Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

no to mas dokaz ze nedokazes chapat text,   alebo nevies citat.

sic "Stejně jako u ostatních hlášení se i v těchto případech jedná pouze o podezření na vztah k očkování, časová souvislost rozhodně nemusí znamenat souvislost příčinnou",  

"Výpis tedy slouží pouze pro přehled toho, jaké reakce byly nahlášeny, nejde o statistiku skutečně prokázaných nežádoucích účinků vakcín."

Nemas totiz ani tusenia co je to farmakovigilancia,   ktokolvek moze nahlasit podozrenie na vedlajsie ucinky.  Neznamena to ze vsetky maju suvis s vakcinou, to je mozne potvrdit az po vystreni.   Mas teda cislo podozreni a klamstvo je ze ide o potvrdene umrtia po ockovani.   A potom to porovnas s potvrdenymi umrtiami na Slovensku a vyhlasis ze je to jasny podvod.   Polopravda s cielom klamat.  To je presne hoax,  a ty ako poslusny idiot to siris dalej. 

Toto ti hovorim opakovane a len si to potvrdil.  Cize si hlupak, co nechape zmysel textu. nechapes co hovori pandemicka komisia, len vies ze mas na nu nadavat.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vdaka....presne si pouzil argumentaciu aku som od teba ocakaval.....tolko som aj ja s toho pochopil.....no potom su na SK nejako divne data, ked sa eviduje iba o 7 pripadoch podozrenia na umrtie suvisiace z vakcinaciou na covid.....aj nahlasenia o nejakych problemoch su radovo nizsie ako u nasich zapadnych bratov....cim si to ty osobne vysvetlujes?.....hlupostou ludi tu alebo v cechach?.....predvidavostou alebo vyspelostou nasho S'UKLu oproti ceskemu SUKLu?......rozdielnostou v kvalite vakcin tam a tu?....vysvetluj-analyzuj-presviedcaj a neurazaj ludi prezieravejsich ako si ty a cela oficialna tzv vedecka odborna obec a ich klony v pandemickom konziliu.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechapes ani konsky ony.     V cechach zverejnili podozrenia ale nie potvrdene umrtia,  na Slovensku zverejnili  potvrdene umrtia vratane pravdepodobnych ale nezverejnuju podozrenia.  A ako vidis asi spravne, kedze ste hned ceske udaje zneuzili na hoaxy. ( Slovenske udaje o umrtiach su inak konzistentne s udajmi vo svete,  su mierne vyssie.   U nas je to cca 2 umrtia na milion ockovani, vo svete je priemer 1,5.  V cechach to bude podobne. )

V cechach nahlasili cca 9000 podozreni, na Slovensku cca 8000.  Mame teda 2x viac podozreni, nie radovo menej.   (To su pocty, cechov  je  2x viac).  A teda na slovensku je zhruba 2x viac informatorov ako v cechach na 1 milion ludi.  Vakciny su rovnake, vekova skladba podobna, v cechach sa viac ockovalo, rovnako viac ockovali starsich

A ty nie si prezieravejsi, len su  hlupejsi. Rovnako ako ludia co im veris ( u nich ale ide skor o zly umysel ).     A tak nechapes, klamu ta a ty len siris klamstva a urazas ludi co zachranuju zivoty.   Ja ta nepresvedciam,  to nema zmysel, len ti nadavam kedze si skodna a umyselne skodis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a kto nahlasuje tie podozrenia alebo stavajuce komplikacie?.....osobne postihnuty resp. jeho blizky pribuzny?.....alebo osetrujuci lekar postihnuteho?.....

mame radovo viac nahlasenych podozreni ako v cechach, ale mame aj radovo menej podozreni, vlastne nie podozreni, ale dokazanych exitusov  z dovodo vakcinacie....preco je to tak velky rozdiel?....ked pises nieco na obhajobu, tak popis priciny....

a v tych cechach to kto uz teraz preukaze, ze tie umrtia boli z dovodu spatneho pocasia a nie z dovodu vakcinacie?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 hours ago, informator said:

ame aj radovo menej podozreni, vlastne nie podozreni, ale dokazanych exitusov  z dovodo vakcinacie....preco je to tak velky rozdiel?

nuz klames,  kolko je v cechach potvrdenych umrti ?   Nevies ale vies ze je to radovo viac.  Teda klames ako obycajne.  

A nahlasit to moze kazdy,  lekar ma povinnost to nahlasit ak mu pacient povie. 

https://www.adrreports.eu/docs/ADR_reporting_FINAL_SK.pdf

 

  A kedze v cechach to sleduju inak ako na slovensku (statistiky vedu podla prejavu, na slovensku podla zavaznosti )  tak sa to takto porovnat neda.  Musel by si pozriet europsku databazu, kde sa to konsoliduje.  Ale to je pre vas klamarov prilis tazke a navyse tam pisu anglijsky.   No jo, klamat viete ale  normalne hladat informacie to uz je aj pre tvojich sefov prilis zlozite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten Omicron je brutal, v Grécku cez 50000 prípadov za jeden deň

https://svet.sme.sk/c/22815017/v-grecku-uz-prevlada-variant-omikron-pripady-nakazy-koronavirusom-prudko-stupli.html

Ak u nás prepukne, tak do mesiaca môžeme mať niekoľko stotisíc novo nakazených, ak nie cez pol milióna. Počítam, že tak mesiac by Omicron mohol zúriť, potom by sa počty mali významne znižovať. Podstatné je, že pri Omicrone je výrazne nižšia úmrtnosť ako pri iných variantoch, cca 0,2%, čo je tuším podobne ako pri chrípke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu by som len opatrne povedal, pockajme.   Data mame z Holandska kde je omicron uz dominatny, ale Holandsko je dobre preockovane.  V grecku to len zacalo ale aj grecko je lepsie ockovane ako Slovensko.  Zaujimave budu skor krajiny kde je to podobne zle ako u nas, napriklad Bulharsko.

A problem je ze chripka sa zdaleka tak nesiri ako omicron,   a bohuzial aj nizsia umrtnost * vacsi pocet nakazenych vie zahltit nemocnice.  Ale je pravda ze omicron je tak rychly, ze to nemoze trvat prilis  dlho.

A len poznamka,  umrtnost je len jedna zlozka,  dolezite je aj ako casto koncia v nemcnici a na ako dlho. 

Ale ok, na zaklade toho co vieme o holandsku, tak mierny optimizmus je na mieste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

nuz klames,  kolko je v cechach potvrdenych umrti ?   Nevies ale vies ze je to radovo viac.  Teda klames ako obycajne.  

A nahlasit to moze kazdy,  lekar ma povinnost to nahlasit ak mu pacient povie. 

presne tolko, kolko sa tu popisalo....129....alebo si schopny dokazat iny pocet?.....tak si to zratajme....CR cca 10 milionov obyvatelov...SR cca 5 milionov obyvatelov....v CR 129 umrti na vakcinu....v SR 7 umrti na vakcinu....su dve moznosti....bud na SK klamu (ziadna novinka), alebo v CR boli kontaminovane vakciny.....

....pokial ti to lekar odobry....ak ho zaockuje on, tak mam dovodnu pochybnost, ze ta staznost bude akceptovana....kto si chce robit problemy?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

tu by som len opatrne povedal, pockajme.

To budeme vedieť až o pol roka, rok, dva, ešte stále to môže skončiť vyhladením časti celej populácie. Ja si myslím, že skôr či neskôr celý svet pôjde "švédskou cestou", proste sa budeme tváriť, že žiadny vírus nie je, milióny informátorov skončia v hroboch, ale to bude už len štatistika.

 

Lockdown nedokázal spomaliť šírenie omikronu v Holandsku

WHO: Šírenie omikronu môže zvýšiť riziko vzniku nových variantov

Merkelbaba na začiatku pandémia tvrdila, že časom sa nakazí prakticky každý Nemec a asi jej to vyjde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, smiley napísal:

Rozdiel bude zrejme sposobeny hlavne lepsou preockovanostou Ceska, hlavne pri starsich ludoch...

 

pred 12 hodinami, informator napísal:

na to moze posobit x inych faktorov a nie ockovanie, ked je aj dokazane, ako to ockovanie "komplet ochranuje" proti covidu....

Ano je mozne, ze to bolo sposobene aj inymi faktormi, prave preto som tam napisal to "zrejme".

A kedze nie si schopny uviest ziaden lepsi faktor, tak ockovanie ostava najlepsie zname vysvetlenie. Nie je to na beton, vybral som to len na nazornu ukazku ako nasich susedov, ktorych dobre pozname. Ale ak zacnes pridavat dalsie a dalsie krajiny a porovnavat ockovanie a dopad vlny, tak sa pravdepodobnost ockovania ako podstatneho faktoru zacne blizit k istote.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, Sniper napísal:

... proste sa budeme tváriť, že žiadny vírus nie je, milióny informátorov skončia v hroboch, ale to bude už len štatistika.

No hroby by mi nevadili, pretoze kazdy dostal moznost dat sa zaockovat. Problem je, ze informatori zaplnia nemocnice a zahltia zdravotnictvo (ako to spravil aj ten "nas"). Omikronom sa nakazi vela ludi. Dolezite je, kolko z nich bude treba hospitalizovat.

Je dobre mozne, ze na ovela infecnejsi omikron su stare opatrenia zbytocne a zabral by len tvrdy lockdown: nikdo by dva tyzdne nevysiel z bytu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

omiron sa javí ako menej smrteľný, čo je dobra správa. No to bolo aj pri delte tak podobne, priskoro sa robili závery a smrtnosť na deltu nebola nijak významne nižšia, aj keď o niečo bola. To sa ale dá posúdiť až vtedy, ak sa od-filtrujú zaočkovaní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, smiley napísal:

 

Ano je mozne, ze to bolo sposobene aj inymi faktormi, prave preto som tam napisal to "zrejme".

A kedze nie si schopny uviest ziaden lepsi faktor, tak ockovanie ostava najlepsie zname vysvetlenie. Nie je to na beton, vybral som to len na nazornu ukazku ako nasich susedov, ktorych dobre pozname. Ale ak zacnes pridavat dalsie a dalsie krajiny a porovnavat ockovanie a dopad vlny, tak sa pravdepodobnost ockovania ako podstatneho faktoru zacne blizit k istote.

hras sa zo slovickami?.......tak to slovo ""zrejme"",  je iba (v tvojom pripade teraz) potvrdenie toho, co ty pokladas za rozhodujuci faktor aj ked nemas na to ziadny dokaz, iba akesi porovnania s inym  statom........a ze som ja neuviedol ine mozne faktory, tak to by bol tiez iba moj pohlad a bez dokazov.....ale take neutralne by mohlo byt a toto.....zmena zivotneho stylu (stravovanie).....zvysena hygiena....obmedzenie spolocenskeho zivota......stretnutie sa uz z nakazou....a pod.....moze to byt a aj urcite je, cela mozaika a ockovanie moze byt  jednou zo skladacky, ale nie tou podstatnou, co ale nevylucujem....

pred 12 hodinami, tyso napísal:

informator, preveruju sa vsetky podozrenia, cize zase klames. aku mas normu? kolko klamstiev denne?

tak teda napis ako sa preveruju....mam na mysli teraz tie v cechach.....a aky je rozdiel v preverovani u nas a v cechach....vdaka...

pred 23 minútami, tyso napísal:

a tak sa mi zase zjavil slavien informator :

https://cynickaobluda.sme.sk/2021/06/vsak-my-vam-ukazeme.html

a ja ze odkial cerpas udaje..... :clap:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, informator said:

tak teda napis ako sa preveruju

aj tak by si tomu nerozumel.   Ale kedze o tom nevies nic ale tvrdis ze sa nepreveruje, tak klames.   Tvoji sefovia umyselne splietli dve rozne cisla a pridali k tomu klamstva, a ty ich siris.     Na debatu o argumentoch si nesposobily,  ale to ze umyselne siris klamstva je fakt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze sa nepreveruju, ale iba sa odosielaju ako podozrenia.....z logiky veci je zjavne, su teda su brane ako fakty a nie podozrenia....129 obeti z dovodu vakcinacia v CR a na SK 7 obeti.....preco je tam ten obrovsky rozdiel?.....podvadzaju nasi alebo maju v CR kontaminovane vakciny?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, ked ty pouzijes slovo logika, to je fakt pekny oxymoron.  Nejdem dalej vysvetlovat preco je to nezmysel,  si ukazka preco nema zmysel vecne diskutovat s hlupakom.   A  tak sa nejdem znizovat na tvoju urove, kedze tam urcite ma ovela vacsie skusenosti ako ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len pre zabavu,   mesacne zomrie na SLovensku cca 4000 ludi ( to je normalna umrtnost, bez nadumrtnosti na covid),  v case ked sa ockovalo masivne, tak sa ockovalo cca 120 tis ludi mesacne.    A tak vieme povedat ze do mesiaca po ockovani umrie 100 ludi ( ak ockovanie nema ziadny vplyv).  A kedze ludia podliehaju logickemu omylu: "post hoc, ergo propter hoc"  https://www.greelane.com/sk/humanities/angličtina/post-hoc-fallacy-1691650/,  tak nahlasia mesacne 100 umrti po vakcine.    Aj ked je to nula.    Zistenie skutocneho vplyvu  nie je jednoduche z cisel, kedze umrti po vakcine je velmi malo,  ( v skupine 120 tis je to 0,2 a to nejde odlisit od fluktuacie).  Preto bez pitvy a urcenia co sa stalo to ani nejde.  Vieme ake ucinky moze mat vakcina a tak  vieme povedat PO PITVE ci je suvislost nulova, mozna alebo pravdepodobna.   Istotu mame zriedka, nulovu niekedy, zvysok je niekde medzi nevieme alebo mozne.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uff.....ozaj lahka matematika....ale zasa o dosadenych cislach.....no to nizke cislo umrti po vakcinacii, je vycucnute z prsta, pretoze nema  na to ziadne fakty a data, aby si sa mal o co opriet....pokial si tam samozrejme nedosadis svoje predstavy....a este nieco.....ked napr. niekto zomrie 2-3 mesiace po vakcinacii uz nemoze byt nahlaseny ako obet vakcinacie?.....lebo v takych cechach to asi eviduju ako podozrenie a na SK to ignoruju....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, informator napísal:

hras sa zo slovickami?.......tak to slovo ""zrejme"",  je iba (v tvojom pripade teraz) potvrdenie toho, co ty pokladas za rozhodujuci faktor aj ked nemas na to ziadny dokaz, iba akesi porovnania s inym  statom.

A ty zas nemas ziaden dokaz, ze to tak nie je a predsa to tvrdis. Mimochodom, cvirikali si to aj vrabce na strechach, ze sa ocakava, ze Cesko to bude mat kvoli lepsiemu preockovaniu (hlavne starsich) menej problemov ako Slovensko. A tato predpoved sa vyplnila.

pred 10 hodinami, informator napísal:

ale take neutralne by mohlo byt a toto.....zmena zivotneho stylu (stravovanie).....zvysena hygiena....obmedzenie spolocenskeho zivota......stretnutie sa uz z nakazou...

Vsak prave preto som vybral Cesko: kedysi sme boli jeden celok a stale sme si velmi blizki a podobni.  Ty pises o rozdielnom stravovani, hygiene a spolocenskom zivote, ako keby to bolo Japonsko. Rovnako co sa tyka stretnutia s nakazou sme boli v prvej a druhej vlne premoreni zhruba rovnako. Chapes, ze musis najst nieco odlisne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, informator said:

pretoze nema  na to ziadne fakty a data, aby si sa mal o co opriet.

zase klames,   samozrejme fakty a data existuju.  To su predsa tie uvodne testy na zaklade ktorych to schvalovali. A desiatky studii, ktore to sleduju dalej.     Musis dobehnut klamstva ? 

A okrem toho je jasne ze ty datam a ich vyhodnoteniu nechapes ako holy ony. Preto radsej mlc a nesir klamstva.  Sam tomu nemozes rozumiet a tebe podsuvaju len polopravdy a lzi aby si ich siril dalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov