Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

ja ti verim, ale v tom pripade by tam zaockovanec nemal co robit....


A prečo by tam zaočkovaný nemal čo robiť? Vakcíny neposkytujú 100% (slovom sto) ochranu, pri starších variantoch to bolo max okolo 95%, pri Delte menej ako 70%. A ak niekto má iné zdravotné problémy, že u neho vakcína účinkuje menej ako u ostatných a ochorie, tak nie je dôvod, aby nemohol byť hospitalizovaný.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, informator said:

o ja viem, tak sa tam pchali aj ludia, ktori kludne mohli zostat v domacom prostredi, pretoze liecba neexistuje

ano, zase nevies.   Neexistuje liecba na pricinu, teda priamo zabit virus.  To musi zvladnut imunitny system, ale  existuje liecba priznakov co pomaha prezit az do casu kym to zvladne ( alebo nezvladne ) telo.  Od podavania kysliku, cez kortikosteroidy, monoklokalne lieky atd. 

Preco idiot ako ty citi potrebu sa vyjadrovat k oblasti kde nemas ani paru o tom co sa deje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, smiley napísal:

Vsetci do posledneho. Kazde jedno podozrenie sa presetrovalo pitvou, aby sa potvrdila pricina umrtia.

Ak neveris pitvaniu, pozri si zvysenia poctu vseobecnych umrti pocas epidemickych vln.

ja verim pitvaniu, ale neverim, ze vsetko, co zomrelo v tom case vrazdenia obcanov nasim zdravotnictvom, sa pitvalo....a viem o com pisem....

pred 3 hodinami, Sniper napísal:

 


A prečo by tam zaočkovaný nemal čo robiť? Vakcíny neposkytujú 100% (slovom sto) ochranu, pri starších variantoch to bolo max okolo 95%, pri Delte menej ako 70%. A ak niekto má iné zdravotné problémy, že u neho vakcína účinkuje menej ako u ostatných a ochorie, tak nie je dôvod, aby nemohol byť hospitalizovaný.

 

pretoze ockovany ma slaby priebeh choroby, tak nech sere doma....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určite pri stanovení príčiny úmrtia môže dochádzať k skresleniu. To je dilema stanoviť, či napríklad morbidne obézny zomrel s Covidom, alebo na Covid. A rovnako to platí pri iných diagnózach, kde Covid bol len akcelerátor, vedúci k úmrtiu. Na Slovensku sa skôr prikláňali k príčine Covid. Preto sme mali toľko úmrtí, na počet hospitalizovaných. Ak sa mýlim, potom by to vrhalo zlé svetlo na naše zdravotníctvo a profesionalitu lekárov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 32 minútami, Tono napísal:

Na Slovensku sa skôr prikláňali k príčine Covid. Preto sme mali toľko úmrtí, na počet hospitalizovaných. 

Tono, ale aku cast tvorilo takych pripadov, ked clovek umieral na dve veci zaroven a jednou s nich bol covid? Taketo nahody tvorili skor zanedbatelnu cast, nez ze by boli dominantne, a nejako vyrazne by mohli ovplyvnit pocet umrti.

Ked sa napriklad v Cesku (neviem ci su pre Slovensko dostupne taketo udaje) pozries na narast nadmernej umrtnosti, tak to pekne koreluje s poctom evidovanych umrti na covid.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, smiley napísal:

Ked sa napriklad v Cesku (neviem ci su pre Slovensko dostupne taketo udaje) pozries na narast nadmernej umrtnosti, tak to pekne koreluje s poctom evidovanych umrti na covid.

Nechce sa mi to hľadať, ale krivka úmrtnosti je vraj dnes na Slovensku nižšia, ako normál. To však nemá valnú výpovednú hodnotu, či úmrtie na Covid, alebo s Covidom sa nevymyká z krátkodobého priemeru. Lokálne extrémy nie sú zaujímavé, z nich sa nedá určiť počet úmrtí na Covid. To chce štatistiku v dlhšom časovom horizonte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, opak je pravda. umrtia na covid  boli na Slovensku  len pri rozvinutej plucnej forme,  v cechach aj tie kde bol covid pricinou inou.   Vykazujeme teda o  nieco menej umrti  na covid ako by to bolo pri ceskej metodike.   To len nasi klamari ako informator tvrdia nieco ine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aký podiel na úmrtnosti mal Covid, by sa dalo vyhodnotiť napríklad pri kĺzavom priemere úmrtí populácie s priemerom aspoň 5 rokov. Ak mal napríklad pacient ( problém zo srdcom, obezitou, cukrovkou, dialýzou...) bez Covidu prognózu 5 rokov života, s komplikáciami na Covi zomrel skôr. Ak bola stanovená jeho príčina úmrtia Covid, tak to nie je dosť presná diagnóza.

Samozrejme, lekári to chápu inak. Pre lekárov, hlavne onkológov je úspechom aj to, keď pacient prežije aspoň rok po ich terapii. Kvalita života pacienta nie je zohľadnená v ich štatistike. Pre lekárov a aj pacientov je zmyslom života sama fyzická existencia. Inak by lekári neordinovali chemoterapiu a zúfalí pacienti by takúto terapiu neakceptovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Tono napísal:

Aký podiel na úmrtnosti mal Covid, by sa dalo vyhodnotiť napríklad pri kĺzavom priemere úmrtí populácie s priemerom aspoň 5 rokov.

Z klzaveho priemeru za 5 rokov toho vela neziskas:  jednak v zime ti umiera ovela viacej ludi ako lete a do poctu umrti ti prispievaju aj chripkove epidemie, vid: https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

Data fituju sinusovkou, ktora sa beries za normal umrti. Pokial mas priemernu pravdepodobnost 5% umriet do 5 rokov,  tak sa to bude tykat iba 5% ludi, co zomreli na covid, teda celkove pocty ti to prakticky neovlivni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono,  data mas na statistike

Nadumrtnost

Vacsinu umrti ma na svedomi priamo plucny covid.  Podakujme teda informatorom ze takto mengelovsky vylepsuju dochodkovy system.  Aj ked tu ako skolkar ukazuje na lekarov, tak pravda je jednoduchsia.  Toto je vysledok dodrziavania ROR (presnejsie snahy o ich nedodrziavanie. )

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dokazujem odliv sestier, to je neskutočné, akým tempom odchádzajú... tam , kde bolo pred dvomi rokmi 20, pred rokom 15, pred pol rokom 10, ostalo na dnes 7... a robia prácu dvadsiatich, pretože nie všetky sestry iba píšu podklady a objednávajú pacientov, niektoré skutočne pracujú s pacientmi... ale stav je hrozný.
a okrem toho ešte majú služby aj pri covid pacientoch, keď potrebujú okrem toho aj špeciálnu liečbu... keď vypukne tretia svetová vlna aj u nás v covide, neviem si to celé fungovanie ani len predstaviť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenze ten odchod nie je iba z dovodu platu, ale hlavne z dovodu zefektivovania finanncnych nakladov nemocnice.......a taky isty scenar je aj v socialnych sluzbach....ZSS....DD....dets.domovoch....kolegova manzelka riadi ZSS z asi 40 klientama.....bolo malo opatrovateliek a zdrav. sestiwr, tak to riesila znizenim stavu v kuchyni, upratovaciek a v pracovni.....po nejakom case sa zacali klienti stazovat na to, ze maju nepravidelne stravu, neskoro im vratia pradlo co si dali vyprat, no a ceresnickou bolo hromadenie staznosti zo strany rodinnych prislusnikov klientov, na necistotu po izbach....skratka nestacili robit co mali.....tak to zasa vyriesila tak, ze dala za pracovnu povinnost aj zdrav.personalu pomahat v oblastiach, co nespadaju do ich naplne.....takze praca sa plni ako sa ma, akurat ju robia osoby, co maju ine hlavne poslanie......co sa tym vyriesilo, okrem toho, ze sa znizili finanncne naklady?....niekto dostal do vienka pracu naviac a zivot ide dalej.... :))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 17. 8. 2021 at 9:43, Sniper napísal:

U nás by na Facebooku vypuklo antivaxeristické povstanie, zorganizovalo sa do hnutia Talibantivaxer, do pár dní by obsadilo všetky očkovacie centrá v krajine a po obsadení prezidentského paláca by vyhlásilo prvý antivaxerský kalifát.

A zabudol si dodať že ľuďom na nekvalifikovaných pozíciách by strčili do ruky papier že musia chodiť do práce lebo sa ich práca nedá robiť z domu lebo reklamovať fén či mixér v amazone je omnoho dôležitejšie ako boj s pandémiou, tým pádom by mobilita ľudí pokračovala, chodili by naďalej plné autubusy, ľudia z rôznych okresov by sa 8 hodín tlačili v interiéri a celý lockdown je tým pádom na nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je už údel robotníkov. Keby si sa lepšie učil, vzdelával sa a pracoval na sebe, tak si tiež mohol sedieť doma a nezávidel kávičkárom na home office. Nemysli si, že ľudia čo takto pracujú, si svoje pozície vydobyli napchávaním sa pred TV.


Dnes som bol na AG, bol som v niekoľko hodinovom kontakte s dvoma pozitívnymi ľuďmi. Vyšlo mi, že som negatívny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A vyše 90% šancu, že sa to prejaví len ako prechladnutie a nebudeš musieť ísť na ventilátor.

Včera 306 PCR pozitívnych, dnes 417. To je 36% nárast. V októbri budeme mať lockdown a min. polovicu okresov minimálne červených.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

ked si zaockovany, tak mas 60 percentnu sancu ze sa nenakazis.

a stopercentu sancu, ze ked sa nakazis, tak to budes nekontrolovane sirit dalej....dakujeme vam bratia z dielne laboratornych hlodavcov..... :((((

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co si chcel povedat? nedava to ziadny zmysel. 

Kazdy nakazeny siri chorobu dalej, ci ockovany alebo nie. Ockovany ma len tretinovu sancu sa nakazit,  v priemere je teda neockovany 3x nebezpecnejsi.  Si teda 3x vyssou hrozbou pre okolie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mna nemusia chapat....nie som ziadny tribun niekoho alebo niecoho....do tej misie si sa etabloval ty a zjavne ti vsetko ostane unika, ako kazdemu revolucionarovi, co si po nejakom case stravenom v nejakej izolovanej skupine zacal namyslat, ze mu patri moc rozhodovat o osude ludi, ktorych ani v zivote nevidel, ale musi sa obetovat a zacat menit ich zivot k "lepsiemu"......tak sa snaz....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial viem, tak za "slobodu"  bojuju tvoji kamarati.   Maju svoje izolovane skupiny, kde sa vzajomne presviedcate o svojej "pravde" bez ohladu na realitu.  A ste ochotni k tomu obetovat plno cudzich zivotov.

Aha, ty vlastne hovoris o sebe.  Vsjo jasno, zacem bukvy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov