Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Na zaklade nedeli sa neda nic povedat. v Revucej bol jeden pripad okolo na Gemeri nic na orave jeden okres 3,dalsi 10 . Teda kritika ze sa v nedelu malo testuje. Virus ozaj v nedelu nespi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pomaly sa premoruje :),   tak to dajme do nejakych cisel.    Podla cisiel testovanych  je ich dohromady tak 40 tis,    nech to prezenieme   tak nech to je 100 tis. Co je tak 2 percenta.

mame dnes tak 100 umrti,  aby doslo k skutocnemu premoreniu tak to bude 16 tis.    Az vtedy to bude mat vyznam.

A len tak bokom,  predstava ze sa ludia dobrovolne nakazia aby posilnili spolocnu imunitu  je pre mna stale dost desiva.   Mozno nemam ten spravny odstup, kedze mam pocit ze to znamena ze sa maju starsi obetovat aby mladsi mohli chodit na koncerty a do krcmy.   Toto sa mi nezda ako solidarita ale skor ako cisty egoizmus,   

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozitívna správa je ta, že celkovo opatrenia selektujú vírus na zlomok virulencie prvotnej vlny, to je pekne vidiet v krajinách kde neselektujú takmer nič a majú vysokú smrtnosť ako je to napr. v indii. To je dobra správa, že sa to deje velmi rýchlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, robopol napísal:

To akože obhajuješ švedske naboženstvo? Švedi mali jednu z najvyraznejších umrti, boli to ignoranti a museli zaviesť opatrenia lebo ešte v lete tam mali vela prirastkov. Teraz im tam nastupuje ďalšia vlna.

to sa mnohí v tom čase oháňali Švédskom, že Švédi z toho nerobia katastrofu a normálne sa chodí do práce a do školy.... a ajhľa, ono si to daň vyžiadalo.

najzvláštnejšie na tomto coronavíruse je, že koľko krajín, nielen toľko riešení, ale aj dôsledkov choroby. niekto t zachytil hneď a robil opatrenia, niekto na to kašľal, niekde prvá vlna bola podchytená veľmi prísne, až neskutočne prísne - a po uvoľnení sa za dva týždne začala samovoľne druhá vlna, ktorá priniesla tisíce mŕtvych a nedostatok lekárskeho personálu a dediny museli otvárať nové cintoríny....

ináč o nedeľnom štrajku som tu kdesi čítala - niekto to nazval, že štrajk proti covidu...
nie je to nonsens? ako sa dá protestovať proti vírusu?
okrem toho protestovali proti opatreniam a prichádzajú o prácu --- v kope okolitých krajín sú rovnaké opatrenia a nielen prichádzajú o prácu, ale masívne aj o životy.
a skutočnosť je, že zomierajú na covid aj mladšie ročníky a stačí pre nejakú príčinu oslabený organizmus.

kto má múdrejšie riešenie, ako sa brániť, sem s ním. ani tí štrajkujúci nemali. chápem ich, ale čo chceli tým štrajkom v skutočnosti dosiahnuť. štrajk proti covidu... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zakladny rozdiel medzi slovenskom a svedskom je len v tom ze svedi opatrenia vydavaju ako doporucenia,    ale ludia ich dodrziavaju. Od karanten, obmedzenia podujati atd.   Nie je to zasadny rozdiel od ostatnych krajin. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mali sa skôr zamerat (cez leto) ako vypnut krajinu na dva tyzde a zabezpečiť, čo najvyššiu efektivitu, kto može a nemôže pracovať doma, mali si vybaviť uver a centralna banka mala mat davno pripraveny plan ako zabezpečiť výpadok prijmu, maju "hovno" idu plošne testovat, vysledky pridu za mesiac.. ..nutost je mor nie korona.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@robopolkeby si si vobec prečítal ten link , vedel by si ze sa Tegnell vyjadril ze teraz by uz zvolil inú stratégiu. 

Citát

Kvůli vysokému počtu zemřelých na covid-19, z nichž podle serveru France24 tvoří téměř polovinu právě obyvatelé domovů pro seniory, se švédský přístup dostal pod palbu kritiky nejen ze strany některých švédských odborníků, ale také zahraničních médií. Ta se ještě prohloubila poté, co švédský statistický úřad ve druhé polovině srpna uvedl, že v první polovině letošního roku v zemi zemřelo nejvíce lidí ve srovnání se stejným obdobím za posledních 150 let.

„Takový proporcionální nárůst obětí nikdo nečekal, úřady ale relativně brzy samy připustily pochybení. Anders Tegnell řekl, že kdyby předtím přistupoval k opatřením se stejnými znalostmi, které měl v danou chvíli, nešel by sice cestou totálních restrikcí, ale ani cestou pouhých doporučení jako na jaře – zvolil by něco mezi. Úřady si lidově řečeno posypaly popel na hlavu, na druhou stranu se ale ve Švédsku zdůrazňovalo a neustále zdůrazňuje to, že odpověď na šíření covidu-19 je půda neoraná,“ vysvětluje Sniegoň.

To je tak ked niekto mieša emócie do diskusií :smile1: Nie neuznávam Švédske nábozenstvo, ale keby som aj chcela je to vec mojho názoru . Detto nazyvat Švédov ignorantmi , to zavána peknou  absenciou informácií 

@game tí čo sa ohánali Švédskom tiez mali na p*ču info z bulváru. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak, čo ti nesedí na fakte, že Tegnel, resp. švedi sa zachovali ako ignoranti, ktorí popierali zjavne fakty o epidemiach, vírusoch, pandémiach evolúcii vírusov atd. Dnes je úplne jasné, že urobili to najhoršie, čo mohli, nepomohli svojej ekonomike, umreli im tam zbytočne ľudia a ku koncu, keď už bolo jasné, že Tengel a spol to posral tak zaviedli opatrenia a už nie su takí chrumkavučkí a dnes sa obavajú znova, vratane Tegnela. Jedno štastie majú, že aj tam vírus zrejme stratil virulenciu rádovo ako všade v europe. Takže kto je tu akože víťaz, keď švedi ešte pochvalujú Tegnela za to, čo urobil, kto tu nie je ignorant?

a to keby boli natlačení ako tu bratia česi na par km2 a v tejto zem. šírke to by sme sa ešte len divili... Ja by som toho človeka nechal zavriet, šak ten človek tam robil vlastny experiment, resp. tých čo to tam organizovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna zaujíma ako je možné, že Čina je na tom tak dobre? Je to velká krajina, tak alebo klamu v štatistikach, alebo ? Nie je možné, aby im ekonomika rástla, mali všade opatrenia a nemali takmer žiadnych nakazených.

To by museli doslova zlikvidovat všetok vírus z krajiny. Toto sa mi nezda s tou činou od začiatku.

https://www.konzervativnyweb.sk/c/22360392/uspesny-recept-na-koronavirus-pochadza-z-ciny-a-znie-jasne-chce-to-byt-tvrdy.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nastal čas, aby Čína vysvetlila, ako je možné že jej virus v jej 1,5 miliardovej populácii zasiahol len 90000 ľudí, ale na opačnom konci sveta sa sa v USA nakazilo 7 miliónov ľudí v 4x menšej populácii + hneď susedná India má tiež 7 miliónov nakazených. Ako je možné, že Čína má menej nakazených ako 140 000x menšie Česko? Boha nech ma neserú, neverím im ani ich šikmé oči!

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Sniper napísal:

Nastal čas, aby Čína vysvetlila, ako je možné že jej virus v jej 1,5 miliardovej populácii zasiahol len 90000 ľudí, ale na opačnom konci sveta sa sa v USA nakazilo 7 miliónov ľudí v 4x menšej populácii + hneď susedná India má tiež 7 miliónov nakazených. Ako je možné, že Čína má menej nakazených ako 140 000x menšie Česko? Boha nech ma neserú, neverím im ani ich šikmé oči!

a co ked su data z USA nezmyselne,....to nemoze byt?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa https://www.aktuality.sk/clanok/832103/koronavirus-online-slovensko-20-oktober-2020/ v dobrovoľnom plošnom testovaní

"ak bude výsledok pozitívny, testovaný má ísť domov a riadiť sa podľa pokynov, ktoré budú v obálke,..."

To je nonsens. To znamená, že ten kto sa dá dobrovoľne testovať, môže skončiť v povinnej karanténe. Potom by bolo na mieste, že ten, kto sa nedá plošne testovať , by mal tiež zostať povinne v karanténe. A ak nie, tak by si mal test zaplatiť z vlastných prostriedkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 18. 10. 2020 at 10:21, Sniper napísal:

Pripravte sa na život vo svete, aký ste poznali len v sci-fi filmoch z post-apokalyptického obdobia.

No v tych pandemickych filmoch sa ludia zorganizovali v boji  a spravali sa racionalne. Je to rozsirene po celom svete, ale co sa tyka vyskumu a technologii, tak prakticky kazda krajina vynachadza svoje vlastne koleso. Napriklad kazda krajina ma svoju vlastnu mobilnu aplikaciu, miesto toho, aby sa aspon v ramci EU vymyslela jedna aplikacia. Politikom ide o volebne preferencie, nie o riesenie problemu: stat nie schopny zaplatit par stovak ludi naviac na trasovanie, ale miesto toho vymysli na zdroje ovela narocnejsiu akciu jednorazoveho plosneho testovania.

Babisova polna nemocnica v Prahe s 500 lozkami  je tiez politicke gesto volicom, nie efektivny krok k rieseniu situacie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čína robí razantné kroky v boji od samotného počiatku. Na začiatku izolovala celé milionové mestá, postavila nemocnice, zaviedla opatrenia a využila moderné technológie na rôzne spôsoby, pre sledovanie ludi v karantenach a podobne. Takže urobila všetko preto už v zárodku. Navyše čínania nechodia protestovat a sú disciplinovaní. Takže každé lokálne ohniska okamžite rieši a to je ten zázrak, čo sa nedeje nikde inde. A okrem toho dokázala predat celému svetu zdravotnícke pomocky, navyše už ma aj vakcínu na ceste. Takže by sa mal ist Matovič pozriet ako sa to robí a nie len vykrikuje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, electric blue napísal:

Ta se ještě prohloubila poté, co švédský statistický úřad ve druhé polovině srpna uvedl, že v první polovině letošního roku v zemi zemřelo nejvíce lidí ve srovnání se stejným obdobím za posledních 150 let.

Tak ako je to napisane to znie pochybne,, dolezite je pomerna umrtnost na urcity pocet obyvatelov, nie celkovy pocet umrti, ktory sa samozrejme bude zvysovat s velkostou populacie. Na Euromomo https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/ je signal  relativnej umrtnosti covid vo Svedsku. Sice je v ramci Svedska velmi vyrazny, je porovntelny so signalmi umrtnosti chripky z inych krajin z predchadzajucich rokov (porovnava sa plocha pod "kopcekmi"), ktorym sa venuje nulova pozornost. Takze pocet obeti vo Svedsku sa naozaj neda povazovat za katastrofalny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

Podľa https://www.aktuality.sk/clanok/832103/koronavirus-online-slovensko-20-oktober-2020/ v dobrovoľnom plošnom testovaní

"ak bude výsledok pozitívny, testovaný má ísť domov a riadiť sa podľa pokynov, ktoré budú v obálke,..."

To je nonsens. To znamená, že ten kto sa dá dobrovoľne testovať, môže skončiť v povinnej karanténe. Potom by bolo na mieste, že ten, kto sa nedá plošne testovať , by mal tiež zostať povinne v karanténe. A ak nie, tak by si mal test zaplatiť z vlastných prostriedkov.

co je na tom nezmyselne?.....testovanie ma byt dobrovolne, tak ked sa dobrovolne rozhodnes dat sa otestovat, tak vysledok, pri pozitivnom teste, musi byt karantena.....no a ked sa nepojdes dat otestovat (lebo je to dobrovolne), tak ako mozes ist do karanteny, ked nie si pozitivny?....nakolko tie testy maju aj tak nejaku percentualnu nepresnost, tak sa urcite stane, ze pozitivny moze byt negativny a negativny moze byt pozitivny....ale to uz nevadi, lebo Mistrik a spol si pri testoch pridu na svoje... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus este dolozit aspon naznaky ze Mistrik a spol s tym maju cokolvek spolocne.   To ze ti to povie tvoj nacelnik, to nie je ani indicia.

 

A ciste logika,  ak ma niekto pozitivny test  tak ma ist do karanteny, to je predsa uz aj dnes.  A ked niekto nebol na testoch, tak by  mal zostat v dobrovolnej karantene.  Toto bohuzial na Slovensku asi nebude fungovat,   na to prilis vela ludi voli idiotov.  Ale da sa tomu pomoct napriklad tym ze zamestanavatelia budu pozadovat negativny test inak ma clovek neplatene volno aby neohrozil ostatnych, 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov