Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

bola to otázka dní. alebo to niekoho prekvapilo?
dnes som bola v BA vo veľkej nemocnici a poliklinike, ľudí už o siedmej ráno na mraky a nikto ani nedrhol ruky ani jedinú rúšku som nevidela,  ani po ceste a na chodníkoch a v celom meste.


mimochodom, včera u nás už nastala vraj tragédia:
včera sa v našich končinách objavila správa, že coronavirus má prvú tragickú obeť hore na Záhorí - umrela 84 ročná dôchodkyňa,

na ktorú sa v komore zrútila polica s 20 kilami múky, 20 kilami ryže, 20 kilami cukru a 5 kilami soli.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ti neviem.... Kostolište je toť za rohom, moj šéf bol odtiaľ, gestapák, až teraz od teba čítam, že Kostolište.


panika ma zatiaľ zďaleka obchádza.
a to som z istého hľadiska vo vysoko rizikovej skupine, a moja mama tiež.
idem si umyť ruky.... šľaka, ja som zabudla, úplne vážne po príchode z BA. moja vina.

 

nie, nerobím si z toho vtípky. robme veci tak, ako nám káže zdravý rozum, a našťastie ešte nevymizol ľudový humor.... práve z Malaciek prišiel pred chvíľou mail:
"Snehurka" má už len šiestich trpazlíkov - Kýchal je v karanténe.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

Ja som momentálne v Zohore..

A k nám do autoparku, dochádza hafo ľudí s Kostolišťa..

 

Takže.. Ak to starý pán chytol od syna, ktorý bol pred "niekoľkými týždňami" v Taliansku..

A odvtedy ako bezpríznakový chodil "niekoľko týždňov"..

 

Hmm..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

„Ministerstvo zdravotnictví dnešního dne vydalo nové mimořádné opatření. Každý, kdo se od soboty vrátí z Itálie, má povinnost po návratu kontaktovat telefonicky svého praktického lékaře,“ řekl Babiš. Nařízení se týká všech českých občanů. Lékař poté rozhodne o čtrnáctidenní karanténě. Při jejím porušení hrozí pokuta až tři miliony korun.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-bezpecnostni-rada-statu-babis-hejtmani-italie.A200306_094220_domaci_remy

Neschopaci. To mali urobit predtyzdnom. Teraz je to asi aj zbytocne. Nic neriesiace. 

 

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/v-nemecku-zabije-koronavirus-az-280-tisic-lidi-tvrdi-vedec-40315752

 

1% umiera doteraz ma sa to zvysit o 50% na 1,5% na rok. Uvidime. Hlavne nevieme co si pdtymto terminom predstavuje dlouhodobém horizontu.

Ci polrok, rok, 10 rokov.   V tej Lombardii bezne umiera denne  asi 273 ludi a ci maju teraz prirastok 22 ludi(umiera na virus), ci nie? Uvidime k akym cislam sa dostaneme.

 

Ale najviac ma pobavilo.

 

Pre nás zdravotníkov je to možno aj trochu úľava, že to vieme diagnostikovať a nie je problém v tom, že máme zlé testy alebo nám unikajú pacienti. Cítime sa teraz trochu bezpečnejšie, lebo vieme, že dokážeme koronavírus diagnostikovať.

https://dennikn.sk/1787683/lekarka-vyhybajte-sa-chorym-a-nepanikarte-panika-vyvolava-stres-a-ten-zasa-oslabuje-imunitu/?ref=mpm

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šéfik WHO včera..

https://mobile.twitter.com/DrTedros/status/1235635005415739393?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1235635005415739393&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.worldometers.info%2Fcoronavirus%2F

Google preklad

Vyzývame vedúcich predstaviteľov krajín, aby zmobilizovali svoje plány a koordinovali všetky časti vlády, nielen ministerstvo zdravotníctva - bezpečnosť, diplomaciu, financie, obchod, dopravu, obchod, informácie a ďalšie - mala by byť zapojená celá vláda.

 

Obávame sa, že v niektorých krajinách úroveň politického záväzku a činnosti, ktoré preukazujú, že tento záväzok nezodpovedajú úrovni hrozby, ktorej čelíme všetci. Toto je

NIE JE vŕtačka

NIE JE čas vzdať sa

NIE JE čas na ospravedlnenie

Toto je čas na vytiahnutie všetkých zastávok

 

Ešte pred mesiacom, tento k.k.t tvrdil, že zastaviť leteckú dopravu do Číny je zlé..

Od pondelka ideme zastaviť leteckú dopravu do Talianska.. Ale stačiť to už nebude..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priemerny vek vseobecneho lekara ci pediatra skoro 60 rokov. nemaju rusky. Testy sa robia v Berline. Uz ste boli si nakupit, ci vam bude nakupovat vojsko,ci Pellegriny?

 

Ziadna panika. Budeme informovany. Aj ked Petko to chcel tajit aby nas nevypanikaril. Inak vyfarbovat si to mozme kazdy sam. Toto bol prvy a posledny pripad.

post-1625-0-75972800-1583510733_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Nerobte paniku"..

Záleží na úrovni zdravotníctva, verejnej správy a "totality" tej ktorej krajiny, ako to bude prebiehať.

Napríklad v takom Nemecku vzhľadom k pol tisícovke prípadov.. Stále žiadny pacient neexol..

Je to trochu záhada..

Buďto majú fakt dobrích lekárov..

Alebo keď nejaký dedko alebo babka má COVID, a zinfarktuje, tak napíšu do papierov že umrel na infarkt?

 

Mno.. Tak u nás..

Miesto výskytu prvého pacienta nedokázali utajiť ani len "hodinu"..

 

Uvidíme..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cesi maju fasa ministra zdravotnictva, viete kto je na Slovensku? Bol V nedelu bol na infuzii a v stredu v Moskve.

 

V pondelok u Todovej v debate na dennik N Matovic si robil srandu,ze Kiska by mohol byt ministrom zdravotnictva. V utorok mu exprezident odpovedal, ze to si mohol odpustit. A teraz mi to doslo vtipne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

Tak ministerstvo zdravotníctva, a to asi nikto moc záujmu moc mať nebude..

 

Nejak sa tam zopsuli kšefty..

...

He..

Češi vracející se z Itálie se musí připravit na karanténu, jinak jim hrozí pokuta až tři miliony korun

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zive-nejezdete-do-italie-vyzval-babis-obcany-nesmysl-ozvala-se-asociace-ck.A200306_101639_ln_domov_ele

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé

"Kľud"..

Prezidentka vyzýva ľudí, aby nepodliehali panike

 

Výskyt koronavírusu na Slovensku komentovala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

https://www.aktuality.sk/clanok/770520/prezidentka-vyzyva-ludi-aby-nepodliehali-panike/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-azet-new

 

Ešte "včera" sme žili v štáte, ktorý "ukradli mafie"..

Dnes máme byť kľdný..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve mi prišla SMS od "vlády"..

"Dolezite! Pre koronavirus nechodte k lekarovi osobne,ak to nie je nutne.Vyuzite predpisovanie liekov cez e-recept,liek si vyzdvihnete v ktorejkolvek lekarni."

Koľko ľudí nad 45 rokov vie používať e recept?

Hmm..

"nešíeme paniku?"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si nepredpisujes sam. zavolas lekarovi - sestricke a ona da e recept. Tebe liek vydaju v lekarni.  Ja som si bol pre liek a ma poslala do lekarne sestricka. Urobila nejaku chybu,tak som jej zavolal nech to opravi asi do 15 minut mi vydali liek.

 

Absurdní závěr má odhalení dvou pozitivních vzorků na koronavirus soukromou laboratoří. Přestože je to jediné soukromé zařízení, které ukázalo, že vzorek umí odhalit i spočítat jeho sílu, pokračovat nesmí. Ministerstvo zdravotnictví sice uznalo, že nastal čas dát lidem možnost se testovat v soukromých laboratořích, ale uvedlo mezi požadavky na takové pracoviště smlouvu s pojišťovnou, což zrovna laboratoře Tilia nemají.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/pomsta-za-uspech-soukroma-laborator-ktera-odhalila-dva-pripady-koronaviru-ma-utrum-40315848

 

Počet obětí nemoci způsobené novým typem koronaviru vzrostl v Itálii o 49 na 197, úřady ohlásily dalších 778 pacientů. V zemi se nakazilo 4 636 lidí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-testy-laboratore-szu-testy-na-koronavirus.A200306_123520_domaci_linv

 

Tak idem hladat tabulku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimak

"liek na koronavírus?"

Veď to je sprostosť na kvadrát..

Aby človek vedel že to má, musí sa dať najprv otestovať..

Čiže správne znenie..

"ak máte čo i len podozrenie, že ste nakazený koronavírusom, nechoďte k doktorovi osobne"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Si bol v Taliansku? Ci inde v zahranici? Ja nie neprisla mi ziadna SMS. Meil rano od Doveri. nie o e recepte.

 

Pre konoravirus nechodte k lekarovi,aby tam nik zbytocne nechodil. Liek ja na zaludok si viem dat predpisat aj telefonicky. Zavolam sestricke z domu a ak mi zodvihne si ho o polhodinu vyberiem v lekarni.

 

 

Tyka sa to chronickych chorych. Ktori uz vedia co im je a vedia a dlhodobo beru na tu chorobu nejake lieky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nebol v Taliansku, operátora mám telekom..

Buďto tá sprostosť príde každému, podľa toho ako sa dohodli s mobilnými operátormi..

Alebo..

Im niekto povedal že je to sprostosť..

A radšej to prestali rozposielať - rozosierať..

 

"Komu mám konkrétne zavolať, ak mám podozrenie že som nakzený koronavírusom?"

Odpoveď na túto otázku, by bola skutočná rada..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zijes na Slovensku? To este nieje urcene. My sme 10 rokov za opicami. Aj v Cechach vcera prvy krat poslali prvu sanitku na odber vzoriek. A tam uz maju nejake laboratoria co to vedia vyhodnotit. Zbytocne sa trapis. Ja som dnes zachytil - ze vseobecni lekari odoberat vzorky odmietaju(kam by to aj posielali,hlavne tam aspon tretina je dochodcov bez rusky ). Mozno o dva tyzdne bude informacia.

 

Nechapem preco dnes museli stresovat ludi s tym zahorakom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Európske demokracie sa budú musieť v konečnom dôsledku rozhodnúť, či zachraňovať životy a presadiť prísne karantény za cenu obrovských hospodárskych škôd, alebo tvrdo povedané vykašľať sa na ľudské životy, lebo 80 percent nakazených nezabije koronavírus.

Čo by znamenalo obetovať zvyšných 20 percent infikovaných, čo musia byť hospitalizovaní a po prekročení kapacít v nemocniciach sa ocitnú na pokraji smrti. Predstavte si však, že by v priebehu jedného roka zomrelo 10 percent slovenského obyvateľstva, alebo len 5 percent. Sú to strašné čísla. Mimochodom, koronavírus sa pritom začal v Európe nebezpečne šíriť v čase, ktorý bol pre našu republiku zvlášť nešťastný.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/544778-analytik-globalnych-trendov-a-rizik-juraj-mesik-koronavirus-moze-slovensko-silno-zaboliet/

Zajtra v pravde ma 4stranovy rozhovor. 10% - 550 000 dochodcov ze by exlo? 5% - 225 000? to asi tiez nie. naco ich zbytocne zajtra takto vystrasit?  Ale 100 000,mozno 125 000,ved uvidime. Ale asi ten 13 dochodok mozno v buducnosti financovatelny bude. Ved aj prezidentka si dava nacas. Rozhodne o nom az na tyzden.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

Mohla mi tá smska prísť, lebo sa nachádzam v "červenej zóne"..

Na Záhorí, moji kolegovia s ktorými som týždeň ťahal nočné.. Sú zo zasiahnutej obce..

To by bolo, rozumné, poslať nejakú varovnú správu.. A štát má na to osobných údajov nadostač, aby to "rozosieral" individuálne..

Bohužiaľ ten text.. Je fakt blbina.

Ja zavolám, môjmu "obvoďákovi"..

A on zavolá komu, aby za mnou prišla "pohotovosť" odobrala vzorky, a odoslala ich ezpresne na test?

Môj "obvoďák", test osobne vykonať nevie..

 

Po desiatej budem v robote..

Popítam sa kolegov.. Komu tá somarina ešte prišla..

Potom dám vedieť..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam tiez telekom,mne to neprislo. Je mozne,ze tebe to prislo kvoli tomu kde byvas asi na Zahori. 

 

Komu mam zavolat? Tak skus googlit - nejaka hygiena(urad) je aj na Slovensku,aspon nekaky urad dava pokuty obchodnikom,aj drobnym, ci za uplatok povolia restauraciu,ci robia aj nieco ine neviem). Hlavne si umyvaj ruky ako tyso a game odporuca. Ak mas pod 50 a umyvas si ruky... ja neviem.  Bude dobre som pocul. 

 

Ja asi neviem predstavit co sa bude diat ak ta nakaza prepukne v Jelsave. Vrutulniky budu lietat v kuse aj tie vojenske z presova. Ale kde ich budu hadzat? Ci budu lietat?

 

https://www.ta3.com/clanok/1177932/tb-p-pellegriniho-a-d-sakovej-o-viruse-po-zasadnuti-krizoveho-stabu.html

 

Okolo 10 minuty blaboli o tvojich SMS.  Pre mna este nedal informaciu. Niekto kto vas doma nastivi a odoberie vzorky(premier a ministerka zdravotnictva nevie kto to bude,lebo nevedia kto to bude), kto a ako sa to dozvie este nieje urcene ako som pisal vysie. Mozno o dva tyzdne ,ked to bude zbytocne o tom rozhodnu.

 

Prvu SMS som ti vysvetlil vyssie a druha SMS,mne neprisla ziadna. Citujem ministerku zdravotnictva.

Druha SMS, ktora pride kazdemu jednemu kto je na Slovensku a má zapnuty mobilny telefon, aby ze pozoruje ci  ma podozrenie na nakazu virusom  CV19,opat sa nevyzaduje akutny zdravotny stav nesiel do cakarni. nesiel k lekarovi,ale zatelefonoval na konkretne cisla, ktore budu v sprave uvedene telefonoval a zaroven sa jednoducho dockal, kde ho doma priamo navstivi niekto, kto snim spravi vysetrenie a ktomu odoberie vzorky.

 

Niesom stenografista,ale nieco podobne povedal.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz v 39 minute zacal blabolal o nejakej karantenej PN, o ktorej sa dohodol s Kolarom - tym odborarom. Ale nemoze sa stat aby bolo na PN 100 000 ludi.

 

Uz ma to prestalo bavit pozerat. Otec syn a pracovnici. Ako keby to nebolo jedno.

 

Nechod k lekarovi, zatelefonuj na cislo, jednoducho dockaj a niekto pride. Vsetko bude v II.SMS. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tá smska prišla pár ľuďom, čo majú telekom.

Aj to nie všetkým.

Kto má iného operátora, tomu neprišlo nič.

 

Od tých čo sú z Kostolišťa som sa dozvedel, že "ešte pred dvoma dňami bol starý pán nakupovať, a kašľal na celú Jednotu.."

 

Zatiaľ to skôr vypadá na prúser..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov