Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

ja neviem, ale asi niekto urcite, pretoze robit vola zadarmo sa v konzume nenosi.....podla neho ja plnim prikazy od nejakeho sefa, tak som presvedceny, ze on za nieco,  s coho tu obvinuje mna berie este aj finanncny benefit....a co takto mord parta Mengele?....ja by som tipoval tuto progresivnu zlozku spolocnosti.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čína sa nekompromisnými karanténnymi opatreniami stále drží politiky nulovej tolerancie voči nákaze. Zatiaľ sa jej to úspešne darí a dúfajme, že to tak bude aj naďalej. Dúfajme preto, lebo ekonomika USA, EU a väčšiny sveta je závislá na produkcii tovarov, vyrábaných v Číne. Nedávne udalosti, ktoré neboli spôsobené pandémiou Covid, ale politikou čínskeho vedenia, vytvorili chaos v dodavateľských vzťahoch, logistike. Ochromili subdodávky kľúčových komponentov a surovín.

Ekonomická doktrína, že globálny obchod je najvýhodnejší pre všetky krajiny dostala trhliny. Závislosť na jednom, zatiaľ najlacnejšom dodávateľovi, funguje v "dobrých časoch". No vytvára potenciálne riziko hospodárskeho a politického zneužitia a možného vydierania. Diverzifikácia výroby sa dnes pre ekonómov javí najvýhodnejšia, ale zo strategického hľadiska ohrozuje suverenitu krajín, závislých na dovoze. Pritom paradoxne na zachovanie suverenity vynakladajú tieto krajiny obrovské finančné investície. Pri zbrojení totiž už nie je kritériom ekonomika, ale suverenita. No obávam sa, že dnes je už jediným kritériom zisk, či už v ekonomike, alebo v zbrojení. 

Nechcem si predstaviť tie následky v dodavateľských vzťahoch, keby pandémia Covid prepukla v Číne plnou silou. Našťastie pre nás, v Číne zrejme nikto nemusí riešiť problémy s antivaxermi.        

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Az na drobny problem, ze delta je uz tak infekcna ze vsetky opatrenia ju vedia len spomalit, ale uz ju nedokazu zastavit.  A ked k tomu pridas nizsiu ucinost cinskej vakciny, tak ta pandemia v cine bude,  mozu si len vybrat ci bude vysoka ako u nas alebo dlha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, tyso napísal:

A ked k tomu pridas nizsiu ucinost cinskej vakciny, tak ta pandemia v cine bude,  mozu si len vybrat ci bude vysoka ako u nas alebo dlha.

Ak by sa tvoja predpoveď naplnila, mali by sme sa na to pripraviť aj my. Neviem odhadnúť, aký chaos by nastal, keby došlo k výpadoku tovaru, dovážaného z Číny napríklad do EU. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, robopol napísal:

Cina je v tom ovela efektivnejšia ako zvyšok sveta, všetko tam maju pod dohladom komunisti cez vypočtovu techniku, kamery a mobily. Neverím, že sa to sudruhom vymkne z ruk.

No a čo my, všetku výpočtovu techniku, kamery a mobily dovážame z Číny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Covidautomat sa nam pomiatol? Po Prievidzu su zoradene okresy s najnizsou vazenou incidenciou v SR. Revuca je cierna. Malacky a Roznava bordova. Vcera sme uz mali troch pacientov na UPV,je mozno ze su odnas,ale ktovie ci boli volne UPV na sever a vychod od nas. Jedna zaujimava vec, v Revucej a to dlhodobo mozno od zaciatku septembra, jedine Revuca a to vzdy ma viac pozitivnych na Ag testoch ako na PCR, teraz je to 2:1,raz bolo tak ze sme boli 1:1. Na ostatnych okresoch si to mozte pozriet(tu je rarita aj komarno ma viac Ag pozitivnych ako PCR, takychto rarit viac ako deat okrem Revucej nikdy nebolo), bezne je pomer opacny 1:9.

image.thumb.png.519c25e3a891c314116a2659ac7f6542.png

Revuca.png Verili by ste ze Revuca bude jedina cierna z tych styroch okresov? Zolik ma len Presov. Pod ich nemocnicu spada aj zolikovy Sabinov.

Citát

 

V prešovskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 229 pacientov s ochorením covid-19. Nemocnica má pre takýchto pacientov vyčlenených celkovo 249 lôžok. Na ďalšiu reprofiláciu lôžok riaditeľ nevidí priestor.

https://dennikn.sk/minuta/2613265/

 

Bohovsky ten automat, velmi dobre to spocitali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz zacinaju uvazovat o mikrolockdownoch, prišlo na moje slova, škoda, že na to neprišli už pred rokom, keď som písal, že to je efektívnejšie ako celoštátny a plošné testovanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, robopol napísal:

Uz zacinaju uvazovat o mikrolockdownoch, prišlo na moje slova, škoda, že na to neprišli už pred rokom, keď som písal, že to je efektívnejšie ako celoštátny a plošné testovanie.

Určite je lockdown jeden z efektívnych spôsobov boja proti pandémii. No na jeho realizáciu v praxi by sa museli dodržiavať aj pravidlá. Viem si to predstaviť v Číne, ale na Slovensku... Nakoniec uvidíme, ako to dopadne v Číne. 

Čína sa skôr obáva https://www.startitup.sk/cina-varuje-pred-katastrofalnymi-pandemiami-kvoli-covidu-ignorujeme-iny-mimoriadne-rychly-a-nebezpecny-virus/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalší rekord


Prostredníctvom 26 545 vykonaných PCR testov odhalili v utorok na Slovensku 8 342 prípadov nákazy novým koronavírusom. Ochoreniu Covid-19 podľahlo ďalších 43 ľudí.

Najviac prípadov bolo pozitívne testovaných v Košickom kraji, najmenej v Trnavskom. Takmer 71 percent z nich nebolo zaočkovaných.

Pozitívny antigénový test malo 1959 osôb, z nich viac ako 73 percent nie je zaočkovaných.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22784752/koronavirus-na-slovensku-nove-pripady-za-dnes.html


Tým, čo odmietli očkovanie, treba vyúčtovať hospitalizáciu, ak si ju budú vyžadovať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, Sniper napísal:

Tým, čo odmietli očkovanie, treba vyúčtovať hospitalizáciu, ak si ju budú vyžadovať.

To treba dať vyúčtovať členom vlády za to, že nenariadili povinné očkovanie a ponechali ľuďom možnosť ho odmietnuť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 minútami, informator napísal:

a ca takto pouzit argument....""moje telo, moja volba""......Ciganikova by to mala akceptovat.....:)

a čo takto "môj rozum, moje zákony, moja voľba"

"Som z rodu samson slavien a nepodlieham slovenskému právnemu poriadku" https://www.startitup.sk/bizarna-obhajoba-som-z-rodu-samson-slavien-a-nepodlieham-slovenskemu-pravnemu-poriadku-hajil-sa-antiruskar-zo-supermarketu/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom prípade by si mal vybaviť povolenie pobytu na Slovensku, lebo je tu nelegálne. To už ani netreba sledovať, kto všetko je schopný za sprostosti si vymyslieť len aby zaujal.

A Tono necituj posledný príspevok v plnom znení, informator za to raz už aj warn dostal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 34 minútami, Tono napísal:

a čo takto "môj rozum, moje zákony, moja voľba"

"Som z rodu samson slavien a nepodlieham slovenskému právnemu poriadku" https://www.startitup.sk/bizarna-obhajoba-som-z-rodu-samson-slavien-a-nepodlieham-slovenskemu-pravnemu-poriadku-hajil-sa-antiruskar-zo-supermarketu/

 

preco nie......Ciganikova je s tym vyrovnana......rano krava a vecer ovca.....tak si predstavuje slobodnu volbu.....s tym samsonom z rodu slavien su urcite na jednej vlne..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera takmer 7500 nových prípadov, +56 mŕtvych, zrejme už sa začína prejavovať vyčerpanie kapacít.

  • 2945 ľudí v nemocniciach
  • z toho 259 na JIS
  • na ventilátoroch 256

@informator, ty si bol napadnutý týmto údajne neexistujúcim vírusom, voči ktorému je očkovanie doslova škodlivé, teba poslali domov, či si bol v nemocnici?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10997918455-mimoradne-porady-ct24/221411033571118-zeme-v-nouzi-zivot-s-koronavirem/

Zaujimava vcerajsia diskusia. Toto na Slovensku velmi chyba. Ale kde zobrat aj tak inteligentneho moderatora. On robi pre Ct od 24 rokov, ma vychodene 2  vysoke skoly(myslim,ze ekonomiku a filozofiu), robi pre CT vedecke,diskusne relacie. A za tu dobu vo svojich diskusiach  sa debatoval s viac ako 30 ludmi co maju nobelovu cenu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

u nas sa prejavuje odbornost vsade.....aj v pandemickej komisii.....

 

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

Včera takmer 7500 nových prípadov, +56 mŕtvych, zrejme už sa začína prejavovať vyčerpanie kapacít.

  • 2945 ľudí v nemocniciach
  • z toho 259 na JIS
  • na ventilátoroch 256

@informator, ty si bol napadnutý týmto údajne neexistujúcim vírusom, voči ktorému je očkovanie doslova škodlivé, teba poslali domov, či si bol v nemocnici?

bol som v nemocnici....a co sa tyka toho tvojho komentu, tak mas nabeh na cenu od mord party Mengele, teda od pandemickej komisie, co riadi tento holocaust.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie necitim....ja by som do nemocnice nevpustil ziadneho ockovaneho, pretoze kazdy sa rozhodol slobodne, ze sa da zaockovat, aby nezaplnal miesto nam, co sa nedame zaockovat.....nechapem preco su na jiskach  a nehraju doma sudoku zdlhej chvile.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretože samotní výrobcovia deklarujú účinnosť vakcín okolo 90%, navyše zmutovaný variant Delta je viac odolný, takže účinnosť vakcín je v prípade tohto variantu nižšia, niečo nad 70%. Navyše v drvivej väčšine prípadov zaočkovaní v nemocniciach sú s pridruženými vážnymi ochoreniami, častokrát viacerými, preto u časti tejto populácie je vysoká pravdepodobnosť, že môžu mať zdravotné problémy, bez očkovania by už boli pod zemou. Stále platí, že výrazna väčšina zaočkovaných, ktorá sa nakazila vírusom, nepocítila žiadne príznaky a nákazu prekonala bez problémov, takže neobsadzovali lôžka a ventilátory pre tých gerojov, čo sa "slobodne" rozhodli nedať zaočkovať, a práve u nich je pravdepodobnosť ťažšieho priebehu, ktorý si vyžaduje hospitalizáciu, výrazne vyššia a nie je náhoda, že prakticky všetky ventilátory momentálne obsadzujú tí farizeji čo sa nedali zaočkovať, pretože vírus je len chrípočka, vláda je fašistická a Fico s Blahom spasitelia. Keby som bol tyso, tak ti vynadám do bezcitných arogantných hovád, lebo to čo si tu predviedol je už úplné dno. Ale tebe je zbytočné niečo vysvetľovať, už mi je jasné prečo tu vládne taký marazmus, takže som zvedavý, či pôjdeme cestou Rakúska a očkovanie bude povinné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov