Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

https://komentare.sme.sk/diskusie/dpl/28609968/kto-mu-to-pokazil.html

Chlapcov spoluziak jeho mama bola s pozitivnym zakaznikom. Spoluziak od pondelka nesiel do skoly. Spravali sa sa zodpovedne. Co viac sa da spravit? Ak o tom vies si doma.

Oni za to nemozu ale ak mali tu informaciu,sa zachovali normalne - nie ako matovic. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto to zanedlho bude aj u nas.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-v-cislech-jak-nakaza-postupuje-ceskem-92585?fbclid=IwAR13ae3cKWVdAO7IXFTHP1XfJxEEs1zn9kZpD-sNE3VdguEIbNLT-V_QwTA

Kdeže Matovič kriči (čo je najlepšie), ked za nic nezodpoveda vtedy je najmudrejší, teraz keď to má v rukách, tak sa bude zdrahat do sameho konca s opatreniami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A s "montovňami" bude niečo robiť? Akebo sa ďalej tváriť že neexistujú? U nás v hale si na každej šichte navzájom lozí 24 h po hlavách 1000 ľudí odrazu.. Výroba beží ako by nemalo byť zajtra, furt sa vyrába nad plán.. Z rúška je po hodine,  vlhká handra bez akéhokoľvek funkcie.. 

Obmedzenie svadieb na 30 osôb? To nás spasí?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doplňte si tú mapku šírenia na Slovensku, o miesta kde sú fakt veľké "montovne"..

Svadby? 

He!!!

A to mám zožrať, že sa proti tomu niekto niečo snaží robiť?! 

U nás vo firme už ani žiadne kontroly nefungujú.. 

Jednoducho ide sa na plné pecky, do vtedy kým to pôjde.. 

"Po nás potopa"..

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo v Pezinku v Banovciach na Bebravou, Kosice okolie montovne nie su? Alebo ak tam niesu , ludia do velkych miest nedochadzaju za pracou? Podla mna toto su ine okrasy ako Revuca,Poltar, ci Krupina - odrezany od vsetkeho.

 

Robopol dal statistiky z ceska, tento clanok ho doplni. Mame take statistiky na Slovensku? Preco nie?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ucitele-nakazeni-covid-19-skola-skolni-rok-vyuka-uzis.A200924_173209_domaci_hm1

korona na slovensku.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Poltár je jediným okresom, v ktorom počas uplynulých 14 dní nepribudol ani jeden potvrdený prípad koronavírusu. V Bratislave už 14-dňová incidencia prekročila 500 prípadov, no na počet obyvateľov je na tom najhoršie okres Tvrdošín, kde na 10-tisíc obyvateľov pripadá takmer 50 potvrdených prípadov.

https://dennikn.sk/2055924/piatok-priniesol-552-pozitivnych-a-44-umrtie-urady-presetruju-smrt-desiatok-dalsich/?ref=mwat

 

To je na pocet obyvatelov. Za 14 dni. Tiez nevidim cely clanok. Vyska stlpcov su asi absolutne hodnoty a farba tie relativne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže koronavírus je špeciálny endemit.. Ktorý sa šíri medzi ľuďmi po "svadbách"..

..ale osemhodinové, alebo dokonca 12 hodinové šichty v "montovniach" kde si lozí navzájom po hlavách 1000 ľudí naraz..

Zdieľajú spoločnú kantínu.. A s prepáčením "hajzle"..

A rúšku nosia ako "talizman" pod nosom alebo na brade..

Tam sa odmieta šíriť? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-19-09-2020-situacia-epidemiologicka

 

Je tam mapa semaforu -rizikovosti. Je k 17.09.2020. Som to trochu porovnaval. a Vranov Bytca a Puchov su cerveny ci oranzovi a na tej druhej mapke akoby ani na Slovensku neboli.  Mozno Ilava ci Povazska - na tie mesta a okresy som zabudol. Ale dve znich boli oranzove ci cervene a pritom na druhom grafe tam nic nieje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevsimaj si statistiky a podobne katastroficke scenare, lebo sa zblaznis, ako ten klaun z TT s celou svojou suitou.....si neviem predstavit, keby tak SK bola atomova velmoc a magorko YGY by mal pri sebe kufrik z ovladacom.....urcite by ho pouzil na vlastnych spoluobcanov, pretoze podla neho su to debili......a mozno ma aj pravdu, ked dostal tolko percent vo volbach....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 24. 9. 2020 at 12:42, tyso napísal:

A moj nazor  povazujes za fanatizmus ?  :)   

Za fanatizmus povazujem pristup: "my sme ti mudri, a kto si mysli nieco ine, nie je kompetetny sa vyjadrovat => a to je dokaz, ze mame pravdu"

Pretoze sa uplne neda vylucit ani to, ze ty si ten nebezpecny kedze si to ocividne neuvedomujes. Pokial problem X sposobuje iba 1% vsetkych odvratitelnych umrti na Slovensku, ale na jeho riesenie sa vynaklada radovo viac, nez na ostatne umrtia dohromady, tak je snad na mieste sa pytat, ci sa jedna o efektivne vynalozene prostriedky, pretoze zdroje mame obmedzene.

Peter Liptak mozno niekde vysvetluje, preco povazuje testovanie nepozitivnych ludi za zbytocne. Ale ty pozries jednu tabulku, mozno vytrhnutu z kontextu, a hned vynasas sudy o jeho nebezpecnosti a neschopnosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper problém je v tom, že údajne sa covidom nakazili aj ľudia ktorí už nakazení boli, takže premorenie je asi neúčinné. Takú stratégiu chcela Británia uplatniť a nakoniec od toho upustili. Možno je všetko úplne inak. Kto vie?
Myslím, že už je viac menej zbytočné špekulovať, vírus sa vymkol spod kontroly, kopa blbcov na opatrenia serie, tak to treba pustiť. Budú obete, ale to je už daň za to, že sa to preženie populáciou rýchlo a aspoň časť získa imunitu, inak sa s tým budeme naťahovať roky a dlho držať obmedzenia budú mať zlý vplyv na ekonomiku.
Len s jednou vecou treba počítať, do nemocníc budú môcť byť pustení len tí ľudia, ktorých stav bude nutne vyžadovať hospitalizáciu. Ostatní, ktorí budú vládať dýchať, si budú musieť tým prejsť sami. Inak sa nemocnice zosypú ako v Taliansku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedeľa:

265 pozitívnych z 1954.

35 vyliečených.

Keďže v nedeľu sa testuje menej, tipoval som, že nových prípadov bude 250 až 300.

Ale pri počte 1954 ide o dosť vysoké číslo, 13,56% je nakazených.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

 

Väčšina pozitívne testovaných ľudí v okresoch Námestovo a Tvrdošín bola zaznamenaná v dvoch výrobných podnikoch.

Jedným z dvoch podnikov je strojárenský v Námestove, dáva prácu približne šesťsto zamestnancom. Pozitívny test malo už viac ako 120 z nich. Závod preto obmedzil výrobu o tretinu, prijal prísne opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia.



Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22496350/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-28-9-2020.html

 

Tak Alamo mal ciastocne pravdu.

To fakt patina zamestnancov bola pozitivna a znizili kapacitu o tretinu? Nosili ruska, nenosili? Ako dlho o tom regionalny hygienik   vie? A preco davno nezatvoril tu fabriku? Ak takto pracuju aj ostatne regionalne hygieny, sa mozme na to vykaslat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Počet pozitívne testovaných po svadbe v Bardejovských Kúpeľoch vzrástol na 67. „Preverujeme ďalšie a ďalšie prípady, aj tie, ktoré nesúvisia so svadbou. Predpokladám, že to číslo bude ešte vyššie a tam sa už jednoznačne naozaj nedá určiť, že kto bol ten, kto to na svadbu ‚doniesol‘,“ uviedol vedúci oddelenia epidemiológie RÚVZ v Bardejove Július Zbyňovský.

Svadby a väčšie oslavy sú podľa neho najrizikovejšie podujatia, keďže spôsobujú, že sa ochorenie šíri lavínovite a nekontrolovateľne.

„Na svadbe sa stretávajú kontakty nielen zo Slovenska, z červených okresov, ale aj z iných štátov. Keď prídu na návštevu hlavne mladí ľudia, ktorí nemajú klinické príznaky, tak sú v tom, že sú v poriadku,“ zdôraznil Zbyňovský.

Apeluje na svadobčanov, aby mali kontakty na všetkých účastníkov, hygienikom to totiž uľahčuje dohľadávanie. „Stáva sa, že ani svadobný otec alebo matka nevedia presne, kto každý na svadbe bol a nemajú na nich kontakty. Kým sa to dohľadáva, šíri sa to ďalej,“ vysvetlil Zbyňovský.

Zároveň pripomenul, že problémom je i obsadenosť odberových miest na testovanie. „V Bardejove, v Prešove a v Košiciach sú obsadené. Problém majú aj vo Svidníku,“ dodal Zbyňovský. (tasr)

https://dennikn.sk/minuta/2058196/?ref=mpm

 

Tak potom na covid sa vykaslime. Vlada na to kasle, co nam dnes Matovic bude recitovat vo chvilke poezie?  Moze kazdy den a mozno to bude uzitocnejsie ako to co dosial robil.

Aby jedna fabrika vyrtobila tolko pozitivnych za mesiac ako cely Gemer - tri okresy za polroka- odzaciatku pripadov na Slovensku. Poltar ma od zaciatku troch nakazenych , Krupina 4. Detva 13, Zarnovica 17 - tam fabrika nieje? Stiavnica 22 - a to tam maju bratislavcania chalupy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Zdá sa, že bezpečnostné hygienické opatrenia, ktoré dnes prijme krízový štáb, budú ešte prísnejšie, než v piatok avizoval premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Podľa informácií Aktuality.sk z dobre informovaných zdrojov majú dostať úplnú stopku hromadné podujatia. Dotkne sa to športových zápasov, ale aj kultúrnych predstavení.

Pôvodne sa pritom uvažovalo o obmedzení podujatí v interiéri na 100 ľudí a v exteriéri na 200. Na svadbách a oslavách malo byť povolených maximálne 30 účastníkov.

Aktuálne má krízový štáb rokovať aj o prípadnom vyhlásení núdzového stavu. Na ten zatiaľ nie je jednotný názor medzi členmi krízového štábu.

https://www.aktuality.sk/clanok/825952/koronavirus-vsetky-hromadne-podujatia-maju-dostat-stopku-v-hre-je-aj-nudzovy-stav/

 

 

Co to su ak nie svine fasisticke. Preco nas trestaju a preco vkuse klamu?  Nakaza sa tu nesiri,ale nas pozatvaraju. Nechat to na mesiac. Aby sa dohrali v BB sutaze. Preco fasisticke svine? Matovic vedel,ze nakaza sa bude sirit - preco pandemicka komisia  v polke jula nepovedala - ze behom augusta druhej polke aspon deti badu v karantene? Kde bol vodca vtedy na dovolenke? Pandemicka komisia vymyslela ,ze navratilci dostanu 2 tyzdnovu  OCR. Na skodu veci sa vodca vratil z dovolenky zrusil to ,ze ruska to nahradia - snad uz ti velmi inteligentni aktivni pochopili ci ruska pomahaju?  Vodca nakazal rusky - snad to detom v Poltari pomohlo - hovedo trnavske.  Snad to pomohlo v Namestove. Fasisti nuti.  Vedel, ze bude pruser a bez ruska si ideme za spievat ja trsam trasam. 

 

Fasisti? Keby bol pomer opacny medzi krajmi BB a Zilina, CI BA a BB. Zatvorena by bola len BB to som si isty. ko sprosty priany zatvara okresy,ked tu nakaza nebola,teraz nepotrebuje? 

410486747_inteligentnyigoraspol.thumb.png.6c73e0160747fbc159936b2fb0c62b77.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však navrhni účinné riešenie na zastavenie nákazy a daj si to patentovať na Úrade vlády.

Ak ti to vyjde, staneš sa národným hrdinom. Nebolo by to krásne, keby boli Štefánik, Štúr, Hodža, Šrobár, Hurban,... a medzi nimi slimak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o z trnavi ma teraz tlacovku. Sportove podujatia su zakazane. V stredu 30.09.2020 hra Revuca v Hnusti. Revuca od zaciatku mesiaca ma asi 9 nakazenych a Hnusta je z Rimavskej Soboty 6.  Dufam ,ze ten zapas sa odohra.  Matovic - ze jemu je jedno ako sa budu menit farby na semafore - spomenul tri - Poltar uz aku moze mat? Bude to platit vsade. Ja osobne Trencanov by som dal karantenu zo zabitymi dverami. 

 

Sniper co ty chces prostrednictvom Matovica vyriesit? Korupciu, pandemiu? Mas viac ako 10 rokov?  To ze dnes je v BB menej nakazenych - neznamena ,ze o tri mesiace budeme mat najviac. Matovic robi len chaos.  Kovacova prislav sobotu en zo starsimi ziakmi. Mladsi nehrali - maju tam nejaky nalez - neprisli.  Kovacova si to vedela vyhodnotit. Dame to vyhodnocovat nutemu fasistovi? Preco si s Hnustou nemozeme zahrat? Preco teraz,ked to jerozsirene - nedaju zakaz ludom cestovat z okresu do kresu? Ci z Kraja do kraja - tovar sportovci ,obchodnici OK. Preco to bolo tak dvolezite na dusicky? A na svatby to pre matovica pred tyzdnom nebol problem?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13:40. Si to videl? Testujeme dost a zo 70 mali 70 pozitivnych, inak to safa super vysledok. a nieje dostatocne pocet testov. Mne ty Sniper prides tak intaligentny ako Matovic. 

Teraz co ho pocujem - severna orava je v prdely.

 

Inak Sniper - jeto normalne ze v poltari zakazu svatby?. Ci v Revucej futbal? Na zapade ste "zavsivaveny" ako prasata a bude obmedzovat nas? A ked sa chovate ako prasata. Nepride ti to trapne? Nepride ti ten saso ako primitiv a nekompetetny? Sprava sa ako hovedo a nadava poltarcanom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som teraz sledoval Matoviča na nejakom brífingu a prišiel mi celkom v pohode, s rozhľadom. Všimol som si, že kritika na neho pochádza najmä od občanov s nízkym až nedostatočným vzdelaním, vidieckeho až lazníckeho prostredia, tradičných voličov hlasu, smeru, ľsns, vlasti, sociálne závislých, či závislých na alkohole. Ale takí vždy boli, sú aj budú, proste táto subkultúra nezmizne nikdy a pindať bude v kuse, aj keby im zlaté tehly nosili. To, že som "intaligentny ako Matovic" mám brať ako kompliment?

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len nakazu mas u seba. A mna budes zatvarat  - normalny matovic volic.  Nie ty sniper si spravil chybu. Ale Matovic - stat. Nechcem sa hadat stebou,lebo to nema zmysel. 

ALe ak remier povie ze testuju dobre,ze yo 70 testov maju 70 pozitivnych tak..

 

Zhruba som si zapisal co matovic povedal,ci netestujeme malo.

Matovicova rec na 95% je to spravne napisane.

Poviem priklad,napriklad vcera bolo 250 priblizne pozitivne(myslel Nedelu) , 70 bolo v jednej firme,kde niekolko(toto slovo som nevedel po sebe precitat - mozno tam bolo ine slovo) podozreni, vsetci boli pozitivni. Nemame nedostatocny pocet testov.  Pre mna .

 

Preco pre mna fasista seny -mate tam tradiciu - a robite to aj po 70 rokoch. Lebo taky ste. Nadradeny- na juhu nic nieje. Na juhu ci vychode nic nieje - kvoli fasistom na zapade. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov