Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

tak toto je dobreeeee.....sam seba si usvedcil z klamstva.....Astra Zeneca nebola predavana bez zisku, pretoze do ceny tych dvoch piv si "zabudol" zaratat miliardy euro s pokladne EU (teda penazi nas vsetkych) na vyskum ....taka mala stedra pozornost od skorumpovanych "elit" z centre korupcie....centrum sa Brusel......to len aby si vedel kde sidlia tie elity zo zakladnym vzdelanim.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidim ze toj metalny vyvoj sa mierne zastavil a preto tu predvadzas tento svoj srdcevuci vylev o humannosti vyrobcov vakciny Astra Zeneca......zjavne si uz minimalne po stvrtej davke.... :( pokracuj dalej a mozno sa stanes rekorderom.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste, kedze si  poslom smrti, tak vyvoj  vakciny a jej predavanie za vyrobne naklady povazujes za zle.   Zachranuju zivoty a to ta stve.    Mas aj druhu vakcinu,  Pfizer odmietol vsetky dotacie a tak predava vakcinu zo ziskom.  Ale aj to tio vadi.    Je teda jasne ze ti v skutocnosti vadi ta zachrana zivotov, nie finacny model. 

( Astra sa predava za 2,5 eura, Pfizer cca za 20, Sputnik za 18.   Ale tam ti zisk nevadi, no jo.  ).

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odstranovanim prispevkov sa tu dokazuju klamstva ako pravdive data?.....tyso sa uz asi zo svojou mentalnou brzdou nedokaze obhajit inak.....presne ako nase pandemicke konzilium.... :) a potom doveruj nejakej vedeckej elite..... :nono:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tu je dalsie "vedecka" zarucene pravdiva informacia.....

Citát

Koronavírusový variant omikron nespôsobuje mnohonásobne viac úmrtí u detí než predchádzajúce varianty, ako varoval napríklad prominentný slovenský epidemiológ pôsobiaci v Česku Rastislav Maďar, uviedol v piatok portál Novinky.cz.

...a ja som si myslel,ze vedecke esa typu Sabaka, Cekan, Jarcuska, Mistrik......a rad dalsich, posobia iba na rodnej hrude, teda na SK....a ono sa to siri po svete ako covid pandemia.....no ver im..... :)

https://science.hnonline.sk/medicina/17645743-zradne-data-o-omikrone-znamy-epidemiolog-varoval-pred-vyssou-umrtnostou-deti-nemal-pravdu?fbclid=IwAR0LgvGb7KCWv63940kvbYrc_b8WFcM3RaPkZw10FVg7NNswpawYA3O9dX4

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zase si nerozumel,   dostal informaciu, overil ju a vysledok je ze bola chybna.   Takto funguje normalny clovek. To len tebe zjavia sefovia praudu a ty ju hlasas dalej. 

jedine co sa mu da vycitat ze to povedal novinarom.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavne ze tebe rozumiem.....takze neexistuje ziadny hoax ale iba nepresna informacia....ked napisem, ze nasa vedecka obec je pandemickou vrazednou spolocnostou, tak je to iba taka moja mylna informacia, ktora sa mi nejakym sposobom dostala do usi....takze vdaka tebe teraz viem, ze ked casom zistim moj omyl, tak staci povedat toto...." prepacte, mal som nepresnu informaciu""..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dopad vlny asi najlepsie znazornuje pocet hospitalizovanych, ktory ukazuje, nakolko bol zdravotnicky system pretazeny.

Pre Slovensko sa mi podarilo najst len nepresne udaje (kritizovane na https://www.tyzden.sk/politika/80058/data-bez-patosu-prosba-konziliu--spolahlive-aktualne-data/?rtm_source=newsletter_daily&rtm_medium=email&rtm_campaign=daily-newsletter-29_12_2021  ),  ktore su uvedene napriklad v SME (https://domov.sme.sk/c/22357333/koronavirus-a-slovensko-grafy.html?ref=korw#hospitalizacie ). Onych 3419 pacientov z 5. decembra je v skutocnosti az 3618 pacientov, co je prakticky rovnako ako v druhej vlne. Skusal som aj NCZI, kde mi by mal mat zdroj, ale z toho cirkusu som nebol schopny vydolovat potrebne udaje.

Naproti tomu v susednom Cesku to dosiahlo len zhruba 3/4 maximalneho stavu z druhej vlny, takze k uplnemu preplneniu nedoslo a to napriek volnejsim opatreniam - https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19  (graf Přehled hospitalizací osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19 ... )

Rozdiel bude zrejme sposobeny hlavne lepsou preockovanostou Ceska, hlavne pri starsich ludoch...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, tyso napísal:

hehe, ty si zjavne neschopny rozoznat.   Takze nesir "praudy".   Nepomylis sa.  

no, ale tu nejde o nejake rozoznania. ale o zdovodnenie toho, co  a preco zverejnis.....

..""hoax neexistuje, je to iba sprava, ktora je v rozpore zo strategiou statu alebo jednotlivca, ktory ma moc ta za uverejnenie poslat na galeje"".....je toto hoax?...

...nepresne data v covid pandemii, ktore su sirene oficialnou cestou, su tiez hoax?.....ano ci nie?......

pred 7 hodinami, smiley napísal:

Rozdiel bude zrejme sposobeny hlavne lepsou preockovanostou Ceska, hlavne pri starsich ludoch...

toto nie je hoax?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preockovanost je dost vysoka na to aby sa toto nemohlo stat....teda podla prehlasovani kompetentnych na celom svete.....no cuduj sa svet stalo sa to pravidlom....takze hoaxy z vedeckych kruhov?......

Citát

V Austrálii rastie počet nakazených koronavírusom a tlak pociťujú už aj zdravotnícke zariadenia. Posilňujúcu vakcínu môžu ľudia dostať už po štarch mesiacoch.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/612302-online-virus-sa-vracia-do-australie-cisla-ma-rekordne/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   opakovanie hlasenia:  Tvoje IQ nestaci ani na pochopenie leporela,  je teda nemozne aby si pochopil rozdiel medzi spravou a hoaxom.   Staci ked nebudes kopirovat a rozsirovat  ZIADNE spravy,  v takom pripade nebudes sirit ani hoaxy.

A pre tych co maju iq o 20 bodov vyssie ako mas ty:  Hoax je UMYSELNE vytvorena lziva ( vacsinou polopravda) sprava.   Fakt je  ze dnes nemame  dost informacii o omikrone, nemame dost dat na to aby sme vedeli  presne povedat ako sa bude spravat.  Ale ludia cakaju na spravy a tak sa objavuju DOHADY, niekedy zalozene na nedostatocnych udajov, na zaklade ciastkovych znalosti atd.  A tak ako sa budu spresnovat nase znalosti, tak su budu menit aj podobne vyhlasenia.   To je zivot,  nie je to klamstvo, je to dohad na zaklade najlepsich dostupnych dnesnych znalosti.  A tie sa rychlo menia,   na rozdiel od fanatikov a idiotov ako si ty, vedci menia nazory ked sa zmenia dostupne fakty.   To je nieco, co sa tebe nemoze stat. Ty dostanes davku "praudy" a ziadne fakty s nou nepohnu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 51 minútami, informator napísal:

preockovanost je dost vysoka na to aby sa toto nemohlo stat....teda podla prehlasovani kompetentnych na celom svete...

To ale nikdo netvrdi, ze preockovanost je dost vysoka na to, aby sa to nemohlo stat. Aj ked sa neda sa vylucit, ze v niekedy v buducnosti sa s covidom sa vysporiadame rovnako ako kedysi s pravymi kiahnami. A potom sa to uz naozaj nebude moct stat.

Mas dve krajiny  hned vedla seba, ktore su si v mnohom podobne: Slovensko a Cesko. V Cesku prebehla tretia vlna lepsie ako na Slovensku a to napriek miernejsim opatreniam. Ak mas pre tieto fakty lepsie vysvetlenie ako ockovanie, tak sem s nim.

A to je co, co naozaj prehlasuju kompetetni a co pozorujeme po celom svete: ze s ockovanim stupaju sance na pohodovy priebeh vlny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rekordne čísla, bombastické nadpisy, no Austrália má v prepočte (1 mil. obyvateľov) stále menšie čísla s omikronom vo všetkých ohľadoch ako má Slovensko s deltou.

Informator vakcíny sú primárne určené na miernejší priebeh a zabránenie smrti. Omikron obišiel akurát šírenie, teda sa šíri aj u zaočkovaných. A počet zaočkovaných 3 dávkou je aj v Australii na nízkej úrovni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 30 minútami, tyso napísal:

A pre tych co maju iq o 20 bodov vyssie ako mas ty:  Hoax je UMYSELNE vytvorena lziva ( vacsinou polopravda) sprava.   Fakt je  ze dnes nemame  dost informacii o omikrone, nemame dost dat na to aby sme vedeli  presne povedat ako sa bude spravat.  Ale ludia cakaju na spravy a tak sa objavuju DOHADY, niekedy zalozene na nedostatocnych udajov, na zaklade ciastkovych znalosti atd.  

vdaka za moje iq ohodnotenie s tvojej odbornej stranky....ale nie je to hoax a teda trestne stihatelny?.....ja len na akom studiu si toto prehlasil.....

a daj sem nejaky hmatatelny hoax, aby sme si tu vedeli predstavit tvoje predstavy....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 minutes ago, robopol said:

vakcíny sú primárne určené na miernejší priebeh a zabránenie smrti

v skutocnosti vakciny na covid poskytovali vynikajucu ochranu pred nakazenim povodnym covidom.  Ale nastastie poskytuju ochranu aj pred jeho mutaciami, len mensiu.   Problem je teda skor logisticky, vyvoj a SCHVALENIE vakciny na mutacie trva ako uz vieme cca 9 mesiacov,  dilema je teda ockovat existujucou vakcinou alebo cakat na lepsiu ?  A kedze dnesna vakcina pomaha, tak sa farmafirmy venuju len pripravnym pracam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, smiley napísal:

Mas dve krajiny  hned vedla seba, ktore su si v mnohom podobne: Slovensko a Cesko. V Cesku prebehla tretia vlna lepsie ako na Slovensku a to napriek miernejsim opatreniam. Ak mas pre tieto fakty lepsie vysvetlenie ako ockovanie, tak sem s nim.

A to je co, co naozaj prehlasuju kompetetni a co pozorujeme po celom svete: ze s ockovanim stupaju sance na pohodovy priebeh vlny.

na to moze posobit x inych faktorov a nie ockovanie, ked je aj dokazane, ako to ockovanie "komplet ochranuje" proti covidu....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 minutes ago, informator said:

a daj sem nejaky hmatatelny hoax, aby sme si tu vedeli predstavit tvoje predstavy....

to ti nepomoze,  faktom je ze ty hoaxy nevytvaras len ich siris. Si len mengeleho poskok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak teda nedas?....si dobry a poslusny svojmu panovi....nic nevies a nic nedokazes.....ani dat dokaz co su to hoaxy a co su to pravdive informacie....

a co tvoja vedecka vznesenost bojujuca proti hoaxom povie na toto....

Citát

Podľa informácie, ktorá posledné dni obletela časť Slovenska, na našom území v kauzálnej súvislosti s podaním proticovidovej vakcíny preukázateľne zomrelo 7 obyvateľov, pričom v susednom Česku až ohromných 122. Niečo tu na prvý pohľad nesedí, čo je to?

https://dennikstandard.sk/140776/na-slovensku-v-suvislosti-s-vakcinami-zomrelo-7-ludi-v-cesku-vraj-az-122-skutocne/

.....alebo je to hoax?.....vyjadruj sa a analyzuj data.....:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, pana mas ty.  Ja na rozdiel od teba nie som poslusny idiot.

A ano toto je priklad hoaxu,    je to vytvorene klamstvo a ty ho siris.   Predved sa over si to.   Mne je to jasne aj viem co je z toho pravda a co loz.  Ale ty to nevies a ani si to nevies overit.  Preto opakujem, nesir spravy, nebudes ani klamat.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak analyzuj a daj data, ktore daju na pravu mieru tie data z toho, podla teba, hoaxu....ak to neurobis, tak si iba hlasna truba trub, co ti urcuju tvoj mentalny vyvoj....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, posli psa, tomu to vysvetlim. Ale u teba to nema ziadny vyznam. Je to len ukazka ze siris lzi, kedze to ti nakazali. nie si schopny si to overit ale siris to. Aky lepsi dokaz toho ze si klamar s moralkou svine by si chcel?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aby si bol v tomto storoci, tak tu mas aj oficialne data....

Citát

Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako důsledek podezření na nežádoucí účinek vakcín proti COVID-19 a odeslána do databáze EudraVigilance    129      

https://www.sukl.cz/tydenni-zpravy-o-prijatych-hlasenich-podezreni-na-nezadouci

a uz sa prestan strapnovat, lebo este viac spochybnujes hodnovernost pandemickeho konzilia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov