strkať tú paličku do nosa, musím si ho dať dolu, a čo ak ten, čo bol predo mnou, je chorý, veď aj on si to rúško musel dať dolu z nosa, a vírus sa šíri luftom. Stačí, ak raz zachrchle, on si to, čo z neho vylezie na kvaspôčkach, nezoberie so sebou, ale to nechá tam všade, a ten za ním to potom vdýchne. A šup, má to!.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne tieto manevre evokuju, ze ten virus nie je az taky "chytlavy", ako sa hlasa, pretoze by sa neriskovalo navysenie nakazy medzi obcanmi....asi ozaj ide iba o peniaze pre vyvolenych......hm.....a nebolo by rozumnejsie spravit teda tento test po lockdowne?............mne je to sice jedno, pretoze osobne na ten test nejdem, pokial ho nebudem absolvovat v praci....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hé?!

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/koronavirus-unikl-z-laboratore-v-cine-umele-ale-vyroben-neby/r~ff58673a148711eb80e60cc47ab5f122/

Citát

Koronavirus unikl z laboratoře v Číně, je to téměř jisté, řekl ve čtvrtek poslancům ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zdůraznil ale, že virus určitě nebyl vyroben uměle. Z laboratoře se podle ministra zřejmě dostal na pokusném zvířeti.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Česko dva krát po sebe 14000 prípadov. Cca pred 2 týždňami sa tu písalo, že nejaký epidemiológ predpokladal, že v Česku bude do dvoch týždňov 10000 prípadov denne a že sa mu smiali, že čo je to za idiota? Či som to nesprávne pochopil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nás za včera 2581 nakazených, podiel 19,3%.

Staré zlaté časy, keď dôchodcovia brali obchody útokom, keď oznámili desivé číslo - 100 prípadov za včera.

Čakám od tunajšej virologickej komory účinné riešenie. Informátor informuj o 12:00 o opatreniach, ktoré do týždňa znížia nákazlivosť o 90%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 hours ago, alamo said:

Koronavirus unikl z laboratoře v Číně, je to téměř jisté, řekl ve čtvrtek poslancům ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zdůraznil ale, že virus určitě nebyl vyroben uměle. Z laboratoře se podle ministra zřejmě dostal na pokusném zvířeti.

A nejake dokazy by neboli ?  Laboratorium vo wuchane nie je vojenske a  normalne tam chodia ludia aj zo zahranicia.  Podla publikacii tam skumali  ine virusove kmene ako je covid, uprimne prymula je teraz statny uradnik a mal by vazit slova.  Takto len siri hoaxy, a je jedno ze im veri. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja myslim, že toto čo sa tu aktualne deje v SR aj ČR je už nábah na riadny pruser, no a obavam sa, že toto testovanie je už len taká beznadejna tragedia, čo tu nastala. Dufam, že sa tam nenakazia dalšie vyznamna čast populácie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, tyso napísal:

vilma,   ruska,  ruky, rozostupy.      Presne to co ludia  neradi dodrziavaju ale teraz pod kontrolou vojakov.    Pri dodrzani tychto zasad je to menej rizikove ako navsteva obchodu.

Napriklad cinania to urobili pre 11 milionove mesto a nakazil sa jeden clovek.

Potencialne riziko je  vacsie ako pri navsteve obchodu. Kriticke nie je cakanie, ale samotny odber infekcnej vzorky von a nasledna manipulacia s nou (nehovoriac o tom, ked si niekto pri podrazdeni sposobenom odberom kychne).  Pokial sa to nevykonava v otvorenom priestore (co sa v novembri asi nebude), tak by sa po kazdom testovanom mala vydezinfikovat miestnost. Moze dojst aj kontaminacii vzoriek od predchadzajucich testov (v labaku to museli cistit dva mesiace).

Ak by to bolo dobre zorganizovane a bez jedinej chyby, tak by to bolo bezpecne. My sa tu ale bavime o 5000 provizornych odbernych s asi 10 000 provizornymi odberovych pracovnikmi. Ma sa to zorganizovat uz skoro za tyzden a cele to vedie Matovic - toto robi vrasky na cele nejednemu odbornikovi a moze to dopadnut aj katastrofalne.

Pokial viem, tak v cine nebol ziaden test pozitivny. Ak sa tam teda nakazil jeden clovek z "nicoho", tak to ukazuje naopak na velmi zle bezpecnostne opatrenia.

Pokial nebudu zname podrobnejsie detaily zorganizovania a zabezpecenia celej akcie, je nezodpovedne klamat ostatnym, ze urcite nehrozi vacsie riziko ako v obchode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley, mozno.  Ale pre zaciatok predpokladajme ze to pripravovali pricetni ludia.  Niekde v spravach som zachytil ze sucastou dodavok su aj germicidne ziarice   tak predpokladajme ze sluzia prave na to, k tomu staci zabezpecit vetranie a to sa da riesit hoci aj ventilatorom a otvorenymi dverami.   Bavime sa  riziku ze nakazeny clovek pocas odberu vypustil aeorosol s virusom,  ventilacia ho nasmeruje do volneho priestoru a germicidny ziaric znizi jeho prezitie vo vzduchu.   V obchode mas aspon tretinu ludi co nosia ruska pod nosom, su k tebe blizsie a si v priestore dlhsie ( odber je otazka minut).    Takze si nemyslim ze ide o vacsie riziko. 

Ale v tomto ohlade zase nie som expert,  toto nech si navrhnu a postrazia lekari. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie priestory kde sa robi odber aj luda potom čakaju na výsledok budu kontaminovane, predpokladaš velmi veľa tyso, nemaju to pripravene dobre, to je ako predaj suvenirov na stoliku.

V radoch sa zdržia tí ludia aj hodiny, doslova kolony.

https://presov.korzar.sme.sk/g/171008/plosne-testovanie-v-raslaviciach-23-10-2020?photo=6610736&gref=strm_art-22516973-gallery_171008

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Sniper napísal:

U nás za včera 2581 nakazených, podiel 19,3%.

Staré zlaté časy, keď dôchodcovia brali obchody útokom, keď oznámili desivé číslo - 100 prípadov za včera.

Čakám od tunajšej virologickej komory účinné riešenie. Informátor informuj o 12:00 o opatreniach, ktoré do týždňa znížia nákazlivosť o 90%.

preco spominas mna?.....ved ty tu hadzes cisla ako numerolog, tak skus predpovedat na zaklade tvojich predpokladov.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo ťa považujem za priekopníka virológie na Slovensku.

Čísla sem kopírujem/prepisujem na základe údajov, ktoré zverejňujú štátne úrady na svojej oficiánej stránke korona.gov.sk

Logické, že ty keď si špičkový virológ a už máš vopred na pol roka jasné, aké čísla budú, tak úradné čísla sú to pre teba ako čísla z numerológie. Preto od teba čakám.... ba vlastne celá Európa čaká na tvoje riešenie problému pandémie, aby sme na Vianoce mohli oslavovať v post-pandemickej Európe a svete.

A možno sa len mýlím a tvoja kritika akýchkoľvek vládnych krokov je len vykrikovanie a dupotanie nožičkami nespokojného plebsu, ktorému nikdy nič nebude dobré. Ale to sa netýka len teba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper

som rad ze si sa prebral a uznal si ma ako jedineho experta na virozu, co tu teraz "vladne".....myslim aj tu v BA.......ja osobne som spokojny, lebo uz v zaciatkoch (marec-april) som s usmevom bral opatrenia, ktore tu zavadzala skupina terajsieho gangu styroch, pretoze virus nie je slon a neda sa zavriet do kazajky, ktoru odporucam "odbornikom" ako si ty a dalsi siritelia strachu a predpovedania armagedonu, ak sa kazdy a vsetko neuzavrie do hermetickej kabiny........takze moj recept pre celu europu (ked ho uz ziadas), je zit a pracovat pre blahobyt dalsej generacie, lebo ludstvo urcite na tuto virozu nevymrie a to, co teraz stvarame, je v zmysle takomto......"po nas potopa"......

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov