Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

Zmutované agresívnejšie varianty vírusu. Alfa variant bol o 70% nákazlivejší ako originálny variant (a zrejme preto Čína svoj variant dostala pod kontrolu), ale nechytá sa na Deltu, Lambdu, ani Mí. Pri Delte je účinná zaočkovanosť okolo 90%. Pri nulovej zaočkovanosti by dnes Briti denne počítali možno 100 000 nakazených a stovky mŕtvych, ak nie tisíce.

potom nevidim ziadny zmysel v tom besneni a stredovekom utlaku terajsou vakcinacnou statnou agitacnou komisiou...a zasa ma pobavilo tvoje konstatovanie, ze bez vakcinacie by sa ratali obete na tisice.....

 

a k tej x-tej vlne este toto...

....nevidim tu udaj o tom, kolko je z tejto pozitivnej vzorky ockovanych......

Citát

Najviac prípadov odhalili v Bratislavskom kraji (55), nasleduje Trenčiansky (53), Žilinský (52), Banskobystrický (49), Košický (47), Prešovský (39), Nitriansky (20) a Trnavský (14).

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22733326/koronavirus-na-slovensku-nove-pripady-za-dnes.html

.......tak isto je to asi tabuizovane, ako aj v tej Roznavskej nemocnici v kolektive pracovnikov v kuchyni....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty vieš koľko pozitívnych a mŕtvych by bolo, keby ľudia neboli zaočkovaní? Ty tie svoje teórie máš podložené nejakými testami, experimentmi, štúdiami? Alebo si len sem šplechol opäť nejaký spam na pobavenie ostatných?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, informator napísal:

a zasa ma pobavilo tvoje konstatovanie, ze bez vakcinacie by sa ratali obete na tisice.

  • zaockovana krajina (72%) Island: 6400 nakazenych a 8 umrti na milion obyvatelov (populacia 360 tisic)  za posledny mesiac.
  • nezaockovana krajina(10%) Vietnam: 3200 nakazenych a 98 umrti na milion obyvatelov (populacia 96 milionov) za posledny mesiac

Vietnam ma 10-nasobne viac umrti pri polovicnom pocte nakazenych, teda 20-nasobne vyssiu umrtnost. Denne tam teda zomrie vyse 2000 obeti na covid pretoze nie su zaockovani - obete sa teda denne rataju na tisice.

Zdroj: https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Zaockovana krajina bude mat vyrazne lepsi vysledok v drtivej vacsine pripadov, nech vyberies lubovolne krajiny. Je teda vedecky preukazane, ze bez vakcinacie by sa obete ratali na tisicky (celosvetovo na miliony).

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:
  • zaockovana krajina (72%) Island: 6400 nakazenych a 8 umrti na milion obyvatelov (populacia 360 tisic)  za posledny mesiac.
  • nezaockovana krajina(10%) Vietnam: 3200 nakazenych a 98 umrti na milion obyvatelov (populacia 96 milionov) za posledny mesiac

Vietnam ma 10-nasobne viac umrti pri polovicnom pocte nakazenych, teda 20-nasobne vyssiu umrtnost. Denne tam teda zomrie vyse 2000 obeti na covid pretoze nie su zaockovani - obete sa teda denne rataju na tisice.

Zdroj: https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Zaockovana krajina bude mat vyrazne lepsi vysledok v drtivej vacsine pripadov, nech vyberies lubovolne krajiny. Je teda vedecky preukazane, ze bez vakcinacie by sa obete ratali na tisicky (celosvetovo na miliony).

 

s percentami sa da hrat rozne....ty to vidis tak a ja zasa takto.....

Island - kolektivna imunita vdaka 72% zaockovanej populacie....populacia celkovo 360 000; pozitivita na covid 6 400;  percentualny vysledok k celkovej populacie, je cca 1,8%;

Vietnam-ziadna kolektivna imunita vdaka slabej zaockovanosti; populacia 98 milionov; pozitivita na covid 3 200; percentualny vysledok k celkovej populacii, je tam tak nizky, ze sa ani neoplati sem davat tu cast z promile percenta.......

a to este nie je udany kolko  pozitivnych resp. mrtvych na tom islande bolo zaockovanych.... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

Tie štatistiky z Vietnamu by som bral z obrovskou rezervou, tam bude veľa prípadov neodhalených.

tak nech sa na Vietnam nikto neodvolava, ako na nejaky dokazovy material.....alarmujuci je ale pocet z Islandu....pri takej zaockovanosti je to uplne fiasko....vlastne som zabudol na tu nepredvidatelnu mutaciu...kua....keby nebola, tak sme za vodou....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, informator napísal:

ty to vidis tak a ja zasa takto.....

Nechcem ta rusit v tvojej nesuspesnej snahe nieco vypocitat, ale pocet nakazenych aj mrtvych som samozrejme uviedol na milion obyvatelov, takze v Islande je pocet novych nakazenych za posledny mesiac (28 dni)  0.64% z populacie , zatial co vo Vietname je to 0.32% z populacie.

Pocet novych pripadov za posledne dni navyse nie je relevatny, pretoze silne zavisi od toho v akom stadiu 3. vlny sa krajina nachadza: na Slovensku je momentalne len 0.05% z populacie (2854 pripadov). Pocet nakazenych ma zmysel porovnavat az po konci vlny.

Dolezity je ale pocet mrtvych (s trvalymi nasledkami), nie pocet nakazenych  - o tom sme povodne diskutovali. A tych je preukazatelne radovo menej v pripade ockovania:  budu milony zbytocnych obeti, ktore sa nedali zaockovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nech sa na Vietnam nikto neodvolava, ako na nejaky dokazovy material.....


No keby tie štatistiky z Vietnamu boli dôveryhodné, či ako to nazvať v tomto kontexte, tak to by si ešte len videl tie čísla. Ale kľudne ty si môžeš vziať za príklad Severnú Kóreu alebo Turkmenistan, tam netreba očkovať, lebo vírusu zakázali šíriť sa.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, smiley napísal:

Nechcem ta rusit v tvojej nesuspesnej snahe nieco vypocitat, ale pocet nakazenych aj mrtvych som samozrejme uviedol na milion obyvatelov, takze v Islande je pocet novych nakazenych za posledny mesiac (28 dni)  0.64% z populacie , zatial co vo Vietname je to 0.32% z populacie.

Pocet novych pripadov za posledne dni navyse nie je relevatny, pretoze silne zavisi od toho v akom stadiu 3. vlny sa krajina nachadza: na Slovensku je momentalne len 0.05% z populacie (2854 pripadov). Pocet nakazenych ma zmysel porovnavat az po konci vlny.

vdaka za upozornenie, ale ked tak si to zratam Island preockovanost- Vietnam minimalna preockovanost a vezmem tie tvoje cisla na milion obyvatelov, tak aj tak sa ten kolektivnou imunitou obsadeny Island moze cervenat....ci uz od hanby alebo podla semafora SK....

a ano s tym suhlasim, ze dolezity je cas zbierania udajov.....

 

Sniper

u nas mu zasa slobodu pohybu naplanovali....teraz neviem, co je lepsie... 

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, informator napísal:

Vietnam minimalna preockovanost a vezmem tie tvoje cisla na milion obyvatelov, tak aj tak sa ten kolektivnou imunitou obsadeny Island moze cervenat

A Slovensko praskne od pychy, lebo ma ten udaj radovo mensi nez Vietnam a Island, aj ked je zaockovane iba napoly. Aj z tohto vidis, ze pocet novych pozitivnych pripadov nie je spravny parameter na meranie ucinnosti vakcin.

Human life matters! To je to podstatne - teda aspon pre nas, co nie sme sociopati a psychopati. Takze cervenat sa musi Vietnam, lebo im tam denne zomrie vyse 300 ludi, ktori by zomriet nemuseli, keby  boli vakcinovani.

Ak si pozitivny, tak to neprezijes s 3%  pravdepodobnostou vo Vietname, ale len 0.1% pravdepodobnostou na Islande. Ked krajina 30-nasobne znizi riziko umrtia, rozhodne to nie dovod na cervenanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, smiley napísal:

.......Ak si pozitivny, tak to neprezijes s 3%  pravdepodobnostou vo Vietname, ale len 0.1% pravdepodobnostou na Islande. Ked krajina 30-nasobne znizi riziko umrtia, rozhodne to nie dovod na cervenanie.

zasa mas divne predstavy o svojom zistovani dovodov umrtia na covid....ja ti zasa mozem oponovat, ze kvalita zivota v porovnani s kvalitou zivota Island versus Vietnam, je vyrazne vyssia na Islande....ako mozes tvrdit, ze v tom Vietname umrie tolko ludi na Covid, ked nepoznas zdravotny stav a celkovu diagnozu toho exitovaneho Vietnamca?....ozaj nevies preco robia tak podrobne vysetrenia, ked ides na operaciu?....idu ti ved vyoperovat iba slepaka.....:((

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to skor ty mas divne predstavy,    v rebricku krajin kde zomierali a zomieraju  ludia najviac to nijako nesuvisi s kvalitou zivota,  USA,  UK, Brazilia, Madarsko.   

A rozpoznat ze ti pluca rozozral covid vo vietname dokazu.   A ak skresluju data, tak skor k mensim cislam.    

Teda zase len nevies a trepes. 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, pre tvoju informáciu, to rozožratie netreba brať úplne doslovne, je to skôr metafora, aj keď na röntgene zmeny v pľúcach vidieť. To len aby si bol v obraze a nerobil si senzáciu z každej vety, čo sa v podobnom štýle napíše.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som to aj tak bral, nemusis tu mne robit nejaku hlbkouvu skoliacu kampan....mna skor zaujma, kolko ludi malo pluca v takom stave, ze to bola pricina ich smrti na covid....tak to tu podal tyso....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keďže ide o respiračné ochorenie a veľa ľudí skončilo na ventilátore, tak je to vysoká pravdepodobnosť. Tebe treba dávať školenia, keďže ti všetko treba vysvetľovať jak v osobitnej škole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, ano u nas je umrtie na covid vyhodnotene prave takto, pri patologii musi byt jasny nalez na plucach ktory viedol k smrti. to su umrtia na covid.  A to je tych 12 551, ostatne su umrtia s covidom. A tych je 6 x menej.  To co naznacujes je len dalsie klamstvo dezolatov. ziadne autonehody ci ine hovadiny. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Sniper napísal:

Keďže ide o respiračné ochorenie a veľa ľudí skončilo na ventilátore, tak je to vysoká pravdepodobnosť. Tebe treba dávať školenia, keďže ti všetko treba vysvetľovať jak v osobitnej škole.

v statistike pravdepodobnosti sa pohybuju vedci z ineho odbou a nie v zdravotnictve...

tyso

rozumiem tvojmu o-rbu......tak prave preto ti neverim.....12 500 ludi kto porcoval na patologii?....mne to tu netvrd, pretoze mam spravy z ineho zdroja, ako tvoje novinevo vystrizky.....ale tak potom tych 12 500 mrtvych je presne na covoid a ostatok xy je s covidom.....to sa ti asi onkologicky podakuju.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mas klamstva, kazdy jeden presiel patologiou. Kazdy kto ti hovori nieco ine klame a ty to vies. To su desiatky roznych patologov,rozne nemocnice, hlasenia kontrolovane poistovnami, matrikou atd.  A to chces porovnavat s hoaxami klamarov? 

A dalej pleties rozne veci, ti co zomreli na onkologii koli zahlteniu zdravotnictva nie su v kolonke covid ani s covidom.  Ale vieme to odhadnut porovnanim s inymi rokmi. 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 47 minútami, Sniper napísal:

V nemocniciach končia takmer výlučne nezaočkovaní, chcel som v TV odfotiť informatorovi infografiku, ale mal som pracovný tel.

ja ti verim, ale v tom pripade by tam zaockovanec nemal co robit....a tiez ked je niekto v nemocnici, tak nemusi hned sa dostavit na patologiu....argument zo zahltenim nemocnic covid pacientama, je totalna hlupost......co ja viem, tak sa tam pchali aj ludia, ktori kludne mohli zostat v domacom prostredi, pretoze liecba neexistuje, takze to bolo sabotovanie zo strany pandem sialencov a vdaka nim potom obete narastali.....

tyso

ty skor zacni odhadovat tvoje zdroje.....fenomen jeden...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, informator napísal:

..ako mozes tvrdit, ze v tom Vietname umrie tolko ludi na Covid, ked nepoznas zdravotny stav a celkovu diagnozu toho exitovaneho Vietnamca?...

Okrem toho, co pise Tyso, sa to da tvrdit aj preto, ze pocet ludi vedenych s umrtim na covid dobre suhlasi s poctom vseobecnych umrti "navyse", teda s vykyvom poctu umrti nad normal dlhodobeho priemeru.

Na zaciatku som aj ja sam pochyboval, ci je pocet umrti na covid diagnostikovany spravne, vsak preto som sa aj pytal na statistiku umrti a nasiel stranku https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps

Pochybnost je zdrava vec, ale samotne pochybovanie este nedokazuje nepravdivost tvrdenia. Tvrdenie, o ktorom pochybujeme,  treba otestovat faktami.

pred 4 hodinami, informator napísal:

takze vsetci doteraz u nas, co zomreli na covid, mali rozozrate pluca...sa tu dozviem veci... :))))

Ano, minimalne na Slovensku aj v Cesku sa kazda jedna obet covidu potvrdzuje pitvou. Niekedy to par dni trvalo, co na Slovensku riesili tym, ze ako datum umrtia sa uvadzal datum pitvy (takze cez vikend umieralo vyrazne menej ludi), zatial co v Cesku sa povodny datum umrtia doplnoval az dotatocne, takze pocet umrti za posledne dni zdanlivo klesal, lebo tam este neboli zaratane prebiehajuce pitevne vysetrenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, informator napísal:

..mna skor zaujma, kolko ludi malo pluca v takom stave, ze to bola pricina ich smrti na covid....tak to tu podal tyso....

Vsetci do posledneho. Kazde jedno podozrenie sa presetrovalo pitvou, aby sa potvrdila pricina umrtia.

Ak neveris pitvaniu, pozri si zvysenia poctu vseobecnych umrti pocas epidemickych vln.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov